Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 08.11.2010, 10:48

Balans ras

Witam,

w związku z docierającymi do nas informacjami nt przepakowania bohatera "człowieka" chciał bym Was zapytać czy i jak duży jest to realnie problem.

Dodatkowo jeżeli ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie tej sprawy to można śmiało pisać swoje sugestie.

Przykładowy link:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=412f71faf5
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

2

Monday, 08.11.2010, 11:03

Trochę niestety za późno na rozwiązanie tego problemu.
Niestety nie posiadam na T1 człowieka godnego laurów, ale byłoby nieuczciwe dla innych (którzy takich mają) wprowadzać jakieś zmiany. Wioski można wymienić, żaden ból. Ale herosów się już dwa lata szkoli.

3

Monday, 08.11.2010, 11:09

Ja tam nie jest jaki to jest problem ale jednym z powodów wydaje mi się sprzęt dający procenty do ataku przy szarży.

Jeśli zmienićby aktualny stan w ten sposób:

Mam x1% szans na szarże z człowieka przy y1% modyfikatora oraz x2% i y2% z przedmiotu. (x2,y3 z nastepnego itd)

Teraz jest - x1+x2% szansy na szarże przy modyfikatorze y1+y2%.

A jakby dać:
losujemy liczbe A(przedział 0-100)
Jeśli A <= x1 -> wchodzi szarża z modyfikatorem y1
Jeśli x1 < A <= x2 -> wchodzi szarża z modyfikatorem y2
Jeśli x2 < A -> nie wchodzi szarża.

W ten sposób unikamy tego że sandał heraklesa (czy inne tego typu przedmioty) dają człowiekowi bonus z kosmosu do modyfikatora szarży.

Ewentualnie niech modyfikator szarży się nie sumuje tylko niech będzie wybierany największy. (z człowieka jest +200%, z sandałów +150% to będzie +200%, a nie +350%)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "kotul" (08.11.2010, 11:15)


4

Monday, 08.11.2010, 11:17

Wacek nie ma racji :P
Kotul tak
herosa mozna teraz dosc szybko wyszkolic na lokacjach i na wyprawkach klanowych ze nie wspomne o oblegach
gra miała sie opierac na zasadzie papier - nozyce - kamien jesli chodzi o wojsko i herosow ??
do absurdów dochodzi w momencie kiedy rajtaria poprzez booster do szarzy 500% zmiata w jednej rundzie 100 czołgow albo inna armie rajtarow czy kirasjerow ktorzy powinni być przeciwaga dla rajtarii o takiej samej ilosci jednostek.
nie człek jest tu winien a szarza i obrazenia zadawane przy tej okazji ,
na ten moment szarze jest w stanie przezyc zdaje sie tylko nieumarły zamkniety w oblegu za murami na b.wysokim levelu
nie może tak być ze o oblegu bedzie decydowac to czy szarza wejdzie czy nie bo to bedize jak gra w totolotka a nie walka herosow i decyzja o tym na jakim herosie dac armie w obla tak naprawde nie ma zadnego znaczenia jesli po przeciwnej stronie bedzie człowiek i wejdzie mu szarza

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (08.11.2010, 11:23)


5

Monday, 08.11.2010, 11:18

Ludzka rasa, jedyna rasa ...


Mówiłem żeby zrobić to wcześniej,

takie propozycje które kiedyś wymyśliłem:
mnożnik obrażeń, nie ataku
zmęczenie po szarży, np. brak bonusy do inni po szarży i brak możliwości wejścia szarży pod "rząd" ,
ewentualnie zmniejszenie drastycznie inicjatywy ale z możliwością wejścia szarży.

nie rozwodzę się aktualnie z pomysłami bo jestem w pracy :D



Dam wyboldowane :D


No właśnie co mnie przeraża, to to że właśnie, "kurde wygrali obla bo im więcej szarż weszło",

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=7411b6d6f4

nie wiem jakim cudem się tu znalazł demon i trup w oblu :D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (08.11.2010, 11:41)


Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Monday, 08.11.2010, 12:01

W mojej opinii trzeba zmniejszyć siłę przebicia człowieka na pewno, chociaż swoich autorskich pomysłów nie mam, jak to zrobić. Podobają mi się pomysły Drastica.
Tylko, że zmiana siły człowieka na tym etapie gry będzie bardzo niesprawiedliwa dla graczy, którzy grają krócej, lub wręcz dopiero zaczynają grę. Każdy, kto jest teraz w 6 epoce może się pochwalić jakim cudem udało mu się przejść bossów w 5 i 6 epoce (a część także Fenrira z 4 ep). Tylko człowiekiem, prawda?
Innym herosem jest to niemożliwe, lub prawie niemożliwe. Tak, tak, też znam osoby, które zaliczały aniołem. Ja większość zaliczyłem umarlakiem, ale przy takiej ilości śmierci-w-międzyczasie, że odechciało mi się je liczyć.

