Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Thursday, 04.02.2010, 19:35

Boty - prawda czy fałsz??

Tradycyjnie "kochana" administracja zamknęła niewygodny dla nich temat Ach ten PSD Tunning

Wiec porozmawiajmy tutaj...

Czy jeśli zablokuje na klawiaturze klawisz F5 po nieudanej próbie założeniu oblega, i odswieżanie będzie częste (toż to żaden bot) to też dostanę bana za zablokowany klawisz??

Aha i Thorga nie nazywaj nikogo idiotą skoro chcesz aby Ciebie tak nie nazwano...

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 04.02.2010, 19:40

Prawdopodobnie requesty będą wysyłane szybciej niż raz na sekundę i tak czy siak zablokuje cię antybot.
A nawet jeśli nie, to i tak możesz zostać zablokowany, ponieważ:
Po pierwsze generujesz ogromne obciążenie - żaden nawet najbardziej aktywny gracz nie wysyła do serwera nawet 500 requestów na godzinę, a gdzie tu mowa o 5000.
Po drugie - odpowiadasz za to co robi Twoja przeglądarka i Twój komputer. Jak dla mnie możesz mieć zepsuty F5, jeśli masz to odpalone przez godzinę i widać w tym Twoje intencjonalne działanie, to używasz automatu. Tym bardziej, jeśli zostawiasz to i sobie idziesz, a to działa w tle przez 40 minut po tym jak otrzymałeś wiadomość, że oblężenie się zaczęło.

I nie musisz używać bota - regulamin mówi o automatach zastępujących działania człowieka lub automatyzujących pewne funkcje przeglądarki, np. botach.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Thursday, 04.02.2010, 19:42

Ano wszystko jasne...wciśnięty F5 to również bot. Nic dodać nic ująć....

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 04.02.2010, 19:43

Rozumiem, że przeczytanie regulaminu ze zrozumieniem i powodów, dla których dyvid dostał bana jest zbyt trudne, albo po prostu nie chcesz tego zrobić z przyczyn sobie tylko znanych i zapewne subiektywnych.
Nie, nie dostał za bota. A za co? Przeczytaj.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 04.02.2010, 19:46

Cytuje za Wikipedią:
"Bot to program wykonujący pewne czynności w zastępstwie człowieka. Czasem jego funkcją jest udawanie ludzkiego zachowania lub wykonywanie zautomatyzowanych czynności."

Zaznaczam - PROGRAM!!

Wciśnięcie nawet na stałe klawisza F5 NIE JEST PROGRAMEM!!!

6

Thursday, 04.02.2010, 19:50

ale w obleg tak się nie wbijesz bo wyskakuje komunikat

Aby wyświetlić tę stronę, Firefox musi ponownie przesłać dane, które spowodują powtórzenie zadań wykonanych wcześniej (takich jak przeszukiwanie czy potwierdzenie zlecenia).

musisz potwierdzić jeszcze przesłanie danych.....
a program powtarza to za ciebie....

więc jako informatyk chyba to wiesz ;)

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Thursday, 04.02.2010, 19:51

A ja po raz kolejny zaznaczam, że ban nie był za bota.
I po raz kolejny zaznaczam, że regulamin gry podaje boty jako przykład.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 04.02.2010, 19:58

Rozumiem, że przeczytanie regulaminu ze zrozumieniem i powodów, dla których dyvid dostał bana jest zbyt trudne, albo po prostu nie chcesz tego zrobić z przyczyn sobie tylko znanych i zapewne subiektywnych.
Nie, nie dostał za bota. A za co? Przeczytaj.

Przepraszam bardzo czy my sie rozumiemy?? Mowa chyba o graczu Pablito a nie dyvid....więc prosze jeszcze raz przeczytać sobie WŁASNĄ wypowiedz odnosnie bana dla gracza PABLITO.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Thursday, 04.02.2010, 20:01

No jeśli już zaczynamy się czepiać szczegółów, to oczywiście, chodziło mi o gracza Pablito.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 04.02.2010, 20:19

Skoro to tylko czepianie sie o "szczegóły", a ten szczegół jest bardzo istotny (Pablito->bot, dyvid->obraza) to sorki...ktoś inny niz ja nie wie o czym pisze i wmawia mi że to ja jestem niedoinformowany.

Lecimy dalej....
Cyt. "Prawdopodobnie requesty będą wysyłane szybciej niż raz na sekundę i tak czy siak zablokuje cię antybot."

Wciskam F5, w BIOS-ie mam ustawione odpowiednie parametry - Typematic Rate Setting, Typematic Rate (Chars/Sec) oraz Typematic Rate Delay (Msec). Przy odpowiednim ustawieniu spokojnie da rade ustawic iż komp "odbierze" 1wcisnięcie/sek w momencie gdy klawisz jest wciśniety cały czas.
Wiec pytam...gdzie ten bot???

BTW1...dlaczego nie zadziałał antybot w przypadku gdy Pablito używał wg. was bota??

BTW2....pamietacie graczy którzy nagminnie i przez długi czas korzystali z bug-a w grze...tworzyli zmutanciałe ogromne armie tzw. oblegowe?? Jedyna kara dla nich było...chyba ostrzenie ale i tego nie jestem pewnien. Jestem pewien iz osobiście uczestniczyłem w udowadnianiu tego procederu!! Niesprawiedliwośc to najwieksze dziadostwo ze strony administracji TE i to nie podlega dyskusji.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Thursday, 04.02.2010, 20:30

No to po kolei: jak pisałem Pablito nie został zablokowany za bota. W temacie w skargach jest napisane za co, a regulamin gry mówi o funkcjach automatyzujących działania, np. o botach. Ile jeszcze razy muszę to napisać?

BTW1:
pomijając to, że nigdzie nie twierdziłem że Pablito używa bota, to antybot ma pewien próg, by nie przeszkadzać w normalnej grze. Pablito ustawił się minimalnie poniżej tego progu.

BTW2:
Z tego co pamiętam dostali 2 tygodnie bana i usunięcie całych armii. Wtedy Twoja postawa na temat regulaminu była zupełnie inna :)

Poza tym czyn czynowi nie równy, tutaj nie tylko używał automatu do odświeżania ale i generował dodatkowe obciążenie na serwerze. Wiem, że dla Ciebie wielka armia oblegowa jest większym przewinieniem, ale w mojej opinii o wiele większą szkodliwość mają działania naruszające stabilność serwera i robiące pewne czynności za gracza.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 04.02.2010, 20:43

Odpowiedz szczerze...czy serwer na tym ucierpiał?? Zauważyłes jakieś "niestabilności"...ale tak z ręką na sercu...

Poprzednicy nie dostali nawet bana na 1 dzień!! Owszem z tego co pamietam armie mieli skasowane, ale co się "nachapali" przez ten czas to ich...


PS. Wcisniecie klawisza F5 i odpowiednie ustawienie ku temu BIOS-u, czym że się rozni od tego gbymym z nudów siedział i notorycznie wciskał "odśwież"?? Oczywiście z punktu widzenia strasznego obciazenia serwera i antybota w którym ustawiliście taki a nie inny próg czułości a jesli ktoś go nie przekroczył to uważam że jest nie wnny i tyle

13

Thursday, 04.02.2010, 20:46

MW12345 wciskał byś po otrzymaniu komunikatu że gracz jest oblegany przez jeszcze 30 min?

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Thursday, 04.02.2010, 20:47

Jakby więcej osób zaczęło stosować tego typu praktyki na porządku dziennym, to nie mógłbyś pograć, bo by lagowało.
Czym się różni? Tym, że siedziałbyś 20 minut, a nie zostawił na godzinę. Równie dobrze mógł to zapuścić na cały dzień albo ustawić, żeby nonstop chodziło.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

15

Thursday, 04.02.2010, 20:48

zablokowanie przycisku F5 oraz odpowiednie manipulacje w BIOS-ie (modyfikacja ustawien) - to automatyzacja procesu klikania ;) a to pasuje idealnie pod twoja definicje bota - BIOS jakby na niego nie patrzec to program ;)

a zwracajac sie do ciebie Konradzie - proponuje pomyslec nad rozwiazaniem tego problemu poprzez wprowadzenie dodatkowych zabezpieczen antybotowych jak chocby CAPTCHA ;)

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Thursday, 04.02.2010, 20:53

zablokowanie przycisku F5 oraz odpowiednie manipulacje w BIOS-ie (modyfikacja ustawien) - to automatyzacja procesu klikania ;) a to pasuje idealnie pod twoja definicje bota - BIOS jakby na niego nie patrzec to program ;)

We z mnie kolego nie rozsmieszaj :D heh...Word to też program i tez jest temu winien :D

Nie drogi Konradzie nie lagowało by gdybyście ustawili antybota na wiekszą czułośc, a że tego nie zrobiliscie to jestem pewien iż uważacie że wszystko pracuje nalezycie!

17

Thursday, 04.02.2010, 21:00

Ja cie rozsmieszam - heh no coz i tak bywa :D

to w jaki sposob zorganizujesz sobie automat do klikania - to zalezy od twoich umiejetnosci, pomyslowosci i dostepnych narzedzi ;)

jedni wykorzystaja gotowe programy , inni napisza wlasne , jeszcze inni wykorzystaja do tego sprzet...

chyle czola przed twoja jakze ogromna wiedza Informatyczna :D

18

Thursday, 04.02.2010, 21:10

Konrad co ty gadasz za głupoty jakoś nigdy nie lagowoało to dlaczego mialo by teraz lagować.

A zreszta potrzeba matką wynalazku zabraliscie nam mozliwość prowadzenia wojen to sobie sami dalismy rade bo wy tak naprawde nie macie zielonego pojecia jak sie gra w tą gre ani co trzeba zmienic i poprawić. Błądzicie po omacku i zmoeniacie cos na pale a pozniej sa tylko z tego problemy.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Thursday, 04.02.2010, 21:11

Kolego dziekuje za chylenie czoła poniewaz robisz to słusznie ;) Odsyłam ponownie do definicji bota - mowa tam o PROGRAMIE który symuluje działanie człowieka.
BIOS - nie symuluje działania człowieka, Ty starasz sie twierdszic inaczej, twierdzisz iz BIOS jest programem-botem bo mozna w nic coś poustawić co jest legalne i jak najbardziej dopuszczalne :D

Po 2 - siedze przy kompie i trzymam cały czas wciśniety F5 - czy ktos w tym przypadku symuluje człowieka? Nie, bo robi to człowiek...

20

Thursday, 04.02.2010, 21:35

MW12345 wciskał byś po otrzymaniu komunikatu że gracz jest oblegany przez jeszcze 30 min?

Pablito tak zrobił...........

więc ja nie rozumiem nadal o co tobie chodzi???