Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 09.09.2010, 21:30

MW widać musiałeś być oryginalny ale spox

patrząc w ten sposób zawsze będziesz zwiększał armię a patrząc na twoją matematykę będziesz miał większe prawdopodobieństwo tego że większość twojej armii będzie ubijać trupków

mi w zasadzie pasuje tak jak jest ale powinno być sprawiedliwie a nie jest

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Thursday, 09.09.2010, 21:30

Tylko w dobrej grze strategicznej (nie w chłamie typu robię mass i wjazd na bazę wroga) występuje element losowy. Dla przykładu klasyk gatunku - Civilization i np. wystepujące w niej losowo kataklizmy. Kto sądzi że w dobrej strategii nie ma choćby odrobiny przypadkowości ten jest w błędzie. Tak jak w życiu....

23

Thursday, 09.09.2010, 21:35

mw wszystko się zgadza

ale próbujesz nas przekonać do tego że 2+2 to jest 4 ale czasem może być 6 lub 1

wystarczy nam chyba losowości,przypadków, czarów,fartów i czego tam byśmy jeszcze chcieli na lokacjach i expach na których i tak nic nie leci

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Thursday, 09.09.2010, 21:54

To że nie leci to inna bajka. Osobiscie element przypadkowości mi nie przeszkadza, to że wam przeszkadza to juz inny temat ale tak jak było powiedziane takie były założenia twórców.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

25

Thursday, 09.09.2010, 22:58

MW malkontentów nigdy i nigdzie nie brakuje. Ty najwidoczniej do nich należysz i najwidoczniej masz jak 80% Polaków problemy z czytaniem ze zrozumieniem!!
My (ja ewentualnie bo zacząłem) walczymy o spójność i logikę. Jeśli w grę wprowadzamy wzory do tego śmantego (ini atak czas dojścia) to mamy grę opartą na zasadach logicznych i obliczalnych.
A na koniec po xxxx czasu grania okazuje się że po prostu uda ci się albo nie.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

26

Friday, 10.09.2010, 06:37

Ty również nie grzeszysz inteligencją.
Jeśli ktoś Ci mówi że wynik jest zgodny z założeniami, a ty nadal twierdzisz że tak być nie powinno to jest coś nie tak u Ciebie z poprawnym rozumowaniem.

27

Friday, 10.09.2010, 07:54

no i po co się kłócicie to ma być dyskusja a nie napinki zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy

MW jeszcze co do twojego prawdopodobieństwa czy nie uważasz że za to powinna odpowiadać inicjatywa???
wiadomo było od początku iż jak masz jej dużo to możesz walnąć 2 i więcej razy jak i nie być walniętym - tylko to powinno być wyznacznikiem prawdopodobieństwa

a tu jest tak - biorąc pod uwagę człeka
patrzymy najpierw na ini - może go walnie 2 razy może nie (mamy prawdopodobieństwo)
szarże - to mega mix prawdopodobieństwa

i biorąc pod uwagę że spełnimy te 2 warunki czyli będziemy mieli więcej ini i szarże nam padają to dziwnym zbiegiem okoliczności możemy i tak nie wygrać bo?? bo nie

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

28

Friday, 10.09.2010, 07:56

Heh czy ja twierdziłem że brak ci inteligencji sam przywołałeś ten akurat problem:D
A tak poważnie to rozmawiamy o tym żeby te założenia zmienić!!!
Bo założenia wprowadzające w sumie dużą losowość w grze stricto logicznej nie jest zbyt słuszne a niwelowanie stat boha jest najzwyklej nie sprawiedliwe. Nie po to rozwija się go żeby potem i tak liczyć na łut szczęścia:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

29

Friday, 10.09.2010, 08:08

jeszcze 1 post z napinkami i temat zostaje zamkniety.
checie coś osiągnąć to walcie w siebie argumentami a nie wyzwiskami i obrazami.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

30

Friday, 10.09.2010, 08:41

Mea culpa:)
Będę grzeczny.
Przepraszam:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

31

Friday, 10.09.2010, 09:48

1. Ole w piatej erze za to mozesz Fenia 10/10 zdejmowac bez strat
ale nie zdejmiesz wszystkich bossow z piatej i tez sie wszystko odbywa na zasadzie zaliczenia no w s sumie to w zaleznosci od herosa
i pewnie w 6 ej latanie do bossow bedize sie wiazac z ryzykiem ale za to tych z ep 5 ej na sniadanie bedzie mozna lyknac i to jest logiczne jakis element ryzyka musi byc a zwiekszajac staty zwiekszasz PRAWDOPOBIENSTWO na zaliczenie lokacji , dobrze ze nie ma tu matematyki w czystej postaci, jest ryzyko ze trafi sie trupa i jest ryzyko ze mob i jego obstawa beda silniejsze niz twoj oddział , a ty chcesz wszystko miec wyliczone :P

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

32

Friday, 10.09.2010, 10:37

Robercie to nie jest do końca tak. Walczę o to żeby został doceniony trud graczy.
Rozwijamy wioski boha itd... Ryzyko i niewiadoma dostarcza tego dreszczyka:D zgadzam się z tobą trafiasz na silniejszego przeciwnika i polegasz to jest zabawa i właśnie na tym ma polegać. Ale w przypadku lokacji specjalnych jest ciut inaczej. Rozwijasz pod nie przeważnie jednego dwóch wyspecjalizowanych bohów.
Kupujesz przedmioty miesiącami ciułasz punkty doświadczenia
AA-Atak170 Koszt: 52271
Wyliczasz czego ci potrzeba i co musisz jeszcze kupić-poprawić a na koniec okazuje się że to i tak zależy od szczęścia. Lokacje specjalne są newralgicznym punktem tej gry to właśnie na nich zdobywasz przedmioty i tam możesz wyekspić stolicznego który de facto nie ma siły ognia wystarczającej do zdobywania expa na innych graczach.
I właśnie tam masz najbardziej bolesną niewiadomą bo po tym wszystkim okazuje się że cały trud idzie na marne!!!
Na nic wszystkie inwestycje i twoja/moja praca kończy się na zwykłym farcie.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

33

Friday, 10.09.2010, 12:03

Ole, skoro sie uparles chodzic na molocha to idz do 5 epoki, tam masz duzo wiecej jedostek z atakiem AA i bedziesz spokojnie zaliczal ta lokacje w 100%

a jak nie chcesz do 5 skakac to proponuje inicjatywe podkrecic, a nie atak AA, to bardziej pomoze.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LordViktor" (10.09.2010, 12:11)


Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

34

Friday, 10.09.2010, 12:21

Ojejciu Te punkty do aa podałem jako przykład ile potrzeba zdobyć expa żeby coś poprawić a potem to i tak idzie na marnę. Rozdanie punktów w ini nic nie da bo i tak mogę walić do u.... śmierci w tego trupa:D i włąśnie to jest ten problem z którym walczę. Teoretycznie dzięki wysokiej ini możesz zadać 10 ataków a tylko 1 wejdzie w cel to jest absurd który trzeba zmienić.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

35

Friday, 10.09.2010, 14:20

dlaczego trzeba ?? bo Tobie sie nie podoba ??

taki jest system gry ze trupy "przewracaja sie" dopiero na koncu rundy i do czasu az sie "przewroca" sa tarczami dla reszty i juz, jeszcze nie raz bedziesz zadowolony ze jest wlasnie tak, a nie inaczej. Chyba ze cala Twoja gra to puszczanie 10 jednostek na lokacje, ktore potem mozna w pol godziny odbudowac, mi i napewo nie tylko mi te "tarcze" czesto oszczedzaja dzien i wiecej odbudowy.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

36

Friday, 10.09.2010, 14:39

Może nie wiesz to ci powiem na T1 gram jako Wruzgul i raczej nie można powiedzieć o mnie że moja gra polega na lataniu do specjalnych:D
Łapanie za słowa też nic nie da trzeba/można jak to nie nazwać chodzi o postulat nad którym warto się pochylić.
Proszę najpierw przeczytaj całość dyskusji nim zaczniesz krytykować.

Ale powtórzę jeszcze raz grasz przeliczasz inwestujesz a na koniec to i tak tylko fart. O straty w wojsku też nie płacze bo nawet ich nie mam tylko o to że na 10 tur potrawie mieć i 10 ślepaków. Jeśli na wynik ma większy wpływ ślepy los niż umiejętności boha to jest nie halo!!
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

37

Friday, 10.09.2010, 20:30

Tyle ze ten slepy los ma swoje 5 minut zaledwie w kilku przypadkach, w wiekszosci znaczenie ma odpowiedni poziom bohatera, dobranie rasy bohatera i jednostek.

Przeczytalem calosc i w skrocie mowiac z powodu nie zaliczania molocha w 100% chcesz zmieniac system gry.

Zapewne masz dostep do linkow z lokacji 5 i 6 ery, teraz podnies staty mobow o 50% co trzeba by bylo zrobic, gdyby wprowadzono zmiany ktore propoujesz i pomysl jak bys je zaliczal, nawet na przykladzie trolla ktory ma do 300 obrony, jakbys to czyscil jakby mial 450 obrony i jeszcze inicjatywa by mu wzrosla wiec i ilosc ciosow by spadla.

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, wierz mi ze jest dobrze jak jest i nie ma sensu tego zmieniac.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Saturday, 11.09.2010, 00:35

Nie dodajac zbędnych bzdur napisze iż Viktor napisał w 100% to co było do napisania w tym temacie.
Tak ma być i koniec i w tej kwestii wyjątkowo zgadzam sie z twórcami (a jak wiecie w niewielu kwestiach się z nimi zgadzam ;P)
Raz sytuacja o której piszesz będzie przeciwko Tobie, a drugim razem będzie twoim sojusznikiem...tak jak zostało to napisane zalezy od punktu widzenia.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

39

Saturday, 11.09.2010, 12:03

Sytuacja nigdy nie będzie twoim sojusznikiem bo to ty masz ich pokonać a nie po prostu przeżyć. To lokacje specjalne a nie walka z innym graczem. Statystyk nie podniosą o 50% bo wtedy lokacje były by nie do przejścia to zagranie va bank mające nas sprawdzić:D
Lokacje specjalne mają służyć do zdobywania przedmiotów i ekspa ma mieć na to wpływ poziom i punty boha a wszystko się rozbija o szczęście. Mogę mieć 450 ini ale to nic nie da bo na przykład w jaskini 3 poziomy na 5 strzałów oddanych w turze 4 idą w kosmos. I u moloha to samo.
Chodzi o to że właśnie wychodzi na to że rozwój boha idzie na marne i co w 4 epoce mam latać po 1 epokowych?? Do 4 epoki podchodzić w 5??? Bo dopiero tam jednostki mają aa??? Nie po to są ekspedycje z danej epoki żeby to marnować
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

40

Saturday, 11.09.2010, 20:43

to w 4 epoce nie ma jednostek z atakiem AA ?? nikt Ci nie broni ich uzywac, idziesz na lokacje gdzie jest srednio 19-20 latacacych mobkow to uzywaj jednostek z atakiem AA, zamiast zostawiac caly oddzial latajacy do zestrzelenia bohaterowi i bedzie po problemie. Czy wtedy bedzie nie pasowalo ze straty masz, bo by sie chcialo 100% zaliczac i zero strat wlasnych miec.