Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

81

Friday, 18.09.2009, 12:10

To zmień mi Thorga obecnych hero na ludzi będę zobowiązany.

82

Friday, 18.09.2009, 12:13

Oj tak, oj tak tak zróbcie, ale potem jak zacznie płakać że mu szarża nie wchodzi i obrywa ciągle to mu bana stałego dajcie :D :D :D



Naprawdę chciał bym to zobaczyć....... dajcie mu taki warunek. Zamieńcie mu herosów na ludzi na takich lvl na jakich innych ma, ale pierwszy post z żalem będzie się równał banowi stałemu. Ciekawe czy pójdzie na to :P

A miałem milczeć , sorry 8)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (18.09.2009, 19:07)


83

Friday, 18.09.2009, 12:20

Szarza rzeczywiscie sieje spustoszenie, ale tylko pod warunkiem, ze wejdzie na poczatku walki. W rzeciej rundzie najczesciej juz nie ma kto szarzowac. Tymczasem przy 25% szans, czyli na 40 poziomie prawdopodobienstwo, ze wejdzie w pierwszej lub drugiej rundzie wynosi okolo 0,44, ze w pierwszej lub drugiej lub trzeciej- circa 0,58. Zatem w ponad polowie walk masz tylko bonusa do inicjatywy, czyli tyle co nic. Dopiero przy szansie 30% szarza w pierwszej lub drugiej rundzie wejdzie srednio w co drugiej walce. Ale to juz jest poziom 50. Zwazywszy, ze tylko kilku bohaterow osiagnelo poziom 40 a kazdy z nich przekroczyl go tylko bardzo nieznacznie, bedziemy musieli poczekac kilkanascie miesiecy zanim pierwszy czlowiek bedzie wygrywal srednio co druga walke.
Liczby nie klamia.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

84

Wednesday, 23.09.2009, 12:14

Dodam może przykład, gdzie sam Drastic wygrał bo...niestety Prop nie miał szarży w pierszej rundzie, w drugiej już była ale niestety większość armii wyjechało na wczasy :)
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=333c796f09
Poziom człowieka akurat niewysoki ale przykład doskonały...

85

Wednesday, 23.09.2009, 19:20

Spójrzcie z innej strony - jaka rasa teraz w rl dominuje? No człowiek. Teraz mamy współczesność więc to oczywiste że człowiek będzie dominować xDD


Ale po prostu musicie zrozumieć - wszystko zależy od farta, człowiek ma szarżę - względem siły największy bonus, ale bonus nie stały. U wszystkich innych bonus jest ciągle, a u człowieka być albo nie być zależy od szczęścia - wbicia szarży w 1 rundzie czy też nie ;p

86

Thursday, 24.09.2009, 09:28

No na T2 to akurat w top10 to nieumarły dominuje ale na to nie ma co patrzeć bo to są ciągnięte lvl-e albo po to żeby więcej slotów w klanie było dla członków, albo żeby pkt więcej w klanie nazbierać i wyżej w rankingu stać bo generalnie rozwija się pobocznych którymi można manipulować między wioskami, a nie głównego który jest przywiązany tylko do stolicy.

87

Wednesday, 30.09.2009, 15:58

nie zabierałem szybciej głosu bo nie miałem zdania
ale wczoraj miałem obleg
wybiliśmy wszystkich wrogów oprócz 2 armii z 5 epoki z śmigłowcami, i tak...

demon z 15 śmigłowcami zabił mi 27 jednostek
człowiek z 6 śmigłowcami zabił mi 40 jednostek

6 śmigłowców bez szarży zadało 390 ran a z szarżą ponad 6000
zgroza

mając 26% szans na udaną szarżę podczas oblegu statystycznie powinna udać się 2 -3 razy
a efekt tego jest taki że zadaje za jedną szarżą tyle obrażeń co bez szarży zadałaby w 16 rundach

statystycznie w oblegu taki człowiek jest zatem prawie 4 razy lepszy niż demon
podkreślam (statystycznie - to nie jest tylko opinia)
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

88

Wednesday, 30.09.2009, 16:22

Ale człowiek bez szarży jest trupem od razu - bo samo ini dużo nie da :P

Fakt, człowiek z szarżą jest bardzo mocny, ale wystarczy niefart na lokacji - czyli brak szarży, i lokacja może być nie zaliczona...

