Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 29.09.2009, 15:54

Palenie wiosek

jak w poradach pisało są tacy topowcy którzy zajmują się wyłącznie paleniem wiosek. I to jest fakt bo jeszcze by można zrozumieć jak ktoś przejmie wioskę i przez te 24h ochrony przed oblegiem czerpie z niej surowce. Ale jak wioska zostaje spalona w godzinę po zakończeniu oblegu to już jest po prostu złośliwość.

Ja bym zaproponował prostą jak sądzę poprawkę. Otóż aby po zakończeniu oblegu tak jak jest 24h ochrony przed następnym oblężeniem wprowadzić automatyczną równoległą 48h blokadę przed spaleniem tej wioski przez nowego właściciela.

Skoro ktoś decyduje się przejąć wioskę to niech pokaże czy potrafi ją utrzymać, a nie żeby wiochy na 4-5 tym poziomie (czyli 15-20 ty lvl pałaców) palić..........

Co Wy na to ?

Stop palaczom ;)

2

Tuesday, 29.09.2009, 16:03

nie wiem ja zawsze proszę kolegę zeby wysłał skany na 24h na dana wiochę... i wtedy najwyżej spali jakiś budynek i po oczywiście uprzednio zburzonej ambasadzie nie wybuduje nowej i wiocha wraca do swojego prawowitego właściciela :D

Kilka razy chciano mi spalić wiochę i nigdy się to nikomu nie udało...


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

3

Tuesday, 29.09.2009, 16:08

no to może obok Ciebie tak jest. U nas już wręcz normą jest, że jak ambasadę czy konsulat spalimy czyli wiadomo że damy radę potem ewentualnie odbić wiochę to nie ważne jak ona jest rozbudowana jest palona zaraz po zakończeniu oblegu.....

O to chodzi by takie elementy powstrzymać bo niszczą wioski na których inni też by mogli sporo zyskać, a właściciel mógł by ją odzyskać.

4

Tuesday, 29.09.2009, 16:17

naucz się czytać ze zrozumieniem a potem głupio odpowiadaj....

Cytat

nie wiem ja zawsze proszę kolegę zeby wysłał skany na 24h na dana wiochę
nie spali wiochy dopóki mu armia z oblegu nie wróci
a skany można od razu robić


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

5

Tuesday, 29.09.2009, 16:19

Pablo ale gdzie ? Na Mezopotami ? Owszem tam może są takie odległości. W T2 jukatanie najdalsze szpiegowanie trwa może ze 4h to max.......

Buzz

Początkujący

Postów: 29

Skąd: DeGie

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 29.09.2009, 17:23

moge tez dorzucic swoje 5 groszy
takie sa fakty sa tacy gracze ktorzy zajmuja sie tylko i wylacznie paleniem osad
to ich domena i nie zwazaja na nic,sam sie juz wielokrotnie przekonalem na
wlasnej skorze,
gdy zauwazyli ze odbijam swoje osady pala je bezlotosnie
na t2 nie toleruja zadnych graczy ktorzy im w jakikolwiek sposob zagrazaja lub moga byc zagrozeniem
wedlug mnie tez uwazam ze powinno byc wprowadzone dodatkowe jakies zabezpieczenie czy tez ochrona przez
kolejne zablokowanie dodatkowym czasem ktory by umozliwil ewentualnemu graczowi , odbicie swojej osady
:thumbsup:

7

Tuesday, 29.09.2009, 20:54

w 100% popieram

8

Tuesday, 29.09.2009, 21:33

nie wiem ja zawsze proszę kolegę zeby wysłał skany na 24h na dana wiochę... i wtedy najwyżej spali jakiś budynek i po oczywiście uprzednio zburzonej ambasadzie nie wybuduje nowej i wiocha wraca do swojego prawowitego właściciela :D

Kilka razy chciano mi spalić wiochę i nigdy się to nikomu nie udało...
teoretycznie mozna zrobic jak piszesz i czest to stosowalem
ale nie zapobiega to zalozenia oblegu z tej wiochy lub zalozenie oblegu przez znajomego na inna
i nici ze szpiegowania
na T2 przduje w tym Alucard
gracz kiepski ze slaba armia :rotfl: zazwyczaj ma tylko stolice i ci zdobedzie pali
bo wedlug tego kogos taki jest sen gry
nie bede sie rozpisywal oo glupocie tego gracza bo chyba kazdy na T2 wie
wiec nie ma o czym pisac
nawet wspolkanowicze maja nie najlepsze zdanie
PW nie moge przytoczyc
bo byloby tylko ciach i ciach a niechce Lomnaasowi roboty dodawac
Awatarowi pewno chodzilo o innegoo gracza
ale w przypadku dobrze rozwinietej wiochy jest minimalna szansa obrony
przy slabo rozwinietej wiosce w ktorych gustuje Awatar takich szans nie ma
i pomalu robi sie pusto w zasiegu tego graczyka
czy rozwiazaniem tego problemu jest to 48 godz nie wiem
ale uwazam ze glupote trzeba tepic i tyle :P

9

Wednesday, 30.09.2009, 18:39

teoretycznie mozna zrobic jak piszesz i czest to stosowalem
ale nie zapobiega to zalozenia oblegu z tej wiochy lub zalozenie oblegu przez znajomego na inna
i nici ze szpiegowania

nie zdąży załóżyc obleg :P szczególnie jak zburzysz mu Posąg boha ;)
zaraz po zakonczeniu oblegu szpiegujesz i gitara
a to ze sa max 4h drogi to o niczym nie świadczy wystarczy co 4h wstawać do kompa


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 30.09.2009, 18:49

A że hero sam nie padnie, to można puszczać szpiegowanie samym hero :P i podpakować go dodatkowo itemami, które dają + do czasu marszu :D

11

Wednesday, 30.09.2009, 20:19

Mozna tez wyprodukowac osadnika i go puscić na atak bedzie szedł 2 lub 3 razy dłuzej niz normalna jednostka.

