Nie jesteś zalogowany.

241

Wednesday, 03.03.2010, 19:55

Cytat

Cytat


drastic - podobno jak pomagasz w obronie - to wojsko zostaje do czasu rozstrzygnięcia oblegu - a zaatakowanie - to stara zwykła kontra ;)
Dziwne bo moje wojsko nie chce pomagać w obronie
Potwierdzam. Obleg rozegrany dziś armia wysłana do pomocy obrońcom poszła na kontrę... Bylem oblegany i armia nie pochodziła z wioski obleganej. Wykluczam pomyłkę..

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Kobayashi" (03.03.2010, 20:00)


242

Friday, 05.03.2010, 13:51

Jest dobrze i właśnie o to chodzi by nie tracić najlepszych osad. Głupota jest, że się straciło osadę już po pierwszym czy drugim oblegu. W każdym razie jak na razie agresorzy zakładający oblegi dostają dużo więcej expa niż obrońcy przynajmniej tak to wygląda na t1 u zulkow :D.

Inna sprawa, że spokojnie da się wygrać osadę(przynajmenij zwiekszyć na to szanse), choćby przez doprowadzenie do sytuacji gdzie klan ma poniszczone armie i nie wyrabia z odbudową, czy też dwa oblegi na raz(przez koalicje akdaemi itp)w koncu te remisy wychodzą w oblegach gdzie klan dołacza wszystkie armi po stronie obrońcy więc trzeba tak grać by musiał robić kontry, a nie dołączać po stronie obrońcy.

Mam tez pomysł z innej gry, a mianowicie by była opcja wypowiadania wojny z tym, że tam był limit maksymalnie było można wypowiedzieć wojnę dwum klanom(a sam klan może prowadzić 2 wojny na raz przychodzące i 2 swoje wychodzące). A wypowiedzenie wojny dawał x 2 expa, a w TE mogło by dawać z 3 obelgi tygodniowo. Oczywiście wojna by trwała x tygodni gdzie x maks - 6, oraz po wojnie kolejną wojnę można wypowiedzieć dopiero po x wcześniej trwającej wojnie. Ale to tyczy się strony agresorów więc po skończonej wojnie drugi klan mógł by wypowiedzieć wojnę i była by kontynuacja :D. Czy coś w tym stylu.

243

Friday, 05.03.2010, 14:12

E tam. To że się traciło osadę po pierwszym oblegu mobilizowało przynajmniej klan do próby odbicia. A teraz cienko widzę oblegi. Co parę dni i raczej z małymi szansami na wyrwanie wiochy. Nudno się po prostu zrobiło na TE.

244

Friday, 05.03.2010, 21:20

Ale według mnie motyw z wojną jest dobry.

Opisze poniżej odczucia jakie powinien mieć gracz.(mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi bo nie mam weny by dobrze to opisać :P)

Każdy grabić może i wszystko gra(powie trudno).
Ale jak się traciło osady to u niektórych ciśnienie się tak podnosił, że hoho. Od razu tu przychodziło na myśl zemsta(by nie mówić więcej) czy coś w tym stylu. Więc by takiego odczucia nie było nie każdy powinien mieć prawo do oblegania(nazwijmy to oblega raz na tydzień), za to klany w wojnie powiny mieć prawo bić się aż do bólu ale bez interwencji nazwijmy to klanów neutralnych(więc nazwijmy to nawet i jeden obleg dziennie).

Myślę, że taki projekt zaakceptowało by większość graczy. Pytanie tylko jak to się ma - ile to roboty by stworzyć coś takiego dla programistów, no i czy oni(administracja) są czymś takim zainteresowani.

245

Friday, 05.03.2010, 21:48

xantorek takie "bicie" się było by fajne jak są równe szanse, bo jeśli "bije" cię dwóch silniejszych to nawet największa motywacja może się skończyć jedynie "utratą zębów".

