Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

jerzys

Nierejestrowany

1

Monday, 25.10.2010, 09:40

wiadomosci

Propozycja delikatnych usprawnień i ułatwień.

Dla kont premium oczywiście.

- zmiana ilości pokazywanych wiadomości z 50 na 100 i usunięcie automatycznego kasowania starych wiadomości
- dodanie zakładek we wiadomościach które pokazują tylko raporty lub PW lub ..., itp.
- dodanie wiadomości klanowych - w tym folderze, przypisanym do klanu i widocznym dla każdego członka (szef i viceszef z prawem kasowania), byłyby wiadomości, które zostały przesłane do klanu. Pozwoli to na nie powielanie wiadomości i itd. nie będzie potrzeby zapisywania indywidualnie w katalogach graczy np. informacji o odbytym oblegu.
Ponieważ (tak mi się wydaje) jeden raport z ładnego oblegu zabiera na serwerze tyle miejsca co 1000 wiadomości typu "jesteś ??" w ostatecznym rozrachunku powinno to zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego na serwerze.
Do tego taki raport wklejony na forum nie zniknie raczej po godzinie.

Mam nadzieje że po ponad dwóch latach istnienia zasłużyliśmy żeby nam troszkę życie ułatwić ...

Dodatkowo:
w temacie każdej wiadomości dodajmy informacje o nicku gracza i klanie powiązanym z wiadomością
np. (przykładowe tematy)
Raport szpiegowski; klan: RSR; gracz: Krowa; wieś: 5:55
Raport z ataku; klan: -; gracz: ktosiek; wieś: 115:55
Atak rozpoczęty; klan RSR; gracz Czarny; wieś 22:22
Nalot rozpoczęty; klan RSR; gracz Czarny; wieś 22:22
Raport z nalotu; klan: -; gracz: ktosiek; wieś: 115:55

jak pomysł by się spodobał, chętnie zaproponuje spójne rozwiązanie treści tematów na wszystkie rodzaje wiadomości.

dzięki temu łatwiej by się wyszukiwało.
Oczywiście dane w temacie byłyby zapisywane na chwile generowania raportu (nie ma potrzeby aktualizacji tematu później jak się np. klan delikwenta zmieni).

małe zmiany, a bardzo życie ułatwią.
Zwłaszcza aktywnym graczom, którzy potrafią dostać dziennie grubo ponad 100 wiadomości...

pozdrawiam
Jerzys

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 25.10.2010, 10:14

Popieram bardzo miłe i fajne propozycje:D Będzie świetnie jak nawet tylko parę zostanie uwzględnione:)
Niestety jak znam życie nie zostaną wprowadzone.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

jerzys

Nierejestrowany

3

Monday, 25.10.2010, 10:40

Dziękuję za poparcie.

Ja doskonale rozumiem administrację. po co ruszać coś co działa, a po ruszeniu może się rozsypać... i kłopotów narobić.

Ale mam teraz trochę czasu i w zanadrzu jeszcze kilkanaście usprawnień których nie miałem nigdy czasu opisać ...

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Monday, 25.10.2010, 10:54

Heh. Mówisz że zasypiesz przez 3 dni:D
Ale dawaj może coś wejdzie w życie:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 25.10.2010, 14:51

Przyda się oj przyda :D

Tak właściwie chciałbym zapytać administracje jaki ma plan "nowinek" na najbliższe miesiące dla TE.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 27.10.2010, 12:01

Dodane do listy todo, ale nie potrafię powiedzieć kiedy to wejdzie, obecnie mamy natłok spraw związanych z innymi rzeczami, a w dodatku od dziś w końcu jadę na urlop :)
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 27.10.2010, 20:12


Dodane do listy todo, ale nie potrafię powiedzieć kiedy to wejdzie, obecnie mamy natłok spraw związanych z innymi rzeczami, a w dodatku od dziś w końcu jadę na urlop :)
Ciut nie rozumiem. Co to jest lista todo i gdzie jest do obejrzenia?:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 27.10.2010, 20:14

Lista todo = lista "do zrobienia" :P

A poza tym nie mamy do tego wglądu, no chyba, że dostaniemy jakiś nowy roadmap.

jerzys

Nierejestrowany

9

Wednesday, 27.10.2010, 20:15

Ole mam w ignorowanych, ale co tam, niech ma swój Dzień Dziecka...

"todo" = "to do" = "do zrobienia"

A lista ta jest pewnie w głowie Konrada, ewentualnie w tajnym (dla nas) pliku ...
A jak Konrad będzie miał trochę wolnego czasu to dorzuci to do "Road Map 2011" i może się doczekamy za pół roku :)

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 28.10.2010, 17:06

For making:P Do zrobienia
to do - robić


Jeśli mamy tłumaczyć:D
Ale dzięki za wyjaśnienia. Sam zwrot todo nic nie znaczy i nie mogłem skojarzyć. Do tego jeden "obywatel" ciut namieszał mi w głowie swoją interpretacją.
Więc czekamy.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

11

Thursday, 28.10.2010, 19:28

Panie anglisto, jest roznica miedzy "to do" a "to make", choc na polski tlumaczy sie tak samo. Nieistotne. Ale jak czegos nie wiesz to sie przynajmniej nie wymadrzaj.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 28.10.2010, 20:20

Kolego przecież ja właśnie podkreśliłem odmienne znaczenie i TŁUMACZENIE Przeczytaj-zrozum dopiero krytykuj:P
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

jerzys

Nierejestrowany

13

Thursday, 28.10.2010, 22:31

żule, nie dogryzajcie sobie !

To Czarna Kompania jest Waszym wrogiem !

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Thursday, 28.10.2010, 23:38

Czarna Kompania to fajne Fantazy książki są nie istnieje tak naprawdę:D Bambucza
Tylko żule istnieją naprawdę:)
I to się konwersacja nazywa a ty wszędzie doszukujesz się wrogów nie mierz wszystkich swoją miarą. My umiemy rozmawiać.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

15

Friday, 29.10.2010, 10:24

kill the spammers
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Monday, 08.11.2010, 14:19

Temat otwieram, proszę nie spamować i nie odchodzić od tematu.

Cytat

- zmiana ilości pokazywanych wiadomości z 50 na 100 i usunięcie automatycznego kasowania starych wiadomości

Nie przejdzie. Zależy nam jak najmniejszej wielkości tabeli z wiadomościami, a nie na powiększaniu jej.

Cytat

- dodanie zakładek we wiadomościach które pokazują tylko raporty lub PW lub ..., itp.

To jest do zrobienia, tylko czy to tak użyteczna opcja?

Cytat

- dodanie wiadomości klanowych - w tym folderze, przypisanym do klanu i widocznym dla każdego członka (szef i viceszef z prawem kasowania), byłyby wiadomości, które zostały przesłane do klanu. Pozwoli to na nie powielanie wiadomości i itd. nie będzie potrzeby zapisywania indywidualnie w katalogach graczy np. informacji o odbytym oblegu.

Myślałem nad takim rozwiązaniem już wielokrotnie, ale zawsze pojawiał się jakiś szkopuł. Co z graczem, który wyszedł z klanu? Już nie ma dostępu do wiadomości? A jeśli kogoś wcześniej nie było i doszedł - może czytać stare wiadomości? Co z ludźmi, którzy będą narzekali, że lider usunął wiadomość nim zdążył przeczytać?

Pomysł z tytułami wiadomości jest dobry. Skoro proponujesz to chętnie skorzystam z propozycji formy tematów wiadomości dla wszystkich akcji. Pamiętaj, że temat wiadomości nie może przekroczyć 75 znaków, nick gracza ma do 20 znaków, nazwa wioski tak samo.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

17

Monday, 08.11.2010, 15:49

Jerzys niestety bana na forum dostał, za gadulstwo :)


Wiadomości z 50 na 100 oraz klanowe.

