Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

121

Wednesday, 13.01.2010, 09:55

No to w 5 epoce wystawisz max. około 60 sztuk najgorszej jednostki na 20 lvl.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

122

Wednesday, 13.01.2010, 10:50

wystawisz więcej - na tyle na ile złota starczy 62*2+10= 134/2 = 67 piechoty - spokojnie starczy ci na to saletry i żelaza ;)

123

Wednesday, 13.01.2010, 11:01

Dla mnie bomba stolicą 6 epoki pojedzie większość wojsk wiosek 5 ery.

I takie drobne pytanko do adminów. Wam sie nie chce czy nie potraficie zrobić porządnie rebalansu epok 3-6?? Bo nie potrafię zrozumieć dlaczego się do tego zabieracie dopiero po przejsciu? Czy "do ciach" dla Was też jest tajemnicą upkeep jednostek w nieodkrytych epokach??
Ludzi już szlak trafia na takie totalne olewanie graczy co chyba juz widać po masowych urlopach i rezygnacjach z gry. Powiedzcie otwarcie, że gra jest pomyłką i nie zamierzacie jej dalej wspierać. Gra powoli zbliza sie do 2 lat istnienia a de facto nie powinna jeszcze wyjsc z alfa testów. Totalna żenada jednym słowem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (13.01.2010, 17:30)


124

Wednesday, 13.01.2010, 12:22

Popieram dyvida , dlaczego praktycznie na każdej epoce się dławicie tematami typu UPKEEP, CZAS BUDOWY, WYDOBYCIE - po 2 epoce już powinniście wiedzieć w jaki sposób można to rozwiązać. Bylo na to dostatecznie duzo czasu i chyba tylko brak odpowiednich testerow albo programistow, ktorzy robia wszystko mozolnie - bo nie ukrywajmy nie ma w tej grze grafiki do poprawy, dzwieku ani animacji + innych pierdol, które występują niekiedy w innych grach typu online i tam można coś długo robić, a w tym przypadku prawdopodobnie wszystko to testy i przemyślenia no i czas reakcji jest żałosny - jak nie radzicie sobie to zatrudnijcie więcej ludzi. Mogę się mylić ponieważ na szczęście nie jestem informatykiem - odnośnie szczegułów programowania, ale na pewno coś jest nie tak. Może już czas przestać sobie mowić Polskie "jakoś to będzie" i zabrać sie za robote..

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

125

Wednesday, 13.01.2010, 13:00

Panowie nie ma się co denerwować - cała gra przemyślana była tylko i wyłącznie pod lokacje - walki pvp miały być miłym dodatkiem - autorzy odeszli w dużej mierze od pierwotnej koncepcji. Dlatego tak ubogie jest łączenie się w klanach - nie ma walki klanowej - oblężenia są na wzór z bw. ITD ITP - wszystko miało rozgrywać się na jednostkach liczonych do 100 sztuk - a rozgrywa się na dużych ilościach.
BDW. szlag trafił czasy rozbudowy: koaplnie: żelazo: rozbudowa na 15 lvl: 2h 32 min; na 16 lvl: 8h 32 min ;)
podobnie jest ze wszystkimi pozostałymi - nie wystarczyło tu wprowadzić prostą zmianę liczenia - w wielu przypadkach wydłużył się czas rozbudowy kopalni.
Kolejna rzecz: zdjęcie ochronki z wioski 24h - ta zmiana była bez sensu - miała być możliwośc odbicia wioski przed zburzeniem - ale wprowadzono ją wydłużając czas niszczenia głównego budynku i nakaz likwidacji głównego przed wyburzeniem. Przecież likwidacja głównego budynku na np 10 lvl trwa: 55h - czyli spokojnie mija ochronka 24h - czyli jest możliwość odbicia wioski.

126

Wednesday, 13.01.2010, 16:16

czas niszczenia glownego budynku to piekna rzecz

jak cie jakis wariat neka to robisz 1 lvl kopalni 15 lvl zamku i niech sie koles meczy jak chce cie palic do stolicy

czasy budowy kopalni sa koszmarne (e5 kopalnia zlota 16->17lvl 26 godz) ale moze jeszcze cos z tym zrobia

co do rebalansu e5 to ciagle uwazam ze skoro sa jednostki latajace; naloty; super lokacje to armia moze byc juz slabsza

nie mozna miec wszystkiego ;)

ewentualnie kosmetyczne zmiany typu:

Piechota: 2 zlota 1 saletry 1 zelaza
Marines: 3 zlota 3 saletry 3 zelaza
Piechota zmechanizowana: 4 zlota 4 saletry 6 zelaza 1 ropy
Czolg: 4 zlota 6 saletry 8 zelaza 3 ropy
Jednostka P-lot: 4 zlota 10 saletry 6 zelaza 1 ropy
Grom: 6 zlota 6 saletry 4 zelaza

czyli glowne jednostki prawie bez zmian a mieso tansze

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

127

Wednesday, 13.01.2010, 16:26

piechota laserowa: 2 krzemu 4 zelastwa -> 6 epoka ma mięso armatnie którego nie ma epoka5??
Jeśli atak atak tej piechoty z szarżą to dla ciebie mięso armatnie to ja nie wiem ... dobry atak i ci armia zniknie ... Chyba że to magia 6 ep. Natychmiastowo znikanie jednostek.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

128

Wednesday, 13.01.2010, 17:20

Mieso armatnie w znaczeniu takim iz mogę go sporo wystawic, mogą zrobic to czego jako jedyna nie moze zrobic 5E.
Jest to chore, ŻRÓBCIE W KOŃCU TEN REBALANS CHOREJ 5E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Czarny syn po czesci sie z Toba zgodze ale do ciach niech przynajmniej w tym dodatku czyli PvP beda wyrównane szanse...przeciez juz tyle argumentow wytoczyliśmy ze nawet imbecyl pojal by to juz z 10 razy...no comments

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (13.01.2010, 17:30)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

129

Wednesday, 13.01.2010, 17:31

Się trochę hamować z językiem proszę...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (14.01.2010, 00:56)


130

Wednesday, 13.01.2010, 18:18

Czyli wkoncu kto ma ta ogromna przewage w walce miedzy e4 a e5, bo juz sie pogubilem :P
E4, bo moze wystawic hordy rajtkow, ktorych nikt nie tknie, czy e5, bo ma kopterki... :whistling:
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

131

Wednesday, 13.01.2010, 18:38

co do rebalansu e5 to ciagle uwazam ze skoro sa jednostki latajace; naloty; super lokacje to armia moze byc juz slabsza

nie mozna miec wszystkiego ;)

ewentualnie kosmetyczne zmiany typu:

Piechota: 2 zlota 1 saletry 1 zelaza
Piechota zmechanizowana: 4 zlota 4 saletry 6 zelaza 1 ropy
Czolg: 4 zlota 6 saletry 8 zelaza 3 ropy

zgadzam się z tym w 100%

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

132

Wednesday, 13.01.2010, 18:44

Czyli wkoncu kto ma ta ogromna przewage w walce miedzy e4 a e5, bo juz sie pogubilem :P
E4, bo moze wystawic hordy rajtkow, ktorych nikt nie tknie, czy e5, bo ma kopterki... :whistling:
Zdecydowanie E5 bo hordy rajtkow nie obronia cie przed atakami kopterkow (czyt. naloty)
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

133

Wednesday, 13.01.2010, 18:50

Nikt nie zwrócił uwagi pewnie ile kopterami można też surki wynosić, zrobię 1000 grabieży i postawię może jakąś kopalnie na 1 lvl :D

na T1 przed nalotami które dają 100% burzenia budynków (czyli z bombowcami) spokojnie się broni rozbudowany gracz 4 epoki.

134

Wednesday, 13.01.2010, 18:54

ewentualnie kosmetyczne zmiany typu:

Piechota: 2 zlota 1 saletry 1 zelaza
Marines: 3 zlota 3 saletry 3 zelaza
Piechota zmechanizowana: 4 zlota 4 saletry 6 zelaza 1 ropy
Czolg: 4 zlota 6 saletry 8 zelaza 3 ropy
Jednostka P-lot: 4 zlota 10 saletry 6 zelaza 1 ropy
Grom: 6 zlota 6 saletry 4 zelaza

czyli glowne jednostki prawie bez zmian a mieso tansze

to nie sa kosmetyczne zmiany - to są porządne(nie mowię, ze dobre, bo tego nie wiem) zmiany, czolg za mało zmniejszony w porownaniu do reszty

135

Wednesday, 13.01.2010, 20:08

Nikt nie zwrócił uwagi pewnie ile kopterami można też surki wynosić, zrobię 1000 grabieży i postawię może jakąś kopalnie na 1 lvl :D

na T1 przed nalotami które dają 100% burzenia budynków (czyli z bombowcami) spokojnie się broni rozbudowany gracz 4 epoki.



DrastiC chodzi o balans 5 epoki tak żeby mogła walczyć ale i tak żeby dała grać 4 epoce
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=4e62b46062
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=400d797fd7
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=96a843a396

zobacz jak budynki lecą jakie są ich koszty

no oczywiście można twierdzić że da się przed tym obronić i że narzekamy że na t2 4 ma lipę

ano ma lipę wszyscy z 4 poszli na urlop bo te ciach cały czas latają i gra nie ma sensu - osłonki nit nie zrobi bo już nikogo nie ma

HALO POBUDKA PANOWIE ADMINISTRATORZY W TO SIĘ NIE DA GRAĆ


jeśli istnieje możliwość bombardowania stolicy to zróbcie możliwość jej zabierania - jedna i druga opcja kasuje konto graczowi i wtedy będzie sprawiedliwie
jeżeli zamysłem twórców jest umożliwienie graczowi dojście do 6 epoki (a takie powinien chyba być sens gry) nawet na samej stolicy to bombki powinny zniknąć

kiedy wy w końcu zaczniecie słuchać graczy??? przecież zmniejszenie kosztów najgorszych jednostek 5 epoki i wyłączenie opcji bombek na stolicę nie musi trwać 6 miesięcy
z tymi 2 opcjami wszyscy byli by zadowoleni
5 miała by mięsko armatnie
4 mogła by grać - no sorki ale mówię o 2 serwie bo na 1 są normalniejsi ludzi niż 3 ciach z t2

A prosiłem żeby uważać na język... warn za wulgaryzmy.
//Lomnas

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (13.01.2010, 20:12)


MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

136

Wednesday, 13.01.2010, 20:40

Kurde my tutaj z Dratic-kiem piszemy o tradycyjnym PvP gdzie zdobywasz expa i surkę!! Gdyby dano nam mozliwosc zwykłego ataku to i wiadomo ze liczba nalotów by sie drastycznie zmniejszyła!! Bardziej atrakcyjnie jest zdobycie expa i surki nawet kosztem jakiś strat niz naloty. 5E robi własnie tylko naloty bo innej opcji nie ma.
Wy ciagle smolicie bzdury o nalotach. Tak samo jak by stekała 3E iz ich jednostki nie maja AA a 4E ma...problem w tym ze de facto 4E moze spokojnie powalczyc z 3E. Poza tym 5E ma 2 ataki i nie wazne czy nalot czy grabiez...po to się awansuje do 5E aby miec wybór i nich bedzie to pewnego rodzaju nagroda do 5E za wytrwałosc i umiejętnosci w grze a nie jak poniktórzy zakisili ogóry w 3E i sie cieszą. Szlak mnie trafia że 5E nie ma jako jedyna miesa armatniego a wszystkie pozostałe maja...chore!!

P.S. Juz w 4E zaczynaja sie armie mutanów - http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=8e95930228 a 5E co ma....gów..!!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (13.01.2010, 20:45)


137

Wednesday, 13.01.2010, 21:06

Wy ciagle smolicie bzdury o nalotach. Tak samo jak by stekała 3E iz ich jednostki nie maja AA a 4E ma...
Tutaj sie z toba nie zgodzę. Juz na samym poczatku pobytu w 4 epoce mówiłem że AA jak by nie było w 4 erze. A w walce z jednstkami latającymi 5 epoki arkerów w zasadzie równie dobrze może nie być bo tylko dają expa napastnikowi.
Nie mam już linka ale w ostaniej wojnie z BC była piekna walka krowy 18 czy 19 kopterami na demonie (niski lvl) z ok 160 arkerami (nie pamietam na jakim hero i czyje to było wojo). Walka się zakonczyła tak ze Krowa nic nie stracił a zdjął ponad 1/3 arkerów. O przydatności AA na lokacjach to już chyba sami najlepiej wiecie. Piszecie że na T1 nie ma problemu sie obronic przed nalotami. To zapytajcie te osoby które miały przyjemnosc zobaczyc z bliska moje bombowce czy miały jaką kolwiek możliwość się obronić.

138

Wednesday, 13.01.2010, 21:16

dyvid ma racje - 4 epoka ma jak sciagnąć nalotow, chyba, ze zbierze armie z kilku wiosek i to samych arkerow
po za tym jest roznica, sciagnac nalot a sciagnac smigla w ataku - nie zapominajmy, ze nalot trwa tylko 2 rundy

tak naprawde nalot moze sciagnac tylko 5 epoka(i 6)

139

Wednesday, 13.01.2010, 21:31

Na naltoy rzeba sobie zasluzyc. Bo primo: bombery sa drogie w utrzymaniu a nic wlascicielowi nie daja, secundo: bardziej olpacalny jest zwykly atak, tertio: bombery prezentuja nikla wartosc bojowa. A ty stsmax zamiast plakac i prosic, zeby ktos rozwiazal twoje problemy za ciebie zacznij sie bronic! Setka arbucow (czyli zadna tam nadzwyczajna armia) na pewno straci przynajmniej czesc floty przeciwnika. I ten znow bedzie musial zainwestowac i czekac na wyrownanie strat. A ty niedosc, ze zniwelujesz szanse na utrate budynku to jeszcze jako bonus dostaniesz jeszcze expa. Na deser poslesz mu spora armie, ktora ogoloci jego zapasy surowek. Bez obaw, straty jesli bedziesz mial to niewielkie. Zestrzeisz mi czesc eskadry raz, drugi, trzeci, to za czwartym zastanowi sie, czy to ma sens. To na prawde duzo skuteczniejsza metoda niz wylewanie zalow na forum. I jeszcvze jedna korekta: Nie "nie da sie grac", tylko "nie potrafie grac". Bo sa ludzie, ktorzy jednak sobie radza. Co wiecej, stanowia oni znaczna wiekszosc.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

140

Wednesday, 13.01.2010, 21:35

Baldr - z całym szacunkiem, ale 100 arbuzow w nalocie 10 smigiel(a nawet na T2 lataja 13 smigiel+2 bombowce) nic nie wskóra

T2 to inna historia, tam nie ma chwili spokoju(z tego co czytam, grac mi nie było dane), ale nie mozemy zmieniac całej gry tylko dlatego, ze 3 osoby robia naloty i nie pozwalaja grac jednemu klanowi z 4 ep