You are not logged in.

PYTANIE Balans ras

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Monday, November 8th 2010, 2:29pm

PS.
Można rozważyć bonus do szarzy dawany przez mury (powyżej 20 lvl np.). Teraz mi to do głowy przyszło.

to ja może jednak to skomentuje :P hahahahahaha
żeby nie było, że spam to uważam , że to nie za dobry pomysł. My tutaj mieliśmy rozwiązać problem a nie wzmacniać juz i tak przesadzoną postać jaką jest czlowiek - może jeszcze zaproponuj żeby dostawać bonus do modyfikatora jak się ma 3 ludzi w 1 oblezeniu :P

22

Monday, November 8th 2010, 2:35pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)


23

Monday, November 8th 2010, 2:36pm

No nawet bardzo oczywiste z tym , że czlowiek dostawałby jeszcze wiekszy bonus niż reszta - myślałem , że to oczywiste ...

24

Monday, November 8th 2010, 2:41pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)


kotul

Trainee

Posts: 112

Location: Kraków

  • Send private message

25

Monday, November 8th 2010, 2:44pm

Dawanie czegokolwiek co zwiększa modyfikator do szarży w celu "osłabienia" człowieka jest pomysłem z pupy. Gdyż każdy dodatni modyfikator zwiększa siłe człowieka.

Problem jest taki że wszyscy inni bohaterowie mają siłę zwiększaną liniowo, zaś człowiek (jako jedyny) kwadratowo.

Sens ustawiania stałej wartości wzrostu co poziom i liczenia że wszyscy mieliby wtedy równo byłby gdyby człowiek dawał albo stałą szanse na szarże, albo stały modyfikator. Inaczej nie da się tego wyrównać.

26

Monday, November 8th 2010, 2:47pm

kotul , wkoncu ktoś logicznie myśli.

Dlatego zawsze radziłem robić porównania przy stałej, gdzie szansa na szarże wynosi 100%, zresztą ciekawi mnie co by było jak by miał 101% :D, szansa na podwójną ? :D

27

Monday, November 8th 2010, 2:52pm

Chłopie ja nie wiem czy ty wiesz o czym mówisz wogóle ... 2% wiecej dla człowieka ... Nie słyszałem wiekszego absurdu. 2% dla demona nawet jak wejdzie ta szarża i nawet jak bedzie mial sprzęt to bedzie i tak niestety niebagatelnie mniej niż to o co wszystkim chodzi. Co ci da takie rozwiązanie - jedynie to , że wojska broniące bedą miały jakąś szanse na szarże w postaci 2% - haha :P albo człowiek, który broni osady dostanie jeszcze 2% - o kur... to już coś - ale tylko dla czlowieka - czyli bardzo nie fair. A może dla kazdej armii która bierze udział w obronie - czyli po co cokolwiek zmieniać skoro każdy dostanie - bezsens. Zabunkrowane wioski osłaniane przez hordy czlowieków będą jeszcze bardziej zabunkrowane. Jeżeli temu ma slużyć ta gra to jaki jest wogóle sens dalszej dyskusji - bo niektórzy myślą tylko o sobie, a my staramy się tu w jakiś sposób rozwiązać poważny problem.

I bardzo proszę o niepisanie rzeczy w stylu , że każda rasa jest w czymś najlepsza:P bo to jest tym bardziej śmieszne:D Rasa człowiek - bije wszystkie inne w każdej kwestii ponieważ można zrównać statystyki przedmiodmiotami - i tak jak juz to wcześniej powiedziałem - to nie jest miarodajne w przypadku czlowieka.

Ot kolejny pomysł :

- żeby każda rasa miała właśnie zakaz noszenia przedmiotów ZWIĘKSZAJĄCYCH RASOWE STATYSTYKI...

28

Monday, November 8th 2010, 2:54pm

Dodam , że kotul pomysł super - albo stała szarża albo modyfikator - ale już o tym napisałem wcześniej - napisałem żeby dać czlowiekowi max 15% albo max 200 % do modyfikacji :P

29

Monday, November 8th 2010, 2:58pm

Mi się najbardziej podoba pomysł Nuka.
Wprowadzenie % umiejętności każdej rasie tylko by dodało smaczku walkom ;)

Golem

Intermediate

Posts: 412

Location: Rivia

  • Send private message

30

Monday, November 8th 2010, 2:59pm

ja powiem tak może nie gram długo jak inni bo dopiero rok ale nie da się ukryć że człowiek jest nie do zastąpienia ale gdy mu wejdzie szarża a gdy nie?? dostaje lanie jak żaden inny więc żeby wyrównać szanse z innymi bohaterami zgodzę się z tym pomysłem z daniem jakiś procentowych bonusów do innych bohaterów

