Nie jesteś zalogowany.

41

Friday, 09.04.2010, 16:35

Ja reputacji mam nie dużo, krótko gram więc po części to też jest przyczyną. Jestem w drugiej epoce, więc mogę powiedzieć tylko jak wygląda zdobywanie rep. dla dwóch pierwszych epok.
U głównego hero trudniej było zdobywać reputację, dlatego że ciągle chodziłem na lokację. W przypadku grabieży napotykałem albo dobrze rozwiniętych hero (często latających), lub cienkich (powiedzmy 1 - 3 lvl). Ciągle rozwijając bohatera na lokacjach stawałem się coraz lepszy, więc za cienkich hero reputacja już nie wskakiwała. Z latającymi też na początku było trudno, ale to już zależy od indywidualnego przydzielania punktów dośw. (w tym przypadku atak AA). Po założeniu drugiej wioski w pierwszej epoce, zwykle powołuje się drugiego hero (powiedzmy że ten ma być typowo na grabieże, więc nie inwestuje w dowodzenie). Drugi hero ma już łatwiej, ponieważ drugą wioskę mamy z lepszym wydobyciem (więc może grabić z lepszą armią), a i zawsze o jakieś itemki łatwiej, bo na lokacjach coś tam zawsze wypadnie. Drugi hero zdobył znacznie więcej punktów rep., skasował pozostałych hero (tych cienkich) za co wskoczyło trochę punktów rep.. Dalszy rozwój, przejście do drugiej epoki - dla głównego hero coraz trudniej zdobyć punkty rep., napotkani hero są coraz lepsi. Drugi hero dostał dobre itemki ze zwojami, jakąś tam armię ma, czasem zdarza się że ubija bohaterów o kilka poziomów wyżej od siebie, za co wskakują punkty rep. Trzecia wioska, trzeci hero - ten już ma znacznie łatwiej niż drugi hero na początku. Dostaje itemki ze zwojami, jakieś tam bonusy ma, swoją armię z którą chodzi na grabieże. Udaje mu się kasować lepszych od siebie bohaterów, za co dostaje punkty reputacji.
Do tej pory główny hero zdobył 13 p. rep. przy 18 poziomie, drugi hero 66 p. rep. przy 3 poziomie, trzeci hero zdobył 57 p. rep. przy 4 poziomie.
W/g mnie skoro już są te punkty rep. dobrze jak by do czegoś to się przydawało. Może zrobić specjalne lokacje reputacyjne dla pobocznych bohaterów, gdzie mogli by oni tam się w jakiś sposób rozwijać. Mogło by to wyglądać podobnie jak w przypadku lokacji specjalnych (określona , limitowana ilość punktów wypraw)
np. Lokacja xxx
piętro 1 (wymagane reputacji 1 - 10);
piętro 2 (wymagane reputacji 10 - 30);
piętro 3 (wymagane rep. 30 - 60);
piętro 4 (wymagane rep. 60 -100)
Dla urozmaicenia chodziło by się na taką lokację z całą armią (do czego nie były by potrzebne punkty dowodzenia dla pobocznych hero). Wtedy proporcjonalnie można by zwiększyć liczbę przeciwników na lokacji.
Ktoś też miał całkiem niezły pomysł z tzw. areną gdzie można by walczyć samymi hero (za punkty dośw.), co mogło by być umiejscowione losowo tak jak lok.spec.
Nie wiem co myślą inni, takie moje zdanie.

Postów: 57

Skąd: Ziemia, trzecia planeta od Słońca

  • Wyślij prywatną wiadomość

42

Friday, 09.04.2010, 16:41

Interesują nas zagadnienia:
1) czy łatwo się zdobywa reputację, w jakich ilościach się ją zdobywa
2) ile można dostać reputacji na walkę, oblężenie / średnio w miesiącu
3) inne praktyczne wnioski z systemu zdobywania reputacji

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie.
Jednocześnie prosimy o niezaśmiecanie tematu postami niezwiązanymi z tematem.

Konrad napisał dokładnie o co prosi. Jeżeli nie potraficie podać kilku liczb to lepiej nic nie piszcie. Następne posty-skargi bądź niezwiązane z tematem będą odpowiedni nagradzane.


Uprzejmie sugeruję przejrzeć post 33 w niniejszym wątku, zawiera wszystkie odpowiedzi na punkty Konrada. Powtórzę:
1. Niezwykle łatwo - wystarczy 4 do brydża.
2. Co najmniej 600/miesiąc - patrz post 33
3. Jest banalnie prosty.

43

Thursday, 15.04.2010, 12:42

Żeby nie było spamu mój główny ma równe 400 repa i idzie jak dla mnie to strasznie mozolnie, najszybciej repa idzie w 3 i 4 epoce, 5 epoką po prostu nie ma szans przebić się przez wojsko przeciwnika żeby zabić herosa.

A ktoś uchyli rąbka tajemnicy po co wam to czy tylko chcecie rozdrażnić ludzi? :D

44

Monday, 19.04.2010, 18:25

Ekonomia reputacji wg Graczy

Panie i Panowie pytanie i owszem proste ale przedwczesne, wiadomą sprawą jest że jedni mają pkt.reputacji więcej inni mniej, ale to dlatego że jedni grają dłużej i zbierają już te punkciki ponad rok inni krócej ,ale też by chcieli mieć tyle co mają Ci co zbierają je od dawna. Kiedyś został wprowadzony system i wtedy nikt się niepytał czy jest dobry czy zły a teraz mniemam że planujecie wprowadzenie ewentów klanowych i na wszelki wypadek chcecie coś zrzucić na graczy , zawsze potem można powiedzieć że sami sobie wybraliście, a wiadomo że zawsze się znajdą osoby niezadowolone, choćby ktoś kto gra dopiero dwa miesiące ale chciałby mieć tyle samo pkt,jak najlepsi, więc może najpierw wprowadźcie te ewenty a potem bedziemy myśleć czy to co do tej pory było jest dobre czy złe,,BO TAK NAPRAWDĘ CHODZI O TO ile każdy klan będzie musiał poświęcić pkt, reputacji na jedną misjęi jak już będziemy wiedzieli ilu pkt. będzie trzeba i jakie będą zasady wtedy możemy zacząć dyskusję czy system zdobywania punktów jest dobry czy zły.

Pzdr

45

Friday, 23.04.2010, 13:05

Od pół roku nie jestem już zbyt aktywnym graczem.
główny - 100, reszta 400-500.
sadzę, że bez wiekszego trudu mogłbym potroić te wartości.
Rep uzbierałem głownie w 3 epoce, ponieważ był wtedy wprowadzony.
Nie zbierałem go nigdy celowo, bo uważałem, że zanim stanie się potrzebny ja już przestanę grać
Jako, że mam miękkie serce nie wybijałem stolicznych armijek sąsiadom, chyba, że byli z wrogich klanów.
Na pytanie czy łatwo, czy trudno zdobyć rep, jest chyba trudno precyzyjnie odpowiedziec,
bo chyba niewelu (o ile w ogóle) polowało na rep specjalnie.
Gdyby był konlretny cel i sens to zapewne znalazłoby sie sposoby na repowanie i
wykorzystwano by każą szansę na rep.
Wielokrotnie miałem sytuację gdzie po ataku normalną armią zostawali goli hero i moglem ich dobic hero ze stolicy, żeby mu repa dac,
ale mi sie nie chciało zabijac samurajow i robic łuki tylko w tym celu.
Wiec dobitka szła, albo i nie, armią z łukami, która była pod ręką.

system zdobywania repa wydaje sie prosty i logiczny, ale to jest opinia w oderwaniu od wiedzy jak ma byc i do czego wykorzystana zdobyta reputacja.
to troche tak jakby zbierać cegły i nie wiedziec jak duzy ma być dom a próbowac odpowiedziec na pytanie czy łatwo się je zbiera ;)

Konrad

Administrator

  • "Konrad" started this thread

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

46

Friday, 23.04.2010, 14:03

Dziękujemy Wam za wszelkie wypowiedzi.
Wydaje nam się, że zgromadziliśmy wystarczającą ilość opinii, by mieć ogólne pojęcie jak to wygląda z punktu widzenia różnych Graczy.

Możecie spodziewać się sposobu wykorzystania reputacji w ciągu najbliższych dni.

Pozdrawiam,
Konrad
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker