Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

221

Friday, 26.11.2010, 09:46

ja tu nie widze nic dziwnego.
rajtarzy mają przewage szybkosci, w pierwszej rundzie cały atak kirasow sie zmarnował a rajty dostały szarze - i pozamiatane.
w drugiej rundzie rajty atakowały pierwsze i pozamiatały.

dziwne jakby bylo inaczej ...

222

Friday, 26.11.2010, 10:00

zaraz mi napiszecie ze gra nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia ale gdzie w historii wojen lekka kawaleria atakujac ciezkozbrojnych nawet w szarzy calkowicie ich rozbijała nawet przy dwukrotnej przewadze , to raczej ciezka kawaleria korzystała z przewagi masy i pancerza i rozbijała lekkie oddziały - to jedna sprawa
a druga - w jakiej innej grze strategicznej taka sytuacja mogłaby sie zdarzyc ??
pancerz zawsze mial przewage i rodzaj broni a tu sie to nie liczy , tylko slepy traf :/, wiec gdzie tu miejsce na strategie , kto wiecej postawi armi ten wygra ??? bez sensu ...
dlatego zebraliscie armie liczebnie wieksze w bc1 ?? i ludzi a zostawiliscie mniej liczne w bc org ??
to nie jest strategia :> :P

223

Friday, 26.11.2010, 10:03

Jak widać nie rozumiesz, a szkoda.
Widzisz to jest gra strategiczna, a podstawą tej gry jest dobór jednostek
piki na kiry
rajty na piki
kiry na rajty
Mając człowieka tej strategii nie ma, po prostu jej nie ma. Dążysz tylko do jak największej liczby jednostek, bo jak wejdzie szarża to pozamiatasz wszystko. I głownie o to chodzi, że człowiek gra bez strategii leci na pałę, bo jak wejdzie szarża to i tak wygra niezależnie czy masz kiry/piki/rajty/czolgi/piechote itd..


///Edit spóźnienie drugi byłem ;P.

224

Friday, 26.11.2010, 10:06

Nożyczki atakują papier, papier wygrywa. Drastic dał link z dobrym przykładem jak szarża powoduje brak balansu.

225

Friday, 26.11.2010, 13:36

obiecałem sobie nie pisać ale może jeszcze słówko.

w historii bitew wiele było takich gdzie słabsza armia (ilościowo, wyposażeniem, typem, itd.) pokonywała silniejszego wroga korzystając z zaskoczenia, wypoczęcia, ukształtowania terenu, CHĘCI, itp.

i ten element losowy daje w TE szarża.

i za to ją lubię, za element losowy. Jak idę to nie jestem pewien jak będzie.
Bez względu na to kto wygrywa dzięki temu.

bez szarzy, lub z osłabionym DMG w szarży, walka w TE będzie do zaplanowania z kalkulatorem.

Moim zdaniem tak będzie źle ale NIKT NIE MUSI SIĘ ZE MNĄ ZGADZAĆ.
ani nie ma potrzeby udowadniania mi, że głupi, itp, jestem :)

226

Friday, 26.11.2010, 14:28

no to dawaj :> znajdz mi przyklad
i odpowiedz na poniższe

1. w TE nie prowadzimy działań wojennych tylko bitwy
2. nie mamy ukształtowania terenu i działań partyzanckich
3. nie ma bagien wzgórz , zaskoczenia ( no tego może trochę jest) , nie ma ZMĘCZENIA ! , nie ma też bonusa do CHĘCI , armia wędrując z wioski do wioski nie traci nic na tym ze idzie na speedzie np , a czy nie powinna jesli idzie szybkim marszem stracić np możliwość szarzy ?? :) byłoby to logiczne a szarża owszem powinna mieć wpływ na obrażenia ale nie decydowac o wygranej w 1 rundzie.
rzadzi prosta zasada papier, nożyce, kamień i na tym sie ta gra opiera - i tu prosze ADMINISTRACJE o potwierdzenie lub zaprzeczenie
znajdz mi BITWE w historii gdzie w otwartym polu lekka jazda pokonała jazde ciężką :)
znajdziesz tylko odnieś to do TE

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (26.11.2010, 14:35)


Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

227

Friday, 26.11.2010, 14:51

znajdz mi BITWE w historii gdzie w otwartym polu lekka jazda pokonała jazde ciężką
Bitwy średniowiecza w których brała udział jazda mongolska lub tatarska. To była jazda lekka. Kiedyś nawet polską jazdę rozbili, król jakiś czy książę tam zginął zdaje się...

