Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

161

Thursday, 25.02.2010, 12:19

Ograniczając to nie damy im żadnej szansy na obronę czy odbicie utraconych wiosek.
Konrad właśnie że na odwrót, ograniczając to dacie szanse na obronę graczy z klanu przeciwko kilkoma klanom.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Rafix" (25.02.2010, 13:51)


162

Thursday, 25.02.2010, 13:58

Konrad szanese na odbicie wioch maja teraz
i mieli zawsze tylko nieumieli jej wykorzystac
a nowy system mial wprowadzac rowne szanse dla wszystkich a nie dla tych których jest duzo i nie mowimy o 7 słabszych klanach ty6lko porównywalnych my mamy przewage w 4 ale oni maja ogromna przewage ekonmomiczna i militarna nad nami dzieki 3 erze

Ten patch mial wprowadzic szanse walki dla nas ale tez poczucie bezpieczenstwa dla graczy ze tak łatwo nie potracą wiosek i jak zwykle wprowqadzacie cos co jest całkiem przeciwne załozeniu.

Wiecie w buty sobie wsadzcie te zmiany od samego poczatku bylo wiadomo ze nic sensownego nie wymyslicie i po co sie tu starac podsuwac wam pomysły, pisac na tym forum jak wy i tak nie macie pojecia co z nimi zrobic i wybieracie te które jest wam łatwiej i szybciej wprowadzic albo te które według was sa dobre chociaz sami w to niegracie i nie macie pojecia co trzeba zrobic zeby naprawic sytuacje.

163

Thursday, 25.02.2010, 14:45

Sunny, to zrobimy tak - Ty zbierzesz te, wg Ciebie, najlepsze propozycje do jednego posta, którego napiszesz ZGODNIE ze wszelkimi zasadami interpunkcji oraz logiczności zdań, byśmy mogli łatwo go przeczytać i zrozumieć o co Ci chodzi, a my w zamian ustosunkujemy się do wszystkich tych propozycji w jednym, następnym po nim poście :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

164

Thursday, 25.02.2010, 15:01

KruczoCzarny - sunnemu chodziło o dysproporcje w stosowanej propozycji pomiędzy agresorami a obrońcami - my cały czas twierdziliśmy że łatwiej obleg wygrać niż obronić wioskę.
W proponowanej zmianie to zostało uwzględnione - przynajmniej tak to wygląda że będzie łatwiej się bronić.
Kolejna zmiana: 7 dni blokady oblegów na klan - być może za długi okres - ale prawdopodobnie dobrze jest skorelowany.
Możliwość założenia 1 oblegu przez klan na raz - ta propozycja jak najbardziej dobra.
Możliwość założenia na klan oblegów w ilości RÓWNEJ ilości członków - to jest jak najbardziej chore - tego się po prostu nie da przeżyć - nadal nie widać dysproporcji?

Moja propozycja jaka była - wprowadzić system wojen - do czasu wprowadzenia zawiesić oblężenia całkowicie.
System wojen: można prowadzić TYLKO jedną wojnę na raz z jednym klanem - okres trwania wojny - deklarowany - od 1 - do 4 tygodni.
TYLKO i wyłącznie w tym czasie możliwe oblegi.
okres ochronny po wypowiedzeniu wojny równy czasowi trwania wojny.
no i gites - klan który nie chciałby wojować - stwarza sobie sztuczną blokadę - bo nie można wcześniej poddać wojenki i tyle ;) to chyba bardzo dobry system - dałby możliwość pełnej satysfakcji - brak ochronek - wszystko zależy wyłącznie od graczy w klanie.
Oczywiście w czasie wojny można oblegać skolko ugodno - czyli tylko i wyłącznie wprowadzenie blokady 1 obleg na raz ;) a reszta po staremu - czyli ochronka po oblegu - może zostać ale nie musi - bo i tak traci na znaczeniu ;)

