Nie jesteś zalogowany.

[nie bug] Jaskinia

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

21

Friday, 30.05.2008, 14:22

Trafiłeś kulą w płot, to akurat nie jest bug. Przecież jest wyjaśnione w tutorialu, że w czasie jednej inicjatywy kolejne ataki mogą iść w martwe jednostki i takie założenie było od początku.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

22

Friday, 30.05.2008, 14:26

Eeee.. nie zrozumieliśmy się :)

Cytat

Wygląda na to że jest to zbyt skromnie wyjaśnione. Dodatkowe ataki trafiają w różne losowe jednostki ale z jednej grupy przeciwników (np w Tygrysy).



Mogą iść w martwe jednostki, ale dodatkowy atak nie zawsze idzie w jednostki takiej samej rasy, w jaką uderzył pierwszym razem. O to mi chodziło... Chyba nie zakładaliście tego od początku, że jeśli jestem szybki, to mogę uderzyć dwa tygrysy, ale już tygrysa i niedźwiedzia stojącego obok nie ?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Vince" (30.05.2008, 14:32)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

23

Friday, 30.05.2008, 14:42

Założenie przy dodatkowych atakach było takie, że uderzają one w losowe jednostki tej samej grupy. Przecież przy obliczaniu szansy na dodatkowe ataki brana jest pod uwagę inicjatywa. Jeśli pierwszym atakiem mając 300 inicjatywy trafiłem w przeciwnika który ma 50 i dzięki temu mogę wyprowadzić kolejne ataki, to niby czemu te dodatkowe ataki miałyby trafiać w przeciwników np z inicjatywą 400?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

24

Friday, 30.05.2008, 14:45

A może po pierwszym ataku od swojej inicjatywy odejmuje tyle, ile kosztowało zrównanie się z tym pierwszym ( w tym przypadku co podales - 50 ), potem losuję kolejną jednostkę z inicjatywą 400 i obliczam, czy zrobię na nią nowy atak ? Tak jest logiczniej, prawda ? Trochę więcej liczenia, trzeba dodać jedną pętlę, ale na prawdę tak będzie lepiej... bo obecnie jeśli będę miał dużo ataków, to po prostu zmasakruję jakiś oddział, a jak zastosujecie mój algorytm to będzie możliwość, że rozłoży się to bardziej równomiernie

25

Friday, 30.05.2008, 14:58

O to chodzi, by masakrował :P Określone typy jednostek mają być szczególne skuteczne przeciwko jakimś innym jednostkom ;)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


26

Friday, 30.05.2008, 15:10

Znowu to robicie ^^ Sprytne tłumaczenie, ale to się osiąga w inny sposób, na przykład przez system pancerzy i typów ataków, który zastosowaliście... ale na pewno nie przez określenie, że jeśli wylosowałeś sobie, że pierwszy atak wpadł na tygrysa, to będziesz atakować tygrysy do końca tury... Albo co gorsze - ze cały oddział jednostek danego typu będzie atakować tygrysy do końca tury...

27

Friday, 30.05.2008, 15:19

lol, no comments, widzę że wiesz lepiej od nas samych...
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

28

Friday, 30.05.2008, 15:37

(????)

przepraszam, że wyrażam własne zdanie i nie daję się zbyć byle czym, jak to robi większość userów...

A tak wracając do systemu gry (może to byłby odpowiedniejszy dział dla tego problemu, nad którym tu dyskutujemy) to przecież sami widzicie, że tak byłoby _znacznie_ lepiej... nie rozumiem po co tak bronicie tych błędów, przecież to wersja alpha i myślałem, że wypuszczacie ją po to, aby ją poprawić a nie po to, aby dorobić ładną fabułę do błędów

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Vince" (30.05.2008, 15:43)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Friday, 30.05.2008, 15:49

To fajnie że wyrażasz swoje zdanie, ale widzisz, nie lubimy jak wciska nam się, że założenia projektowe, które przyjęliśmy i które zrealizowaliśmy są błędami gry. Chyba koniec tematu.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Podobne wątki