Doczytałem, sprawdziłem. To był Henryk II Pobożny, który zginął w bitwie pod Legnicą w 1241r.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Prop" (26.11.2010, 15:26)


228

Friday, 26.11.2010, 15:24

Robert.

ja właśnie opisywałem sytuację rzeczywistą.
Ponieważ, tak jak napisałeś, tego wszystkiego nie ma w TE, to w TE element losowy siedzi w szarży.

Apropo, jak grasz w szachy, też dyskutujesz, że to nie fair że pionki nie biją do tyłu, itp. ?
W szachach, tak jak w TE, są określone zasady i dyskutowanie, szukanie odniesień w rzeczywistości, IMO, jest bez sensu.


Apropo, Sandał Heraklesa na aukcji, chyba przetopie runy i sobie kupię :):):)
Przyda się do obrony w kumulacji :)

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

229

Friday, 26.11.2010, 19:25

Pamietacie jeszcze do niedawną dyskusję na temat "bicia trupa". Tam podnosiły sie wszem i wobec głosy że TE to nie gra losowa, że 2+2 to ma być 4 a nie 5....dlaczego ci mędrcy teraz piszą że lubią ta grę bo jest fajna, losowa, nigdy nic nie wiadomo itp.
Piszą tak bo "bicie w trupa" mało komu się podoba, natomiast szarża podoba sie wszem i wobec...zastanówcie się nad tym...

230

Friday, 26.11.2010, 19:40

zakłądam że nie pijesz do mnie ?

mi losowość się podoba a na bicie trupa nigdy nie narzekałem.
wykazywałem jedynie że jest to coś co działa na niekorzyść człowieka i obniza skuteczność ataku w szarzy

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

231

Friday, 26.11.2010, 23:04

ano chciał byś pewnie aby twój człowiek bił jeszcze skuteczniej. To ci się nie podobało. Reasumując Tobie nie podoba sie wszystko co jest na TWOJĄ niekorzyść, innych argumentów nie przyjmujesz. Niech sie inni meczą prawda? Ważne aby Tobie było dobrze...
Tak postępuje człowiek zapewne (w twoim mniemaniu) obiektywny.

I nie pije tylko do Ciebie bo takich głosów było więcej

232

Saturday, 27.11.2010, 00:06

Prop szukaj dalej
przyklad niekoniecznie dobry
polska strona to 8 tysiecy z czego ok 7 tys to piechta i lekkie jednostki a 1 tys rycerstwa
strona tatarska ok 9 tys jazdy
roznie zrodla podaja ale jazdy ciezkiej po naszej stronie było mało

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

233

Saturday, 27.11.2010, 12:14

"Walenie trupa" mi się nie podoba i to ja o to walczyłem. Pisałem właśnie o tym że losowość wystarczy już w przypadku szarży i nie potrzeba jej jeszcze w przypadku trawienia lub nie.
I to ja jestem jednym z obrońców tejże szarży:D Pomimo tego że mi nie poszczęściło i nie mam żadnych itemek ją zwiększających. I bronię jej pomimo tego że dopiero teraz zacznę ćwiczyć ludzia pobocznego:D
Jestem zdania że jeżeli coś jest szkolone i rozwijane przez 2 lata nie należy tego zabierać. Ale jestem również zdania że kto się nie rozwija ten się cofa więc można dać jakieś całkiem nowe itemki dające innym bohom nowe staty i tyla:D
Jestem również zwolennikiem zwiększenia dropu bo to ciut przegięcie żeby niektórzy grając 2 lata nie mieli biżu z 3 slotami (np ja)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

234

Saturday, 27.11.2010, 13:17

"Walenie trupa" mi się nie podoba i to ja o to walczyłem.



