Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 28.10.2009, 09:17

Bohater i korekta jego statystyk

Obecnie staty herosa można resetować tylko na 1 lvl. Ja bym proponował by zrobić użytek z tych czerwonych minusów. Ci co grają dłuższy czas to mniej więcej wiedzą jak sobie pkt rozłożyć, ale tacy którzy pierwszy raz grają najczęściej na początku pakują pkt w to co nie potrzeba , a potem już nie ma jak tego poprawić.

Moja propozycja to by na każdy lvl herosa była możliwość cofnięcia jednego poziomu dowolnych statów i ponowne wykorzystanie tych pkt.

Np. ktoś ma hero na 20 lvl to może 19 razy cofnąć dowolne staty i inaczej je rozłożyć. Potem oczywiście jak już wykorzysta to na każdy kolejny lvl ma tylko jedno cofnięcie. Dało by to możliwość zwłaszcza tym "nowszym" graczom którzy już załapali co i jak poprawić staty swoich herosów.

2

Wednesday, 28.10.2009, 14:10

Ale ci "starzy" też na początku nie wiedzieli :D

3

Wednesday, 28.10.2009, 17:43

No ale jak by to weszło to i ci "starzy" też by mogli sobie skorygować przynajmniej tego głównego bo to na nim najczęściej się źle pkt rozstawia na początku.

Więc korzyść i dla "starych" i dla "młodych" by były.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 28.10.2009, 17:45

Nieciekawy pomysł... już lepsze byłoby ponowne rozstawianie zdobytego expa w umiejętności...

5

Wednesday, 28.10.2009, 19:15

Alien a czym się to różni ? Tylko tym że zamiast totalnego resetowania będzie ograniczenie jakieś. Tak to by sobie każdy zmieniał wedle potrzeb np. jest obleg to bach wszystko na obronę i hp, idzie w atak to bach wszystko w atak.... No to by było za dobrze. Ma tyle i tyle możliwości na korektę i koniec.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 28.10.2009, 19:25

To powiedz mi, czy wolisz mieć 10 litrów wody w wiaderku, czy w 10 butelkach 1l - identyczne porównanie :P

Różni się ;)

Masz powiedzmy 40 lvl hero -> możesz 39 razy zmniejszyć sobie o 1 poziom daną umiejętność

To co napisałem dawałoby troszkę inne możliwości, bo resetuje wszystkie cechy hero, nie tracąc zdobytego już expa.

7

Wednesday, 28.10.2009, 19:43

Ale kto tu mówi o traceniu expa ????

Może przedstawię to w taki "łopatologiczny" sposób. Startuję z herosem i np. cały zdobywany exp ładuję dajmy na to w leczenie. Na 10 lvl herosa stwierdzam że to bez sensu więc mogę wtedy dziewięc razy cofnąć te poziomy z leczenia i przerzucić te pkt np w obronę (lvl herosa się nie cofa, jest tylko wyznacznikiem ile razy można cofnięcie zrobić).

Gdzie jakieś tracenie expa widzisz ? Chodzi tylko o to by był jakiś limit takiego przerzucania, a nie że kiedy się chce i ile razy się chce to się zmienia.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 28.10.2009, 19:47

Z Tobą to trzeba jak z blondynką :D

To powiedz mi, czy wolisz mieć 10 litrów wody w wiaderku, czy w 10 butelkach 1l - identyczne porównanie :P

Różni się ;)

Masz powiedzmy 40 lvl hero -> możesz 39 razy zmniejszyć sobie o 1 poziom daną umiejętność


To co napisałem dawałoby troszkę inne możliwości, bo resetuje wszystkie cechy hero, nie tracąc zdobytego już expa.


na czerwono twoja propozycja, a w mojej jest nieco wyróżnione to, czego nie mogłeś zauważyć. Resetów takich można zrobić też limit, by nie można było "co 5 min" resetować hero :P

9

Wednesday, 28.10.2009, 19:51

Tylko powiedz mi po co resetować wszystko jeśli dajmy na to potrzebuję tylko ze 2k pkt przerzucić z jednego statu na drugi ?????

To takie może bym porównanie zrobił. Jak potrzebuję dobudówkę do domu zrobić to zamiast rozebrać tylko boczną ścianę to najlepiej cały dom zburzyć i wszystko od zera robić , tak rozumiem Twoją propozycję :D

No nieważne. Ja pomysł poddałem co dalej to zobaczymy.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 28.10.2009, 19:53

Reset hero od 2 poziomu => Lista zmian, których nie będzie (punkt 6)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

11

Wednesday, 28.10.2009, 19:56

Lomnas o resetowaniu to Alien pisze. Ja piszę o możliwości cofania pojedynczych lvl w statach i przerzucaniu pkt na inne staty. Jest różnica co nie ;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Wednesday, 28.10.2009, 20:00

Raczej niewielka bo w ostatecznym rozrachunku chodzi o to samo. Tylko w resecie wszystko na raz a u Ciebie pojedynczo.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

13

Wednesday, 28.10.2009, 20:11

No kłócił bym się bo np. 20 razy resetować WSZYSTKO i wtedy dowolnie rozkładać pkt, a 20 razy tylko wybrane lvl z poszczególnych statystyk cofać to jest różnica.
Np. ja wiem szybkość marszu 9 lvl , logistyka 9 lvl to już jest 18 razy. I tylko pkt z tych lvl można gdzie indziej przerzucić, a resetując to ma się do ponownego rozłożenia wszystkie posiadane pkt zamiast tylko tych kilku tyś. pkt.
Widzę że różnica nie może zostać pojęta. Trudno.
To zamknąć wątek proponuję skoro nie dostrzegacie różnicy.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 28.10.2009, 20:20

Różnica została pojęta tylko ogólna idea tego typu zmian została odrzucona.

Trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów. Każdy kiedyś zaczynał i nie bardzo wiedział jak rozdzielać punkty. Teraz jest łatwiej bo na forum można się dużo więcej dowiedzieć niż na początku;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

15

Wednesday, 28.10.2009, 20:34

Pewnie oberwę ale parafrazując to wychodzi na to że Ci "starzy" zostali pokrzywdzeni nie mając możliwości zmiany statów bo "młodzi" mają na forum porady co i jak :P

Jak nie kijem go to pałką.

Nie wiem czemu korekcja statów tak duży problem stanowi. No ale trudno.

I żeby już spamu nie robić to kończę. Poczekam jak Konrad się wypowie. Bez urazy, ale mody to nie admini.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Aries" (28.10.2009, 20:42)


16

Wednesday, 28.10.2009, 21:49

A Smody?

Nie będzie, Admini od dawien dawna sobie założyli, że za popełnione czyny trzeba płacić.
Bez zmian, bo byłoby za łatwo.
Nie zostanie wprowadzone, bo jest na liście zmian które nie zostaną wprowadzone - nie bez powodu.

Wystarczy?

PS. Modzi mają pełne prawo wypowiadać się za Adminów - dlatego są modami, bo mają odpowiednią ku temu wiedze. Jak milczą, to znaczy to tyle, że nie znają zdania Władz Wyższych na dany temat i również czekają na informacje ;)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


17

Wednesday, 28.10.2009, 22:13

Kruczo swego czasu jak bug był zgłoszony że dwie armie zaatakowały oblegającego o identycznym czasie i w efekcie armia zaatakowana za każdym razem w pełnym składzie stawała do walki to Thorga też twierdziła że nic się nie da zrobić bo prędkość światła, odpowiedzi serwera itp. itd. przyszedł Konrad i stwierdził że da się pseudokolejkowanie ataków zrobić żeby więcej takich sytuacji nie było. Więc sorry..... moderowanie forum to nie to samo co programowanie gry....

Bez urazy. Nie podważam Waszej wiedzy, ale dopóki to nie Wy piszecie kody w grze to nie możecie twierdzić że to się da, a tamtego się nie da.

P.S. A na liście zmian które nie będą wprowadzane jest resetowanie satatów od 2 lvl wzwyż, a nie cofanie pojedynczych leweli statystyk.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Aries" (28.10.2009, 22:25)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 29.10.2009, 05:52

Resetowanie, zmiana pojedynczo na jedno wychodzi bo się zmieniają w inny sposób niż przez ich zwiększanie.

Nikt nie twierdzi, że jest to niemożliwe z punktu widzenia kodu gry. Jest to niemożliwe z powodu założeń, jakie poczynili admini pisząc tą grę. Stwierdzili, że nie będzie takiej zmiany statystyk bo zbytnio ułatwiało by to grę i żadna koncepcja (niezależnie od tego jak fajna i dopracowana się wydaje) tego nie zmieni.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

19

Thursday, 29.10.2009, 15:24

Kruczo swego czasu jak bug był zgłoszony że dwie armie zaatakowały oblegającego o identycznym czasie i w efekcie armia zaatakowana za każdym razem w pełnym składzie stawała do walki to Thorga też twierdziła że nic się nie da zrobić bo prędkość światła, odpowiedzi serwera itp. itd. przyszedł Konrad i stwierdził że da się pseudokolejkowanie ataków zrobić żeby więcej takich sytuacji nie było. Więc sorry..... moderowanie forum to nie to samo co programowanie gry....



Nietrafiony przykład: Thorga pisała z biura BW, gdy Konrad albo Sushi siedział obok Widocznie w tym przypadku na pomysł zrobienia czegoś z tym problemem Knrd wpadł póżniej :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Thursday, 29.10.2009, 20:22

Zatem jak zawsze pozostaje kwestia checi i przemyslenia problemu, a nie odpisywanie, ze sie nieda czegos i juz ;)
Proponowalbym dac mozliwosc resetu statsow wraz ze zmiana epoki. Sadze, ze to by pomoglo najbardziej. Co epoke sa drobne roznice w co lepiej pakowac hero.
Kwestia pozostaje szybkosc zdobywania expa w wyzszych epokach. Moze jednak wprowadzic jakis przelicznik na lokacje wyzszych poziomow, aby tego expa wiecej wpadalo?
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

Podobne wątki