Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 11.09.2009, 22:32

Czas wojny ...bez wojny

Na wstępie mała prośba :) Jeżeli nie zgadzasz się z dla mnie oczywistą opinią, że w TE nie da się prowadzić
sensownych wojen, to nie czytaj moich wypocin ;) i nie przekonuj mnie, że w TE można świetne wojny prowadzić.
Mojego zdania nie będę uzasadniał, szkoda miejsca.
Powiem tylko, że od kilku miesięcy usiłujemy (SSGU) prowadzić wojny i g..ucio z tego wychodzi.
Jedyna jako taka wojna (w kilku etapach) z PSD bardziej przypominała ustawkę.

Z tej wojny żaden klan (nie liczę akademii i przybudówek) w niej biorący nie wyszedł zezłomowany tylko dlatego, że działała
dypolomacja i dobre chęci graczy szanujących swój dorobek. Mechanizmy gry nic tu nie pomogły a wręcz utrudniają taką rozgrywkę (sloty !!!).

Dlatego proponuję na przykład coś takiego jak wypowiedzenie wojny, wojna turniejowa, ustawka czy jak tam ją nazwać. -mozna ją
wprowadzić nawet na tym etapie gry, bo nie zaburza aspektu gry dotyczącego indywidualnego rozwoju konta gracza.

cel:
klany lub koalicje walczą o to, kto kogo ogoli do stolic, przy okazji zdobywając expa i mając zabawę, ale po wojnie
wioski bez uszkodzeń wracają do właścicieli

zasady:
1 - zainteresowane klany zgłaszają się do admina, że chcą prowadzić wojnę - czas jest określony - minimum 2 tyg - max 6 tyg (do dyskusji)
2 - admin zmienia im pewne opcje (zaznaczone na czerwono) - nie wiem, które z nich są możliwe do wprowadzenia bez pisania gry od nowa:
2a - zniesienie limitu wiosek - chodzi o to żeby nie trzeba było pozbywać sie wiochy aby założyc obleg na przejęcie
lub
2b - wprowadzić nowy rodzaj oblegu: obleg turniejowy bez przejmowania wiochy tylko skutkujący jej zablokowaniem ale możliwy do wykonania przy posiadaniu max. ilości wiosek.
dla całego pomysłu wprowadzenie którejś z tych dwóch opcji jest konieczne, bez tego całość nie ma sensu

3 - los zdobytej wioski - opcje zależne od pkt 2a i b
3a - zostaje u właściciela ale zablokowana - wada: nie można jej odbijać i na okres wojny jest stracona, zalety: po wojnie jednym kliknieciem admin może je z powrotem oddac włascielom, ponadto po zablokowaniu nalepszych militarnie wioch bedą walczyć średnie i małe armie co też jest ciekawe..
Opcja ta jest chyba możliwa do wprowadzenia skoro już są blokady kont w grze a podczas oblegu i 1h po grabiezy, zmianie epoki lub po 2 farmieniach, ujemnym upkeepie wystepują elementy blokady wioski.

3b - zdobywca ją posiada jako nadliczbową ale nie może z niej wysyłać akcji, nie może ani budować ani niszczyć, jedynie mozna odbudować wojo, wskrzesić hero i wysyłać wojo i sure DO tej wioski - zaleta - można ją odbić, wada skompikowany powrót do stanu sprzed wojny
3c - j.w ale zdobywca może jej w pełni używać jednak bez mozliwośći zmian w infrastrukturze.

4 - oblegi i ataki - są możliwe tylko w ramach klanów zgłoszonych do wojny - to też opcja zmieniana graczom przez admina - pewnie niełatwa do wprowadzenia ale w sumie mozna by się bez niej obejść, choć lepiej aby była.

5 - ochronki
5a - ochronki wzajemne mozliwe
5b - lub bez ochronek - wtedy klany jednej koalicji nie mogą sobie zakładać oblegów - następna opcja admina też mozna się obyć bez tego
5b1 - technicznie można by to rozwiązac łącząc na czas gry całą koalicję w jeden klan - zniesienie limitu członków
5b2 - lub się po prostu umówić, że tego nie robimy. :P

6 - gra toczy sie do pozostawienia jedej strony ze stolicami i/lub do skończenia się ustalonego czasu.
nagrodą jest zdobyty exp, zabawa i satysfakcja.

7 - żeby nie było przewałów:
7a - klany walczące dokumentują na forum oblegi i ataki (lub w jakis inny sposób admin kontroluje prawdziwość wojny)
Jesli jest zbyt mało akcji (zabitych hero, oblegów i strat) następnym razem te klany nie dostaną zgody na kolejną ustawkę.
7b - Ponadto, żaden klan nie może się spotkać powtórnie z innym w wojnie przez jakis okres czasu np. 2-4 tyg.
8 - aby admin się nie zaorał, wojny mogłyby prowadzić klany powyżej jakiegoś poziomu rozwoju (top 20-30), lub jakiś inny ogranicznik, no i te przerwy, o których w pkt 7b.
9 - powrót do stanu - nie wiem czy jest mozliwe aby przed wojną admin robił sejwa - własność wiosek i/lub skład klanów
aby po wojnie w łatwy sposób przywrócić stan poprzedni.

Pomysł ma oczywiście liczne wady, jak choćby utratę kontroli nad światem TE przez klany biorące udział w ustawce (pkt. 4)
Zagrożone bedą inne klany powiązane sojuszami z tymi uczestniczącymi w ustawce, bo na ten czas stracą realną ochronę.

