Nie jesteś zalogowany.

[rozwiązany] Złe czasy

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 02.02.2010, 14:46

Złe czasy

czasy przejścia:
pomiędzy miastami
zdejmowania oblegów
powrotów z zdejmowania oblegów są źle pokazywane



i teraz niech mi ktoś z administracji wytłumaczy jakim cudem moja śmieszna armia przyjęła ten nalot jak miała wrócić po nalocie???

http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=c65b0cf257

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 02.02.2010, 15:45

Można uznać, że się spotkali przy wejściu :)
Gra finalizuje co minutę kilkadziesiąt akcji, czasami zajmuje jej to trochę więcej niż 2 sekundy, bierze wtedy aktualny czas i stąd zapewne taki efekt. Można przyjąć, że 5-10 sekund to bezpieczna tolerancja czasowa.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

3

Tuesday, 02.02.2010, 15:56

no to dajcie w kodzie gry taki jeden znaczek i nie będzie się o co czepiać ' ` ' nazywa się tylda i wszyscy będą wiedzieć że w przybliżeniu czas jest podawany

taka szopka zdarzyła mi się już kilkakrotnie ale przy tym pajacu nic się nie dzieje tylko wytłumacz mi jak stracę bohatera to co wtedy wskrzesicie mi go i minusowego expa zdejmiecie??

najwięcej czasu ucieka przy zdejmowaniu oblegów - jak jest napisane że armia dojdzie "jakiś czas" to za każdym razem zdejmuje dużo szybciej i mówimy tu naprawdę o kilku sekundach

JEŚLI TO NIE JEST BŁĄD TO SRYYYYYYYY ALE W TEJ GRZE WIĘKSZOŚĆ LUDZI PATRZY NA WASZ ZEGAREK I NA CZASY DOJŚĆ

4

Wednesday, 03.02.2010, 11:34

Drogi Konradzie, znowu się mylisz. Nie znasz systemu gry.

Akcje są rozgrywane w dwóch wypadkach, albo po kolejnej pełnej minucie po czasie podanym jako czas w zakończeniu akcji, albo wcześniej pomiędzy czasem podanym przez system, a kolejną minutą, na wyraźne żądanie. Więc bajanie o kilku sekundach jest zwykłym bajaniem.
(Data wysłania: 2010-02-02 14:40:02 <- wszystkie niedokończone akcje poza tymi "wymuszonymi" są rozgrywane w ciągu kilku sekund po pełnej minucie, czyli za faktyczny czas zakończenia należy przyjąć czas podany przez was, dopełniony do kolejnej minuty + kilka sekund na obliczenia serwera)

Trochę inaczej ma się sytuacja z oblężeniami, bo ich rozegranie jest liczone innym trybem.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 03.02.2010, 13:12

To fajnie, że znasz system gry lepiej ode mnie, ale dla Twojej informacji, akcje rozgrywane są w porządku chronologicznym, a przy rozegraniu akcji dla danej wioski mogą zostać rozegrane inne akcje, które jej dotyczą, ale chyba nie ma co podawać szczegółów, skoro wiesz lepiej ode mnie jak działa program, który napisałem :)
Z drugiej strony rozgrywanie tych dodatkowych akcji na podstawie aktualnego czasu jest błędem logicznym, gra powinna wybierać akcje zakończone na podstawie czasu zakończenia pierwotnej akcji. Zostanie to poprawione z kolejnym mini-patchem.

// Edit:
Mini-patch zaaplikowany. Zmieniłem sposób pobierania i kończenia akcji, powinien działać nieco lepiej i dużo szybciej.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker