Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 08.08.2010, 14:03

ochrona dodatkowej wsi przed oblężeniem

Wiem że temat był już poruszany i maglowany wiele razy - ale myślę że twórcy powinni się poważnie zastanowić nad wprowadzeniem dodatkowej funkcji ochrony wsi przed oblężeniem. Sama stolica, która obecnie posiada taką opcję mówiąc najogólniej jest bezużyteczna, i pełni jedynie funkcję dopełniacza do kumulacji. Bo przy kosztach jakie są utrzymania jednostek, i rozmiarów wsi co znaczy armia dla przykładu 100 rajtków stolicznych do wsi powiedzmy 560 rajtków. Dlatego udział stolicy jest marginalny.Sytuacja na obu serwerach jest na tyle już klarowna, że śmiało można wskazać liderów. I śmiało można powiedzieć że nie ma możliwości dogonienia tych przodowników pracy. Owi przodownicy na tyle już mają potężne armie że żaden obleg im się nie oprze. Mają możliwość zabrania czego chcą od kogo chcą. Tak to wygląda z mojej perspektywy na T1. Na serwerze T2 jest ponoć jeszcze gorsza sytuacja z tego co słyszałem- tam pewien klan ma już taką przewagę że nie pozwala już się rozwijać w 4 epoce- nie wspominając o 5 epoce - gdzie sami są doskonale rozwinięci.
Zresztą co tu dużo ukrywać - kilka razy zabierzmy wsie graczowi które buduje .... x czasu - a zniechęci go to skutecznie dalszej gry. Do tego dochodzi brak jakiejkolwiek ochrony przed silniejszym klanem. A tak chociaż ma możliwość wyznaczenia wsi która nie będzie oblegana - każdy w klanie będzie miał tąką możliwość - z czasem będzie możliwość obrony już - tak - zostają im bardzo słabe wsie - lub stolica. Dlatego mamy odpływ graczy z gry - bo i po co się bawić w budowę - jak mi to zabiorą zaraz......

Co do propozycji- myślę że można by zacząć od 3 epoki
3 epoka - 1 wieś chroniona
4 epoka - 1 wieś chroniona
5 epoka- 2 wsie chronione
6 epoka - 3 wsie chronione

oczywiście to moja propozycja - która zaraz zapewne będzie zrugana - że za dużo, że po co, że bez sensu - ale co tam

2

Sunday, 08.08.2010, 15:41

Ahh bodex jak zwykle przegrywacie, tracicie wioski i zaczynaja sie placze na forum. Takiej opcji nie bylo i nie bedzie co bylo juz kilka razy mowione, wiec nie wiem po co to walkowac x razy.

Nie chce mi sie pisac 2 posta.
KRIOS to samo co bodex z tym ze Was jeszcze nie jedziemy i chcecie sie obronic zanim stracicie wioski.

Po za tym jesli wsie beda chronione to i Wy nie bedziecie mieli nic do olbegania, bo nie oszukujac sie kazdy graczy ma 1 wioske, na ktora warto zalozyc obleg, a reszta jest dodatkiem zeby ta 1 zabunkrowac, ale Wam starcza nawet wsie po 140 kira, ktore zabieracie valhalli, zakladajac im 3 oble na raz :thumbsup:

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "D@nio" (08.08.2010, 15:54)


3

Sunday, 08.08.2010, 15:47

Swietny pomysl, brawo :) . Moim zdanie skorzystaja dwie strony, slabsi nie straca wszystkiego (co bardzo zniecheca do gry), beda mieli jakiekolwieg szanse w oblegu. No, a Ci mocniejsi, beda mieli z kim walczyc. Bo chyba gra "do jednej bramki" nie sprawia im wielkiej frajdy.
A wygrany obleg, z gory znanym wynikiem, nikogo nie cieszy.
Prosze Adminow o powazne podejcie do sprawy :). Gra stanie sie o wiele badziej grywalna

4

Sunday, 08.08.2010, 16:47

Wiec moze ja pierwszy raz zabiore glos od dluzszego czasu:) Dla mnie pomysl jest BOMBA ale sprawdzalny na T2, Bo sam bodex wiesz macie tez wielkie armie i macie szanse obronic obla bo wam po 3 na raz nie zakladaja, troszke wysilku:) a na T2 A-Z nie daje nikomu pograc poza swoimi koalicjantami codziennie naloty i ataki co godzine regularnie, potrafia nawet zabierac wiochy na 2 poziomie byle by sie nie rozwinac a wybronic wioche od ich obla to duze wyzwanie gdy jeden gosc ma armie ponad 100 tanków a drugi ponad 30 kopterów, dziekuje za uwage :rotfl:
WRÓCIŁEM:)

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 08.08.2010, 17:39

Ja jednak zostane przy opinii Danio.
Każdy gracz faworyzuje 1 wioske, a reszta to przyprawy do dania glównego w niej sie znajdujacego.
Co z tego, że sie przegrywa ma sie wole walki to sie odbuduje i nawet 10 wiosek jak bedzie trzeba.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

6

Sunday, 08.08.2010, 17:45

Ebo Prosze cie kisisz sie w 3 erze na T2 juz niewiadomo ile to latwo i sie mowi " Trzeba miec wole walki" przejdz do 4 i zobaczymy co zrobisz jak bedziesz mial atak co godzine i stac cie nie bedzie nawet na spichlerz, a ze stolicy masz wydobycie na poziomie sami wiecie jakim
WRÓCIŁEM:)

7

Sunday, 08.08.2010, 18:25

Na t2 i tak nic nie pomoze, bo co z tego ze bedziesz mial ta 1 wioche+stolice, po prostu naloty rozloza sie na te 2 wsie i tyle, wiec to nie jest rozwiazanie.