Miałem kiedys taki przypadek ze koles mnie zatakował osadnikiem i szedł on grubo ponad 24 h do mnie :P

12

Thursday, 01.10.2009, 14:43

Ale to trzeba być fanatykiem żeby co cztery godziny siedzieć przy kompie :P

Sorry ja np. bardziej sobie cenię gdy się wyspię niż to czy wioskę stracę.

No dobra. Widzę że kwestia blokady przed zniszczeniem po przejęciu chyba nie przejdzie to poprę pomysł Elzutek czyli to co napisała by była opcja "porzuć wioskę".



Wiadomo jak jest wojna to potrzebny jest wolny slot by obleg zrobić. Obecnie jedyna możliwość by slot zwolnić to spalić jakąś gorszą wioskę (bo oblegi na zamianę to są na ochronki dobre , a nie przy wojnie kiedy się wroga chce zniszczyć). Przy opcji porzuć to i farmy by zostawały i oblegi można by robić ;)

13

Friday, 02.10.2009, 11:51


No dobra. Widzę że kwestia blokady przed zniszczeniem po przejęciu chyba nie przejdzie to poprę pomysł Elzutek czyli to co napisała by była opcja "porzuć wioskę".
Wiadomo jak jest wojna to potrzebny jest wolny slot by obleg zrobić. Obecnie jedyna możliwość by slot zwolnić to spalić jakąś gorszą wioskę (bo oblegi na zamianę to są na ochronki dobre , a nie przy wojnie kiedy się wroga chce zniszczyć). Przy opcji porzuć to i farmy by zostawały i oblegi można by robić ;)

NIEMOŻLIWE !!! zgedzasz się z Elzutkiem ??? :P
pomysł porzucania bardzo fajny,tylko czy nie zrobiłaby się z tego masowa produkcja farm? no chyba,ze zrobić ograniczenie porzucania na wioski tylko zabrane komuś,ale i to chyba pomysłowi gracze by obeszli
AKUMA

14

Friday, 02.10.2009, 12:03

A czemu mam się nie zgodzić skoro pomysł jest dobry ? Ja nie mam uprzedzeń typu "bo jak mi za skórę zalezie to cokolwiek powie to będę na nie" :P

A ograniczenia musiały by być jakieś np. że nie można porzucić wioski założonej przez siebie i może że np. można porzucić tylko wioskę tam powiedzmy do 2 poziomu żeby nie było sztucznego przekazywania rozbudowanych wioch.

15

Saturday, 03.10.2009, 08:52

Najbardziej realnym, najmniej skomplikowanym i sensownym rozwiązaniem byłoby dodanie czasu ochrony przed usunięciem wioski
wyłącznie po zamianie/przejęciu
takiej jak ochrona przed oblężeniem w w/w przypadkach + przykładowo 6 czy 12 godzin.

wady/zalety tego rozwiązania?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

16

Saturday, 03.10.2009, 08:57

zalety oczywiste. Topowcy nie będą złośliwie palić wiosek tylko po to żeby klan jakiś osłabić, a ten co straci wioskę będzie miał przynajmniej chociaż jakąkolwiek szansę odbicia swojej wioski czego obecnie nie ma.

Wad nie widzę :P

17

Saturday, 03.10.2009, 17:38

Wada - poczeka 12h/6h i spali :P


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

18

Saturday, 03.10.2009, 19:16

wydłużenie czasu nic nie da
tak czy siak wiochy będą się palić - jeśli dało się wprowadzić przenoszenie stolic co ponoć nie miało nigdy ale to nigdy nastąpić to może jednak twórcy dadzą opcje porzuć zamiast spal

19

Saturday, 03.10.2009, 19:34

Owszem da się palić, ale przynajmniej ten co ją straci będzie miał chociaż możliwość odbijania. I o to generalnie chodzi. Jak komuś nie zależy na wiosce no to ok niech palą, ale jeśli komuś zależy to niech chociaż te 6h dostanie czasu by mieć możliwość podjąć próbę odbicia.

20

Saturday, 03.10.2009, 20:14

Najbardziej realnym, najmniej skomplikowanym
a moze zamiast wybierac polsrodki
przysiasc do tej gry i wreszcie ja dopracowac
byla alfa beta mezo i jukatan
wydaje sie ze team BW traktuje te gre po macoszemu
wiadomo nie ma kasy to sie gre olewa - ale olewa sie tez cala rzesze graczy
ktorzy o zgrozo 8| podpowiadaja tworcom co zrobic jak i gdzie rozreklamowac gre aby byla atrakcyjniejsza i przyciagnela wieksza liczbe graczy
co wiaze sie z wiekszymi wplywami
a tutaj taka odpowiedz
najmniej roboty bedzie zrobic to i to
masz czas ujemny powrotu woja podaj id to recznie na kolanie to poprawie
nastepny nich pisze nowy temat
po wolnym weekendzie sie znowu naprawi pojedynczemu graczowi
bo poprawic kod to juz trzeba byloby poswiecic wiecej czasu

panowie szkoda sie rozpisywac nad poprawa TE i tak maja to w nosie
i zbeda Nas jakas poprawka (byleby tylko nie zajelo to zbyt duzo czasu )
bo i tak sie nieoplaca