Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Thursday, 09.09.2010, 13:23

Krótka kontynuacja

Dziś, 12:36











Sprawa jest prosta.



Z założenia miała być możliwość by postać zaatakowana została NAWET gdy jej HP=<0



Ma to odpowiadać zwykłej sytuacji na polu bitwy gdy np. jeden żołnierz
dostaje 20 kulek gdy już pierwsza była Head Shotem, a inny przechodzi
obok nietknięty.



Inicjatywa oddaje 1 konkretny moment, gdy dzieje się seria zdarzeń.
Dopiero gdy taki moment się kończy "trupy" padają na ziemię. Oznacza to
tyle, że postać szarżując np. w walce wręcz zadaje ciosy, zazwyczaj
serię i postać walcząca nie widzi paska życia nad głową przeciwnika, nie
wie czy ostatni cios go zabił czy tylko zamroczył, bije dalej do póki
przeciwnik nie padnie.





Temat uważam za wyczerpany, wszystko działa idealnie z planem.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 09.09.2010, 13:29

Ktoś dużo gra w Fantazy:D
To nie matrix i nie mówimy o w walce w zwarciu tylko o AA!!
I nie oddaje się serii strzałów tylko strzał za strzałem więc porównanie nijak się ma do omawianej sytuacji.

I naprawdę chcę tylko wiedzieć dlaczego TAK MOCNO bronicie się przed wprowadzeniem małej korekty. Przecież to jest tylko drobny ukłon w stronę graczy!!!
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Thursday, 09.09.2010, 13:33

Ekhm..

"Ma to odpowiadać zwykłej sytuacji na polu bitwy gdy np. jeden żołnierz
dostaje 20 kulek gdy już pierwsza była Head Shotem, a inny przechodzi
obok nietknięty."

W takim razie dajcie też nam możliwość zabicia kilku jednostek za pomocą jednego ataku (rykoszet/kule przeszywające 2 ciała) i wtedy może będzie lepiej...

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 09.09.2010, 14:03

Moby były balansowane pod stary system, więc jeśli to zmienimy, to statystyki mobów pójdą w gorę o jakieś 50%. Opłaca wam się tak o to walczyć?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 09.09.2010, 14:24

Jak najbardziej.
Przecież "kupa" zadawanych uszkodzeń marnuje się na turę.
Ze mną jak z dzieckiem za rączkę i do baru:D najważniejsze jest rozwiązanie problemu. Przy okazji może ciut punkty pójdą do góry jak ich HP wzrośnie:)
Oczywiście z wyjątkiem fenka którego jak na epokę moim skromnym zdaniem zbyt wyśrubowaliście. Ale to jest akurat subiektywna dygresja:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (09.09.2010, 14:37)


Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 09.09.2010, 14:54

Fenio jest świetny - dziś 5 razy pod rząd trafiałem na 12-13 wilków gwardzistów :D To się już do skilla chyba zalicza... :P

Poza tym dzięki zwiększeniu statów bossów i obstawy będzie lepszy exp, więc nie ma co narzekać :P

7

Thursday, 09.09.2010, 15:16

jak wzrosno moby to niex wzrastajo,to przeciez matematyczna gra, wiele obrazen zadalen,tyle musi sie hp uminusowac przeciwnikom, to przeciez logiczne, to jak nie bende mogl zaliczyc lokacje, to bende awansowal w ini czy na przyklad w aa, ale bendo to robil wiedzonc poco to robie.... bo jak na dzisiaj miesionc xodze na lokacje zeby podniesc 10aa, a pozniej obrazenia leco w powietrze....