165

Thursday, 25.02.2010, 15:52

Moja propozycja jest taka. Jeżeli klan A chce przejąć wioskę od klanu B
zakłada oblężenie na cały klan. Klan A może posłać X armii do tego
oblężenia klan broniący się klan B może wystawić X+1 armii. Załóżmy że
oblężenie to trwa 18h. Podczas tych 18 h są rozgrywane walki 1vs1 w 3
rundach pomiędzy armiami w nim uczestniczącymi z tym ze 2 armie
wcześniej wylosowane nie mogą już zostać wylosowane ponownie. Po 18 h
dochodzi do finałowej walki (10rund) w której bierze udział to co
przeżyło po walkach 1vs1. Agresor wygrywa jeżeli zabije wszystkie
jednostki obrońców. Obrońca wygrywa jeżeli chociaż 1 jednostka przeżyje
finałową walkę. Nagroda dla agresora jest to że przez 36 h jeden gracz
z klanu A może założyć oblężenie rozgrywane na znanych już nam zasadach
na dowolna wioskę dowolnego gracza z klanu B. Każdy klan może zaatakować 3 lub 4 razy w tygodniu. Najlepiej 3 zapobiegnie to dawaniu ochronek
innym klanom bo szkoda będzie marnować szanse na atak. Klan
który się obronił ma ochronkę 24 h. Klan ktory się nie obroni ma
ochronkę większą.



Minusem tego pomysłu jest to ze trzeba by było stworzyć jakiś ranking
klanów, który oddawał by rzeczywista siłę klanu. I stworzyć przedziały
w których odbywały by się walki. Bo w tym systemie żaden słaby klan nie
ma szans.



Plusy.

-Bardzo ograniczona możliwość straty wioski-mniej ludzi się zniechęci a więcej będzie grać

-Możliwość prowadzenia wojny i jednocześnie rozwoju - teraz wojna
polega na kilku oblegach dziennie ciągłych stratach armii i nie ma już
surowców na rozbudowe a tak straciło by się jedna 2 armie w tygodniu
albo i by się nie straciło

-Brak konieczności załatwiania sobie i dawania ochronek - jest to uciążliwe i nie zawsze pewne

-Możliwośś oblegania tej jednej wymarzonej wioski - a nie tak jak teraz
te wioski ktorę chce przejąć są poza zasięgiem bo ktoś ma ciagłą
ochronkę

-No i walka i exp :P

-Brak kombinacji automatów i innych rzeczy

-W obronie liczy się realna siła klanu a nie to czy akurat miałem
wojsko w obleganej wiosce czy miałem w innej albo czy kontra trafi 3
razy w jedna armie czy trafi w 3 rożne

To była moja pierwsza propozycja uważam że byłoby to najlepsze rozwiązanie ale Konrad powiedział że nie da się wprowadzić rankingu klanów, który by w rzeczywistości oddawał siłę klanu bo gracz może w każdej chwili wejść do klanu lub wyjść.

To czemu tego nie ograniczyć zrobić np. w niedziele dzień wolny od oblegów, dzień w którym można przyjmować albo wyrzucać graczy z klanu a o 24 w niedziele następowało by obliczanie siły klanu na następne 6 dni i przez te 6 dni skład klanu by się nie zmienia myślę że nie było by to żadne utrudnienie dla graczy. A samo obliczane mogło by polegać na obliczeniu ile wojska klan może wystawić w każdej swojej wiosce wybranie najlepszych 10 z nich które by przystąpiły do symulacji z wybranymi w ten sposób armiami z innych klanów i na podstawie tej symulacji klany byłyby przydzielane do poszczególnych grup siłowych.

Skończyło by się atakowanie słabszych, słabsze klany miałyby szanse nauczyć się walki z równymi sobie a nie być tylko rozrywką dla silnych. Rozwiązało by problem na T2 gdzie jeden czy 2 klany zabieraja wszystkie lepsze wioski słabszym klanom i nie pozwalają im sie rowinąć i dorosnąć do poziomu gdzie te słabe klany mogłyby nawiązać równą walkę.
Nie mam pojęcia jak by to wyglądało ze strony technicznej, jestem studentem budownictwa, liczę konstrukcje a nie jakieś algorytmy i inne dziwne dla mnie rzeczy ale myślę ze jest to wykonalne.


A co do tego pomysłu który chcecie wprowadzić tez jest dobry ale bez ograniczenia ilości oblegów do maksymalnie 3 samotne klany nie mają szans. Jak dzisiaj policzyliśmy z kolegami z klanu przeciwnik ma 12 klanów w koalicji z czego 7 jest porównywalnych z nami więc jakie my mamy szanse na obronę ?? Konrad może sobie mówić że można bronić oblegów kontrami że nie musimy mieć tyle armii co oni. Tylko nie odniósł się do tego co wcześniej pisałem że przeciwnik może zagrać taktycznie i zablokować nam najlepsze w tych 12 oblegach i kto wtedy będzie robił kontry ??
A co do samych kontr to ten system jest tak nieprzewidywalny i fartowny że nie można na nim polegać. Zrobiłem ostatnio 7 kontr w jednym oblegu 2 trafiły w ta samą armie, inne 2 trafiły też w jedna armie,a 3 trafiły w rózne, 8 kontre zrobił kolega z klanu który trafił w armie która ja tez pózniej trafiłem. Czyli na 8 kontr trafiliśmy 5 armi bedących w oblegu z 9 i żadna z tych armii nie była armią zakladającą. Obleg oczywiście przegrany mimo że oblegany miał 2 armie w wiosce. Wiec mi teraz powiedz panie Konradzie jak my sie mamy obronić ??

