Nie jesteś zalogowany.

rozwo

Intermediate

  • "rozwo" started this thread

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Saturday, 14.08.2010, 21:07

ranking

czy jest jaskieś sensowne wytłumaczenie rankingu

według mnie on ma sie nijak do poziomu bohaterów i osiągnięć grze punkty są naliczane w dziwny sposób i nie oddaje on porządku gry[według mnie]

koleś siedzi dajmy nato w drugiej ma niezłe wioski więc może produkować sporo woja dajmy na to rozwalają do co jakiś czas on znowu daje z armią punkty lecą i jak to się ma do rankingu

2

Saturday, 14.08.2010, 21:21

Wszyscy juz dawno olali ranking, bo on jest w ogole bezsensowny. Wiadomo, ze lepszy gracz to gracz z lepsza armia i lepszymi herosami. Dlatego ranking herosow jest bardziej wiarygodny.

rozwo

Intermediate

  • "rozwo" started this thread

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Saturday, 14.08.2010, 22:00

faktycznie dopiero teraz zobaczyłem

a w ogóle to tak tylko pisałem żeby jakoś rozruszać sie nudy całkowite

jak paterze na gry na których gra moja córka i widze ilość graczy to mam doła więc jakoś się prubuje ratować pozdrawiam

4

Saturday, 14.08.2010, 22:25

jedyny pomysł jaki mi się nasuwa tak na szybko, to ranking podzielony epokami i oddzielnie ranking ekonomiczny i militarny, ewentualnie jakiś przelicznik wspólny.

rozwo

Intermediate

  • "rozwo" started this thread

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 14.08.2010, 22:39

no właśnie jakiś przelicznik pewnie był by najlepszy tylko że ja z matmy jestem do bani do szkoły miałem z górki i w zimie zawsze przejeżdzałem [rozumiecie slizgawki były za długie]nie tak tylko dzisiaj jakoś tak mnie to zaintrygowało a co myślićie o liczbie graczy

jak myślicie czym to jest spowodowane

6

Saturday, 14.08.2010, 23:39

odpowiedź jest prosta, siła gracza zależy od wiosek, po stracie wiosek większość rezygnuje. Powinna być opcja oblegania dla surowców np. "plądrowanie"

PO wygranej oblegający wynosi wszystkie surowce, oraz 10% na obniżenie lvl każdej kopalni i budynku, coś takiego :D

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Sunday, 15.08.2010, 00:00

wiesz...budujesz wioske kilka msc, poświecasz na to swój czas, masę wirtualnych surowców....gdy nagle nadejdzie taki dzień ze ktos załozy ci obla na taka wioskę, nie masz szans na obronę....mija ok. 20h i nie masz wioski budowanej miesiącami :P Nie jeden się wkurzy i rezygnuje...ot cała tajemnica pustki na serwerach.

rozwo

Intermediate

  • "rozwo" started this thread

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Sunday, 15.08.2010, 00:31

myśle że DrastiC ma ciekawą propozycje może by to przedyskutować na forum

sam straciłem w ten sposub wioske wku...ło mni e to strasznie naszczęście zmieniałem epoke

faktycznie coś trzeba z tym zrobić?(

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Sunday, 15.08.2010, 17:50

Propozycja zaczerpnięta z innej gry:

Każdy gracz jest opisywany kilkoma wartościami, które składają się na Całkowity ranking, takimi jak :
  • Industrialny - rośnie wraz ze wzrostem liczby oraz poziomu budynków i zależy liniowo od liczby materiałów potrzebnych do wybudowania budynków na aktualnym poziomie.
  • Militarny - rośnie wraz ze wzrostem liczby W skład wchodzą również struktury obronne i także w sposób liniowy zależy od ich poziomu oraz ilości.
  • Naukowy - rośnie wraz ze wzrostem zaawansowania w badaniach - i jest równy pierwiastkowi z sumy postępu w poszczególnych badaniach
Obliczanie całkowitego rankingu :
Całkowity ranking liczony jest jako suma stosunków aktualnych wartości rankingu gracza w danej kategorii do wartości z pierwszego miejsca mnożone przez 100000, czyli:
ranking_calkowity = ( ranking_industrialny / maks_industrialny + ranking_militarny / maks_militarny + ranking_naukowy / maks_naukowy ) * 100000
**Uwaga! Maksymalna wartość jaka można osiągnąć w rankingu całkowitym wynosi: 300000 punktów
Innymi słowy; Ranking całkowity obliczamy dzieląc każdy ranking z osobna w sposób : Swoj_wynik / Wynik_pierwszego_gracza po czym dodajemy to do siebie i mnożymy przez 100 000.
przykład:
wartości dla pierwszych miejsc w rankingu są następujące:
industrialny: 608067
militarny: 32458
naukowy: 2739
gracz w tych kategoriach ma wartości:
industrialny: 111101
militarny: 19013
naukowy: 1980
zatem jego ranking całkowity wynosi:
(111101/608067 + 19013/32458 + 1980/2739) * 100000 = (0,182 + 0,586 + 0,723) * 100000 =~149100 punktów
Uwaga:
  • Rankingi pokazują jedynie graczy z rankingiem większym od pewnej minimalnej wartości.
  • Ranking przeliczany jest RAZ dziennie, około godziny 1:00 czasu serwera.

10

Sunday, 15.08.2010, 21:28

1 ranking to głupota bo zawsze będzie źle pokazywał

jaki jest problem zrobić kilka rankingów a mianowicie 2 max 3

1. militarny i najważniejszy - obliczany z posiadanego woja w danym momencie
2. naukowy - era i od zrobionego techa (czyli jak wszyscy dojdą do 6 ery i zrobią wszystkie techy to będą mieli taką samą ilość pkt) w zasadzie nie potrzebny
3. bob budowniczy - pkt za zbudowane budynki

jak na razie najbardziej nabija się pkt na odbudowie armii i budowie budynków na wysokich lvl co kompletnie nie odwzorowuje gracza
(jak najszybciej podbić sobie ranking??? umów się z kimś na codzienne ustawki)

te 3 rankingi i brak pkt za budowę woja i było by jak powinno być

grałem już w dużą ilość gier ale chyba tylko w tej jest tylko 1 ranking - zawsze jest 1 główny i kilka pod rankingów

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Monday, 16.08.2010, 11:25

Pierwszy (industrial) będzie dobrze pokazywać, gdyż są przecież mnożniki zależne od epoki (tj w 6 epoce surowiec liczy się jak 6x tyle z pierwszej)

No i oczywiście się zgadzam z stsmaxem, brak pkt za budowę wojska powinien być już dawno wprowadzony.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Monday, 16.08.2010, 11:45

Ale powiedzcie mi na jakiej podstawie chcecie zmodernizowac aktualny ranking ?
Wyzerowac i walic od poczatku ? :sleeping:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Monday, 16.08.2010, 12:19

Po prostu przeliczyć na aktualny.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Monday, 16.08.2010, 15:43

Dobra, tylko jak ?
Podeprzyjmy sie przykładem.
Mamy gracza w 3 epoce zbadane technologie, (dla ulatwienia sama stolica) 20lv kopalni, zamku, oltarza, 5xspichlerza, 7lv konsulatu, 6 lv wytworcy strzal, 7lv alchemik, 7lv klasztor, 10lv kuznia i posag bohatera.
Wylicz mi laskawie ile koles ma pkt ?
(Twoim systemem rzecz jasna)
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Podobne wątki