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

246

Friday, 05.03.2010, 22:47

ech - podobne rozwiązanie dawałem w czasach gdy wszyscy mówili o problemie z oblegami - czyli gdzieś kole października listopada tamtego roku - przeszło bez echa - nawet w tym wątku znajdziesz podobne pomysły - tyle że to raczej nie przejdzie - w zasadzie - z kwestii programistycznej - trzeba by napisać prawie cały moduł obli od nowa - przynajmniej tak mi się wydaje

247

Saturday, 06.03.2010, 10:29

Hmm no ja się z czymś takim(motyw wojen i profity z tego) spotkałem w dwóch gierkach i naprawdę to się sprawdza już nie mówiąc, że wtedy takie klany są pochłonięte sobą, a nie terroryzują jeszcze innych :P. Warto się zastanowić się nad tym zagadnieniem i nawet tak jak ja to zaproponowałęm nawet jak by tomiało być wprowadzone za miesiąc, może dwa(hehe rok zdecydowanie odpada).

248

Friday, 12.03.2010, 13:25

Może w innych gierkach się to sprawdza, (wypowiadanie wojen itp) co nie oznacza, że tu tez sie sprawdzi.
W TE wojny nie prowadzą do jakiegoś celu np. wygrania serwera, czy czegoś określonego. są prowadzone żeby coś sie działo, można powiedziec, że tylko z inicjatywy i dla rozrywki graczy.
Czasem jakies fajne wiochy sie zdobywa, ale chyba to tak bardziej przy okazji.

W tej formie jaką (Galactica) podałes, wojny bedą wykorzystywane jako ochronki lub jesli by dawały jakies profity bedą ustawione.
Żeby tego uniknąć trzeba by rozwinąć cały system dyplomacji z sojuszami, napami, wojnami itp ograniczyć transfer graczy między klanami, mozliwosc rozwiazywania i tworzenia klanu od nowa, żeby się to jakoś kupy trzymało a i tak będą sposoby aby sobie ochronki wojnami załatwiać.
Dodatkowo byłby zapewne niezbędny ranking (realny) klanów, żeby nie było gnębienia słabych przez silnych (i ochronek).
Aby jednak uznac, ze wojna jest prawdziwa musiałby to (np. na zgłoszenie innego klanu) badać admin (wg. jakichś kryteriów), albo w czasie wojny w okreslonym czasie musiałoby paść iles tam (raczej sporo) jednostek (expa, ujemnego expa, budynków itd) w przeliczeniu na ilosc, biorących w niej udział, graczy i ich pozycję w rankingu (realnym).
Jesli by nie padło, system uznaje taką wojnę jako prowadzoną dla picu i dane klany nie mogą przez długi czas ponownie wojować a własciwie ani jeden gracz z tych klanów, ponieważ inaczej wystarczy zmienic klan lub zrobić nowy i mozna znowu ochronkować.
Nie sądzę, żeby tyle rzeczy udało się wprowadzić.

249

Thursday, 18.03.2010, 20:48

Nie wiem czy w dobrym temacie ale powiem szczerze, że mnie się patch już przejadł. Nudno się zrobiło i dziwacznie z tymi oblegami. W obronie więcej armii niż w ataku. Co za durna sytuacja. I ten czas ochronek to totalny niewypał. W moim odczuciu gra ma teraz wiele wspólnego z simami. Nie można prowadzić żadnych sensownych wojen. A każdy kto gra już trochę w tę grę wie jak obronić wiochę. Więc o przejęciu czegoś sensownego nie mozna nawet pomażyć. No chyba że strzelić 7 oblegów z róznych akademii klanów. Może któryś wyjdzie

250

Friday, 19.03.2010, 12:44

Według mnie to przesadzasz da sie zdobyć wioche i nudno nie jest od poczatku tygodnia mielismy chyba z 6 oblegów 3 na nas i 3 sami wyprowadzilismy. I jeszcze mamy w zapasie jeden cel. 3 oblegi obroniliśmy i jeden wygralismy a jeden został obroniony przez wrogow teraz leci 3 obleg i czekamy na wynik. Wiec da sie przejąc wioske i da sie prowadzić wojne.

a moze sie jakis zulek wypowie oni codziennie robia po 3 oblegi :P

po prostu trzeba walczyć z wiecej niż jednym klanem :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (19.03.2010, 13:02)


251

Friday, 19.03.2010, 19:51

Ostatnio se wróciłem do pykania w BW i tam se wpadłem na pomysł, a mianowicie tam za wszystko się płaci czy tez są potrzebne jakieś nakłady(krwi, kasy itp).
Tutaj z kolei rozmyślam nad wartością złota(w sumie najcenniejszych surowców w danej epoce). I tak o to wpadłem na pomysł by zamiast ograniczać oblegi w celu likwidacji ochronek itp i nie tylko, można by płacić za oblegi na przykład 10000-20000 złota za obleg(wartość losowa to by trzeba obmyślić by nie było za tanio, a jednocześnie był to jakiś wysiłek na zebranie takiej ilości).

