Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 28.10.2010, 11:20

propozycja - nagrody za bossów

już wiem czego mi w tej grze brakowało

wg mnie można by wprowadzić nagrody do statystyk dla bohaterów za pierwsze pokonanie każdego bossa
- nagrody nie muszą być duże np: +1 do statystyki (ataku; AA, obrony, itp może w wypadku pkt życia +2 lub +3 pkt zamiast +1)
- może jeden boss na epokę dawałby jakis lepszy bonus np +5 inicjatywy za fenrira w 4tej epoce itp
- i działało by to dla każdego bohatera osobno (indywidualna lista bonusów)
- ogólnie jest 5 cech głównych (Punkty Życia, Atak, AA-Atak, Obrona, Inicjatywa) i do każdej z nich powinno być wytypowanych 6 bossów (5 dawałoby bonus +1 i jeden dawałby bonus +5) (albo 5ciu i wtedy 3po+1 1za+2 i 1za+5) i dokładnie wyszłoby ze na każdą epokę poza 1wszą byłby jednen boss dający +5. a pozostali bossowie ponad wytypowanych 30(lub 25 w zależności od wersji) mogli by dawać bonusy do logistyki, mobilności, szpiegowania czy leczenia)


i dlaczego taka zmiana??

- bo jest fajna
- bo nie zmieniła by za dużo w balansie gry - bo żadna cecha główna nie zmieniłaby sie o wiecej niż o 10 pkt
- bo skłaniało by to graczy do zaliczania lokacji nie tylko tym bohaterem którym jest najłatwiej
- bo rozruszało by to trochę ludzi

wiem ze wprowadzenie tego w trakcie działania serwera może być lekko kontrowersyjne ale możliwe
(przez lekko kontrowersyjne mam na myśli to że na pewno znajdzie się jakiś pieniacz któremu sie to nie spodoba bo on jest już w 6tej epoce i nie chce mu się biegać po jaskini dla bonusów - ale to jego problem)

jerzys

Nierejestrowany

2

Thursday, 28.10.2010, 12:18

pomysł niegłupi ale w skali serwera statystycznie zwiększy "zaliczalnosc" lokacji i admini podniosą staty mobów ...

3

Thursday, 28.10.2010, 12:32

szczerze mówiąc nie sądzę aby to specjalnie coś zmieniło w takiej skali że trzeba by było moby ulepszać

zauważyłeś zmianę siły mobów jak na rynku pojawiły się kosy??
a dostępność do nich niewątpliwie zwiększyła statystyczną zaliczalność lokacji

edit:
no i jeszcze a propo tej "zaliczalności"

zaliczalność lokacji z założenia i tak się MUSI zwiększać
dlaczego???????
- bo ludzie grający zdobywają doświadczenie
- bo mają coraz lepszych bohaterów
- coraz lepszy sprzęt
- i przede wszystkim dlatego ZE NIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWI GRACZE a nawet jak się pojawiają to albo szybko rezygnują albo są tak obcykani (dzięki forum i pomocy kolegów) że i tak nie mają większych wpadek i ich wpływ na dołowanie zaliczalności jest znikomy

idąc twoim tokiem myślenia wypbraż sobie sytuację ekstremalną: za 2 lata wszysy aktywni gracze są w 6 tej epoce i mają bohaterów tak podpakowanych ze bez strat robią KAŻDĄ LOKACJĘ a wiec zaliczalność jest 100%
Czy to powód aby zwiększać siłę mobów ?????
Otóż nie bo gra jest otwarta i może ktoś zacząć od początku, a po dostosowaniu siły mobów do ustalonego poziomu zaliczalności nie miałby najmniejszych szans nawet w jaskini w 1szej epoce

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Kramer" (28.10.2010, 12:48)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 28.10.2010, 16:14

Może nie koniecznie na lokacjach, a bardziej na expedycjach.
Sugerując się bw tam ludzie, którzy zaliczyli jakiegoś bossa maja -10% defa u niego to może i tutaj tak wprowadzimy.
Jeśli nie - statystyk przeciwnika to można np za każdego pokonanego bossa w lokacji dać +1 do tam życia, ataku, AA, defa, ini, a za ostatniego bossa epoki do tego 1 dodamy epoke.
Tzn, że w 1 epoce zaliczamy 3 pierwszych bossów. Każdy da nam po 1 statystyce, wiec mamy już 3. Następnie zabijamy 4 bossa (ostatni w 1 ep) to dostajemy od niego 1 za bossa +1 za ostatnia lokacje epoki, czyli razem za wielkiego wodza bedzie 2, wiec analogicznie dalej pluton dałby +1+2.
Jeżeli nie statystyki to można np +5-10% expa więcej za ponowne zaliczenie owej lokacji.

Myślę, że lokacje w porównaniu z expedycjami sprawiają większy problem.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

jerzys

Nierejestrowany

5

Thursday, 28.10.2010, 17:00

Moim zdaniem lokacje powinny "ulepszane"
Jeżeli admini zauważą ze "zaliczalność" jakiejś lokacji (w skali serwera, dla danej epoki, nie dla wyższych) wynosi >95% lokacja powinna być uczyniona trudniejszą.