31

Monday, November 8th 2010, 3:03pm

Ale nikt nie ma nic przeciwko dodawaniu takiuch rzeczy - ale ponieważ nie grasz zbyt długo to zapewne nie wiesz co to jest czlowiek na 45 lvl z full sprzętem - nie ma tak że szarza nie wchodzi :P wystarczy , że ci wejdzie raz na 3 rundy jak masz potężny modyfikator to i tak wygraleś albo przynajmniej dużo expa dostaniesz i bardzo dużo straci twój wrog.

32

Monday, November 8th 2010, 3:03pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)


33

Monday, November 8th 2010, 3:07pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)


34

Monday, November 8th 2010, 3:11pm

Człowieku z tobą sie rozmawia jak ze ścianą:D Piszę ci , ale także inni, że nikt nie chce ani dodawać ani całkowicie zabierać czlowiekowi zdolności - my chcemy w jakiś sposób zrobić balans żeby każdy miał równe szanse...

Co z tego że demon ma stałe modyfikatory - a czy człowiek ich nie ma ? przecież ma inicjatywe - co oznacza, żę atakuje 2 razy przynajmniej - to tak jakbyś miał 2 razy wiecej ataku - dziwne , że muszę tłumaczyć ci takie rzeczy ...

Anioł załóżmy +200 hp no i te 14% na szarże - o ile zdąrzy :P ponieważ armia czlowieka ma wiecej inicjatywy oraz wieksza szanse na atak.

nieumarły - wg mnie jedyna postac z gry która miała jakiekolwiek szanse na szarże czlowieka - do czasu jak sie pojawil zwój zwany Błękitna Wieża Bogów oraz artefakt - Sandał Heraklesa. Ale teraz tak jak reszta bandy jest do niczego ...

kotul

Trainee

Posts: 112

Location: Kraków

  • Send private message

35

Monday, November 8th 2010, 3:14pm

Moja propozycja rozwiązania problemu (przy założeniu że nie wprowadzamy dodatkowych umiejętności)

Weźmy nieumarłego i człowieka. Przyjmijmy (teoretycznie) że bonus do obrony pokrywa się z bonusem do inicjatywy.

Nieumarły ma na 1lev +10 ataku. Niech nasz człowiek też ma taką teoretyczną wartość. Przeciętnie jednostka atakuje za 110 (może mniej lub więcej ale to jest przeciętnie).

Ustalmy człowiekowi modyfikator do szarży na +200% na stałe. Więc +20 ataku to modyfikator 0,045 powinien starczyć. Dajmy więc 5% na starcie. Teraz nieumarły uzyskuje 0.75 do ataku na poziom - więc człowiek powinien 0,0034 na poziom.

Bazując na tym że obrona jest lepsza od inicjatywy proponuje.

Człowiek
Na pierwszym poziomie 5% na szarże, modyfikator +200%.

Co poziom +0.5% na szarże.

I dodatkowo zmiana modyfikatora z przedmiotów do modyfikatora szarży na nie dodawanego, ale maksymalnego (tak jak pisałem w pierwszym poście)

This post has been edited 3 times, last edit by "kotul" (Nov 8th 2010, 3:23pm)


36

Monday, November 8th 2010, 3:26pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)


37

Monday, November 8th 2010, 3:30pm

Problem w tym, że my to już dawno temu zrobiliśmy ponieważ jest w grze coś takiego jak symulator.... Więc albo coś zaproponuj sensownego albo sie nie wypowiadaj :D

Żeby nie było spamu - Ja popieram pomysł kotula.

38

Monday, November 8th 2010, 3:53pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)


39

Monday, November 8th 2010, 4:04pm

Dobra, jak chcecie faktów to proszę. Zobaczcie ile jednostek zabijają mi jednostki bez szarży, i sami sobie odpowiedzcie.

100 Czolgów Człowiek 25lvl. vs 105 Czołgów Demon 34+ 70 Czołgów + 80 Zmechanizowanej Anioł 29 + 10 Apache Człowiek 29

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=9b8e4d9033

A ile bym stracił jednostek jak by szarża nie weszła nigdzie,?, pewnie niewiele więcej.


40

Monday, November 8th 2010, 4:09pm

treści usunięte.

This post has been edited 1 times, last edit by "Konował" (Nov 17th 2010, 9:51pm)