Tomek_88 co z tego ze sie kisi, jak nie ma innego wyjscia. Wychyli sie do 4 i kasacja konta mu zostanie.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Sunday, 08.08.2010, 18:31

A dla Twojego zdziwienia planuje skok...
Tylko tego nie można zrobić na pałe jak Ty tylko przemyśleć szczegóły :!:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

9

Sunday, 08.08.2010, 18:34

A właśnie panie Danio da jak będziesz miał pewną chociaż 1 wieś - bo będą możliwości obrony lepsze - a co do wypowiedzi Ebo - już to widzę jak gracze odbudują 10 wiosek po kolei - prędzej kur..a ich strzeli niż to zrobią - zresztą takiej osoby jeszcze nie spotkałem

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Sunday, 08.08.2010, 18:36

Sorry, ale widzę że nie znasz pół serwa aktywnych osób, z którymi grasz...
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

11

Sunday, 08.08.2010, 18:53

Jest gra gdzie mozna stracic wszystkie wioski, a i tak jest bardzo popualrna juz chyba ma z 50 serwerow. Jakos tam graczy nie ubywa, a wrecz przybywa mimo, ze moga stracic wszystko, a co do tego ze duzo to da, bodex to dawaj oddaj swoje 3 wioski i walcz swoimi 2+stolica ;).

12

Sunday, 08.08.2010, 18:59

Mozna zrobic tak, jezeli gracz zaznaczy np 2 wioski ktorych nie mozna oblegac, mozna bedzie atakowac go, 2 razy wiecej na dobe.
A zaznaczona wioska MOZE byc oblegana, ale nie zabierana (obleg dla ekspa i surowcow, gdy gracz trzyma w wiosce wojo i mase surowcow ).
Opcji jest duzo, trzeba tylko wybrac ta zadawalajaca wiekszosc :)

13

Sunday, 08.08.2010, 19:01

A w tej grze raczej ubywa niż przybywa- więc przykład twojej gry w tym przypadku się nie sprawdza

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Sunday, 08.08.2010, 19:04

Tylko jak zwykle nie zrozumiałeś ideii tylko widzisz kilka czarych liter.
Chodzi o to, że gra gdzie grasz i jeżeli Ci sie noga powinie to tracisz wszytsko, a tu masz i tak o tyle dobrze, że jak popełniasz błąd za błędem to i tak nie przegrasz... bo zawsze masz ta zakichana stolice.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

15

Sunday, 08.08.2010, 19:56

Widzę że do reszty Ci się pomieszało w głowie od dobrobytu - a wszyscy wiemy że graja na stolicy = kasacja konta - bo ile tak wytrzyma graczy?

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Sunday, 08.08.2010, 20:00

Gdyby była sytuacja iż można "zabrać" graczowi stolice ( co spowoduje jego koniec gry) nigdy by nie doszło do stworzenia pojęcia "gra na stolicy".
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

17

Sunday, 08.08.2010, 20:51

gra na stolicy polega tylko na puszczaniu wyprawek i uciekaniu przed licznymi agresorami- w porywach na atakowaniu graczy z jeszcze slabszą stolicą- wiec daj sobie spokój.
zresztą odezwał się znawca gry na stolicy

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Sunday, 08.08.2010, 20:55

Dobra skończmy sie kłucić bo zaraz wpadnie KC czy lomnas i zajedzie którymś z tekstów typu nie karmić trola czy przyganial kocioł garnkowi, a nasza elokwentna rozmowa prowadzi do nikąd. :wacko:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

19

Sunday, 08.08.2010, 21:01

Panie Ebo bede czekal z niecerpliwoscia na pana awans do 4 epoki na T2:) zobaczymy jak ci pójdzie
WRÓCIŁEM:)

20

Sunday, 08.08.2010, 21:56

Ebo Prosze cie kisisz sie w 3 erze na T2 juz niewiadomo ile to latwo i sie mowi " Trzeba miec wole walki" przejdz do 4 i zobaczymy co zrobisz jak bedziesz mial atak co godzine i stac cie nie bedzie nawet na spichlerz, a ze stolicy masz wydobycie na poziomie sami wiecie jakim
oj biedaczku
o kiedy to ostatnio okrutna AZ oblegala pokojowo nastawionych Spartan ???
;) ;)
kto mieczem wojuje od miecza ginie
chcesz posimowac jest teraz promoccja w MM na Simsy wiec sie spiesz bo wykupia
umilacie gre innym klanom wiec i AZ umila Wam jak moze
a obleg obronic to dla klanu w 90% 3 ery przeciwko 5 to pestka i sam dobrze o tym wiesz
bo 100 czolgow przeciw 500 halabardom to wynik latwo przewidziec