Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 05.02.2010, 14:17

Pytanie dotyczace systemu oblegów.

Zakladam ten temat jako gracz, zeby bylo jasne ;)

prosilbym o oficjalna odpowiedz na temat:
kiedy mozna się spodziewać zmiany obecnego systemu oblegania?

chcialbym zwrocic uwage na 1 fakt jaki zaistnial od patcha ktory zmienial system obelgow. o tym ze jest cos nie tak bylo juz pisane od dluzszego czasu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln…003ad45556.html
to byl pw pare dni po patchu.

ten zas pisalem dokladnie przytaczajac jak to wyglada i jakie sa szanse na upolowanie celu i ustawienie sobie 99.9% ochronki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln…1737b1d707.html


obecny system obelgow dziala juz PRAWIE MIESIAC. i prawie miesiac juz sa przeslanki o tym ze jest on zly, a nic nie zostalo zrobione (no moze napisane na forum bo my tylko widzimy efekty w grze lub to co wyczytamy z forum) w tej sprawie.

trwanie w dalszym ciagu przy tym systemie spowoduje albo brak mozliwosci obelgania graczy albo kolejne bany, innej opcji niema.

2

Friday, 05.02.2010, 14:31

Więc ,albo wrócimy do starego systemu oblegania,albo z czasem zostanie zbanowane pół serwera bo jak mamy grać w "Czas Wojny" skoro nie można zakładać oblegów???"Klikać" nie można,a to jedyne wyjście w prowadzeniu wojny ...Pozostają nam budowy budynków i czakanie na bany...

3

Friday, 05.02.2010, 14:49

Wrócenie do porzedniego też nic nie da bo wtedy też bylo ciężko kogoś upolować jak 10 graczy celowało w jednego gracza. Nawet automaty nie pomagały. W sumie nie nadaja sie nawet do tego bo odświeżaja co sekunde. A człowiek jest w stanie wiecej razy kliknąć na sekunde niż raz. A poza tym wiaże sie to ze strata wiosek przez jednych i zyskaniem przez drugich. A to jest powodem konczenia gry przez wielu graczy bo w jednej chwili moga starcić wszystko na co przez ponad rok pracowali. Cały ten system oblężeń jest nie przemyślany i bez sensu. I jedyną szansa dla tej gry jest danie nam możliwości prowadzenia walk w które nie bedą powodem wielkich klesk i zniechęcenia graczy ale jednocześnie zapewnią nam zabawe i jakąs nagrode dla wygrywających. I zróbcie coś z tym bo po tej wojnie kolejne 6 osób ze ścisłej czołówki kończy gre i to po obu stronach barykady.

jerzys

Nierejestrowany

4

Friday, 05.02.2010, 15:07

Nawet automaty nie pomagały.



A jak Bodex pisał że korzystacie z automatów to straszne pretensje były ...

Sunny nie tłumacz się, napisałeś to z punktu widzenia użytkownika ;)

5

Friday, 05.02.2010, 16:04

Jezrzys a Ty dalej sie czepiasz a przetczytaj uważnie napisałem że automaty sie do tego nie nadawały więc nikt z nich nie korzystał bo celowanie ręczne jest bardziej efektywne a my o nich wiedzielismy jak wasz klan nawet jeszcze nie istniał a wy w pierwszej erze na słoniach jezdziliście. I skończ te swoje głupie komentarze bo nie o tym jest ten temat. Popisz sobie w CD albo pokrewnym temacie i powylewaj swoje żale.

6

Friday, 05.02.2010, 17:38

Przestańcie się chociaż w tym temacie kłócić! To nie miejsce do tego. Jak dalej tak będzie to zamknę topic i nikt się niczego konstruktywnego nie dowie.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


7

Friday, 05.02.2010, 19:13

"A to jest powodem konczenia gry przez wielu graczy bo w jednej chwili moga starcić wszystko na co przez ponad rok pracowali. Cały ten system oblężeń jest nie przemyślany i bez sensu. I jedyną szansa dla tej gry jest danie nam możliwości prowadzenia walk w które nie bedą powodem wielkich klesk i zniechęcenia graczy ale jednocześnie zapewnią nam zabawe i jakąs nagrode dla wygrywających. I zróbcie coś z tym bo po tej wojnie kolejne 6 osób ze ścisłej czołówki kończy gre i to po obu stronach barykady."

