Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

321

Wednesday, 15.12.2010, 00:45

expedycje

A czy zastanawialiście się jaki jest najlepszy heros na ekspedycje? Może po prostu trzeba zwiększyć modyfikatory pozostałym herosom poza człowiekiem, a wtedy szanse się wyrównają, bez osłabiania człowieka;)

322

Wednesday, 15.12.2010, 01:59

Nie rozumiem po co kombinujecie. Ja praktcznie wszytkie lokacje zaliczylem trupem ... czlowiek u mnie byl pod tym wzgledem na istanim miejscu, bo z jego brakiem bonusow liczenie ze wejdzie szarza to dla mnie porazka. A tak wystarczy pokombinowact troche, wykorzystac atuty jednostek oraz bonusy innych hero i mozna zaliczyc wszytko. Baa nawet podam taki paradoksalny przyklad ze kacyka w ep5 zaliczylem 24 lvlowym aniolkiem a 48 lvlowym trupem zrobilem na nim ponad 100 k na minus.
Niestety jak widac ci ktorzy zainwestowali w samych hero ludzi wykazuja ynteligencje porownywalna do tlumu kiboli - jak nie pomaga mlotkiem trzeba wziac wiekszy. A teraz placza jak sie okazauje ze ich jednostki nie beda mialy 500% dmgu. Zal mi was

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

323

Wednesday, 15.12.2010, 06:06

zgodze się z Toba Vilentr znam graczy którzy maja samcyh ludzi a znam tez co maja samych aniołków tylko zaczynając grę każdy wiedział że każda rasa jest dobra w czymś innym więc Ci co inwestowali w jedną rasę to szkoda mi ich:(

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

324

Wednesday, 15.12.2010, 06:31

Ale dlaczego Ci ich szkoda? Jedynie dlatego że nie będą juz kosić jak popadnie, a szanse wszystkich hero się wyrównają - tak jak powinno być od początku gry do końca?? Mi tam nikogo nie szkoda.

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

325

Wednesday, 15.12.2010, 07:22

No to może po prostu te itemy niech dają człowiekowi tylko szansę na szarżę, a modyfikatora niech nie podnoszą... wtedy powinno ukrócić to płacze niektórych :P

326

Wednesday, 15.12.2010, 08:03

Szkoda mi ich Shin bo sie biedactwom gra skonczyla i teraz będą musieli grac uczciwie a to może ich bardzo zaboleć.
Wiesz niektórzy po prostu nie potrafią przegrywać i muszą się użalać przed całym światem.

Alien nie pogrążaj sie już...

Teraz tylko czekam na post jerzysa "nic nie napisze"

327

Wednesday, 15.12.2010, 08:49

Pytanie do tych wszystkich którzy szkolili człowieka - jak to było zanim pojawiły sie itemy do szarży , jak wy wogóle graliście ,jestem pełen podziwu jak wam sie udawało dojść tak wysoko i tak wyszkolić tego jakże słabego człowieka - tak to zdaje sie jest ironia - tak sie to chyba fachowo nazywa -
a będzie tak jak do tej pory - a itemów różnych i dla człowieka jest tyle ze spokojnie da radę, ja się o to nie martwie.

328

Wednesday, 15.12.2010, 09:10

a mi na TE juz nie zalezy i sie z tego ciesze.
jak ten stan sie utrzyma poszukam sobie innej zabawy

zmiany (zakaz używania itemów przez czlowieka) jest niesprawiedliwy - wylane dziecko z kąpielą

329

Wednesday, 15.12.2010, 09:26

Tomm28 - 12 wypraw dzien w dzien do jaskini na lvl 3 dawalo nam przyrost dobowy expa ok 1200-1500 expow. Glownym herosem jest ciezko brac udzial w walkach przeciw wioskom rozbudowanym, zdobywal jeszcze expy w momentach jak ktos atakowal nasze wioski swoimi wypasionymi armiami. W ataku na inne wioski w zasadzie nie bral udzialu.