Wiadomo jakie wiadomości są największe - z oblegów. I najważniejsze.
Żal kasować :)
Jeżeli powstaną wiadomości klanowe (z definicji nieusuwalne przez miesiąc) to nagle największe wiadomości z oblegów ilościowo zmniejszają się z 18 (ambasada 8) do 2.
To duży zysk na miejscu.

Dodanie zakładek na wiadomości (pw, skany, ataki, obrony) i zmiany w tytułach spowoduje że łatwiej będzie nad tym zapanować (teraz często nie kasuje bo nie mam czasu przeglądać itd.)

Teraz jest tak (ja tak robie) że zapamiętuje linki i zapisuje wiadomości i mam w folderze zapisane grubo powyżej 50 (dzięki temu że pamietam linki w innym miejscu nie przesadza mi 80/50, ani 800/50)

Wiadomości klanowe - lider decyduje, wszyscy członkowie widzą, jak odejdą i zapamiętają link też widzą.
Jeden link na klan albo jest albo go nie ma.
Decyduje Lider, ale nie wcześniej niż po 30 dniach może skasować.

wspólny wzór tytułu. Cięzko się będzie zmieścic w 75.
Ale jakby były zakladki to by odpadło trochę tekstu (po co powielać) - wystarczy tytuł zakladki i ikona

W zakładce skany:
klan - gracz - nazwa wsi - adres
W zakładce atakowałeś:
klan - gracz - nazwa wsi - adres
Atakowali Ciebie:
klan - gracz - nazwa wsi - adres

Przy zakladkach tytuły moga mieć jeden wzrór :)

w Zakładce wiadomości PW mogą być i odebrane i wysłane (likwidacja folderu wysłane połączona ze zwiększeniem limitu do 100)

Skąd szli atakujący mogłoby być zawarte (powtórzone) w raporcie z ataku - tzw. raport otwarcia ("wroga armia rozpoczęła ... ") może być automatycznie kasowany po wygenerowaniu raportu z walki (stanowiłby część raportu z walki - info kiedy i skąd zaczęli iść).

Sporo można poprawić:)

I coś jest nie tak z długością wiadomości - ucina końcówkę :(

A zbanowanym i nieaktywnym od 3 miesięcy można z ręki wszystko w środku kasować :)

18

Monday, 08.11.2010, 19:24

Temat otwieram, proszę nie spamować i nie odchodzić od tematu.

Cytat

- zmiana ilości pokazywanych wiadomości z 50 na 100 i usunięcie automatycznego kasowania starych wiadomości

Nie przejdzie. Zależy nam jak najmniejszej wielkości tabeli z wiadomościami, a nie na powiększaniu jej.

Cytat

- zmiana ilości pokazywanych wiadomości z 50 na 100 i usunięcie automatycznego kasowania starych wiadomości

To jest do zrobienia, tylko czy to tak użyteczna opcja?

Czy tylko ja tego nie roumiem?

A tak poza tym to wiadomosc zawsze mozna zapisac i wtedy zostanie po wsze czasy ku potomnosci. A az tylu ich nie ma, zeby zapelnic oba foldery.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

19

Tuesday, 09.11.2010, 11:40

Czy tylko ja tego nie roumiem?
Konrad sie pomylił ale nie ma to większego znaczenia.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Tuesday, 09.11.2010, 11:51

Baldr, źle mi wkleiło, w drugim cytacie miało być o zakładce dla typów wiadomości.

Z wiadomościami klanowymi to może być dobry pomysł, tyle że znowu dochodzimy do momentu, że wiadomości będzie bardzo dużo, a lider nie będzie ich mógł usunąć.

Połączenie wysłanych/odebranych - tego wolałbym nie robić.

Cytat

Skąd szli atakujący mogłoby być zawarte (powtórzone) w raporcie z ataku - tzw. raport otwarcia ("wroga armia rozpoczęła ... ") może być automatycznie kasowany po wygenerowaniu raportu z walki (stanowiłby część raportu z walki - info kiedy i skąd zaczęli iść).

To jest ciekawy pomysł, ale wymaga trochę więcej pracy i zapewne nie obędzie się bez modyfikacji struktury bazy danych.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker