Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 19.08.2009, 18:29

Czy to jest tzw pushing?

Jeżeli dajmy na to jeden klan wymusza na drugim pod groźbą palenia wiosek i ogólnych prześladowań w grze, np.udostępnienie 100 piechórów dziennie do likwidacji w celu podbicia doświadczenia u herosów a ten drugi się na to zgodzi?
Bo wiem że coś podobnego już zaistniało na Mezopotamii. I nie chcę pokazywać palcami bo komuś oczy niechcący powybijam, ale nie szukając daleko wiem że podobnego rodzaju haracze wymusza Koalicja Skorpions.
Więc proszę o odpowiedź, bo nigdzie się nie doszukałem nic konkretnego na ten temat w tabelach kar. Bardzo mi to podchodzi pod pushing.
W każdym bądź razie jeżeli nawet nie ma na to paragrafu w regulaminie i jest to dozwolone, to na skarpetki babki Gienki!!! Ludzie!!! Tolerujecie coś takiego???
Normalnie grać mi się odechciało jak się o tym dowiedziałem :cursing:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Grave_Digger" (19.08.2009, 18:35)


2

Wednesday, 19.08.2009, 18:38

1. Język i kultura
a) wulgarne wiadomości - ban od 24 godzin do 30 dni w zależności od ilości i treści wiadomości, typowo (jedna wulgarna wiadomość) - ban na 48 godzin,
b) groźby odnoszące się do prawdziwego życia - ban na stałe,
c) wymuszenia - każdorazowo indywidualnie, jednak administracja zastrzega sobie prawo nie podejmowania żadnych działań,
d) obraza - zależnie od poziomu obrazy,

Chyba zależy od Thorgi :D

3

Wednesday, 19.08.2009, 19:33

na moj skromny gust to czysty pushing polaczony z szantazem. Godne pozalowania. Nie wiem jak inni ale ja w grze staram sie kierowac jakimis zasadami. Cos takiego zasluguje moim zdaniem tylko na pogarde. Zastanawiam sie jak wogole mozna cos takiego komus zaproponowac. W realu odpowiedz na taka propozycje bylaby dosc jednoznaczna :/

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 19.08.2009, 19:42

A ja, tak z czystej ciekawości, chciałbym wiedzieć, skąd wiesz o taki, zdarzeniu? Dostałeś takie ultimatum od kogoś ze Skorpionów?
I dlaczego tego nie zgłosiłeś?

Może w takiej sytuacji powinieneś poszukać silniejszego klanu, który by objął Cię protekcją i zajął się tymi Skorpionami?

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 19.08.2009, 19:53

a ja mam pytanie z tego samego rzedu tylko inaczej
jak istnieje sytuacja ze 2 graczy maja armie i np 1 dnia 1 gracz wystawia armie taka ktora da sie skasowac przez 2 gracza i wbija expa a nastepnego dnia odwrotnie
czy to tez push :huh:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

6

Wednesday, 19.08.2009, 19:58

IX. Zabrania się działań Push oraz Pull.

Push/pull to:

a notoryczne przekazywanie przedmiotów oraz punktów z jednego konta na inne, w efekcie powodujące ponad normalny rozwój danej postaci,
b atakowanie własnych postaci oraz ustawianie wyniku starcia,
c ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.
d Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.
e Pull - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący niżej w rankingu.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (19.08.2009, 22:25)


7

Wednesday, 19.08.2009, 20:14

IX. Zabrania się działań Push oraz Pull.

Push/pull to:

* Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.

A co to podpunkty od a do c ?

8

Wednesday, 19.08.2009, 21:22

Grave_Digger bajki opowiadasz

Na takie zarzuty powinnaś mieć jakieś dowody.
To że źli ludzie opowiadają różne rzeczy o różnych klanach, to nie znaczy, że tak jest.
Plotki, których na pewno nawet nie sprawdziłaś a powtarzasz. :wacko:

9

Wednesday, 19.08.2009, 21:56

Cytat

Więc proszę o odpowiedź, bo nigdzie się nie doszukałem nic konkretnego na ten temat w tabelach kar. Bardzo mi to podchodzi pod pushing.
To jest Misz-Masz a nie dział Skargi,
Grave_Digger pyta się czysto teoretycznie, więc sądzę że odpowiedzi były by wskazane przez osoby obeznane z tabelami kar i wiarygodne.Co jak i dlaczego.

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 19.08.2009, 21:56

A ja Ci wierzę. Dlatego chciałbym wiedzieć, jak się taki szantaż realizuje, jak się go dogaduje w szczegółach i w ogóle wszystko na temat.
Może też kiedyś czegoś takiego użyję na kilku niepokornych...

11

Wednesday, 19.08.2009, 21:58

Prop zanim to zrobisz, pomyśl o Thordze i jeszcze raz pomyśl, jeśli wynik przed i po będzie taki sam to "haraczuj" :D

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Wednesday, 19.08.2009, 22:20

Drastic, co tu myśleć? Pani Agata doskonale wie, jak wygląda sytuacja w grze. System zdobywania expa jest tak dziurawy, że inaczej pewnie się nie daje rozwijać hero.
Trzeba by dać bana dla całego TOP20 klanów i to po całości, żeby niedorajdy przestały płakać, że tracą notorycznie armie i wioski.

Tylko mi głupio trochę, że sam na to nie wpadłem wcześniej, moi bohaterowie byliby kilka (-naście) poziomów do przodu przez ten rok gry już prawie tutaj...

13

Wednesday, 19.08.2009, 22:52

Jak w przedszkolu silniejszy bije slabszego, to ten drugi ma dwie mozliwosci:
1) Poleciec z placzem do pani
2) Pogadac z kims jeszcze starszym/silniejszym, kto nie toleruje bicia slabszych, zeby go nauczyl dobrych manier.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

14

Wednesday, 19.08.2009, 23:11

Jak w przedszkolu silniejszy bije slabszego, to ten drugi ma dwie mozliwosci:
1) Poleciec z placzem do pani
2) Pogadac z kims jeszcze starszym/silniejszym, kto nie toleruje bicia slabszych, zeby go nauczyl dobrych manier.


Ale jest jedna zasadnicza różnica. W przedszkolu bicie jest zakazane, a w grze jest jej clu.

15

Wednesday, 19.08.2009, 23:27

Ta gra z nazwy to CZAS WOJNY - Panowie czy wojny są uczciwe? Czy wszystkie chwyty są dozwolone? Jak Niemcy napadali na Polskę to robili u nas referendum czy mogą?

jerzys

Nierejestrowany

16

Wednesday, 19.08.2009, 23:36

A ja się przyznam, że kiedyś wpadłem na taki pomysł i próbowałem go zrealizować.
I wcale się tego nie wstydzę.

A było to tak:
pewna koalicja 5 dużych i silnych klanów (40+ osób) założyła (niespodziewanie, w ciągu pół godziny) na mój biedny i mały klan 4 oblegi jednocześnie (u mnie wtedy było 5 osób - 80 % klanu miało założonego oblega).
Oblegi wybroniliśmy (hehe), co spowodowało (jak ja to oceniam) pewien stan paniki w tamtych klanach.
Pojednawcze wiadomości o "pomyłce" "współpracy" "rozejmie" leciały stadami.
Szkoda mi się ich zrobiło (naturalna konsekwencja takiego zdarzenia jest taka że mój klan wstaje i robi tam porządek: stolice, stolice, stolice ....same stolice) i pomyślałem, że można by to inaczej załatwić.

I dlatego zaproponowałem, żeby każdy członek tamtych klanów zaatakował mnie jedną swoją najsilniejszą armią to zapomnę tamte przykre zdarzenie, którego na pewno żałują.

Moja - jakże szczodra propozycja - została odrzucona.

No cóż.
Dodam, że tamtej koalicji już nie ma i sporo ludzi już nie gra.
Co lepsi gracze zasilili inne, lepsze klany.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (19.08.2009, 23:58)


17

Thursday, 20.08.2009, 08:03

b) atakowanie własnych postaci oraz ustawianie wyniku starcia,
Czy wymuszenie armii do wybicia nie jest czasem ustawionym wynikiem starcia???

18

Thursday, 20.08.2009, 08:10

No jest ustawianiem walk jak najbardziej.

19

Thursday, 20.08.2009, 23:02

Na takie zarzuty powinnaś mieć jakieś dowody

Mam dowody, ale przedstawie je dopiero jak będę pweien że jest za to kara - póki co narazie jeszcze na to za wcześnie.

Zresztą i bez tego OG może jak sądzę skontrolować u coponiektórych tempo przyrosu exp i przyświecić kto leci w kulki

20

Thursday, 20.08.2009, 23:09

Cytat

Cytat



Push to:

b) ... ustawianie wyniku starcia,

Cytat

Czy wymuszenie armii do wybicia nie jest czasem ustawionym wynikiem starcia???
Czyli jest to push, ale znając życie poszkodowane byłby ten co żąda haraczu i ten co haracz daje. :D
jak się mylę to poprawcie :D