89

Wednesday, 30.09.2009, 16:30

Pożyjecie zobaczycie, wspomniecie jeszcze moje słowa z itemów mamy już +12 % na szarże a to dopiero zwoje 3 i 4 epoki.

Już powoli zbliżamy się do progu gdzie szansa na wejście szarży jest większa niż ta szarża miała by nie wejść.

90

Thursday, 01.10.2009, 01:01

@ NekromantaTak, ale to tylko dlatego, ze ty nie miales czym tych helikopterkow zestrzelic, dzieki czemu bonusy do defa, czy pz byly calkowicie zbedne. Zakladajac, ze walczylyby rownorzedne armie tenze heros moglby juz tej czwartej rundy, w ktorej wyszlaby statystyczna szarza po prostu nie dozyc.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

91

Thursday, 01.10.2009, 21:49

ja porównałem demona i człowieka
demon ma bonus do ataku, a nie do defa czy życia
ma dużo więcej ataku niż człowiek a był 4 razy mniej skuteczny

6 śmigłowców człowieka zabiło 40 jednostek
15 śmigłowców demona 27 jednostek (6 zabiłoby więc około 12)

i statystycznie (średnio) człowiekowi w oblegu wejdą 2 - 3 ataki z szarżą,
nie piszcie tu o szczęściu czy pechy tylko o statystyce
mając 25% na 10 ataków to 2,5 razy, (matematyka/statystyka a nie szczęście)

inaczej mówiąc w oblegu człowiek ma przewagę bo jeśli tylko raz wejdzie szarża to zabije już więcej niż demon (a jak przed chwilą wspomniałem statystycznie wejdzie więcej niż raz)
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

92

Thursday, 01.10.2009, 22:04

tiaaa..... tylko następny który zapomina o jednej drobnej kwesti, a mianowicie kiedy ta szarża wejdzie.

Jak wejdzie na początku to owszem człowiek wymiata tylko , że jak ta szarża wejdzie w końcowych rundach jak już wojska do szarży nie ma to co wtedy. Jak to wtedy matematyka liczy ???.....

Policz sobie jak ma się 100 woja i owszem szarża wejdzie ale w ostatnich rundach jak z tej setki zostanie jeden to co wtedy ?



Naprawdę super liczycie te sytuacje gdy się komuś poszczęści z hero człowiekiem, ale wszystkie inne sytuacje to już cicho sza.....



Statystyka się będzie zgadzała bo szarża statystycznie wejdzie tylko co z tego jak wojska do szarży już nie będzie ? Matematyka jest troszkę bardziej skomplikowana :P

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (01.10.2009, 22:10)


93

Thursday, 01.10.2009, 22:23

tiaaa...
a wogóle co będzie kiedy ta szarża wejdzie w 1 jednostkę zamiast we wszystkie
albo kiedy człowiek będzie zawsze miał pecha i nigdy mu szarża nie wejdzie
albo kiedy zawsze bedzie się udawać jak ci zostanie tylko 1 jednostka, to wtedy faktycznie człowiek jest najgorszy

myślałem że jak przedstawię coś opartego na liczbach a nie na szczęściu nie znajdzie sie ktoś kto powie, "a co jeśli ... będzie mieć pecha i np wejdzie na końcu"

prawdopodobieństwo że 2 lub 3 szarże wejdą właśnie na końcu też jest niewielkie

ponadto pamiętaj że człowiek ma bonus do inicjatywy, zawsze atakuje pierwszy ma szansę na więceja ataków (pewnie powiesz... a co jeśli będzie mieć pecha i żaden więcej atak nie wejdzie...) i otrzymuje mniej ataków od jednostek z większą inicjatywą

wiem ze i tak zajdą się ludzie którzy na wszysko powiedzą (a co jeśli ... lub ... a ja to mam zawsze pecha)
nie kłućcie sie z matematyką tylko sobie policzcie prawdoipodobieństwo ile razy i kiedy wejdzie

bo jak już wejdzie szarża to każda inna rasa ma prze... nie fajnie
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