Takie o to założenie zlikwidowało by ochronki, a jednocześnie klan dalej przynajmniej teoretycznie mógł by zakładać po kilka oblegów :P.
Oczywiście wszystko bym zostawił po staremu oprócz tych co 7 dniowego oblega albo ten 7 dniowy obleg był by za darmo :D

Jak zwykle zachęcam administracje do komentowania.

252

Wednesday, 24.03.2010, 10:35

Jak widzę już nawet nikomu się nie chce odpowiadać Galactice. A co do infa Sunnego, napisałem że to jest moje zdanie. Ale w sumie jak jest każdy widzi. Owszem można strzelać obelgi na różne klany, ewentualnie przeskakiwać z klanu do klanu. Albo tworzyć nowe. Ale jak jest jakaś poważna wojna to każdy wie czym to się skończy. W końcu pomimo różnych klonów klanów np. Arcyżuli, Ressurection, SGGU czy BC w sumie siedzi się w jednym i prowadzi wojnę z jednym. Jak widać klany się podzieliły na 4i 5 epokę, 3i4. Tak więc ograniczenie jest. Te 7 dni wg mnie to totalny niewypał. No i to ograniczenie jednego oblegu na klan (oczywiście z innego klanu). Po co istnieje coś takiego jak można strzelić z 5 klanów 5 oblegów. Patch jest tylko i wyłącznie na rękę TOP Klanom z dużą ilością akademii. Mniejsze klany nawet mając niezłą siłę militarną mają znikome szanse na obronę. Jaki klan z niższej półki nawet nastawiony na wojnę ma teraz szansę na wybicie się i zdobycie wioch od lepszych. Tak więc moim zdaniem patch tylko namieszał i myślę, że ograniczy chęci co niektórych do dalszej gry.
Sry za tak późną odpowiedź ale rzadko ostatnio tu zaglądam, jak większość chyba.

253

Wednesday, 24.03.2010, 11:34

Ta u mnie w klanie tez podrzuciłem linka do tematu ale im się nie chcę odpisywać :P. Liczyłem chociaż na wypowiedzi administracji(haa nawet liczylem, że Konrad się wypowie). Wprowadzeneiu opłat za założenie oblegu nie jest to głupi pomysł.(nawet kilak osób mi to potwierdziło). Tylko jak nikomu o nic się nie chcę walczyć. A ja się na darmo produkuję. :(.

254

Wednesday, 24.03.2010, 15:50

Witam dziś mnie natchnęło by zobaczyć co tam się dzieje na TE. No, a że nie mam już konta to wszedłem na forum i trafiłem na ten temat. Ja juz nie gram wiec może z tej perspektywy moje zdanie będzie bardziej obiektywne - ocena należy do was.

chcecie zmian to zróbcie tak

- klan może prowadzić naraz maksymalnie 1 oblężenie
- oblegać można tylko samotnych albo klany którym wypowiedziało się wojnę
- wypowiedzieć wojnę mogą tylko liderzy
- pierwszy obleg może być dopiero po 24h od wypowiedzenia wojny

w samym systemie oblegów zmienił bym wtedy tylko 2 rzeczy

- przez pierwsze 8h oblegany może zrobić co chce ze swoimi armiami - dodac do obleganej wioski wycofać itd. (bez kosztu slotów)
- ograniczyć udział armii z innych epok w oblężeniu np przy oblegu na wioskę 3 epokową dołączenie armii z 4 lub 2giej epoki zajmuje 2 sloty i nie działa to atakach na oblegających.

zalety rozwiązania
- znikną ochronki (nie całkiem ale w 90%)
- mało kodowania (bo nie są to racej zmiany bardzo integralne) - to dla adminów
- zmniejszy się liczba oblegów podczas wojen
- wojny będą bardziej cywilizowane (z punktu widzenia ludzi nie siedzących 24h przy kompie)
- zwiększy sie szansa obrony (podobno obrona powinna miec wieksze szanse)


zastanowił bym się jeszcze nad zmianą systemu losowania armii na które się trafia przy rozbijaniu (chodzi mi tu o ta "teleportację" atakujących
można by coś pokombinować z czasami dochodzenia armii od oblężenia, a trafić by było można tylko w armie która już doszła. - No ale to jest sprawa do przemyślenia by nie odwróciło się to w drugą stronę tak że z kolei nie będzie można założyć skutecznego oblężenia bo zawsze ktoś zdąży rozbić.

dziś mi się nudziło w robocie wiec trochę poczytałem
i nawet chciało mi się napisać

ale moje zdanie się nie zmieniło i do TE wracać nie zamierzam

pozdrawiam wszystkich
Kramer

255

Wednesday, 24.03.2010, 18:48

Przekombinowane to raz.
Dwa nie wiem czy wiesz ale już od jakiegoś czasu jest patch który pozwala wszystkim bronić pod samy koniec.
(jak dla mnie obrona absolutna nie do wygrania w normalnych warunkach i tu właśnie jest problem trzeba kombinować na kilka klanów bo jeden klan już może tylko zakładać jeden obleg na drugi klan i w dodatku raz na 7 dni). Dlatego mój pomysł by się sprawdził eliminuje ochronki bo kto będzie wywalał ogromne ilości złota na ochronki(oczywiście koszt do ustalenia ale jak mówiłem ma to być poważna suma na taką gdzie klanu musiał by się zrzucać w pewnym sensie), nawet jak ktoś się podejmie to zbankrutuje w ciągu tygodnia :P. No i daje większą ilość oblegów teoretycznie jeśli cofnie się te 7 dniowe ubezpieczenie :P.

256

Wednesday, 24.03.2010, 19:01

To co Kramer napisał namieszałoby już i tak w totalnie pokręconym systemie oblegów. I zgadzam się z Galacticą, że aktualnie jeden klan ma znikome szanse na zdobycie wiochy. Kupa luda się przyłącza z medykami do oblegu i można sobie co najwyżej pograć na fujarce. Niewiele nawet dają duże ilości plotek.

257

Thursday, 25.03.2010, 12:17

no tak przeczytałem właśnie jak wyglada ostatni patch ;)

w tym kontekście moja propozycja nie ma racji bytu (ona mogła by być ALTERNATYWĄ dla tego pacha)

niemniej jednak nadal uważam ze lepszą - DUŻO LEPSZĄ

a oto dlaczego:

- ograniczenie z oblegami (7 dni) to fikcja bo wystarczy zreformować klan i zaczynamy od nowa (w moim rozwiązaniu mógł być max 1 obleg NARAZ ale bez durnych okresów miedzy oblegami), opcja wypowiedzenia wojny za to dawała by czas klanowi przygotować się do obrony jednocześnie nie uniemożliwiając najeźdźcom prowadzenia wojny (bo 7 dniowy zakaz oblegu to właśnie robi).

- dołączanie innych graczy do obrony całkowicie rebalansuje system oblegów przeginając sprawę w drugą stronę - na niekorzyść oblegających i to znacznie za bardzo. ( w mojej propozycji gracz zaatakowany mógłby przygotować dowolnie swoje wojska do obrony - ALE TYLKO SWOJE wiec poprawiło by to możliwości obrony ale bez przesady jak jest teraz).


- jeszcze na temat opcji z wypowiadaniem wojny jak by to mogło działać w praktyce

# nie prowadziło by to do ciągłego re tworzenia klanów by móc zrobić obleg wczesniej niż za 7 dni
# uniemożliwiałoby robienie ochronek z klanów sojuszniczych (bo z nimi byłby sojusz)
# ochronka nadal mogłaby być zrobiona przez osobę bez klanu ale zwracam uwagę ze na osobe bez klanu mozna załozyć obleg bez wypowiedzenia wojny wiec liczba chętnych będzie niewielka z uwagi na ryzyko.
#mogły by też oczywiście być wypowiedziane fikcyjne wojny miedzy sojusznikami dla robienia ochronek ale z uwagi na ograniczenie do jednego oblegu z klanu efektywność takich ochronek byłaby niewielka

a zasadę z wypowiadaniem wojny i sojuszami zrobiłbym tak

z założenia każdy klan jest neutralny wobec każdego innego
każdy może mieć nieograniczoną liczbę wojen
każdy może mieć maksymalnie 3 sojusze
każdy klan może prowadzić maksymalnie 1 obleżenia naraz
oblegać można tylko
1. graczy bez klanu
2. klany którym wypowiedziało się wojnę
3. klany które nie mają sojuszy (to bardzo ciekawa opcja bo zapobiegnie znikaniu klanów po tym jak zostanie im wypowiedziana wojna po to by zreorganizować się ponownie - stworzenie sojuszu trwa 24h wiec przez tyle czasu nowy klan byłby bez ochrony)

lider ma następujące opcje

- propozycja sojuszu
- zerwanie sojuszu
- wypowiedzenie wojny
- zakończenie wojny

propozycja sojuszu musi być potwierdzona przez lidera drugiego klanu
i sojusz zaczyna działać po 24h od zatwierdzenia
- kiedy sojusz działa członkowie klanu A mogą pomagać w oblezeniach założonych na klan B w ich obronie i odwrotnie

zerwanie sojuszu nie musi być potwierdzone przez drugą stronę (sojusz przestaje działać od razu ale ponowienie sojuszu lub wypowiedzenie wojny może nastąpić dopiero po 24h

wypowiedzenie wojny sprawia ze po 24h można założyć na wrogi klan oblężenie

zakończenie wojny - nie zmienia nic dopóki nie zostanie potwierdzone przez drugą stronę (jeśli będzie to klany wracają do neutralności)

dwóch powyższych opcji lider nie może użyć w momencie kiedy jego klan prowadzi oblężenie a propozycja zakończenia wojny jest też automatycznie kasowana jeśli po niej założony będzie obleg



Na koniec zwracam uwagę PO CO TO WSZYSTKO

- wojny będą CYWILIZOWANE (w znaczeniu szanowania czasu graczy po obu stronach)
- nie będzie (jak zapewne jest teraz tworzenie klanów tylko po to by ominąć zasadę 7 dni)
- nadal będą istniały wojny błyskawiczne (wystarczy namówić sojuszników jakiegoś klanu by odwołali sojusze i obelg można zrobić bez wypowiedzenia wojny)
- system ten pozwolił by na prowadzenie wojen jednoczesnie zwiekszajac szanse obrońcy (ale bez przesady)
- system doprowadzi do tworzenia się ciekawych koalicji

Uważam że gra byłaby wtedy bardziej grywalna dla wszystkich

pozdrawiam
Kramer

258

Monday, 29.03.2010, 00:29

Jedno z założen, na których oparłeś swój pomysł,
jest nieprawdziwe - nikt w tej chwili nie rozwiązuje klanu tylko po to aby ominąć zakaz 7-dniowy,
ponieważ istnieje status nowicjusza, podczas którego jestes praktycznie bezbronny.
Oczywiście da się wykonać takie coś ale wymaga to zgrania urlopowo-ochronkowego dla wszystkich graczy klanu,
co proste za bardzo nie jest.

Kilka uwag:

W konkluzji napisałeś, ŻE wg. Twojego projektu bedzie lepiej ale w sumie nie napisałeś konkretnie dlaczego.
Ja jakoś nie widzę wielkiej różnicy, a nawet uważam, że jeszcze łatwiej się będzie bronić,
skoro maksymalnie jedna koalicja przyjmie na klatę 3 oblegi i jeszcze wzajemnie sobie można będzie pomagać w obronie.

Teraz wroga koalicja przyjmie maxymalnie ilość oblegów = ilosc swoich klanów x ilośc wrogich klanów,
czyli w przypadku 3 klanowych koalicji 9 oblegów (w teorii) w każdą stronę.

Napisałes, że bedą mozliwe ficyjne wojny - po co ?
Jesli juz tworzyc system sojuszy itd, to chyba po to aby nie można było oblegać się w ramach koalicji (ochronki).

Aby spełnić warunek ograniczający liczbę sojuszy i w ogóle aby miało to sens,
należałoby chyba wykluczyć możliwość zawierania sojuszy z 4 klanem.
klan A wchodzi w soj z B, potem razem z klanem C ale już żaden nie może wejsc w soj z klanem D, bo teoretycznie
powstawałyby koalicje w których sojusznikiem jest sojusznik wroga - jak wtedy wyglądałaby pomoc itd?
No i są to wrota do ochronek.