2

Saturday, 12.09.2009, 09:45

Bardzo mi się to podoba, nareszcie działoby się coś sensownego, a nie bezmyślne palenie wiosek!
Proponuję by opcja palenia wiosek była całkowicie usunięta! Obserwuję jednego gracza z A-Z na T2 i włosy stają dębem na głowie, jak tak dalej będzie palić wioski to ludzie przestaną grać, zamiast palenia powinna być opcja porzucenia, wtedy każdy kto straci wioskę będzie mógł ją odzyskać, być może spaloną częściowo, ale przestanie to zniechęcać ludzi do gry.
Proszę, pomyślcie nad tym, bo na T2 robi się pustynia w 3 epoce!!!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Elzutek" (12.09.2009, 10:07)


3

Saturday, 12.09.2009, 13:38

i powiedział to szef klanu który przoduje w paleniu wiosek....

żart jakiś czy co ????

4

Saturday, 12.09.2009, 13:55

Klan mój pali wioski tylko w wojnie, między innymi Ty też straciłeś wioski, ale za to Ty palisz wioski dla zabawy i to już nie jest żart!!!

5

Saturday, 12.09.2009, 14:26

Chłopaki nie urządzajcie sobie tu dyskusji o paleniu wiosek.
Temat jest o czym innym.
Dla wyjasnienia - nie proponuję aby zlikwidowć palenie wioch czy zmienić zasady oblegów w TE jako takiej.
Jak ktoś ma ochotę niech napada i pali. Bo prawda jest taka, że żeby kontynuować wojnę trzeba się jakoś zdobytych wiosek pozbyć -
tylko za kilka tygodni nie będzie już z kim walczyć.

Mi chodzi o to, że jesli klany są już wypasione, wioski rozwinięte i nie mają w sumie nic do siebie a chcą sobie
urządzić sparing, to admin daje im na jakiś czas pewne "przywileje" żeby łatwiej te oblegi przeprowadzać z jednoczesną ochroną wioski przez spaleniem/uszkodzeniem.
Ponadto wyłącza na jakiś czas te klany z interakcji z otoczeniem, żeby owych przywilejów nie przenosić do "normalnego" świata gry.
Nie wiem czy jest to technicznie wykonalne i proste do wprowadzenia (do adminów). Tak jak i tego, czy byliby chętni z takiego czegoś korzystać (do graczy).

6

Saturday, 12.09.2009, 14:47

heh
zwyklym graczom bardziej zalezy na atrakcyjnosci i rozwoju gry niz tworcom
do czego to doszlo :rotfl:
wracajac do wojen
nie potrzeba byloby zadnych sparingow czy jak Ty to nazywasz gdyby oblegi byly tylko na wymiane a niepotrzebne wioski (zdobyte ) porzucane
taka bezpanska wioche moglby przejac slabszy gracz
walczace klany mialy by cel czyli zdobycie jaknajsilniejszych wiosek
przegrywajacy klan zostawalby na slabszych wiochach
ale nadal stanowilby jakas sile
teraz po wojnie przegrywajacy klan zostaje na stolicach i moze sobie w nosie podlubac przez jakis czas
teraz faktem jest ze wojne oplaca sie zaczac ale tylko wtedy gdy mamy 100% pewnosci ze taka wojenke wygramy
bo przy wyrownanych klanach starty po obu stronach sa wieksze niz zyski

i tylko to powstrzymuje klany przed prowadzeniem wojen

jakis czas temu prowadzilismy wojne z rownorzednym klanem
skonczylo sie w sumie na spaleniu ok 10 wioch po obu stronach
cuz z tego ze wyszlismy zwyciesko bo tamten klan sie rozpadl 3 graczy zaprzestalo grac reszta zmnienila klany
jak zyskow z takiej wojny nie ma zadnych moze tylko chwilowa satysfakcja

7

Saturday, 12.09.2009, 16:13

ja tam nie wiem tylko skoro Elzutek jest nas urlopie i nie mam mu jak jego osadki JABLONEX zjechać to czemu on się tu na forum wypowiada ??????..................

Co jest, urlopowiczx fikcyjny ??????.........................

8

Saturday, 12.09.2009, 16:41

Awatar chętnie Cię ugoszczę zamiast Elzutki.

A co do pomysłu wojen nie będę się wypowiadał bo szkoda cokolwiek w tej grze proponować skoro i tak admini mają je gdzieś.

9

Sunday, 13.09.2009, 11:55

swietny pomysl Kachu - bardziej to urozmaici gre niz bezmysle palonka wioseczek

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Sunday, 13.09.2009, 12:05

Kachu, świetny pomysł. Jak najbardziej popieram.

11

Monday, 14.09.2009, 16:27

ja tam nie wiem tylko skoro Elzutek jest nas urlopie i nie mam mu jak jego osadki JABLONEX zjechać to czemu on się tu na forum wypowiada ??????..................

Co jest, urlopowiczx fikcyjny ??????.........................

powiedział najlepszy na serwie :rotfl:
ehhh... tak jak mówił max w nabijaniu postów to jesteś rewelacyjny,nic poza tym
a zjechać to mozesz z górki na sankach,a nie Elzutka

co do pomysły:
pomysł bardzo fajny,szczególnie podoba mi się blokowanie wiosek, i wcale admini nie muszą ich odblokowywać
poprostu można wprowadzić wojny xx-dniowe,a po tym czasie wiochy byłyby automatyczanie odblokowywane
AKUMA