Prosze o nie wypisywanie placzow i placzow na placzkow zamulacie temat wazny temat ;)

Obecnie aniolek nie jest taki slaby nawet przy tej przepakowanej szarzy :P Poprostu wszyscy przyczepili sie tego ze trzeba porownywac te same jednostki. Z 5 epoki porownujac 4 rodzaje jednostek aniolek jest nie do wyjecia ( grom, bombowce i oba smigla ). A przed tymi przedmiotami na serwerze widywalo sie glownie nekrosy, nawet jak byly te przedmioty to nadal widywalo sie nekrosy ale i demony zaczely walczyc... ( anioly byly uzywane w obronach nie w atakowaniu innych graczy ) Ledwie pare osob uzywalo czlowieka na drugiej wiosce. Majac te przedmioty obecnie czlowiek zyskal sporo ale nie dlatego ze zadaje spory dmg ale dlatego ze jest najszybsza jednostka, jak skasuje mu sie bonusy ludzie przeskocza spowrotem na demony bo w ataku liczy sie by ubic jaknajwiecej jaknajszybciej - admini chcieli dac przedmioty dajace "kopa" w oblegach bo byl pewien zastuj, nie zbalansowali tych rzeczy pod wzgledem normalnych potyczek teraz jest placz ( sluszny ) ze gra wiele stracila, moze w takim wypadku latwiej jest wycofac felerne przedmioty badz je poprawic niz blokowac dla pewnej grupy graczy.

Pozatym zwracam sie z przypomnieniem jeszcze kolejny raz do adminow czemu dopuszcza sie nawet mysl ze moga byc w 4 epoce bohaterowie na 60 lvl!! W 4 epoce gdzie sa kirasjerzy bohater powinien byc z przedzialu 30-40 to poprawcie!!!

Do obslugi bombowcow najleprzy jest np aniolek i po to beda go ludzie trenowac i trzymac ;) Do lokacji najleprzy jest nekros. Kazdy bohater ma poprostu jakas funkcje ;)

Moj czlowiek jest na stolicy w pobocznych wioskach mam inne rasy wiec ja na tym niewiele zyskuje by zostalo tak jak jest ale ten procent pozwala naprawde na szanse w lokacjach dla czlowieka, dmg nie jest az tak wazny, ale to wszystkie jednostki powinny miec nizszy dmg z tych przedmiotow a nie tylko jednostki ludzi, pozostawiajac tak aniolek bedzie najleprza jednostka bo na 40 lvl nikt go nie ubije a w kazdej lokacji przynajmniej 14% a wiec 1-2 razy odpali szarze ubijajaca wszystko. Dodatkowo na demonie aniolki z 3 epoki rozwalac beda nadal smigla z 5 epoki, czolgi beda padac pod ciosami halek, a najleprzymi jednostkami beda te co maja najwyzszy stosunek szybkosc/cena.

Jesli ma byc patch niech testy beda robione z sensem, a przy okazji poprawcie naliczanie expa dla spasionych bohaterow w niskich epokach!!

330

Wednesday, 15.12.2010, 15:52

Rafix Ale ty jesteś głupi

Chyba skoro coś jest najbardziej opłacalne to logika każe w to inwestować -_- a nagle po 2latach zmiana zasad ,że to co najlepsze staje się śmieciem.

Głupotaaaa!

331

Wednesday, 15.12.2010, 15:54

dobrze gadasz :)

332

Wednesday, 15.12.2010, 15:57

To po co wzmocnili tego człowieka dostali itemy itd i tylko dla człowieka a dla inny hero nie a teraz chcą to zmienic.

niech sie w końcu zdecudują i przemyśla zanim cos zrobią bo to tylko sieje zamieszania i nie pewność w jakiego hero inwestować bo co jakiś czas zmieniają to.

333

Wednesday, 15.12.2010, 16:02

koniec z tymi pyskowkami do siebie każde następne obraźliwe słowo o którymś z osoba bedzie nagradzane warnem.

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

335

Thursday, 16.12.2010, 10:17

Pokrzyczeli , pokrzyczeli , nie widac tylko konkretow .

TimeEdge sklada sie z 2 grajacych sewerow , to co jest na T1 niekoniecznie jest na T2 , nie mozna jedna miara mierzyc wszyskich .
Ponawiam pytanie do administracji albo do wiedzacych ;
- Ile jest pelnych setow do szarzy ( pelny set , zakladamy set 3 czesciowy ) , ciekawe czy jest wogole 1 .


Rebalansujac przedmioty dla czlowieka spowodujecie ze przechodzenie lokacji specjalnych dla czlowieka bedzie bardzo utrudnione , mowie o lokacjach z danej epoki , ja osobiscie mam klopoty i przy zaliczaniu E5 a mam jednostki z E6 z wszystkimi technologiami , bo przypominam o absurdalnej jak dla mnie sytuacji gdzie szarza tak sie rozklada na lokacjach ze trzeba kilka razy wiecej zadac obrazen niz maja lacznie HP wszystki moby .
Przyklad ;

http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=0773b2d23a


Sam posiadam wieze i kobaltowe , predzej bez wiezy przechdozenie tej lokacji odposcilem sobie po kilku zgonach .
Przykladow na rozkladanie sie szarzy w lokacjach mam wiele , powyzszy przypadek to nie wyjatek to powrzechnosc .

336

Thursday, 16.12.2010, 10:54

a ja chciałbym zobaczyć jak wygląda walka pvp demon na 40 lvl vs. człowiek na 40 lvlu z pełnym zestawem do szarży.Zabierając ze sobą 10 lansjerów...

337

Thursday, 16.12.2010, 10:59

canis troche dziwna lokacje podales przy dziwnym ustawieniu woja ;)
na kucyka chodzi sie servo/bio-cyborg(z dopalka do hp)
hero sie daje na front(przy dff od 170-180)

t-formy maja za malo ataku i idac nimi liczysz tyko i wylacznie na szarze.

338

Thursday, 16.12.2010, 12:47

A ja bym proponował zrobić jeszcze symulacje oblężenia człowiek vs inne rasy, jestem ciekawy czy wynik będzie taki sam.

339

Thursday, 16.12.2010, 19:48

Jadowity ( Cobra ?? ) te przedmioty sa akurat glownie dla innych ras nie dla czlowieka. W oblegach najwiecej zyskuje aniolek ;)

Na lansjerach wynik bylby podobny bo to powiedzmy ta sama klasa wojska. Dla husarow juz jednak by tak nie bylo ale tych to raczej nikt nie wystawi 100 ;) I pojedynek powinien byc przeprowadzony dla bohaterow z przedzialu 30 i 40 lvl kazdy innych bohater w tej epoce to albo nie dowartosciowany albo przewartosciowany tak wiec nie powinien byc brany pod uwage ;)
A wiec 40 lvl czlowiek 25% i 245% - sandalki 2% i 150% - kobald 4% i 100% - wieza 8% i 50% czy jakos tak lacznie 39% i 500% LOL
Demon na 40 lvl ma "tylko" bonus do dmg z 100 dmg robi mu sie 180 i od tej liczby naliczamy % a wiec mamy lacznie 14% i dodatkowo 620% Hmm

Czlowiek zadal 600 dmg Demon 720 jedyne co to fakt ze czlowiek zaatakowal pierwszy ale gracz z demonem nie chodzi z kirasjerami a z rajtarami ktorzy sa szybsi o 50 pkt inicjatywy a wiec obie strony mialy by dokladnie taka sama inicjatywe dodatkowo rajtarow mozna wystawic wiecej niz kirkow, a jak maja byc takie same sily to testy powinny byc robione dla obu stron walczacych rajtarami co czlowiekowi jeszcze mniej sie oplaca.

