Nie jesteś zalogowany.

[nie bug] Okradają nas:D

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Tuesday, 07.09.2010, 13:39

Okradają nas:D

Stop kradzieży

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=f19ab7b9d7



Stały bug który polega na tzw. waleniu w trupa (czyli atakowaniu już nie żyjących jednostek).

Podobno wszystkich to spotyka.

Mam już tego do dość po przejrzeniu nawet starych linków oszukiwany jestem notorycznie.

Jeśli też tak macie piszczcie może to coś zmieni:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (07.09.2010, 20:47)


2

Tuesday, 07.09.2010, 13:55

Zgadzam się z Ole
manie też się taka sytuacja na Samaelu trafiła i czasem zdarza się że bohater czarów nie rzuca mimo że są do jego dyspozycji.

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 07.09.2010, 13:59

Sam to zauważyłem, przez co ostatnimi czasy jakieś 20% wypraw udało mi się nie zaliczyć :thumbsup: .. a przeciwnicy w ostatniej rundzie mieli... 1-50 hp... i to wszystko przez to, że hero mając 3 ataki i dwie jednostki do ubicia (każda pada na hita) potrafił ich nie zdjąć.

4

Tuesday, 07.09.2010, 13:59

No problem nazwany "Waleniem w trupa" pojawiał sie ju wielokrotnie zwłaszcza w momencie kiedy ciezko było graczowi zaliczyc lokacje
niby logiczne jest ze jednostka uderzajac we wroga jednostke uderza jeszcze w zywa bo jednostki nie uderzaja kolejno a wszystkie na raz
tak ja to widze i nie widze rozwiązania problemu :P tak zeby było to logiczne.

Wolf problem z czarami to osobny temat ju poruszony na forum , jak masz jakies linki dorzuc do tego tematu , mnie sie sytuacja z czarami nie przytrafiła jeszcze zeby nie zostały rzucone

Pojawił sie jescze jeden problem - spadła jakość dropu i nie tylko ja to zauważyłem , czy coś sie zmieniło ?? , przesunął się przecinek o jedno zero ??

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Tuesday, 07.09.2010, 14:07

Logiczne jest jak atak trafia w punkty życia. Po coś one są wykazywane.
I nie jest mi ciężko zaliczyć lokacji. Według uszkodzeń zadawanych powinno wszystko zostać "położone" co najwyżej w 8 turze.
Mogę od groma dać podobnych linków co najmniej 3 z dnia dzisiejszego!!!!!

I mam pytanie ile nie dostaliśmy zwojów run i innego wszelkiego dobra?
Ja powiem szczerze biegam na Molocha za awatarem przez te parę miesięcy ile teoretycznie mogłem trafić???
Kilku graczy mi napisało że nie warto poruszać tematu. Ale dlaczego nie warto?
Mogłem coś mieć a tego nie mam to jest ból:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (07.09.2010, 20:51)


6

Tuesday, 07.09.2010, 14:27

popatrzyłem na te walke raz jeszcze i po zastanowieniu z Olem sie musze zgodzic , w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z hero ktory dzieki przewadze inicjatywy zadaje kilka ciosow , zadawane sa wiec kolejno ( no to chyba mamy bohatera "Slepej Furii" ) powinny trafiac w jednostki z zapasem hit pointow

7

Tuesday, 07.09.2010, 14:30

podpisze się pod protestem choć nie wiem jakie może być rozwiązanie

a co do:
"Pojawił się jeszcze jeden problem - spadła jakość dropu i nie tylko ja to zauważyłem , czy coś sie zmieniło ?? , przesunął się przecinek o jedno zero ?? "

masakrycznie spadła bo już nie pamiętam kiedy coś co nadawało by się na sprzedaż znalazłem (a gram na 2 serwach) - sam złom

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Tuesday, 07.09.2010, 14:43

Do tego proszę o sprawdzenie stat mojego bocha:D
Jest specjalnie ustawiony pod molocha którego nadal nie mogę "zaliczyć" ze 100% skutecznością a powinienem!!!
Gram w to już prawie 2 lata:D Ale pod tą lokację chciałem się wyspecjalizować a rozdawanie pkt i inwestycja w sprzęt nic nie daje:D
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=f8057d9831
Tutaj wydatek rzędu 32k punktów doświadczenia nic nie dał (+10AA) pomiędzy moim 1 linkiem a tym.
Powiem w ten sposób + 30AA kosztowało 700 punktów handlu i 32000+ punktów doświadczenia.
I lokacja która powinna być bez problemowa nadal jest wielkim wyzwaniem.