Zaliczanie z epoki wyższej nie powinno być brane pod uwagę (Fenek 100% np.) ale powinna być kara w expie / dropie, zniechęcająca do chodzenia na lokacje z niższych epok.

Takie jest moje zdanie i uważam, że mam racje :P

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 28.10.2010, 17:19

To przynajmniej jedna osoba tak myśli:P

Więc w 4 epoce będziesz skazany tylko na niski exp. Fenek jest jedyną lokacją 4 epoki dającą tak duży exp a tam nie można "latać" seryjnie. Więc według twojego pomysłu jaskinia gdzie większość 4 epoki zdobywa łatwy i spory exp będzie nieopłacalna!! Więc może powiesz gdzie expić??
Z kolei 5 epoka właśnie na fenku głównie zdobywa exp i zabawki. Więc jedną rzecz wyeliminujesz. I tak fenek będzie nie odwiedzany ani przez 4 ani 5 epokę. Pomysł uważam za niedorzeczny. Ale przecież mnie ignorujesz:D więc nie przeczytasz. Heh.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

jerzys

Nierejestrowany

7

Thursday, 28.10.2010, 17:43

Masz dzień dziecka, przeczytałem.

Ja osobiście expie na molohu. nie po to zmieniłem epokę żeby do jaskini łazić.

5 epoka łazi na Fenka bo tak jest jej najłatwiej.
Łażą latawcami, można automat ustawić i się lokacje same robią, zero strat.
Fenek jest pod 4 epokę, więc latawcom g. zrobi.
ja bym to ukrócił.

8

Thursday, 28.10.2010, 22:09

i bys sie zdziwił , bo ustawiłbys automat na fenia , wrocił po paru wyprawkach i zobaczył hero z minusowym expem i bez smigieł
aa własnie jaki automat ??
jakiego automatu kolega uzywa do robienia wyprawek chetnie sie dowiemy :)
automaty zdaje sie sa zabronione ??

jerzys

Nierejestrowany

9

Thursday, 28.10.2010, 22:16

A gdzie ja napisałem, że używam czegokolwiek ?
Więc dowiadujcie się towarzyszu czegoś innego...

Pomijając to, że w ogóle nie mam śmigieł - w 4epoce ich jeszcze nie dają...

a jaki automat ? - jakbyś śledził forum byś wiedział. Było o tym z rok temu.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 28.10.2010, 23:47

I znów problemy z czytaniem ze zrozumieniem!!!
"jaskinia gdzie większość 4 epoki zdobywa łatwy i spory exp"
Czyli chodzi o to co sam chcesz zabrać czyli exp tam najłatwiej i najwięcej z lokacji dostępnych dla 4 epoki można!! Na molocha też cały czas biegam bo próbuje coś fajnego wydropić (niestety bez powodzenia) na pewno nie dla expa!!
Więc mistrzuniu według twojej teorii gdzie by miała 4 EXPIĆ nie DROPIĆ!!!! Bo chyba dostrzegasz różnicę pomiędzy 70 pkt na molochu i 145 nawet w jaskini?
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

11

Friday, 29.10.2010, 14:19

bardzo proszę o wypowiedzi dotyczące tematu

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Friday, 29.10.2010, 14:35

Jestem za wszystkim Kramer co poprawi staty mojego boha:D I z chęcią polatam po "starszych" lokacjach nawet:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

13

Friday, 29.10.2010, 14:36

Moim zdaniem lokacje powinny "ulepszane"
Jeżeli admini zauważą ze "zaliczalność" jakiejś lokacji (w skali serwera, dla danej epoki, nie dla wyższych) wynosi >95% lokacja powinna być uczyniona trudniejszą.
no to gratuluje pomysłu

a dlaczego inni maja mieć np trudnieszego fenka do zaliczenia ???

załóżmy sytuacje w której wszyscy gracze w ogóle nie robią jakiejś lokacji np fenka (bo jest trudny) aż do momentu gdy jego zaliczenie jest juz prawie pewne - robia raz i udaje się - zaliczalność rośnie - fenka wzmacniają

TYLKO DLACZEGO KOLEJNI PRÓBUJĄCY MAJĄ MIEĆ TRUDNEJ???????

to była może mało prawdopodobna sytuacja ale tak czy inaczej WARUNKI MUSZĄ BYĆ RÓWNE DLA WSZYSTKICH

tylko dlatego ze ktoś zaczął grac 2 lata później niż inni nie powinien startować w TRUDNIEJSZYM ŚWIECIE (wystarczy ze bedzie wokół masa zaawansowanych graczy których pewnie nigdy nie dogoni ale sam swiat gry nie powinien być trudniejszy niż w chwili dy inni startowali)

Zwracam uwagę ze gra może być optymalizowana (by usuwać błędy i robić poprawki zachowujące poprawny balans) ale nie powinna być SKALOWANA no chyba ze takie założenie byłoby w niej od początku a tego nie było na pewno.

poza tym gra która jest skalowana powinna być po pewnym czasie zamykana dla nowych graczy

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Kramer" (29.10.2010, 14:57)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Saturday, 30.10.2010, 21:21

100% zgadzam się Kramer:D Czyżby z tych Kramerów:P
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (05.11.2010, 12:36)