Staty obu jednsotek:
Rajtar - Kirasjer
HP 230 - 350
A 100 - 110
def 50 - 60
I 200 - 150

cena 4 zelaza i 3 konie vis 1 siarka 5 zelaza i 8 koni biorac pod uwage tylko zezalo wystawiamy o 20% wiecej rajtarow czyli przyjmijmy:
ilosc 120 vis 100 co i tak jest zanizone bo w rzeczywistoscie bedziemy mieli predzej 150 do 100

Cios rajtara bez szarzy to: 180 dmg - obrona kirka 60 = obrazenia 120 kazdy cios - 30% bo zbroja a wiec powiedzmy 90. 350/90=niecale 4 tyle ciosow musza zadac rajtki by kirek padl.
Cios kirka: 110-50=60 + procent powiedzmy 80 dmg 230/80 = 3 tyle ciosow musi zadac kirek na czlowieku by padl rajtar
Jak dla mnie łeb w łeb tyle ze demonowych rajtkow jest wiecej:) Jesli w ciagu 3 pierwszych tur nie odpali sie 39% szarza na czlowieku to demon wygrywa a wiec ma szanse = 0,61*0,61*0,61=0,227 co oznacza ze ma 22,7% szansy na taka sytuacje plus dodatkowo ze wejdzie jego szarza w 1 rundzie czyli 14% co lacznie daje nam 36,7% na to ze to demon wygra a i tak w przypadku nawet odpalenia szarzy na czlowieku pamietajmy ze jednostek demona jest wiecej a bonusu od inicjatywy nie ma na niczyja strone. Czyli sklonny bym byl do tego ze wyniki rozkladaja sie jednak w okolicy 50%vis50% kazdy inny wynik testu jest raczej nagromadzeniem sie "szczescia".

Teraz aniolek tez na rajtarze vis czlowiek na kirku.
Staty obu jednsotek:
Rajtar - Kirasjer
HP 230 - 350
A 100 - 110
def 50 - 60
I 200 - 150
Po upgrade od bohaterow:
Staty obu jednsotek:

Rajtar - Kirasjer
HP 450 - 350
A 100 - 110
def 50 - 60
I 200 - 200
reg 160 - 0

cios kirka w rajtara to znowu az 80 co przy 160 regeneracji mowi samo za siebie :)
cios rajtka tym razem jest niezbyt powalajacy: 100-60 - procent lacznie jakies 25 czyli nawet w 10 rundach tez bez szans na ubicie wszystkich kirkow chyba ze wezmiemy pod uwage roznice ilosciowa... ale to tez bedzie graniczylo z cudem by jakis cios nie poszedl w proznie czyli mozemy sie chyba zgodzic ze walka nie bedzie rozstrzygnieta bez udzialu szarz, przy czym wiecej jednostek straconych bedzie po stronie czlowieka ( u aniola mala szansa by stracil wogle 1 jednostke ) 6 jednsotek kirkow musialo by w 1 turze trafic tego samego rajtara. A wiec te remisy byly by bardziej wskazane jako zwyciestwa aniolka.
Szarze tu znowu ze czlowiekowi nie zadzialaja 3 razy pod rzad szarze czyli te 22,7% dla aniolka plus ze zniolkowi w 1 rundzie zadzialaja ( dmg = 400-60= 360 auu ale nie do konca bo minus procent za roznice w broni czyli zostanie nam jakies 250 kirki przezyja :) a jednak nie bo jest ich znaczaco mniej a wiec bardzo malo dotrwa do kolejnej rundy ) 14% na to zdarzenie.
Szarza zadziala u czlowieka mamy: 110*6-50=610 a wiec o cale 160 wiecej dmg niz maja aniolki zycia. Tak udalo nam sie pokonac czesc jednostek aniolkow ( pamietajmy ze jest ich znacznie wiecej ) ale pomijajac liczebnosci to i tak beda juz ostro przetrzebione ze mozemy uznac ze jest jednak szansa na wygrana 39% , jezeli jednak nie uda nam sie odpalic szarzy w tej pierwszej rundzie to by wygrac mamy jeszcze szanse ale wylacznie w 2 rundzie czyli 47%*39%=18,3% razem obie szarze to ok ( pomijam inne zdarzenia ktore moga sie wydarzyc ;) ) 57,3% ze czlowiek wygra.
Biorac pod uwage zdarzenia i jaki efekt przynosza tak jednsotki czlowieka pokonaja jednostki aniolka!! Huraa tylko ze minimalnie buuu. A czlowiek mial bic aniolka z zalozenia:/