Nekrofil jeden:P

A tak na poważnie to skończcie dyskutować i poczekajce na rezultaty testów - wtedy abierzecie głos.

235

Sunday, 28.11.2010, 11:46

tak dla rozrywki ;) mały offtopik
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=1024

cos na temat szarzy :) i przy okazji pytanie czy szarza i jej efekty nie powinny byc rózne dla róznego rodzaju wojsk - szarża na piki nierzadko dl ajazdy konczyła sie porażką a szarza na czołgi już zupełnie traciła sens ale to tak poza tematem , wiem ze TE nie ma pokrycia w rzeczywistosci i nie można za wiele wymagac.

236

Friday, 03.12.2010, 11:40

czekamy a niedługo święta :)
może na świeta dostaniemy prezent w postaci patcha, bo jeśli nie to warto by było zmienić strone startową i strone wikipedii o TE
"wszystkie jednostki w grze maja mocne i słabe strony" na " im wiecej jednostek liczy Twoja armia tym łatwiej wygrasz jesli element losowy jakim jest szarża bedzie ci sprzyjał"
tekst "w grze można mieć kilku bohaterów" na w grze warto mieć tylko jednego bohatera - człowieka, bo z nim wygrasz napewno
a na wikipedii - nie liczy sie pancerz jednostek i rodzaj ataku , wybierz człowieka i szkol jak najliczniejsza armie"
aa i jeszcze
TE - jedna z niewielu gier online która możesz ukonczyć w miesiąc , wystraczy wyszkolic człowieka do 30 lvl , znaleźć Sandał Heraklesa i zaliczyć wszystkich bossow , w ciągu miesiąca , dwóch możesz przejść do epoki 6 ej

czy zgadzacie się ze mną ?? :)

237

Friday, 03.12.2010, 11:48

Ale jak będzie patch zmieniający człowieka to ja chce to widzieć poparte dowodami, po propozycje twórców znów tylko oddalały problem na jakiś czas.

Gdyż to któregoś tam levelu wszystko jest w miarę ok, a powyżej któregoś robi się imba !

238

Thursday, 09.12.2010, 22:30

w balansie jest jeszcze sprawa bosów z 6 epoki, bosów z 5 epoki można pokonać nie człowiekiem ale nie wiem czy ktoś pozaliczał bosów z 6 epoki nie człowiekiem. Bohater nie człowiek na 3 krotnie wyższym poziomie niż przykład poniżej tego nie dokona:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=95d19e8470

239

Sunday, 12.12.2010, 19:23

Ja mam już dość tej gry.
Dzieki lenistwu administracji na brak testów i jakikolwiek próby ukrócenia tej pojebanej sarzy i modyfikatora dochodzi do sytuacji ze kazdy obleg konczy sie zwyciestwem sarży, opis na stronie

Cytat

"System bohaterów. W grze można mieć kilku bohaterów, którzy poprowadzą Twoje armie do boju. Każdy z nich może być szkolony w używaniu różnych rodzajów broni oraz kręgów magii."
to wielka bzdura teraz. Powinno być "Grając tylko człowiekiem pokonasz kazdego bez względu na to co przeciwnik ma i masz szczescie w dropu czyli itemy do sarzy".

Na BW przynosi wam dochody odpowiednie ze tylko tą gra się zajmujecie i głaskacie graczy po główce.
Nic dziwnego ze coraz mniejsze dochody z TE i kurczenie sie graczy bo wam sie nie chce zajmowac czyms z czego jest mniejsza kasa. a problemy byly zgłaszane rok wczesniej, tylko jak zwykle wam nie chcialo sie wtedy sprawdzic czleka i itemy do sarzy ktore wprowadziliście. Przywrocenie znaczenia innych herosów problem rozwiąże tylko kasacja itemow do sarzy. Wtedy bez tych itemow był czlowiek losowy a sarza i tak wchodziła dosc często.

240

Sunday, 12.12.2010, 22:46

Trzeba umieć przegrywać z honorem ale widac ze nie umiecie i na człowieka zganiacie.


i w czym przeszkadza żeby człowieka szkolic my tak robimy i na dobre jak widac nam to wychodzi.:-)