94

Thursday, 01.10.2009, 22:27

ja porównałem demona i człowieka
demon ma bonus do ataku, a nie do defa czy życia
ma dużo więcej ataku niż człowiek a był 4 razy mniej skuteczny

6 śmigłowców człowieka zabiło 40 jednostek
15 śmigłowców demona 27 jednostek (6 zabiłoby więc około 12)

i statystycznie (średnio) człowiekowi w oblegu wejdą 2 - 3 ataki z szarżą,
nie piszcie tu o szczęściu czy pechy tylko o statystyce
mając 25% na 10 ataków to 2,5 razy, (matematyka/statystyka a nie szczęście)

inaczej mówiąc w oblegu człowiek ma przewagę bo jeśli tylko raz wejdzie szarża to zabije już więcej niż demon (a jak przed chwilą wspomniałem statystycznie wejdzie więcej niż raz)
wszystko ladnie opisales, ale zapomniales o bardzo istotnej kwestii jaka sa poziomy bohaterow ;)

95

Thursday, 01.10.2009, 22:27

a grałeś kiedyś w totolotka ? "statystycznie" raz na tyle i tyle losowań MUSISZ trafić. W rzeczywistości to tylko od szczęścia zależy i tu w przypadku człowieka jest dokładnie tak samo. Tylko na szczęście można liczyć.

96

Thursday, 01.10.2009, 22:42

awar odpuść mu niech żyje swoją grą
nie grał człowiekiem to nie wie a tylko biadoli

kolego masz pole do popisu zrób sobie bohatera człowieka i pokaż jak te twoje cyferki wygrywają za każdym razem - zawsze jeśli ci te cyferki h... obliczą możesz wziąć kredyt w prowidencie w postaci surki na odbudowę amii

powodzenia w expieniu człowieka na wysoki poziom
aaaaaaa będziesz miał jeszcze dużo ini które wygra dla ciebie każdą walkę

97

Friday, 02.10.2009, 17:51

zrobiłem 10 symulacji
100 rajtarów + człowiek 30 poziom (w odwodach, szansa na szarżę 20%)
100 rajtarów + demon 30 poniom

efekt mnie zdziwił
po równo wygranych i przegranych
walka kończyła się zazwyczaj w 6 turze

potem zrobiłem 10 prób z bohaterami na 50 lvl

8 wygranych człowieka
2 demona

wniosek
przyznaje że puki co obie rasy są porównywalne
problem zacznie się na na prawdę dużych lvl ale to odległa przyszłość

pozdrawiam
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

98

Friday, 02.10.2009, 18:08

A od kiedy to walki trwają dłużej niż trzy tury ? Tu chodzi o zwykłe walki, a nie 10-cio turowe oblegi.

Poza tym jak już było mówione. Zależy czy masz fuksa czy nie bo jak masz to wygrasz 10 na 10 , a jak nie masz to za każdym razem przegrasz. I tyle bo już wałkowanie jednego i tego samego w kółko zrobiło się nudne.

99

Friday, 02.10.2009, 21:36

Ja tez przytoczylem liczby. Czytales je?
Ludzka rasa, jedyna rasa ...
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

100

Sunday, 04.10.2009, 09:48

Nekromanta, większość osób na tym forum już pogodziło się z tym, że nie wmówisz graczom, którzy mają głównego albo pobocznego hero człowieka na wysokim poziomie, że niedługo będzie robił pogrom. Nie pozostaje robić nic innego jak trenować własnego ludzia i czekać na rebalans za kilka miechów.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Podobne wątki