Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 04.09.2009, 16:38

Błędne naliczanie wydobycia surowców

Witam,
Rozbudowałem wszystkie jaskinie w stolicy do poziomu 4 oraz część strumieni a mimo to dochód mi nie rośnie :/ Tak chyba nie powinno być...
ID
7258
Kovic
Jukatan T2
Pozdrawiam.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 04.09.2009, 16:58

A przypadkiem nie masz utrzymywanej armii w tej wiosce? każda jednostka zmniejsza przyrost surowców.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Friday, 04.09.2009, 17:26

FAQ - najczęściej zadawane pytania.
Punkt 2...

Czytać, czytać, czytać!!! To naprawdę nie boli;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

4

Friday, 04.09.2009, 17:29

A przypadkiem nie masz utrzymywanej armii w tej wiosce? każda jednostka zmniejsza przyrost surowców.

na t1 nie podliczylo mi 2 nowych kopaln takze to jednak jest bug
ps. ciekawe czy podlicza po stracie wojska

5

Friday, 04.09.2009, 17:32

chłopoki tu chodzi o to że poprzednie wydobycie jest mnożony np o 1.1 i po pomnożeniu wynik wychodzi mniej niż 1.5 wtedy zaokrągla w dół ;)
i zamiast mieć wydobycie np. 31 masz dalej 30 ;)
jest tak np. przy budowaniu kopalni z 3 na 4 poziom :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Pablo1234" (04.09.2009, 17:42)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Friday, 04.09.2009, 17:37

Dokładnie tak:)
Czyli FAQ ma zawsze rację;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

7

Friday, 04.09.2009, 17:57

No tak, zgadza się posiadam armie i z tego co widzę odlicza jej utrzymanie prawidłowo. W oknie z widokiem kopalń jak się najedzie na ikonki pokazują się wyliczenia i podsumowania - ilość wydobywanego surowca przez kopalnie itp. i to tu mi się coś nie zgadza. Gdy zaczynałem grę elegancko za każdym updatem jakiejś kopalni wartość surowca na godzinę rosła np. 15/h a po modernizacji 16/h a teraz nawet po awansie na poziom 5 jednej i na 4 pozostałych strumieni/ jaskiń nie widzę różnicy.

edit - no to chyba to co wyżej napisaliście wyjaśnia sprawę... dzięki.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Friday, 04.09.2009, 18:02

Bo wydobycie surowców jest obliczane wg wzorów. Jeżeli nie jest to całkowita liczba to robione są zaokrąglenia i stąd pozorny brak reakcji na upgrade kopalni.
Wszystko jest ok;)

Edit:
Skoro tak to zamykam.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Friday, 04.09.2009, 18:02

Tak jest, gdyż wydobycie jest zaokrąglane w dół i rozbudowa kopalni powoduje przyrost o wartość taką, że łącznie nie przekracza kolejnej jednostki całkowitej. Ale dalsza rozbudowa zwiększy wydobycie :)