8

Thursday, 09.09.2010, 15:22

i co naiciekawiej tylko nasi hero strzelajo w powietrze,jka nie xcecie tego zmieniac,to wtedy niex i fenrir strzela po juz zabityx np husariax a nie po mojemu hero )

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Thursday, 09.09.2010, 15:35

Nie sądzę, żeby łatwiej było wam pokonywać silniejsze moby, aż tyle obrażeń się nie marnuje.
I nie tylko nasi hero strzelają w powietrze, dotyczy to każdej jednostki, mobów również.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

10

Thursday, 09.09.2010, 15:41

no pewnie marnuje sie wiencej niz polowa,a jak mowisz ze staty mobow wzrosno o 50 procent to byloby wcale nie zle,,,ale poco cos zmieniac,lepiej sadzic ze jest lepiej tak jak jest....... wiecej ten temat nie podnosze, juz wszystko zrozumialem,pozdrowienia

11

Thursday, 09.09.2010, 16:00

W sumie jak dla mnie to jest dobrze, bo nie można mieć 100% szansy na zaliczenie lokacji musi być pewien stopień ryzyka, że wtopisz. Czasem to wkurza, ale w sumie nie jest aż tak źle, że każda lokacja Ci nie wychodzi, bo trafiasz nie w tego moba. Tak jest i będzie.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 09.09.2010, 16:04

Dla mnie jest OK. Nie wiem o co bijecie pianę skoro szanse są równe dla wszystkich. Fakt jeden będzie miał więcej szczęścia, inny zaś więcej pecha ale ta gra zawiera spory procent losowości i wiadomo to nie od dziś a non stop wysyślacie jakies w gruncie rzeczy banalne problemy. Gra zaczyna naprawde wyglądać tak jak powinna była wyglądać od samego początku wiec trochę dystansu panocki...chyba że planujecie załozyć nieformalny klub wiecznego malkontenta to rozumiem :P

13

Thursday, 09.09.2010, 16:34

MW12345 tak jak mówisz gra robi się coraz bardziej dopracowana może dlatego że admini zaczynają z nami graczami współpracować i coś z tego wychodzi ale biorąc pod uwagę ilość skopanych wypraw i śmiesznego dropu nie dziw się że ludzie się wkurzają

nie wiem jak wy ale ja gram w grę a nie w lotka jeśli weźmiemy pod uwagę rasę człeka to tam od początku jest ustalone że ma szansę na szarżę i wiadomo było że jak jej nie ma to człek ma po dupie
a tu wychodzi że w tej grze wszystko jest zrobione na szansy szczęściu lub nie wiadomo czym

biorąc pod uwagę że wszystko jest matematyczne to jak mam ileś aa a gostek ma ileś obrony i życia mniejszy niż moje aa w kilku rundach to powinien paść
tak samo jest z dropem admini stworzyli grę ustawili drop na 10000000000 osób i my płaczemy gdyż nie ma nas tylu jeszcze i mniej znajdujemy - jaki jest problem w zrobić ruchomych widełek dropu co do ilości graczy??? to przecież także matematyczna sprawa - jeśli było ustalone na np. 10000 graczy a jest 500 no to drop powinien wzrosnąć

czy na drop nie można zrobić wzoru który brał by pod uwagę ilości graczy??
jeżeli teraz lecąc na lokację (dobrą) mam np. 1% szansy na jakieś zwykłe biżu to czy nie da się zwiększać lub zmniejszać po ilości graczy??? da się prawda i to było sprawiedliwe jak matematyczne rozwiązanie strzelania do trupów

jerzys

Nierejestrowany

14

Thursday, 09.09.2010, 16:38

jesli mozna, uklon w stone graczy

Ole, pomyśl co by było gdyby 100% moich szarz wlaziło w Twoje armie
pierwsza szarza i masz tylko latawce

a teraz ? czasami 3 szarze a Ty nadal stoisz na ziemi.

pomysł o tym
to ten sam mechanizm

:)

pozdrawiam i do zobaczenia za tydzień pod Twoimi murami :)




PS
Konrad ! NIC NIE ZMIENIAJ w TYM - nie daj sie przekonać !!!
jest dobrze !!!

PS2
od dwoch lat gram, ambitne lokacje i zero bizu (2) lub (3)
nie dalo by się coś zrobić ... ?

PS3
PS2 to taki żart ;)

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Thursday, 09.09.2010, 16:48

Jerzy - ale my właśnie o to walczymy! Żeby lokacje nie były na zasadzie - zaliczę 1 raz i mam spokój, tylko by można było próbować kursować na trudne lokacje - a co z tym idzie - szukać tego "lepszego" dropu.

16

Thursday, 09.09.2010, 19:19

Alien a do mnie przemawiaja argumenty Konrada i Sushiego , zwłaszcza jak ma działac w dwie strony losowosc, zapewne znalazłoby sie pare taki wizyt Twoich u Fenia gdzie dzieki losowosci fartem hero wracał cały do domu , ale jesli chodzi drop to napewo warto by dostosowac poziom dropu do ilosci graczy grajacych na serwie , nie wiem co by było jakby drop był na poziomie jak na poczatku gry , do tej pory byłoby na serwie pewni zaledwie dwa albo trzy pierscienie +3 a cena ich mogłaby byc kosmiczna , podwyzszenei dropu wpłyneło znaczaco na atrakcyjnosc gry , kolejne mogłoby wplynac jeszcze bardziej i zachecic nowych graczy , ktorych tak Wam brakuje. jak osiagniecie poziom 100 k graczy na serwie to mozoecie drop obnizac , przy takiej ilosci graczy dobry item sie kupi na giełdzie.

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Thursday, 09.09.2010, 20:14

kolega MW12345 jak zwykle o szzcęściu to ja pytam po co te wszystkie wzory i wyliczenia

albo jest to gra oparta na wyliczeniach albo lotto czy ruleta

pozdrawiam miłej rozgrywki

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 09.09.2010, 20:52

Pamiętaj kolego że matematyka to nie tylko + - * i / ale istnieje chociażby taki jej dział jak probabilistyka.
Jeśli nie wiesz co to - zachęcam do poszukania w google :PWg. mnie nawet jest ciekawiej ze takie elementy się znajdują, bo nie jest sucha i jałowa. Zawsze istnieje jakieś ryzyko, ciekawość czy się uda, kombinacje co by tutaj jeszcze poprawić w szeregach itp.

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Thursday, 09.09.2010, 21:19

dziękuje za ciekawy temat jednak ja nie gram w grę matematyczną tylko w TE temat jest jak zwykle złożony a odpowiedzi typu szczęście czy nie tylko dodają oliwy do odnia w tutku pełno wzorów równań i co tam też potrzeba szczęścia

pozdrawiam

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Thursday, 09.09.2010, 21:19

Po 1 Jerzys naucz się czytać:D ludź ma ileś tam % szans na szarże (ale i tak w zasadzie wychodzi na to że dostanie ją albo nie) Mojemy ludziowi na 38 lvl baaardzo żadko wchodzi szarża a twoim na niższych lvl o wiele częściej:P Ale nie pyskuje bo tutaj masz ileś tam tych % i koniec. I nie jest adekwatny do omawianego problemu.
Po 2 Mw to nie Ruchy Browna tylko gra strategiczna tutaj nie musisz stosować prawdopodobieństwa
Po 3 patrz punkt 2 to jest gra która ma sprawiać przyjemność a nie przykrość:D
Po 4 zgadzam się z rozwo to gra oparta na wyliczeniach nie lotto (wyliczone jest że potrzebujesz tyle i tyle aa i ini a potem masz farta albo nie bez sensu) nie po to się ciuła punkty przedmioty żeby na końcu patrzeć się czy ma się FARTA.
Po 5 radzę zwrócić uwagę że tylko w 4 epoce są problemy z lokacjami. W każdej innej biega się dosłownie po wszystkich. A tylko w 4 na zasadzie zaliczenia (np feniek)
Po 6 nikt nie bije piany tylko prowadzimy dyskusje po to mamy wolność słowa żeby z niej korzystać
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D