Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

381

Wednesday, 22.12.2010, 12:44

ludzie pójdźcie wreszcie po rozum do głowy

1wszy problem to przepakowany człowiek - skoro testy pokazują ze goły potrafi załatwić wyekwipowanego "każdego" to znaczy że problem jest i trzeba go rozwiązać

2gi problem i to wcale nie mniejszy to przepakowane itemy i nie rozumiem dlaczego wszysty ten problem ignorują (a raczej rozumiem bo to czysta prywata)

item który daje bonusy każdemu takie jakie ma 21 levelowy człowiek jest do skasowania a nie do zakazu używania przez człowieka

a stworzenie zbalansowanej gry to zagadnienie trochę trudniejsze niż jej zakodowanie


a swoją droga to może zablokujmy też jakieś inne przedmioty dla innych ras np aniołom broń białą, ablo trupom amulety. Bo dlaczego nie, a na pewno znajdzie się ktoś kto w ramach własnej prywaty znajdzie odpowiednie uzasadnienie


a na poważnie to gdyby np obrona była odejmowana od obrażań przed naliczeniem mnożnika z szarży to pewnie nie byłoby całego problemu ale o ile pamiętam to tego nie można zmienić bo święty kod programu nie pozwala na taka zmianę

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Kramer" (22.12.2010, 13:00)


382

Wednesday, 22.12.2010, 13:13

Zgadzam się z Camisem ponad dwa lata szkolenia człowieka poszło do kosza.
Wnioskuję że zrobiono to celowo nie by uatrakcyjnić grę lecz by narobić zamieszania.
Bo aż wrze od dyskusji. Jest to typowe dla Ludzi którzy nie wiedząc jak zrobić by gra była
dalej atrakcyjna. Każde Hero ma swoje wady i zalety i tylko od gracza zależy co wybierze.
A nie żeby za mnie decydowano nie dosłownie ale ujmując zalety danego Hera i to pod
koniec gry. Chyba że jest planowana 7-epoka. W co raczeń wątpię ze względu na jakość
pracy Administracji i Twórców tej gry.
Jest to moja pierwsza i ostatnia wypowiedź a zarazem Podsumowanie całości TE.
Życzę wszystkim użytkownikom gry Spokojnych Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Staropolskim obyczajem
gdy w Wigilię gwiazdka wstaje
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Przy tej pięknej sposobności
i ja życzę wam radości
aby wszystko się zdarzyło
z roku na rok lepiej było!

383

Wednesday, 22.12.2010, 15:29

a wg ciebie wszystko jest ok jeśli te same przedmioty wpakujesz w wysoko levelowego człowieka??



ciężko powiedzieć.
o testy (i ich wyniki) się nie doprosiłem.

od początku było takie założenie gry że hero człowiek jest dużo silniejszy i losowy.
Miało to uatrakcyjnić rozgrywkę (nie wystarczyło postawić kumulację i zniknąć na kilka dni żeby być bezpiecznym).

Każdy miał wybór - mógł szkolić człowieka.
Moge się zgodzić że człowiek 40+ z 3 x itemy jest przegięty.

Ale z drugiej strony człowiek 1-20 bez itemów (a tak wówczas grałem) jest bardzo słaby.

Dla mnie jest to logiczne że inwestuje w słabego ale "z widokami".
Teraz kiedy widoki są zabiera mi się zabawki.

Przykre :(


RED, miałeś ten sam wybór - mogłeś męczyć się z expieniem człowieka - dwa lata temu, bez itemów do szarzy

moim zdaniem dzisiaj problem jest ze ktoś z czołówki, kto ma itemy do szarzy, powołuje nowego herosa (nie człowieka) lvl 1 i daje mu komplet.

Ale niestety.
Sprawa z szarżą została załatwiona po najmniejszej linii oporu.
Wprowadzony został pomysł na który administracja wpadła na początku (krótko po założeniu topika).
Cała dyskusja graczy, pisanina i pomysły, poszły na marne ...

szkoda.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

384

Wednesday, 22.12.2010, 16:04

W końcu admini zrobili pierwszy krok do wprowadzenia normalności w grze. W końcu pozostali herosi prawdopodobnie będą znów grywalni. DZIĘKUJĘ w imieniu tych którzy maja choć trochę oleju w głowie, a reszta niech dalej biadoli i snuje swoje farmazony.

ps.
Elmmisiek... blagam nie pisz juz bo co 3 post jest twoj i nic nie wnosi do tresci a na forum nie ma opcji ignoruj posty osoby XXX.

385

Wednesday, 22.12.2010, 16:59

RED, miałeś ten sam wybór - mogłeś męczyć się z expieniem człowieka - dwa lata temu, bez itemów do szarzy


miałem i gdybym na początku gry wybrał człowieka to nie męczyłbym się tylko bym robił swoje i podejrzewam,że byłby teraz na takim samym levelu jak mój demon teraz (o ile nie wyżej :P)Teraz, gdy pojawiły się itemy do szarży każdy expił człowieka na łeb na szyję, żeby go potem wystawiać z tymi samymi itemami w oblegach.Te same oblegi wygladają tak,że biorą w nich udział sami hero klasy człowiek, bo kto będzie miał więcej itemków temu na początku wejdą szarże i wygra.Zero strategii,zero kombinowania jak najwięcej woja i hurra a może się uda...

386

Wednesday, 22.12.2010, 17:40

w sumie jestem przeciwnikiem w/w zmian bo rasa czlowieka bedzie na wymarciu
Ci ktorzy juz wyszkolili swoich herosow tak jak ja (4 miejsce na T2 ) w sumie jest ta zmiana obojetna
za to niemysle aby ktos powolywal i szkolil nowych ludzi od zera wiec zostana tylko najlepsi herosi
a reszta wyginie
wiec ogolnie ta zmniana jest mi obojetna co nie oznacza ze nie mam zalu do tworcow gry za zmarnowanie czasu ktory poswiecilem na jego szkolenie
pozatym uwazam ze problemem nie jest czlowiek i itemy do szarzy
a kiszenie sie czlowieka na poziomie 4 lub 5 w 3 epoce
trzecioepokowa armia ok 1000 z czlowiekiem na poziomie 5 epoki gdy wejdzie szarza w 1 rendzie jest naprawde niedopokonania
ale ten heros nie powinnien byc w 3 epoce i miec staty z 5
gdyby staty herosa ograniczala epoka mysle ze niebylo by problemu z zadnym herosem i niepotrzebny bylby rebalans

czy admini probowali symulacji
3 epokowy heros z 3 epokowa armia vs 5 epokowy czlowiek i 5 epokowa armia ??
i na odwrot
pewno nie bo to zbyt duzo roboty byloby
ciekaw jestem jak teraz 5 epoka bedzie mogla walczyc z 3 na oblegach ???
1000 vs 100 cienko to widze dla 5 epoki przy istniejacym balansie ras
wczesniej byl przynajmniej cien nadzieji ze szarze wejda i obleg rozstrzydnie sie na strone klanu z przewazajaca 5 epoka
teraz juz nie ma sensu nawet startowac do oblegow z klanami z przwazajaca 3 epoka i herosami ze statami z wyzszych epok
co najwyzej mozna walczyc o remis
a to jest bezsens

wiec zamiast oslabiac czlowieka wystarvczylo ograniczyc staty herosa do epoki
ps. nie robilem symulacji moich teori bo skoro administracji szkoda czasu na poprawienie gry to mi tymbardziej szkoda dawac im kase za symulacje

387

Thursday, 23.12.2010, 23:22

Niby czemu to jest złe?
Wymaga wielkiej cierpliwości doprowadzić herosa do 40ego poziomu w 3ej epoce. A że 3cia epoka jest najbardziej grywalna to wiadomo nie od wczoraj :)
Sugerujesz zatem, że jeśli ktoś gra tylko dla 3ej epoki, bo uważa ją za NAJLEPSZĄ, to nie powinien mieć prawa rozwijania herosó35% zabieranego expa to wystarczająca kara za siedzienie w 3ej epoce :P
A Tobie tyż nikt na siłę nie kazał iść do 5ej epoki, która jak wiadomo wypada najsłabiej w walkach :>

388

Friday, 24.12.2010, 00:05

Tak, to fakty niezaprzeczalne, ale nikt też nia kazał wszystkim Żulom = simom... tak tak Panowie.. simom, skakać do 5 i 6 epoki... Póki co możecie tam spokojnie simować, ale tylko póki co :D Wesołych Świąt :)

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

389

Friday, 24.12.2010, 00:43

Się okaże :D :P

390

Friday, 24.12.2010, 00:55

Wiem kolego, ale poczekaj aż odwinę kanapkę z gazety ;)

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

391

Friday, 24.12.2010, 10:03

Legendarne kanapki z gazety :P w jakiej były...Wyborcza?? :P

392

Friday, 24.12.2010, 10:36

Guargdian simuje w 4 :P na wioskch po WUJU
jeden pies

393

Friday, 24.12.2010, 15:17

Oj wy znowu te swoje przekomarzania ......

394

Thursday, 30.12.2010, 00:09

Guargdian simuje w 4 na wioskch po WUJU
jeden pies

Rycerzyku-simku małej wiary... jak Ty niewiele wiesz :D Dopytaj swoich kolegów z sojuszu skąd mam swoje wioski, a później się wypowiadaj w danym temacie.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

395

Thursday, 06.01.2011, 10:11

Spamowi mówimy zdecydowane NIE. Na temat panowie;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

396

Saturday, 15.01.2011, 10:34

w związku z wprowadzeniem blokady na używanie zwojów z bonusami do szarż przez bohaterów rasy: człowiek, uważam, że powinna być wprowadzona możliwość "wyciągnięcia" zwojów i run z przedmiotów z prefiksami dla człowieka lub zmiana tych prefiksów w już złożonym przedmiocie na pasujący do innej rasy

pisałem już w tej sprawie do SushiMakera, ale dostałem odpowiedź, że nie będzie to możliwe....

jednak może znajdą się gracze, którzy uważają podobnie jak ja i poprą moją prośbę, i okaże się to jednak możliwe do wykonania

397

Monday, 02.01.2012, 14:34

Odswieze watek:
Przyjzalem sie ponownie balansowi bohaterow i prosil bym by opiekunowie gry wypowiedzieli sie w kwesti jak to teraz wyglada:

Walki 10 lvl bohaterow w I epoce
20 lvl bohaterow w II epoce
30 lvl bohaterow w III epoce
40 lvl bohaterow w IV epoce
50 lvl bohaterow w V epoce
i 60 lvl bohaterow w VI epoce

Oraz takie pytanie dlaczego bohater czlowieka zostal zbytnio oslabiony ?
Na 60 lvl moze osiagnac max 35% szans na szarze i 350% bonusu do dmg. Kiedy kazdy inny bohater ze sprzetow juz na 1 lvl ma 38% szansy i 375% bonusu Tak wiem nie ma w calej grze nikogo kto mial by caly ten zestaw ale tez nie ma gacz z bohaterem na 60 lvl :) Moze po pierwsze nalezalo by po ponownych testach i ponownym swiezym bez emocji spojrzeniu podniesc podstawowe bonusy czlowieka np do 10% szansy na szarze co dalo by na 60 lvl 40% szansy na szarze i dmg do 100% co w efekcie na 60 lvl dalo by 400% a wiec czlowiek na 60 lvl mial by szanse osiagnac minimalnie wieksze bonusy niz inne rasy ( juz od 1 lvl ) w kwesti szarzy.
A takze pytanie czy bonus inicjatywy czlowieka nie rosnie delikatnie zbyt wolno ? 0,5 pkt na 1 lvl to troche marnie w szczegolnosci ze bonus czlowieka do inicjatywy jednostek juz na 60 lvl jest jedynie 60 pkt inicjatywy co w 6 epoce przy sredniej iniciatywie jednostek ( ponad 300 ) stanowi ponizej 20% bonus zas dla demona bonus 110 ataku przy sredniej 150 ataku to jest powiekszenie mocy jednostki o prawie 100% !!! Nekromanta i jego bonus do defensywy jednostek 55, zwieksza srednia obrone jednostek o ciut ponizej 50% ( atak zreszta tez ) aniolek za to ze swoim niedocenianym bonusem do HP 240 pkt i regeneracja banalne 90 HP/ture stanowi tez ponad 75% bonus do podstawy punktow zycia jednostek a regeneracja sprawia ze w zasadzie oddzial aniolka ma niewielkie szanse na porazke.
Moze warto zmienic bonus do inicjatywy czlowieka np poczatkowy oslabic do 20 i by rosl 1,5 pkt na lvl ( mniej wiecej tak jak atak demona ) co dalo by mu na 60 lvl bonus dla jednostek 110 inicjatywy zamiast 60 i stanowilo by ok 35% wzmocnienie inicjatywy, a wiec i tak nizsze wzmocnienie niz u innych bohaterow. Ale odpowiednie dopasowanie pozostawiam do testow ;)

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

398

Tuesday, 03.01.2012, 07:58

38% nie mają (chyba) ale 34% jak najbardziej:D

I popieram.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

399

Tuesday, 03.01.2012, 09:22

głowa 16% 100 %
tułów 8% 50%
nogi 11% 50%
artefakt 3% 175%
+ -----------
38% 375%
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?…ZEE&hl=pl#gid=9

Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

400

Tuesday, 03.01.2012, 10:26

Wałkowane już było ale moze w nowym roku inaczej na to spojrzą Bogowie ;)