Dlatego jeśli, o ile w ogóle, jest rozważany reset serwera kiedyś, to od zera warto wprowadzić zmianę siły człowieka. Ale nie teraz.

7

Monday, 08.11.2010, 12:04

treści usunięte.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:51)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Monday, 08.11.2010, 12:29

Popieram Konefała. Inne tematy są ignorowane.
Co człowiek może zrobić wiadomo od dawna temat szarż był poruszany wielokrotnie.
I grzebanie było by nie sprawiedliwe to tak jakby w tym momencie zastanawiać się czy zmniejszać bonusy umarlaka do obrony:D
Nie oszukujmy się do 4 epoki ludź jest mało przydatny dopiero większa ini jednostek z wyższych epok powoduje masakrę:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

9

Monday, 08.11.2010, 12:33

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:51)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Monday, 08.11.2010, 12:51

Sorki za pomyłkę.
Jedyne z czym mi się kojarzy to z kiepskim lekarzem:P Ale już nie kontynuujmy bo nie na temat.
Heh fakt teraz sobie przypominam ale parę ładnych late temu czytałem:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (08.11.2010, 14:04)


11

Monday, 08.11.2010, 13:16

Zmiany bym na pewno wykluczył przy lokacjach, niech zostanie jak jest.


Ja bym zastosował coś takiego jak "wyczerpanie" po szarży, czyli odjęcie inicjatywy, chyba że macie jakiś inny pomysł. :D ,ale w sumie po udanej szarży to raczej mało i tak zostanie przeciwnikowi :D

12

Monday, 08.11.2010, 13:20

jerzys :P
Konował to bohater Czarnej Kompanii

Prop ja mam bossow z 5 ej zrobionych demonem i powiem ci nie kosztowało mnie to wcale duzo zgonów
grzebanie by bylo sprawedliwe :P , szkolenie hero sa wcale nie trwa długo teraz zwłaszcza jak sa wyprawy klanowe z ktorych mozna przyniesc po pare k expa
a chodzi o to zeby gra była zbalansowana i dla nas i dla tych co teraz dopiero zaczynaja gre
o nich tez mozecie pomyslec :P

13

Monday, 08.11.2010, 13:24

A nie lepiej nie ruszać człowieka tylko zmodyfikować inne rasy?
Np. niech bonus do AA na Demonie daje ten bonus wszystkim jednostkom a nie tylko tym co posiadają takowy atak :rotfl:
Nieumarły niech ma procentową szansę na wskrzeszenie iluś tam jednostek :rotfl:
A anioł procentową szansę na nieśmiertelność iluś tam procent jednostek w danej rundzie :rotfl:

Tak sobie żartuje :)

Albo jak już wszyscy mają mieć jakieś "procenty" to niech Demon ma szansę na "przejęcie" procentowej ilości jednostek przeciwnika :) które by walczyły w danej rundzie po jego stronie :)

W ten sposób każdy heros miałby jakieś "procenty" :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Nuk" (08.11.2010, 13:38)


14

Monday, 08.11.2010, 13:59

To, że balans ras jest konieczny było jasne jest i będzie. Ten wątek był poruszany z różnych powodów i wydaje mi sie , że należy w końcu coś z tym zrobić skoro słychać tyle głosów niezadowolenia... Oczywiście jest wiele innych wątkow gry , które wymagają zmian ale powoływanie się na takie argumenty jest tylko i wyłącznie uciekaniem od tego tematu , który dotyczy tego wątku.

To, że zarówno człowiek jak i inne rasy mogą dostawać dodatkowe modyfikatory inicjatywe o raz szanse na szarże w równej mierze z posiadanego sprzętu nie jest dla mnie żadnym argumentem w tej sprawie ponieważ ze względu na wrodzoną zdolność czlowiek dostaje zawsze pierwszeństwo ataku + większy modyfikator. Tak naprawde to czlowiek jako rasa posiada wg mnie 3 dodatkowe statystyki a nie 2 jak reszta ras. Nie rozumiem dlaczego nikt tego wczesniej nie zauważył. Powtarzam 3 a nie 2 jak reszta... A w dodatku potężne do tego stopnia , że w zależności od szczęścia jednej ze stron oblężeń dochodzi do zdarzenia losowego, które potrafi nam wyłonić zwycięzców juz w pierwszych 2 rundach.

I teraz nasówa się pytanie: Skoro to jedyna rasa, dzieki której możemy zaliczyć niektore lokacje oraz wygrac obleżenia i zniszczyć komuś zabunkrowaną mega armie to jaki jest sens posiadania aż 4 ras skoro reszta po prostu jest jak andrzej Gołota przy Tysonie:P

Propozycje (sam nie jestem z nich w pełni zadowolony ale poddam pomysł i byćmoże ktoś rozwinie ten wątek w późniejszej fazie przemyśleń) :

- usunięcie 3 ras zeby każda rasa była czlowiekiem - wszyscy bedą mieli równe szanse

- czlowiek jak rasa która może dowodzić wojskiem tylko ze stolicy

- zniwelowanie modyfikatora obrażeń do max 200 % - to i tak duzo bo czlowieki atakują kilka razy!!!

- zmniejszenie szansy na szarże do max 15 %

15

Monday, 08.11.2010, 14:09

Osłabianie Człowieka byłoby nieuczciwe w stosunku do tych graczy którzy go rozwijają od dłuższego czasu, lepiej nagrodzić tych którzy posiadają inne rasy i im (rasom) tez dać jakiś dodatkowy bonus...

16

Monday, 08.11.2010, 14:10

tak jak kiedyś pisałem, czy to demon czy to anioł czy nieumarły, czy tylko 1lvl czy to 100 level mają podobne szanse, w zależności od dobranych jednostek. Tylko do tej całości nie pasuje człowiek, gdyż jest nie do przepraszam za kolokwializm , zajebania na drastycznie wysokich levelach.

Jak ktoś wymyśli patent gdzie człowiek będzie miał równe szanse na 10 i na 200 level z innymi rasami to znaczy że to dobry pomysł :D

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Monday, 08.11.2010, 14:18

No to dla reszty ras dać jakiś współczynnik procentowy na uniknięcie ciosu? Wtedy bonusy człowieka będą słabsze, bo nie wszystkie jednostki wejdą w szarżę.

18

Monday, 08.11.2010, 14:18

Człowiek , który będzie miał na przykład 50 lvl i sprzęt zwiekszający swoje statystyki dla armii będzie nie do za.. bania :P

każdy o tym wie - i ja pamiętam jak kiedyś ludzie się rozpisywali , że gdzie do 100 lvlu czy tam 60 - ano drodzy koledzy jak sie ma silna armie i sprzet to sie robi nawet 10 k expa dziennie - co nie jest max - bo mialem dni gdzie zrobilem 16k - kombo obleg - expa - ataki... wiec to juz wtedy było oczywiste więc bezcelowym jest sprzeczanie się co z tym fantem zrobić - trzeba po prostu coś zrobić.

a co do coponiektórych przedmówcow - niektóre pomysły mi sie strasznie podobają :

- procentowa szansa na wskrzeszanie - super
- procentowa szansa na nieśmiertelność - już troche mniej :P bo za 3 lata znowu będzie dyskusja dlaczego anioł jest taki potężny i praktycznie ma każdą runde wygraną bo nie można zabić jednostek pod jego wodzą.
- atak przeciwlotniczy dla jednostek niezaleznie od tego czy maja bazowy - też mi sie nie podoba ponieważ teraz można niektore oblezenia wybronic helikopterami , a jak będzie jeden demon na armii np 600 Rajtarów to chyba kazdy wie czym się to skończy -Black Hawk Down....

19

Monday, 08.11.2010, 14:25

treści usunięte.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:51)


20

Monday, 08.11.2010, 14:29

Cytat

Przedmioty do szarzy są uniwersalne, może założyć je każdy heros.
Jest tylko problem taki że przedmioty do szarży dają innemu bohaterowi statystycznie x2*y2 wzmocnienia, a człowiekowi x2*(y2+y1) + x1*y1. Różnica jest naprawde duża!

gdzie
x1 - szansa na szarże człowieka
y1 - mod do szarży z przedmiotu
x2 - bonus do szansy na szarże z przedmiotu
y2 - modyfikator z przedmiotu

Przy człowieku na 15 (x1 = 0.12 y1 = 1.2) i sandałach (x2 = 0.02 y2 = 1.5) to jest
Dla człowieka - 0,234 wzmocnienia
Dla innego - 0,03 wzmocniania

IMHO jest różnica.