Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Tuesday, 18.08.2009, 19:56

Lokacje pod exp

Rozumiem że ma być trudno, ale czegoś nie rozumiem. Najlepsza lokacja pod exp pojawia się w starożytności i jest łatwa do przejścia. Twórcy nie zapomnieli o dropie, ale o expie jak najbardziej. Ja bym dorobił kilka poziomow lokacji, po 1 na epoke, aby dało się na nich expic z pewnym trudem. Zauważcie, że nowych lokacji pod drop jest mnóstwo, ale żadnych pod exp. Myślę że w średniowieczu rozsądna byłaby lokacja po średnio 130 exp, w kolonizacji 160, a teraźniejszości 200. Np. zrobić T-rexa 6, tylko napakować 1/3 więcej potworków z 4.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

2

Tuesday, 18.08.2009, 20:22

Po raz pierwszy muszę się zgodzić z Habogan. Punkty doświadczenia potrzebne do awansu na levelach powyżej 25 są już ogromne, a zdobywane doświadczenie na lokacjach coraz mniejsze.To jeden z czynników "ogromnej" grywalności TE. Jednym tchem należy dołączyć : budowy ciągnące się tygodniami, bossów zaliczanych przy n-tej próbie, ilości surowców potrzebne do zgromadzenia na kolejne poziomy budowy, ograniczenie ilości ataków na "farmy". Same zalety.<sarkazm>

PS. Zapomniałem o systemie dropów :). Też są cool.

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 18.08.2009, 20:28

W Ep 1 jest jaskinia, potem w ep 2 troche lepszy rex 4. Jednak od 3 nie ma nic. Dropem bohater nie żyje, dużo więcej niż amulet bez slotów da mu 1000 expa więcej na tydzień. Policzyłem średni exp z T-rexa 4 i wyszło mi 107. Można zaokrąglić do 100, czyli 1200 dziennie, w tygodniu 8400. to troszkę mało. Na zmianę przepaści między poziomami jest za późno, więc trzeba działać lokacjami.

Edyta: Ta, system dropów jest doskonały, klask klask klask.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

4

Tuesday, 18.08.2009, 20:32

Jak zwykle cos musiałeś zepsuć. 1000 expa na tydzień to jest średnio 11 pkt na Loakcję. "O takie Polskie walczyliśmy?"

5

Tuesday, 18.08.2009, 20:33

temat juz był z tego co pamiętam a moze nie ?? :| wałkowany a odpowiedzią na wiekszy exp miał być "Urban Legend" a po naszemy "Czarna Wołga" - czy tez jak kto woli - "Lokacje Specjalne"
tam mieliśmy zdobywać wieksze ilości expa niz na lokacjach normalnych ....
swego czasu na ten temat pisała tez Thorga ?? , ale moge sie mylic - sens wypowiedzi był taki ze jest to "czas wojny" i na wojnie zdobywa się expa ...
ale im wyżej jestesmy tym jednostek jest mniej i co za tym idzie zdobywa sie mniej expa w walce ?? a i wojen jakby mniej ...
moj temat dotyczacy zdobycia 60 ego levelu - mysle ze nada sie jako ilustracja do powyższego tematu
w jakim czasie do 60 -ego levelu ?
moze mała ankieta dotycząca podniesienia expa w lokacjach zwykłych ??

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 18.08.2009, 20:36

Pisalem to z ironią, może napisałbym 2845,53 expa na tydzień :)?

nie, nie liczyłem tego, koniec wątku :)
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

7

Tuesday, 18.08.2009, 20:39

a ja policzyłem dokladnie :P
5 lat jednym hero sie bedziemy do 60 ego lewela tłukli choc z tego co pisze Baldr jest troszke wiecej expa w V ep.co mzoe skrócic czas gry jednym hero do 4 lat ;)
pod warunkiem oczywiscie ze nie dostaniemy KILL -a w lokacji i ujemnego expa ...

8

Tuesday, 18.08.2009, 20:48

Zdobywanie expa głównym hero w walce? Śmiech.
Już od 3 epoki nie jest w stanie prowadzić żadnej sensownej armii do walki.Jakieś małe ochłapy z expem równym lokacji, to owszem, ale nic wiele większego.

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 18.08.2009, 20:56

Bede wystawiał dziada na każdą bitwę w odwodach ze zlota chmura, bede dostawał procent :D ale poza tym nie da sie normalnie expic herka w next epokach.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

10

Tuesday, 18.08.2009, 21:13

w 4 epoce w Gaju Druidów exp jest nawet przyzwoity ;) ale podobny do t-rexa
y tego co kiedyś widziałem Krowa zdobył jakieś 170 expa na Fenku
no i ostatnio Bladr się chwalił że zdobył 206expa
Poza tym w walce nic się nie zdobędzie ogromne pustki naokoło jak już kogoś atakuje to ucieka armią jedynie gracze na "północy" mapy mogą ze sobą wojować ;) mają blisko
hmm według moich szacunków jest około 500 aktywnych graczy na TE :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

11

Wednesday, 19.08.2009, 08:52

Święta Prawda ... i nijak sie ma do ilosci zdobywanego expa mozliwosc szkolenia dodatkowych herosów , nie da sie ukryć ze dobrze by było szkolić przynajmniej dwóch , na przykładzie ep 4 - nie da sie postawić w stolicy np 10 husarzy i z nimi chodzić na lokacje ale można postawic taka formacje w innej wiosce gdzie jest na tyle kopalni złota - ale trzeba szkolić dodatkowego hero i znów czas który poświecimy na zbieranie expa rośnie o 100 % :/
im wyzej tym trudniej i nie narzekam na stopień trudności tylko ileśc expa który mozna zdobyć - nawet drugim hero który poprowadzi do walki niewiadomo jak wielką armie i bedzie masakrował wszystkich w okolicy ( okolica opustoszeje i źródło expa znow sie skończy ) przy okazji skutecznie zniechęcając innych graczy

12

Wednesday, 19.08.2009, 08:57

4 era - fenek - 160 expa mozna wyciagnac

5 era - samael - 200 expa mozna wyciagnac

gorzej jest tylko z czyszczeniem tych lokacji ;)

13

Wednesday, 19.08.2009, 09:51

przeliczyłem i uaktualniam ;)
jesli gracz od początku gry - zarejestrwania bedzie tylko Samaela killował - co jest oczywiście niemożliwe to do 60 ego poziomu dojdzie w 1,9 roku :P
oczywiscie 12 x lokacja przez 365 dni w roku :] .... może lepiej usuńcie tego posta bo to nowych graczy na pewno nie zachęci do grania ;)

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 19.08.2009, 10:03

nie masz się czym przejmować ;) samuel jest dla ludzi - i tylko jak wejdzie kilka razy szarża ;) ja próbuję aniołkiem pokonać fenrira ;) jak do tej pory na 20+ prób - 2 x ded ;) więc sobie na razie darujęfenia i muszę podekspić - dodam że mam najgorszego dla tej lokacji boha - czyli aniołka - 0 dodatków do ataku - czyli muszę mieć niezłego fuksa żeby go pokonać - czytaj trafić na słąbego fenia i słabą obstawę - ale się nie zrażam - dociągnę do 40 lvla (sic!!) i może wtedy mi się uda

15

Wednesday, 19.08.2009, 11:12

Juz teraz ci powiem, ze Samaela aniolem nie ubijesz. Ja tam chodze czlowiekiem i bez 2 szarz nie mam co liczyc na wyczyszczenie. Nie wiem, czy Thorga robila symulacje takze dla e5, ale ja sobie nie wyobrazam ubicia go bez zadnych bonusow do ataku.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

16

Wednesday, 19.08.2009, 15:46

4 era - fenek - 160 expa mozna wyciagnac

5 era - samael - 200 expa mozna wyciagnac

gorzej jest tylko z czyszczeniem tych lokacji ;)
Wiktor pomijając fakt, że nie zawsze przejdziesz te lokacje, to policz szybciutko ile możesz mieć z tego doświadczenia na dobę? 2400.
A ile potrzebujesz teraz na awans na kolejny level hero?
Co ile dni masz awans?
Jak długo musisz zbierać na kolejny poziom inicjatywy?
Kiedy przyjmiesz kolejnego członka do klanu?

17

Thursday, 20.08.2009, 07:20

Taaa, żeby poziomy 40-49 leciały tak samo szybko, jak 1-9, co ?
Im wyższy poziom, tym expienie MA BYĆ wolniejsze. Dodatkowe bonusy dla jednostek trzeba zdobywać z przedmiotów, nie z poziomów.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

18

Thursday, 20.08.2009, 07:47

Taaa, żeby poziomy 40-49 leciały tak samo szybko, jak 1-9, co ?
Im wyższy poziom, tym expienie MA BYĆ wolniejsze. Dodatkowe bonusy dla jednostek trzeba zdobywać z przedmiotów, nie z poziomów.
Szanowna Pani Thorgo
czytać ze zrozumieniem uczą już w podstawówce ale chyba Pani ominęła tą lekcje :P
i proszę przeczytać wszystkie wypowiedzi w tym wątku
czy my chcemy żeby poziomy leciały tak szybko jak w starożytności czy kamieniu łupanym ??
nie , my tylko staramy się zwrócić uwagę na fakt pewnej niedoróby :/
sama Pani mówiła w pewnym wątku o tym że dobrze jest mieć kilku bohaterów , z róznych ras, żeby bez problemu walczyć w lokacjach , a ile czasu zejdzie na szkolenie 2, 3 hero ?? w przypadku expa z lokacji i wojenek nie będzie to szybkość kosmiczna ...
w momencie w którym gracz dochodzi do maksymalnego poziomu w danej epoce zdobywanie expa staje się jescze wolniejsze , czy to nie jest dostatecznym ograniczeniem ??
jak dla mnie to można jeszcze bardziej ograniczyć przelicznik expa dla herosów ktorzy osiągnęli maksymalny poziom dla danej epoki a zwiększyć exp dla pozostałych ...i o to głównie chodzi w tym temacie ...

mały EDIT - JAK BARDZO WOLNY ma być przyrost expa ??? jakie są założenia autorów - i jaki czas jest przewidziany na ukończenie gry , rok dwa czy 5 lat ???

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (20.08.2009, 08:42)


19

Thursday, 20.08.2009, 10:43

Dodatkowe bonusy dla jednostek trzeba zdobywać z przedmiotów, nie z poziomów.
Po przeczytaniu kolejnej inteligentnej wypowiedzi Jaśnie Nam Panującej, spadłem właśnie ze śmiechu pod biurko i nie wiem czy uda mi się podnieść.
8|

20

Thursday, 20.08.2009, 11:45

Taaa, żeby poziomy 40-49 leciały tak samo szybko, jak 1-9, co ?
Im wyższy poziom, tym expienie MA BYĆ wolniejsze. Dodatkowe bonusy dla jednostek trzeba zdobywać z przedmiotów, nie z poziomów.


I znów kłania się system dropów. Z jakich przedmiotów czerpać te bonusy skoro dropi samym złomem? Widać w tym żelazną konsekwencję. A ja osobiście upominam się o to już od 2 miesięcy.
robertpkt:
"mały EDIT - JAK BARDZO WOLNY ma być przyrost expa ??? jakie są założenia autorów - i jaki czas jest przewidziany na ukończenie gry , rok dwa czy 5 lat ???"

Z tego co czytam wynika, że ok 3 lat

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Czarna_Mamba" (20.08.2009, 12:00)