Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

61

Sunday, 06.09.2009, 01:20

A może po prostu zwiększyć ilość wypraw... :whistling:
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

62

Sunday, 06.09.2009, 01:29

A po co? Jest trudno, bo ma byc trudno.
Chcesz trudniejszych lokacji z wiekszym expem i dropem? Przejdz do kolejnej epoki. Na tym to przeciez polega!
Jedyne czemu bym sie przyjrzal o drop rate 4- i 5- epokowych zwojow i run. Jak juz pisalem w innym watku: Gdzie takich rzeczy szukac jesli nie na trudnej 5-epokowej lokacji?
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Baldr" (06.09.2009, 01:39)


63

Sunday, 06.09.2009, 10:53

Baldr przejdź do 6 ery i tam szukaj, co się kisisz w 5 erze??

64

Sunday, 06.09.2009, 13:40

Nie boj sie, za pare miesiecy przejde :)
Chodzi o to, ze nie pytam nawet o wspolczense rzeczy, ale epoke nizsze. Moloch padl ponad 1000 razy, Fernir kolo 100, Sam ~130.. Skoro w e5 praktycznie nie ma zwojow i run z e4, to gdzie beda runy i zwoje z e6 nawet jak juz tam przejde?
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

65

Sunday, 06.09.2009, 14:11

w ep7 :D

Sam to niestety zauważyłem przy ubijaniu 3 epokowych bossów... ubiłem jakieś 120 razy Leszego i ani jednego średniowiecznego zwoju... a do ep4 za jakiś czas przejdę, tylko trzeba herosów doexpić ;)

66

Sunday, 06.09.2009, 19:42

Mi wypadł raz zwój 4 epokowy w 4 epoce na Molochu, więc szansa jest pewnie znikoma.

67

Monday, 07.09.2009, 11:10

Czy ktos jeszcze dostal zwoj 4-epokowy?
Ilu z was dostalo rune lepsza niz PER i ile ich bylo?
Bo jakos nie widzialem, zeby ktos sie chwalil.
Jest nas na tym forum kilku z epok 4-5, co daje lacznie tysiace wypraw na bossowe lokacje. Jesli drop rate jest powyzej promila, powinno sie zglosic co najmniej kilka osob. A jesli ponizej, to jaki to ma sens? Zalozmy, ze mam promil szansy na wydropienie zwoju z e4 (o e5 nawet nie wspominam, bo to jest granica w zerze). Zakladajac, ze wyjdzie mi powiedzmy 5 wypraw dziennie, bede musial czekac statystycznie 200 dni, czyli ponad pol roku na jeden zwoj z nizzsej epoki! Ale zaraz, zaraz... zwoj to jeszcze nie wszystko... Przeciez bede musial znalezc runy! I kolejne pol roku czekania na kazda z nich, to zakladajac, ze znajde akuart te, ktorych potrzebuje, bede musial czekac 2,5 roku, zeby zalozyc sobie jedno slowo... A jesli nie daj Boze wypadnie mi nie ta runa co trzeba? Kolejne statystyczne pol roku w plecy...
A ile lat musialbym czekac, zeby znalezc i zlozyc slowo ze wspolczesnosci? A jak przejde do e6? Tam lokacje zapewne beda jeszcze trudniejsze, wiec boje sie, ze moge nie dozyc.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

68

Monday, 07.09.2009, 12:20

Im wyższa epoka, tym możliwe do znalezienia w niej przedmioty mają niższy drop.
5-epokowe przedmioty nie będą lecieć w 5 epoce jak 1-epokowe przedmioty w 1 epoce.
Droprate 5-epokowych zwojów i run jest podobny do dropu biżuterii sprzed patcha.

Mimo wszystko sprawdziłam jeszcze i tak zapisy dropu dla zwojów i dla bossów - jest wszystko w porządku.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

69

Monday, 07.09.2009, 12:37

Ja nie twierdze, ze szanse sa rowne zeru, tylo bliskie zeru. Skoro masz dostep do takich statystyk, zdradz prosze, czy w rzeczywistosci zwoje i runy z e4 wypadaja w wiecej czy mniej niz co tysiecznej wyprawie. Nie jest to chyba wielka tajemnica mechaniki gry a bardziej statystyka ;)
A skoro szanse na wydropienie czegos takiego w e4 oscyluja w okolicach 1 promila, to juz teraz jest ono pomijalnie male (patrz wyzej), a w kolejnych erach czekanie na jakis zwoj dziesiecioleciami (nie, nie przesadzam) calkowicie mija sie z celem.
Moze to i jest zgodne z zalozeniami, jakie byly stawiane przed rozpoczeciem gry, ale jak pokazuje zycie, zalozenia poczatkowe trzeba czasami rewidowac.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

70

Monday, 07.09.2009, 12:48

To zależy od lokacji.
Mogę powiedzieć tylko, że statystycznie znajdziesz 200 maczug, zanim dropnie ci 5-epokowy zwój ;-)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

71

Monday, 07.09.2009, 12:52

Baldr przestaję Cię rozumieć. Jak ludzie narzekali w tym temacie że drop jest zły i nic nikomu nie dropi to twoim argumentem było że kiszą się w niższych erach zamiast przechodzić. Jesteś w 5 erze i co?? Sam zacząłeś narzekać. Więc chyba w twojej koncepcji na atrakcyjność gry musisz nieco poprawek wprowadzic.
Obecnie więcej radości z tej gry mają osoby siedzące w niskich erach bo przynajmniej powalczyć mogą. Ja sam osobiście b. żałuję że spieszyłem się do kolejnych er. I teraz po tym co Thorga napisała o szansach na drop w wyzszych erach, zapewne zakonczę grę w 4 erze, bo sensu przechodzenia dalej już nie widzę kompletenie.

72

Monday, 07.09.2009, 12:58

Innymi slowy: skoro na 38 ostatnich udanych wypraw wypadlo mi srednio 0,08 maczugi na wyprawe (wiem, ze to mala proba, ale tylko taka dysponuje), to na samo znalezienie zwoju bede potrzebowal 2500 udanych wypraw, tak? Liczac srednio 5 udanych na dzien zajmie mi to poltorej roku. Dodajac do tego niezbedne runy trzebabedzie czekac okolo 10 lat na zlozenie jednego slowa. Niesadze, zeby ktokolwiek byl az tak cierpliwy.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

73

Monday, 07.09.2009, 13:15

Podałam skalę szansy na drop, gdzie maczuga jest przedmiotem o największym możliwym dropie i wypada najczęściej z wszystkich przedmiotów.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

74

Monday, 07.09.2009, 14:36

Baldr ja miałem kilka lepszych run niż PER, ale biżuterii na oczy nie widziałem, a mój najlepszy wydropiony item to Hełm z Przyłbicą (3), reszta z drugiej ręki :/

75

Monday, 07.09.2009, 14:42

Thorga, ale skale szansy dropu maczugi na np. Samealu możesz podać, bo nikt na brak owego itemu nie narzeka ;) i nikt nie będzie specjalnie go szukał.

76

Monday, 07.09.2009, 14:47

To zależy od lokacji.
Mogę powiedzieć tylko, że statystycznie znajdziesz 200 maczug, zanim dropnie ci 5-epokowy zwój ;-)
Podałam skalę szansy na drop, gdzie maczuga jest przedmiotem o największym możliwym dropie i wypada najczęściej z wszystkich przedmiotów.
Noto idźmy za statystyka - według czego liczysz prawdopodbieństwo trafienia itemu przez gracza i jaka była koncepcja
i czy pomysł na gre czasem nie zakłada sytuacji takiej ze gracz który itemu nie trafi bedzie mógł kupić go na aukcji ??
graczy na serwie jest 29267 każdy ma premium i w sumie robią 351204 wypraw dziennie , nie ma siły coś musi dropnąć ...
szczęściarze będą mieli nadmiar dobrych itemów i te pojawią się na aukcji ten co będzie miał mniej szczęścia bedzie mógł sobie kupić , owszem itemy będą drogie ale rzadkie itemy drogie być powinny i będzie to OK
tyle że taka koncepcja to bajka :|
bo jest mało graczy , mało wypraw i mało itemów zwłaszcza tych lepszych
powiedz nam ile tak naprawdę jest graczy na T1 ... AKTYWNYCH graczy którzy robią po 12 wypraw dziennie , bo jak ktoś nie ma szczęścia to powinien moc go kupić :P .. a my nawet i takiej szansy nie mamy ,
1. 60 sztuk bizuterii po dwóch latach gry na całym serwie - liczone wg danych z forum
2. magia której mało kto używa bo zwojów jest owszem i dużo tyle ze nie ma ich do czego włożyć .. zróbcie cos żeby ta gra stała sie ciekawsza ...
może więcej biżuterii i zwojów a zamiast tego ograniczenie dla epoki , np. zwój 4 ep. można używać dopiero od 30 lvl hero ???

drop biżuterii się podniósł ale czy w przypadku zwojów sytuacja się nie powtarza ???

77

Monday, 07.09.2009, 18:31

jeszcze do częstotliwości dropienia -
czy sie mylę ale czy broń i zbroje z poszczególnymi prefixami nie padaja jeszcze rzadziej niż pierścionki i amulety ???
jednoręczna broń biała z innym prefixem niż "ostry" - nie znalazłem aukcji na której taka broń została sprzedana
mnie sie trafił prefix do tarczy "skrzydlaty" , czy jest jescze ktoś w posiadaniu "skrzydlatej tarczy " ???

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

78

Monday, 07.09.2009, 18:41

Niestety na to wygląda :/ od 5 dni (60 wypraw) nie trafiłem nic wartościowego na lokacjach...

A już nie mówiąc o tym, że w miarę dobre itemy to tylko na aukcjach widuję...

Leci praktycznie sam złom, na dodatek rzadko kiedy prefiksowane itemy, a trafienie prefiksowanego itemu z 2-3 slotami to graniczy z cudem :/

79

Monday, 07.09.2009, 21:08

AlienPFtF ja już od 30 dni nic nie trafiłem co by poszło powyżej 10 PH drop miesiąca Drewniana Tarcza (3) poszła na aukcji za 7PH, ci co nie mieli dropu nadal go nie mają :/, chyba że ja jestem jakimś indywiduum.

80

Monday, 07.09.2009, 23:14

@Dyvid, alez mi sie we wspolczesnosci bardzo podoba :D
Exp u Sama bardzo ladny, drop na niebossowych lokacjach palce lizac (patrz: post Krowy w temacie dropy), do tego helikoptery wymiataja na oblegach... Juz teraz nie moge sie doczekac awansu do przyszlosci.
Ta dyskusja jest prosba do adminow, zeby sie zastanowili, czy rzeczywiscie tak to ma wygladac, czy moze warto cos z tym zrobic.
Bo jesli rzeczywiscie zwoje 4-epokowe maja byc tylko dla kilku szczesliwcow a pozniejsze istniec tylko w teorii, to ja serdecznie <autocenzura> taki interes. Podekspie jeszcze troche u Sama i ruszam w swiat przedmiotow szukac. Bo bez sensu jest czekanie latami na zlozenie jednego chociazby slowa. Zwlaszcza, ze ten zwoj, ktory sie tutaj pojawil, to... szalu nie ma.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.