I po co to robiłem????

Moje starania zostały skazane na porażkę. 2 miesiące ciułania punktów poszły się j....
Inaczej nie mogę tego podsumować. Jestem strasznie zirytowany:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (07.09.2010, 14:50)


9

Tuesday, 07.09.2010, 14:50

no tu to trafiłes akurat na gwardie :P , niefart ale do przezycia , dorzuc jeszcze ini i bedziesz i gwardie zdejmował a AA przyda ci sie kiedys do Sama , za duzo ich było tych kucharzy

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 07.09.2010, 14:52


no tu to trafiłes akurat na gwardie :P , niefart ale do przezycia , dorzuc jeszcze ini i bedziesz i gwardie zdejmował a AA przyda ci sie kiedys do Sama , za duzo ich było tych kucharzy

A co ma do rzeczy na co trafiłem????
Mam zadane uszkodzenia i ich punkty życia. Umiem czytać odejmować i dodawać:P
Powinienem wygrać!!!
Ini też można podwyższyć (mam z czego) ale po co jeśli na tą lokacje to co mam wystarcza.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

11

Tuesday, 07.09.2010, 14:53

podpisze się pod protestem choć nie wiem jakie może być rozwiązanie

a co do:
"Pojawił się jeszcze jeden problem - spadła jakość dropu i nie tylko ja to zauważyłem , czy coś sie zmieniło ?? , przesunął się przecinek o jedno zero ?? "

masakrycznie spadła bo już nie pamiętam kiedy coś co nadawało by się na sprzedaż znalazłem (a gram na 2 serwach) - sam złom
Jakość dropu spadła nie tylko naTE, ale rónież na BW, a obie gry obsługuje ta sama ekipa, więc nie widzę innego wytłumaczenia jak celowe obniżenie jakości naszych łupów! Czyżby za dobrze nam się grało? :cursing:

jerzys

Nierejestrowany

12

Tuesday, 07.09.2010, 14:58

moim zdaniem to nie bug tylko bardzo mily element losowy ktory kazdego moloha każe traktować indywidualnie.

taki jest system walki i ja bym to zostawil tak jak jest.

osobną sprawą jest generator liczb losowych, kiedyś miałem że zostało ich 6 w kolejnych rundach na 3 ciosy zdejmował po 1 (3 rundy) w ostatniej 10 rundzie rundzie litościwie zdjął dwóch ...

1 został :(

i takie sytuacje się zdarzają (moim zdaniem) zbyt często - może coś nie tak z losowaniem ?

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Tuesday, 07.09.2010, 15:09

Losowe Hm

moim zdaniem to nie bug tylko bardzo mily element losowy ktory kazdego moloha każe traktować indywidualnie.

taki jest system walki i ja bym to zostawil tak jak jest.

osobną sprawą jest generator liczb losowych, kiedyś miałem że zostało ich 6 w kolejnych rundach na 3 ciosy zdejmował po 1 (3 rundy) w ostatniej 10 rundzie rundzie litościwie zdjął dwóch ...

1 został :(

i takie sytuacje się zdarzają (moim zdaniem) zbyt często - może coś nie tak z losowaniem ?

Coś za dużo chcesz tej losowości:P
Losowo zadane uszkodzenia, losowo ilość ataków na turę, losowo zaatakowana jednostka itd ....
Tutaj masz jeden typ jednostek i 1 bocha więc już koniec losowania:P
Czarno na białym!!!
Jakoś wiosek nie zostawiasz nie bronionych:D licząc na to że losowo ich nie zaatakuje:P
Wystarcza mi losowa szarża:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

14

Tuesday, 07.09.2010, 15:13

ja nie walę trupa, coś mi temat nekrofilia podchodzi :D , mam nadzieje że na temat :)

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Tuesday, 07.09.2010, 20:25

Zgadzam się z przed mówcą najważniejsze to się nie denerwować:D

Czekamy na ustosunkowanie się góry:D

Tylko ciut szkoda straconego czasu, pkt handlu, doświadczenia a potem okazuje się że to i tak o kant t.... można potłuc:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Wednesday, 08.09.2010, 08:48

Tłumaczyliśmy to już 50 razy - to nie bug tylko celowe działanie algorytmu. Odpowiednikiem w realnym świecie jest sytuacja gdy np dwóch strzelców trafia tego samego wroga. Zmiana tego algorytmu spowodowałaby konieczność rebalansowania całej gry od nowa.

Co do dropów to nic nie było zmieniane w algorytmach losowania ani na BW ani w TE.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

17

Wednesday, 08.09.2010, 09:19

a co z sytuacja gdy "strzelec" w tym przypadku hero zostaje sam z trojka przeciwnikow , przeciez "widzi" ktora jednostka pada po strzale , algorytm na hero tak samo działa jak dla jednostek ??
w realnym swiecie taki rewolwerowiec strzela kolejno do przeciwnikow - jesli mamy uzywac analogii do realnego swiata - i patrzy jak padaja

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Wednesday, 08.09.2010, 09:34

Ale tu nie ma 2 strzelców!!

Tłumaczyliśmy to już 50 razy - to nie bug tylko celowe działanie algorytmu. Odpowiednikiem w realnym świecie jest sytuacja gdy np dwóch strzelców trafia tego samego wroga. Zmiana tego algorytmu spowodowałaby konieczność rebalansowania całej gry od nowa.

Co do dropów to nic nie było zmieniane w algorytmach losowania ani na BW ani w TE.

Ale tu nie ma 2 strzelców jest jeden!!!
I przeciwnik też jest jeden (w kilku osobach:D)!!!
Kira nie strzelają więc nie zadają uszkodzeń. Hero zadaje tylko komu????

Zmiana tego algorytmu spowodowałaby konieczność rebalansowania całej gry od nowa.

Jeśli gracze są oszukiwani przez ten "algorytm" to dlaczego go nie zmienić???

A co do dropu jest jaki jest fakt. Ale zastanawia mnie jedno jaka jest szansa na trafienie artefaktu? Na około 60 ekspedycji w moim klanie 0!! artefaktów.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (08.09.2010, 09:44)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Wednesday, 08.09.2010, 10:46

Gracze nie są "oszukiwani", przecież w tutorialu o walce jest wyraźnie opisany ten przypadek. Tak działa algorytm walki i jest on wspólny dla wszystkich graczy, moby ekspedycyjne też mu podlegają.
Szansa na trafienie artefaktu jest niewielka, zwłaszcza na trafienie tych lepszych artefaktów w wyższych lokacjach, inaczej rynek byłby nimi zalany i nic nie byłyby warte. Chyba, że na 60 ekspedycji w niższych lokacjach nie trafiliście ani jednego, to wtedy można mówić o pechu. Jednak ludzie trafiają te artefakty, trochę ich jest aukcji, a nie każdy wystawia znalezione artefakty woląc je zachować dla siebie.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Wednesday, 08.09.2010, 11:21

Cytat

Gracze nie są "oszukiwani", przecież w tutorialu o walce jest wyraźnie opisany ten przypadek. Tak działa algorytm walki i jest on wspólny dla wszystkich graczy, moby ekspedycyjne też mu podlegają.
Szansa na trafienie artefaktu jest niewielka, zwłaszcza na trafienie tych lepszych artefaktów w wyższych lokacjach, inaczej rynek byłby nimi zalany i nic nie byłyby warte. Chyba, że na 60 ekspedycji w niższych lokacjach nie trafiliście ani jednego, to wtedy można mówić o pechu. Jednak ludzie trafiają te artefakty, trochę ich jest aukcji, a nie każdy wystawia znalezione artefakty woląc je zachować dla siebie.

Więc proponuje ci go przeczytać!!!

Jako pierwsza atakować będzie Jednostka_A2.
Następnie równocześnie zaatakują Jednostka_A1 oraz Jednostka_B1.
Jeżeli jakaś jednostka w tym starciu zostanie zabita, to i tak wykona
swój atak. Porównać można to na przykład do sytuacji, gdzie dwie osoby
oddają do siebie strzał równocześnie i mogą być już martwe w momencie,
kiedy kula dosięga przeciwnika.


W tutorialu jest mowa o wykonaniu ataku przez martwą jednostkę a nie o tym że przeżyje ten atak ba nie zostanie nawet zaatakowana!!!
Reasumując dyskutowany tu przypadek nie jest opisywany w tutorialu. Bo nie chodzi mi o to że jednostka wykonała atak tylko że go przeżyła!!
Nie ma w tutorialu opisanego przypadku że jednostka przeżyje pomimo otrzymanych uszkodzeń większych niż jej HP.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (08.09.2010, 11:33)