Była Sunny propozycja dania sobie spokoju z tymi wielki wojnami, przede wszystkim dla w/w powodów przez Ciebie - wszyscy już z czołówki długo gramy w tą grę, za długo już ......
Taką propozycją była ta cała liga - mogło być miło, kulturalnie i bez zbędnych emocji - ale wy jak zwykle swoje

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Tuesday, 09.02.2010, 15:38

Cytat

mozesz tez pomyslec o tym zeby byly tez inne czasy dla tego co sie obroni w kontrach (mniejszy czas) i dla tego co sie broni juz w koncowej walce (wiekszy czas)
wtedy moze byc np 2-6h a przy koncowej walce np 12.

To propozycja od krowa, czekamy na komentarze i najlepiej kolejne/inne propozycje.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 09.02.2010, 15:44

ja jestem ZA!
i np jak jest epoka to jezeli obroni sie w kontrach to dostenie tyle h na jakim ma poziomie konsulat
czyli
1 max 5
2 max 6
3 max 7 u tak lancuchowo

i ostatecznie mozna pomyslec nad iloscia jezeli wykorzysta wszystkieto np max a jezeli wybroni sie w 1 to ja kw 1 epoce tylko 1h
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

10

Tuesday, 09.02.2010, 16:29

A ja jestem przeciw. Cały system oblegów ma jedna podstawową wade - ochrone przed oblężeniem. Nistety jest to jedna z podstawowych zasad ktorą rzadzi sie ten system i bez ochronek byla by tylko jedna wielka rozpizducha i nic wiecej więc nie możnaich usunąć. Ochronki sa powodem wszelkich oszustw i problemów. Bo nie mozna poprostu zalożyc na kogoś oblężenia tylko trzeba celowac co do sekundy i kombinować za pomoća automatów i innych rożnych dziwnych rzeczy jak np. Celowanie ręczne za pomoca kilku a nawet kilkunastu zakladek a po ostatnim patchu żeby zalożyć obleg bez automatu sie już nie obedzie.

Trzeba zmienić system oblegów całkowicie i stworzyć coś zupełnie nowego !!!

Moja propozycja jest taka. Jeżeli klan A chce przejąć wioske od klanu B zaklada oblężenie na caly klan. Klan A może posłąć X armi do tego oblężenia klan broniący sie klan B może wystawić X+1 armi. Załóżmy że oblężenie to trwa 18h. Podczas tych 18 h sa rozgrywane walki 1vs1w 3 rundach pomiędzy armiami w nim uczestniczącymi z tym ze 2 armie wczesniej wylosowane nie moga juz zostać wylosowane ponownie. Po 18 h dochodzi do finałowej walki (10rund) w której bierze udział to co przezyło po walkach 1vs1. Agresor wygrywa jeżeli zabije wszystkie jednostki obrońców. Obrońca wygrywa jeżeli chociaż 1 jednostka przeżyje finałową walke. Nagroda dla agresora jest to że przez 36 h jeden gracz z klanu A może załozyc obleżenie rozgrywane na znanych już nam zasadach na dowolna wioske dowolnego gracza z klanu B. Każdy klan moze zatakować 1 lub 2 razy w tygodniu. Najlepiej 1 zapobiegnie to dawaniu ochronek innym klanom bo szkoda bedzie marnować jedyna szanse na atak. Klan który sie obronił ma ochronke 24 h. Klan ktory sie nie obroni ma ochronke większą.

Minusem tego pomysłu jest to ze trzeba by bylo stworzyć jakis ranking klanow, który oddawał by rzeczywista siłę klanu. I stworzyć przedziały w których odbywały by sie walki. Bo w tym systemie żaden słaby klan nie ma szans.

Plusy.
-Bardzo ograniczona możliwość straty wioski-mniej ludzi sie zniechęci a wiecej bedzie grać
-Możliwość prowadzenia wojny i jednocześnie rozwoju - teraz wojna polega na kilku oblegach dziennie ciagłych stratach armi i nie ma juz surowców na rozbudowe a tak starciło by sie jedna 2 armie w tygodniu albo i by sie nie straciło
-Brak konieczności załatwiania sobie i dawania ochronek - jest to uciążliwe i nie zawsze pewne
-Mozliwośc oblegania tej jednej wymarzonej wioski - a nie tak jak teraz te wioski ktore chce przejąć sa poza zasiegiem bo ktoś ma ciagła ochronke
-No i walka i exp :P
-Brak kombinacji automatów i innych rzeczy
-W obronie liczy sie realna siła klanu a nie to czy akurat mialem wojsko w obleganej wiosce czy mialem w innej albo czy kontra trafi 3 razy w jedna armie czy trafi w 3 rożne

Można by bylo wprowadzić również sojusze lub koalicje gdzie klany ktore utrzymuja ze soba dobre stosunki moglyby to wejśc w sojusz oficjalnie.
Korzyści dowolna wymiana wiosek pomiedzy sojusznikami oraz sojusznicy nie moga na siebie zakladac oblężeń klan na klan czyli brak ochronek.

Pewnie za dużo roboty ze strony technicznej ale według mnie pomysł jest dobry i wprowadził by jakies konkretne zmiany.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (09.02.2010, 16:38)


11

Tuesday, 09.02.2010, 17:00

Zwróciłbym na jeszcze jeden aspekt ochronek: jest to jedyny sposób ochrony swojej wioski przed najsilniejszymi klanami zabierającymi wioski dla punktów. Co prawda ograniczenia w paleniu wiosek (wielkie brawa dla adminów) ograniczyły troszkę rzeź na słabszych.

Zwróćcie uwagę, że tak można ochraniać tylko jedną wioskę. Pozostałe można stracić w każdej chwili. Jest to bardzo upierdliwe, wymaga zaangażowania dwóch graczy czy nawet więcej, z różnych klanów.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 09.02.2010, 17:05

no i tu sie nie zgodzie dopuki obleg trwa ochronka jest na wszystkie
bo kto Ci kazde zdejmowac odrazu
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

13

Tuesday, 09.02.2010, 17:11

Jest na wszystkie ale zakladanie ciagłe ochronek komus i i bycie ciagle obleganym nie jest wcale przyjemne a do tego strasznie upierdliwe i czasochłonne. Nawet jak sie dobiora ludzie w pary i sobie nawzajem zakladaja to zawsze istnieje ryzko zamiany wiosek lub ze ktorys zapomni i wtedy jest akcja zalatwiania na gwałt ochronki juz nie mowiac ze jak ktorys chce zalozyc obleg na wroga to juz sie wszystko burzy i znowu trzeba gdzies szukac .

14

Tuesday, 09.02.2010, 17:19

No tak, teoretycznie jest możliwe. Ale Ty EBO nie wiesz jak to jest szukać ciągle kogoś kto musi pomóc ochronić wioskę bo czas goni, bo jesteś w ekipie co zabiera wioski dla sportu i nie potrzebuje ochronki. Uwierz mi, że nie sposób ochraniać 24h wszystkie wioski. Jeden raz ktoś zapomni, nie może być w necie itd.

To jest bardzo upierdliwe ale jedyna szansa na ochronę jednej wioski. Ludzie chcą chronić swoje wioski, które miesiącami budowali przed klanami które dla punktów zabierają je. Ja bym zostawił im tą szanse ;) Ewenetualnie niech admini wymyślą lepszy sposób ochrony wiosek przed "łowcami punktów".

15

Tuesday, 09.02.2010, 17:23

Ewenetualnie niech admini wymyślą lepszy sposób ochrony wiosek przed "łowcami punktów".


Po 1 za zdobytą wioskę nie dostajesz punktów.
Po 2 najlepsze są wojny bez ochronek.
Po 3 sunny dobrze gada :P, ale "to za dużo pracy"(tekst Twórców)

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Tuesday, 09.02.2010, 18:01

Cytat

Po 3 sunny dobrze gada :P, ale "to za dużo pracy"(tekst Twórców)

Najwięcej pracy byłoby przy dopracowywaniu podstawowych założeń. Nie da się stworzyć rankingu słabszy/lepszy dla klanów i przerabialiśmy już to przy BW. Choćby z tego powodu, że taka siła klanu jest bardzo łatwo modyfikowalna w dowolnym czasie poprzez usuwanie/przyjmowanie członków.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

17

Tuesday, 09.02.2010, 18:06

To mozna stworzyc ranking inaczej same klany by decydowaly gdzie chca byc w ktorej grupie a kontrole nad tym by sprawowali sami gracze np Lomnas i Krowa . I jezeli jakis klan bylby za slaby albo za silny to by sie go przenosilo do innej grupy

I to daje jeszcze jeden plus skonczylo by sie palenie i zabieranie wioch slabszym kazdy by byl w swoim przedziale i maial szanse na równą walke.

jerzys

Nierejestrowany

18

Tuesday, 09.02.2010, 22:46

moja propozycja :)

1
co mnie wkurza w TE ?
nagla wojna psuje mi wieczór albo i noc, trzeba kontrować, obdzwaniac ludzi, budzic ich, organizować obrone, itp.

A gdyby tak zrobić coś takiego że kazdy gracz moglby zdefiniować w ustawieniach sqojego konta w jakich godzinach nie życzy sobie oblegów ? dowolny przedział (np.) 12 godzin na dobe wolny od oblegania.
koszt zmiany - kilka dni premium, nie cześciej niz co kilka dni, itp.

ustawiam u siebie, że od 22 do 10 nikt nie moze zakladac mi oblężeń i mam spokoj :) - nagle gra w TE nie pcha się zbyt mocno do RL :)

zamiast 12 to moze byc 8 godzin, tez pomoze.


2
wiecej osób w klanach. wzrost wykladniczy zamiast liniowego
żeby nie powstawały koalicje kilkunastu klanow ...


3
rozbudowana dyplomacja między klanami i graczami. ostrzeżenie przed atakiem na sojusznika, itp.


4
jeszcze jeden stary pomysł mi się przypomniał (Konrad włosy bedzie rwał jak to przeczyta, ja WIEM ze to jest prawie nie do zrobienia ...):
czas ochronki po oblegu zależy od ilości expa który został przez obie strony stracony (jak padnie nielot-zawodowyochroniarz = godzina, jak skonczyl sie obleg z expem na poziomie 20k (w sumie) = np. 2 doby ochrony)
i wtedy ochrona na wszystkie wsie (teraz jest burdel straszny)
liczy sie exp wszystkie kontry + sam obleg





PS
wiem ze troche nie na temat ale gwiżdze na to ;)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (09.02.2010, 22:55)


annaasakura

Początkujący

Postów: 56

Skąd: BC t1

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Tuesday, 09.02.2010, 23:04

Jeśli się nie obrazicie...
1) Zwiększyć szanse obrońcy na obronę wioski przed agresorem... W dowolny sposób. Wszystko jedno ale tak żeby przy jakiejkolwiek pomocy można było SAMEMU mieć szanse(REALNE) na obronę.
a) opcja stacjonowania sojuszniczych wojsk w wioskach gracza.
b) możliwość dosłania wojska obronnego za nim przeciwnik dojdzie by rozpocząć obleg(lekko wydłużyć czas dojścia przeciwnika np o 25%)
c) jeszcze większy bonus od wałów,murów,dołów,drutów dla obrońcy.
d) Guzik "WYCIECZKA". Przeciwnik oblega a my w dowolnym momencie mamy możliwość wysłania wojska z obleganej wioski na agresora i rozegrać końcową bitwę(np... wojska pomocnicze nie doszły a już jest po zawodach).
2) Umożliwić zmianę składu armii (przenoszenie wojska z obwodów na front i z frontu na obwody w obrębie tej samej armi nawet jeśli nie stacjonuje w wiosce)
3)Zdjąć system ochronek przed obleganiem na wioskę(Wprowadzić ochronkę 3h?)

Trzy rzeczy, gra będzie bardziej grywalna

20

Tuesday, 09.02.2010, 23:28

Podoba mi się pomysł stacjonowania wojsk sojuszniczych w naszych wioskach. Spodziewając się oblężenia można zebrać wojska w jednym miejscu odsłaniając inne... Doszedł by element szpiegowania ;)

Można wprowadzić opcje typu grabież zbrojowni, taki łup wojenny. Jak ktoś ma amulet to zabicie go daje jakiś tam % szans grabieży.