Nekros vis czlowiek - tutaj tak szczerze mowiac waham sie bo nekromanta powinien wziasc jednsotke o stosunkowo duzym HP czyli tez kirka.
poprawione jednsotki:
Rajtar /kirek - Kirasjer
HP 230/350 - 350
A 140/150 - 110
def 90/100 - 60
I 200/150 - 200

rajtek vis kirek :
rajtek dmg = 80-procent daje nam ok 55 7 ciosow do pokonania
kirek dmg = 110-90=20 plus procent czyli az 26 9 ciosow do pokonania
a wiec 22,7% ku stronie nekrosa i pewne 14% czyli 36,7% wygrywa.
szarza rajtka 140*4=640 wchodzi lekko.
szarza kirka 660-90= 570 wiecej niz ma rajtek. Bardzej zdecydowanie wygrywa czlowiek ale wynik oscyluje w okolicy 60 vis 40 u bukmachera

kirek vis kirek
kirek(n) dmg = 150-60=90 350/90--> 4 ciosy
kirek(C) dmg = 110-100= 10 35 ciosow :D nawet przy przewadze inicjatywy
ewidentnie 22,7% dla nekrosa.
i z racji na roznice inicjatyw tylko 9% ze odpali szarze w 1 rundzie otrzymamy: 31,7% ze nekros wygra
do 39% ze wygra czlowiek jeszcze czlowiek ma szanse wygrac w 2 rundzie ale na to to juz tylko 52%*39%=20%
lacznie mamy znowy 60 vis 40 obstawiamy na czlowieka.
Ale tak by bylo gdyby nekros nie wykonal taktyki i na 1 linie nie puscil zmylki w psotaci 1-2 ( zaleznie od statow bohatera przeciwnika) jednostek bo jak by wykonal posuniecie taktyczne to czlowiek laduje z zupelnie innymi ustawkami u buka takimi na swoja niekorzysc by bylo jasno ;)


Tak wiec czy rzeczywiscie az tak wypasiony jest ten czlowiek ?? Jedyne co daje sie zauwazyc to fakt ze te przedmioty sa wypasione bo w przypadku poczatku tej epoki czlowiek mialby o 10 nizsza inicjatywe wszedzie i o 5 % nizsza szanse na szarze a wiec 5% walk zamiast na korzysc czlowieka wychodzilo by na korzysc innych ras.
Zmniejszyc bonus do DMG tych przedmiotow bo inaczej i tak bedziemy sobie zlomowac co chwila armie i zmienic naliczanie expa by nie bylo przerostow bohaterow na poziom epoki! ( gnebienia nowych/slabszych graczy )

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

340

Thursday, 16.12.2010, 20:06

Elmik ogolnie jedna korekta obliczeń:
Obrażenia liczy się na podstawie wzoru (symbole wymyśliłem z marszu)

[(x+y)-z]+m-o=d

Gdzie:
x- obrażenia podstawowe
y- bonus do ataku
z- klasa pancerza (wartość wyrażona w %)
m- modyfikator szarży (wartość wyrażona w %)
o- obrona
d- obrażenia otrzymane

Np. Kirasjerzy Człek 40 vs Necro 40 bez itemów

[(110+0)-0%]+245%(269,5~269)-100=279 + szansa na kolejny cios

[(110+40)-0%]+0%-60=90
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling: