Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 13.06.2010, 13:30

System znajdowania przedmiotów

Witajcie,

Mam propozycje lekkiej modyfikacji systemu znajdowania przedmiotów/run/zwojów.
Propozycja opiera się na przypisaniu lokacji do epoki w trochę szerszym niż jest teraz.
Jeżeli to możliwe niech na lokacji z danej epoko lecą przedmioty do max dwóch epok w dół.
Tzn:
Lokacja 1e - graty 1e
Lokacja 2e - graty 1e i 2e
Lokacja 3e - garty 1e, 2e i 3e
Lokacja 4e - graty 2e, 3e i 4e bez 1e
Lokacja 5e - graty 3e, 4e i 5e bez 1 i 2 e
Lokacja 6e - graty 4e, 5e i 6e bez 1,2,i 3e

Przy założeniu że coś leci tak czy siak, obcięcie tego dropu z poprzednich epok automatycznie zwiększa szanse na rzeczy z wyższej epoki w wyższej epoce.
Może wtedy będąc w 6e i chodząc na lokacje 6e wypadłby jakiś grat 6ea nie masa łuków i maczug.
Oczywiście rodzi to od razu pytanie:

I nim cokolwiek miałoby się zmienić w tej materii, jedno pytanie:
Jeżeli szansa na drop 6e jest na poziomie 1% (pomijając jakość tego dropu dla gracza) to czy system obcięcia pzredmiotów z niższych epok nie spowoduje "pustych" lokacji?

2

Sunday, 13.06.2010, 14:25

ta gra juz dawno umarla wiec poco cos zmieniac ?? admini sie postarali zeby szybko poblokowac wiekszosc aktywnych graczy na forum i teraz widac juz maja wszystko w d***e a gra coraz mniej ludzi !!! wiec mysle ze to ze ci poleca przedmioty z 6 epoki to nic ci nieda bo niedlugo sam siebie bedziesz musial atakowac !!!

//Ostrzeżenie za wulgaryzm.
KC.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (14.06.2010, 10:41)


3

Sunday, 13.06.2010, 18:16

Można by coś zmienić bo to jest komedia że będąc w 5 epoce nic nie widziałem co z tej epoki jest, a jak mi coś wypadło z 4 to przyglądałem się z niedowierzaniem że jeszcze 2 lata i uzbieram do tego runy :D

4

Sunday, 13.06.2010, 19:12

Temat byl juz przerabiany a skoro nie bylo reakcji ani nawet komentaza ze strony adminow, najwidoczniej tak musi byc. Zapewne zwoje do e6 nie sa nawet zaimplementowane i dlatego nie chca dopuscic do tego, zeby ktos mial szanse je wydropic :P
Przyklad z zycia: Sama mecze juz z rok, dostalem bodaj 3 czy 4 zwoje z e4 i jedna rune powyzej PERa. Zakladajac, ze dzisiaj wypadnie mi cos jeszcze z e5, to bedzie mozna przyjac, ze owo "cos" z e5 leci srednio raz na pol roku. Zatem zakladajac, ze runy spasuja na 2-runowe slowo bede czekal 1,5 roku. Nie jest jeszcze tak zle choc oba zalozenia sa mocno ryzykowne.
Ale rzeczy z e6 beda wypadaly jeszcze rzadziej. Przyjmujac, ze na jeden przedmiot z e6 przypada (dajmy na to) srednio 5 rzeczy z e6 na jakies slowo bede czekal 7,5 roku. Naturalnie pod warunkiem, ze znajde runy pasujae do slowa. Ale jest jeszcze jeden szkopul: w e6 nie ba bossa, do ktorego mozna w miare bezpiecznie chodzic, wiec nie bede bil bossa po 12 razy dziennie, tylko max 3. To daje rowniotkie 20 lat czekania na 2-runowe slowo. O ile szczescie sie do mnie usmiechnie i o ile bede w stanie poswiecic dla slusznej sprawy pare milionow ujemnego ;)
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 13.06.2010, 19:21

właśnie o tym pisałem w (monotoni)z tym dropieniem pierdół to przesada i o tym że gra może z 500 osób tez pozdrawiam i miłej rozgrywki
ps .zgadzam sie z kolegami powyżej i nie chce mi sie czekac 20 lat na fajną rune czu zwój a synowi konta nie przekaże bo nie wiem czy taka gra bedzie go pociagała
pozatym płacimy za prenium to i powinniśmy czegos wymagać a jak raz zapytałem o coś na forum gdzie było już takie pytanie a ja tego nie sprawdziłem to dostałem ostrzeżenie za multipost.(jak by admini mieli wiele roboty z odpisywaniem
5 postów dziennie może mniej to niezła fucha)jeszcze raz pozdrawiam :rotfl:

6

Monday, 14.06.2010, 14:29

czego wy oczekujecie
wieszaki na ubranka były obiecane już dawno temu i dalej nie ma i pewnie nie będzie

dziwne jest tylko to że jak gracze podpowiadają jak udoskonalić tą grę tak żeby była bardziej grywalna to admini mają to gdzieś
w zasadzie to ich kasa a jak oni jej nie chcą to po co samemu im ją wkładać do kieszeni

zresztą sami zobaczcie jak admini się wypowiadają na forum - walnie jeden tekst i to co dalej leci w temacie ma już kompletnie w dupie

a patrząc na drop to powiem tak:
nawet rozpierniczony zegarek pokaże ci 2 razy dziennie dobrą godzinę a ta gra jest tak dobrze zrobiona że w ciągu 2 lat grania 0 biżu 3 slotowych lub porządnych zwoji - a to o czymś świadczy...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "stsmax" (14.06.2010, 14:36)


7

Monday, 14.06.2010, 14:39

to moze ankieta nt jakości dopu w kolejnych epokach ??
aż sie boje co by było gdyby drop rate został na poziomie takim jak na początku :/
coraz wiecej graczy pojawia sie w 6 ej epoce a itemow i zwojow nie ma ??

8

Monday, 14.06.2010, 23:11

Pragnę zdementować plotkę, jakoby zwoje dla 5 i 6 epoki nie były gotowe.
Jak najbardziej są - mają tylko niski droprate.
Zresztą po co Wam zwój, do którego nie macie run ;-)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

9

Monday, 14.06.2010, 23:14

Pragnę zdementować plotkę, jakoby zwoje dla 5 i 6 epoki nie były gotowe.
Jak najbardziej są - mają tylko niski droprate.
Zresztą po co Wam zwój, do którego nie macie run ;-)
Bardzo zabawne uśmiałem sie po pachy!!! Już lepiej sie wcale nie wypowiadaj

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 15.06.2010, 00:47

(Temat byl juz przerabiany a skoro nie bylo reakcji ani nawet komentaza ze strony adminow, najwidoczniej tak musi byc. Zapewne zwoje do e6 nie sa nawet zaimplementowane i dlatego nie chca dopuscic do tego, zeby ktos mial szanse je wydropic)
TERAZ JEST REAKCJA I ODPOWIEDZ ZE STRONY ADMINA POPISAŁ SIĘ FACET NIE MA CO

pozsdrawiam i grajmy sobie w kulki dalej :rotfl:

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Tuesday, 15.06.2010, 07:14

(Temat byl juz przerabiany a skoro nie bylo reakcji ani nawet komentaza ze strony adminow, najwidoczniej tak musi byc. Zapewne zwoje do e6 nie sa nawet zaimplementowane i dlatego nie chca dopuscic do tego, zeby ktos mial szanse je wydropic)
TERAZ JEST REAKCJA I ODPOWIEDZ ZE STRONY ADMINA POPISAŁ SIĘ FACET NIE MA CO

pozsdrawiam i grajmy sobie w kulki dalej :rotfl:
Chłopie grabisz sobie twierdząc, że nasza operatorka jest facetem :P
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

12

Tuesday, 15.06.2010, 07:27

Nie bijcie piany drodzy współgracze nie ma po co to ludzi zniechęca.

Thorga facetem nie jest na pewno ;>

Dyskusja pomiędzy graczami się już odbyła.
Teraz czekam na wypowiedź (najlepiej jednoznaczną) ze strony osób które mogły by ewentualnie coś w sprawie mojej propozycji zrobić - da się/nie da się (najlepiej: bo ponieważ...)

13

Tuesday, 15.06.2010, 08:50

Thorga, na prawde, popisalas sie... Na poczatku przynajmniej odpisywalas sensownie, ale ostatnio z dnia na dzien coraz wyzej zadzierasz nosek. Moglabys przynajmniej czytac cale posty...
Zapytam sie inaczej: Po co WAM zwoje, ktorych nie zameirzacie udostepnic graczom? Bo niesazde, zeby ktos sie chcial zestarzec oczekujac na jakis zwoj. Zwlaszcza ze bardziej prawdopodobne jest, ze go nie dozyje.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze ja wybitnie nie mam szczescia do tej gry, ale jesli ilosc prob idzie w tysiace a biorac pod uwage ludzi, o ktorych wiem, ze by sie pochwalili gayby cos takiego im wypadlo w dziesiatki tysiecy, to czysta matematyka podpowiaa, ze szczescie traci swoj wplyw i z kazda kolejna proba coraz wierniej jest oddawana dystrybuanta. A jesli przez rok nie wypada NIC to znaczy, ze est ona zwyczajnie schrzaniona, mam racje?
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Tuesday, 15.06.2010, 09:49

ok jak zwykle nie doczytałem

przepraszam za faceta

ale to net i wszystko jest możliwe

miłej zabawy i predkich zmian :rotfl:

15

Tuesday, 15.06.2010, 11:34

sprawa jest prosta, a po co wam zwoje które ma każdy?

Tak, są przedmioty, runy i zwoje, które występują bardzo rzadko, można je złożyć np. kupując elementy od innych graczy itd
Po to ich drop jest bardzo niski by były to przedmioty występujące niszowo na serwerze w ilości max kilku sztuk posiadanych przez:
a. największych farciarzy
b. najlepszych handlarzy
c. osoby z horrendalnie długim stażem.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

16

Tuesday, 15.06.2010, 11:58

SushiMaker twoja wypowiedź - jest dokładnie taka sama jak co do ekstra zbalansowanej 5 epoki
popatrzałeś na kawalątek wątku i strzeliłeś to co ci na język przyszło a tak naprawdę nie przyjrzałeś się całej sprawie

co do 5 epoki popatrzałeś na 1 raport i od razu prosta odpowiedź że słaby bohater, nic cię już nie zainteresowało to że pod tym ludzie ci pisali że w następnym jest bardzo dobry bohater - ty już się wypowiedziałeś więc po co się przyjrzeć sprawie na poważnie

a co do dropu to powiedz
jaki staż to długi staż żeby coś znaleźć??? 2 lata to mało na 2 serwerach
no fakt można powiedzieć że mam mega niefart i oczywiście nie tylko ja go mam

a co do twojej wypowiedzi
a: największych farciarzy - 2 lata na premium czyli 12 wyprawek dziennie to dość pokaźny wynik zrobionych lokacji (no ale co tam 0 biżu 3 i fajnych zwojów ale wszystko jest ok)
b: najlepszych handlarzy - żeby nim zostać trzeba mieć pkt handlu a żeby je mieć to trzeba coś znajdywać kolekcjonować pkt i za następne 2 lata coś kupimy
c: staż - to jest to co cholernie zabiera wam graczy i waszą kasę bo jak ktoś widzi że po 1-2 latach gry tak czy siak nic nie dostaje to w końcu olewa tą grę

17

Tuesday, 15.06.2010, 12:18

Założenie jest takie, że te najlepsze zwoje/runy mają należeć tylko do nielicznych, dzięki czemu mogą się oni wyróżniać spośród setek innych graczy. Dlatego też szanse na ich zdobycie liczone są w promilach.
Zwoje ep 6 nie mają przyciągać nowych graczy do gry, tylko nagradzać wymienionych przez Sushiego. A horrendalny staż to pewnie koło 3-4lat i więcej. Na BloodWars, które istnieje prawie 4 lata wciąż nie osiągnięto wszystkiego i wydaje się, że jeszcze długo ku temu droga :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


18

Tuesday, 15.06.2010, 14:13

Założenie jest takie, że te najlepsze zwoje/runy mają należeć tylko do nielicznych, dzięki czemu mogą się oni wyróżniać spośród setek innych graczy. Dlatego też szanse na ich zdobycie liczone są w promilach.
Zwoje ep 6 nie mają przyciągać nowych graczy do gry, tylko nagradzać wymienionych przez Sushiego. A horrendalny staż to pewnie koło 3-4lat i więcej. Na BloodWars, które istnieje prawie 4 lata wciąż nie osiągnięto wszystkiego i wydaje się, że jeszcze długo ku temu droga :)
z taką różnicą ze tam jest więcej graczy, więcej osób chodzi na wyprawki więc większy drop rate... i szanse na znalezienie czegos dobrego, natomiast na te oraz więcej graczy sie wykrusza... w ciagu 2lat gry znalazlem tylko jeden biz weicej niz 1 slotowy, naprawde imponujacy drop... czyli zanim dropne z prefixem biz 3 slotowy minie min 5 lat??(biorac pod uwagę ubywanie graczy)

19

Tuesday, 15.06.2010, 14:23

KruczoCzarny
co to ma znaczyć "tylko nagradzać wymienionych przez Sushiego" ????????????????

czyli co znajduje ten co ........xxx....... Sushimiemu??? to można się domyślać jak to jest że poniektórzy znajdują a inni nie

to może siedźmy cicho to może litościwy Sushimi coś nam pozwoli znaleźć - ciekawe rozwiązanie

20

Tuesday, 15.06.2010, 23:56

Kruczy, oczywistym jest, ze po to sa unikaty, zeby byly rzadkie. Tego nikt nie neguje. Ale unikat to przedmiot jedyny w swoim rodzaju a tutaj mamy do czynienia z cala grupa "unikatow". Bo na takie miano zasluguje co najmniej kilkanascie zwojow, do tewgo dochodza runy i przedmioty, razem kilkadziesiat rzeczy! a gdy dodamy jeszcze prefiksy do przedmiotow to ta liczba idzie w setki! Okazuje sie, ze "unikatow" jest niemal tyle samo co rzeczy pospolitych a to jest co najmniej dziwne. Za takie cos mozna przyjac jakis zajedwabiscie prefiksowany pierscien, oczywiscie z trzema slowami. Wystarczy spojrzec namozliwe prefiksy: jest ich 10 a wiem o odkrytych 4. I taki np wezowy pierscien (3) mozna uznac za skarb tylko dla wybrancow losu. Takich rzeczy powinno byc kilka a nie co trzeci mozliwy do znalezienia drop.
Kompletowanie jakiegos 6-epokowego slowa zajmie nie 3-4 lata a 30-40 statystycznie. Bo nawet jesli ktos znajdzie jakas rune to na pewno nie bedzie jej sprzedawal liczac na to, ze kiedys tam dostanie reszte to po pierwsze a po drugie: po co ma ja sprzedawac? Co zrobi z tymi ph? wrzuci do lamusa razem z tonami FEHow? Handel w TE lezy, nie ma sie co oszukiwac. Na aukcji kupuje sie zlom, zeby go potem przetopic na surowki a porzebne itemy to rzadkosc w dodatku najczesciej wystawiana na zamowienie.
Jest jeszcze kilka innych roznic miedzy BW a TE: Tam jest jeden hero, ktory moze miec co najwyzej kilka gratow, tutak, gdybys chcial przypakowac herosa na maxa, musialbys go wyposazyc w ni mniej ni wiecej jak 42 itemy (przedmioty + runy + zwoje). A bohaterow dobrze miec kilku w roznych specjalzacjach.
Kolejna roznica jest taka, ze tam jest zbrojownia klanowa, ktora umozliwia kompletowanie najprzerozniejszych setow, bo tylko one daja prawdziwego kopa, tutaj kazdy moze liczyc tylko na wlasne szczescie.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Podobne wątki