A ten wasz pomysł doprowadzi do tego że my się skasujemy bo nie będziemy tak walczyć i oddawać za darmo wioch gdzie nie mamy najmniejszych szans obrony. Koalicja o której mówię zostanie bez przeciwwagi, którą my teraz jesteśmy i zaczną się nudzić i bedą sobie jezdzić bezkarnie po małych, słabych klanach i w końcu im się to znudzi i skończą grę a Ci z koalicji którzy nie lubią walczyć zostaną w końcu simami i nikt im nie bedzię przeszkadzał i tą grę będzie można w końcu nazwać Czas Budowania a nie Czas Wojny.

Więc jeszcze raz do was apeluje zastanówcie się nad wprowadzeniem tego ograniczenia na oblegi. Albo wprowadzcie moja pierwszą propozycje.

Gram juz prawie 2 lata szkoda mi będzię kasować konto lubię tą grę ale nie widzę żadnego innego rozwiązania ani wyjścia z tej sytuacji.

Kruczy starałem się :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (25.02.2010, 16:15)


166

Thursday, 25.02.2010, 19:24

Cytat

Kruczy starałem się

Właśnie widzę, gratuluję :D Nie jest idealnie i niektóre akapity naprawdę ciężko zrozumieć, ale i tak postęp duży :P

Cytat

Nie mam pojęcia jak by to wyglądało ze strony technicznej, jestem studentem budownictwa, liczę konstrukcje a nie jakieś algorytmy i inne dziwne dla mnie rzeczy ale myślę ze jest to wykonalne.


Widzisz, tutaj jest podstawowy problem. Spróbuje to przedstawić na bliższym Ci przykładzie :P
Wyobraź sobie, że jesteś w trakcie budowania wielopiętrowego bloku, prawie skończonego. Po długich miesiącach pracy okazuje się, że naruszone zostały ściany na 1szym piętrze i jeśli się jej nie załata, to wszystko szlag trafi w ciągu pewnego czasu. Naruszenie powstało z powodu błędów podczas konstrukcji, za które odpowiedzialna jest osoba, która dawno już z wami nie pracuje. Nie zostawiła ona żadnej dokumentacji i by dojść do tego, jak to naprawić i załatać potrzeba dodatkowego czasu. I co możesz zrobić? Najlepiej byłoby wyburzyć i postawić wszystko od nowa, prawda? Ale ile by to kosztowała czasu, pracy i pieniędzy?
Co więcej, mieszkańcy, którzy zapłacili wcześniej za możliwość zamieszkania w tym bloku zasypują Cię listami z własnymi propozycjami, które zwierają m.in użycie stopu tytanu do załatania ścian albo rzucenia szamańskich zaklęć.

Mniej więcej w takiej sytuacji znajduję się Konrad z Sushim :P

Twój pomysł ma szczytne plusy, jednakże trzeba jeszcze wpaść na to, jak go napisać w kodzie i wprowadzić tak, aby:
a) działał jak trzeba
b) nie wywoływał błędów
c) był na tyle zoptymalizowany, by mogło korzystać z niego tysiące użytkowników bez zabicia serwera
d) gracze nie mogli obchodzić go i wykorzystywać w sposób nieprzewidziany przez twórców

To zresztą lista wymaganych pktów nie tylko do Twojego pomysłu, ale także do każdego innego. Czasami znajdziemy naprawdę genialny pomysł, ale wręcz niemożliwy do wprowadzenia w życie ze wszystkimi swoimi założeniami - wtedy, niestety, trafić musi do kosza...
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


167

Thursday, 25.02.2010, 19:35

Wiesz wystarczyło by podeprzec strop pod scianami i je po koleji naprawiać w budownictwie nie ma czegoś takiego że ktoś coś wykonał i już nie pracuje jak wykonał to za to odpowiada i jak spiepszył to go będą ciagać po sądach i obciąża kosztami naprawy, a jak przez to że on czegoś nie dopilnował i ktos zginał w wypadku albo nie daj boże oddał do użytku budynek w takim stanie i była katastrofa budowlana to zamkną i starci prawo do wykonywania zawodu, odpowidzialny zawód. Wiec dla mnie to jest niepojęte jak możecie nie umieć zmienić gry którą sami napisaliscie albo znależć tego kogoś zeby wam pomógł. Juz kiedyś sie oto z Thorgą kłóciłem :P. Znajdzcie go zaproponjcie mu umowe o dzieło zrobi to wam, wy mu oczywiśćie będziecie musieli zapłacic ale pewnie wam sie to zwróci.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (25.02.2010, 19:59)


168

Thursday, 25.02.2010, 19:44

Widzisz, a tutaj to tak nie działa. Do tego z programistycznego pkt widzenia nikt nic nie "zepsuł", więc ciężko mówić o odpowiedzialności, tylko raczej sporo czasu trzeba poświęcić na samo rozgryzienie, dlaczego tak a nie inaczej zostało coś napisane i do których, pozostałych części gry się dana linijka odnosi. A jest to konieczne gdy trzeba wprowadzić zmiany, czasami dość duże.

PS I znowu zapominasz o przecinkach i kropkach (o enterach nie wspominając) xD
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


169

Thursday, 25.02.2010, 20:00

Sunny to tak jak byś dostał plany bloku z nieponumerowanymi stronami ułożonymi losowo a ktoś kazał by Ci zacząć budowę od zaraz, a projektant by już nie żył. Tylko nie pisz że poszedł być na cmentarz z łopatą i go wskrzesił :P .

170

Thursday, 25.02.2010, 20:06

Tak sie sklada ze plan kazdej kondygnacji bylby taki sam jak poprzedniej i nastepnej :P wiec nie byloby co ukladac :P a poza tym nie robi sie duzych obiektow bez nadzoru projektanta a poza tym taka sytuacja jak mowisz nie mogła by zaistniec za duza kasa sie kryje za tym zeby to popedzac w taki sposob.

171

Thursday, 25.02.2010, 20:31

Może budowa to nie najlepszy przykład :) , to jest trochę jak z długimi wzorami matematycznymi w których chcemy wprowadzić zmiany, najpierw musimy się połapać jak działają zanim zaczniemy coś zmieniać.

172

Friday, 26.02.2010, 02:32

Sunny myslę, że chyba przesadzasz z tym, że walczycie w jeden samotny klan vs 7 porównywalnych klanów.
Ok jest dysproporcja jednak chyba nie jak 1:7

W Twojej propozycji nie podoba mi się jedna rzecz, praktycznie znika taktyka i strategia.
Liczy się siła. Trochę chcesz zamienic wojny w pojedynek harcowników, gladiatorów itp.

A jednak wojny to powinno też być zgranie, organizacja, pomysłowośc i wysiłek surowcowy.

Jesli klan A ma x wypasionych armii a klan B x-n to wynik takiego starcia jest,
przy regułach jakie chcesz wprowadzić (walna bitwa), raczej łatwy do przewidzenia.
Statystycznie klan B dostanie w końcu w pupkę.

Twój pomysł promuje klany-kondensaty żeby sobie wojennie-simowały;)

Natomiast to, przeciw czemu protestujesz, to rozbudowane koalicje klanów z zachowaną autonomią,
którym faktycznie nowy patch daje jakies szanse przeciw kondensatom.

Ok może faktycznie żeby nie przegiąć w koalicyjną stronę powinien byc limit oblegów na klan w jednostce czasu.
Jednak np. argument o blokowaniu armii kontrujących jest lekko naciągany - mozna trzymac w stolicy tę do kontr a resztę w ważnej wiosce.

Istnieje też wada "konstytucyjna" tego pomysłu - walki 6 epoki z mastodontami ;)
Trochę żartuję ale jak właściwie wyobrażasz sobie ten rankig siły klanów zwłaszcza mieszanych epok.
No i ich bitwę ?
Przecież, czysto teoretycznie, jest mozliwe, że faktycznie dziki będzie walczył z czołgiem.

Czarny Synu - założenie wprowadzanych zmian (mam nadzieję) jest takie, żeby zlikwidowac (nierealne) lub ograniczyć
ochronki i kombinacje. Stan wojny, w którym tylko 2 klany moga się oblegać to jest SUPER ochronka.
Jestem sim-graczem mam sim-kolegę, zakładamy 1-os. klany i wojujemy aż miło ;)
Na poziomie prawdziwych klanów podobnie. To nie ma byc tak, że jak nie chcesz,
to nie wojujesz jako klan.
Takie coś powinno dotyczyć tylko dla solowych graczy na specjalnych warunkach.

173

Friday, 26.02.2010, 07:32

a co z sytuacja kiedy jeden duży klan podzieli sie na mniejsze ??
wystarczy klany 2-4 osoby jeden klan moze załozyc jeden obleg w tygodniu na inny i już mamy sytuacje taka ze np po podziale jednego duzego 14 os klanu mamy 4 klany i kazdy z tych klanow w tym samym czasie zaklada obla ??
niewykonalne ??

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

174

Friday, 26.02.2010, 08:56

Sunny, ciekaw jestem Twojej reakcji, gdyby przyszedł do ciebie pan artysta architekt i wymyślił sobie, że schody będą w drugą stronę niż wcześniej miały być, przy czym nie interesuje go, że wymaga to policzenia od nowa połowy słupów i zmiany systemu wentylacji :)
Poza tym wiesz, gdybyśmy mieli przenosić schody na drugą stronę, to po pierwsze musimy być przekonani, że jest taka potrzeba, po drugie ustalić co, gdzie i jak, po trzecie napisać kod. Wszystko to jest bardzo czasochłonne, a do tego nie ma pewności, że nowe rozwiązanie nie pociągnie za sobą negatywnych skutków.

Co do tych oblężeń - to jak mówię zostawimy jak jest. Jeśli faktycznie stałą taktyką stanie się dzielenie klanu i blokowanie limitami, wtedy dodamy limit oblężeń na klan. W tym momencie tak naprawdę ani wy ani my nie potrafimy przewidzieć wszystkich możliwych opcji jakie powstaną w wyniku wprowadzenia patcha.

PS. To pewne, patch wejdzie w poniedziałek o okolicach południa. Obecnie jestem na końcowym etapie testowania oblężeń z dołączonymi po obu stronach armiami.
Poza tym czeka was jeszcze jedna miła niespodzianka związana z interfejsem użytkownika oblężeń oraz kilka zmian kosmetycznych.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

175

Friday, 26.02.2010, 09:15

Konrad - z niecierpliwością czekamy na nowy pacz ;) a jak wyjdzie - t5o się okaże - przy okazji już w t5ej chwili wymyśliliśmy z kolegami kilka rozwiązań unikających podst5awowych ograniczeń z oblężeniami ;) czyli wszystko się da ;)

176

Friday, 26.02.2010, 10:43

Zgodzę się z tym że duże koalicje będą tłuc wszystkich jak leci ale takie twory nie mają szans na przetrwania chyba że ich członkowie simują, największa koalicja na T1 nie ma z kim powojować w 3EP bo większość to sojusznicy.

177

Friday, 26.02.2010, 10:51

Cytat

Oto pełna lista zmian w najnowszym test patchu:
  • Gracz może założyć kolejne oblężenie po 48 godzinach od zakończenia/rozbicia poprzedniego.
  • Przy rozbiciu oblężenia gracz, który był oblegany otrzymuje 6 godzin ochrony dla każdej ze swoich wiosek.
  • Jeśli klan A oblega klan B, to klan A następne oblężenie na klan B będzie mógł zrobić dopiero po tygodniu. Nie dotyczy to sytuacji oblężenia klanu B na klan A oraz oblężeń na inne klany.
  • W opcji ataku na oblegających dodano możliwość pozostania na polu walki do końca oblężenia (zamiast natychmiastowej próby rozbicia oblężenia), dzieki czemu armia ta weźmie udział w oblężeniu po stronie obrońcy. Armia ta nie otrzyma jednak bonusu z murów (otrzymuje je tylko armia broniąca się w okupowanej wiosce).
  • W nalocie na stolicę danego gracza można zniszczyć maksymalnie jeden poziom jednego budynku z maksymalną szansą 25%.
  • Zrebalansowano jednostki naziemne w 5 epoce względem pozostałych epok.
Rozumiem, że to będą wszystkie zmiany,
i ochronki w jakiejkolwiek formie są potrzebne do grywalności gry i zmiany jeżeli chodzi o oblegi powinny zdać swoje założenie,

jeżeli to nie byłoby dużo zmian we wprowadzaniu kodu źródłowego to może zrobić tak, że jeżeli armia sojusznicza zdąży dojść do wioski obleganej przed agresorem to ma ten bonus z murów, jak nie zdąży to tak jak opisane wyżej w zmianach

jeśli będzie rebalans jednostek w 5 epoce jak i wszystkie epoki względem siebie to dlaczego ma być ograniczenie ataku +-1 epoka, czy konfistadorzy przejmowali sie indianami, że nie mieli technologii, na pewno trudniej by bylo się rozijać i większa grywalność, mogło by być np że jeżeli wiecej niż 1 epoka różnicy to tylko 1 atak lub nalot,

po to ludzie szybko się rozwijali żeby postępem technologicznym wygrywać wojny

jeżeli chodzi o naloty na stolice to nie rozumiem wprowadzenia takiej zmiany, a jeżeli już musi być to niech te 25% będzie się dało ukierunkować na który budynek mają nadlecieć bombowce, albo o 50 % zmiejszyć skuteczność jednostek bombardującym zamiast

przykład bombowców atak*10/10000=% niech będzie atak*10/15000=% , zachowana zostaje przynajmniej zasada, że im więcej jednostek tym więcej szans na zniszczenie budynku

178

Friday, 26.02.2010, 11:56

jeśli będzie rebalans jednostek w 5 epoce jak i wszystkie epoki względem siebie to dlaczego ma być ograniczenie ataku +-1 epoka, czy konfistadorzy przejmowali sie indianami, że nie mieli technologii, na pewno trudniej by bylo się rozijać i większa grywalność, mogło by być np że jeżeli wiecej niż 1 epoka różnicy to tylko 1 atak lub nalot,

V-ta i IV-ta epoka miały by trudno z III ze względy na ilość jednostek, mało prawdopodobne że po re-balansie ktoś będzie maił armię mogącą konkurować z 500 halabardami lub +1000 pieszych.

179

Friday, 26.02.2010, 12:27

Konrad pewnie bym sie wkurzył :P jak by mi tak zrobili :P

Kachu doczytaj dobrze w moim pomyśle był by ranking oddający realną siłę klanu i walczyłby ze sobą klany które są na porównywalnym poziomie, Raczej by nie doszło w takim wypadku do walk mastodontów z helikopterami.

A to czy przesadzam z iloma klanami my walczymy to policzcie dobrze ile was jest w koalicji i kto bedzie waszym pierwszym celem jak tylko wejdzie nowy patch, Jasne możecie powiedzieć że mamy kilku koalicjantów ale sami dobrze wiecie że oprócz 2 klanów żuli reszta nic nie ma. Nasza siłą opiera sie głownie na 4 i 5 erze a wasza w wiekszosći na 3 wieć nie pisz mi tu głupot że my mamy przewage nad wami bo nigdy jej nie mielismy jedynym naszym atutem bylo to że mielismy dobre ochronki bo gdyby nie one to już dawno byśmy przestali istnieć. A co do podziału na 2 klany to rzeczywiście super pomysł jest rozłozyc swoje siły tak żebyscie wy mogli zrobi w dwa dni po 7 oblegów na 2 klany i jeszcze szybciej nas rozebrać to napewno nie nastąpi nie mamy tylu graczy dobrych i tyle armi zeby sie podzielić na 2 klany i sie obronić i jeszcze coś zatakowac . Według mnie to bedzie jednostronny pogrom. Administracja da wam broń która pozwoli wam nas pokonać, coś co przez tyle czasu wam sie nie udało chociaż kazdy miałwtedy róne szanse a teraz nie ma równych szans dla wszystkich. A poza tym jak taki klan 4 osobowy ma sie obronić bo nie mam pojęcia.

A co do blokowania armi jak bedziesz trzymał je w stolicy to po 3 kontrach z twojej wypas armii juz nie zostanie dobra armia bo nie bedziesz mogł dobudowywac jednostek ani zagrywać taktycznie i isc z frontem albo bez i zrobisz 3 może 4 kontry i już bedzie po armi.

180

Friday, 26.02.2010, 12:48

Dlatego napisałem, że jakby był dobry rebalans wszystkich jednostek

bo teraz to każdy wie jak jest przy kilku jednostakch z 5 epoki i masówka z 3 w walkach na oblegach u 4 epokowców

i teraz takie coś nie miało by sensu :]

ale to jest drugorzędna sprawa

ważniejsze to jest z tymi murami i nalotami czyt. post wyżej