Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

401

Tuesday, 03.01.2012, 10:42

bogowie spojrzeli tak jak dotychczas.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

403

Tuesday, 03.01.2012, 10:45

Cytat

bogowie spojrzeli tak jak dotychczas.



Najlepsza wypowiedź roku, od razu humor się poprawił o Bogowie:)

Nick w grze - Elzutek ID- 215
Nie ukrywam się za zmyślonymi nickami na forum, zdobądź się na odwagę i podaj nick z gry, a rozmowa będzie możliwa!

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

404

Tuesday, 03.01.2012, 11:51

Ba ale próbować warto :love:
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

405

Saturday, 04.02.2012, 11:39

Szarża dla człowieka moja propozycja

myślę, że całkiem dobra i nie krzywdziła by rasy klasy człowiek:
Szansa na szarżę niech pozostanie taka sama jak ma człowiek z lv
Modyfikator ataku należało tylko dodać do poprzedniego z lv lub dodać 50% z przedmiotu i powiększyć o tyle modyfikatora ataku dla człowieka.
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

406

Saturday, 04.02.2012, 11:46

Ewentualnie proponowałbym czar dla człowieka zmniejszający szarżę wrogiej jednostce

Np. Czar Błysk Haal-Haal-OR (pierścień, amulet)
Efekt:
Szansa na szarżę wrogiego oddziału -2% (-0,5/lv)
Modyfikator ataku -30% (-10%/lv)
Rundy działania 1 (0,25/lv)
Ilość ładunków 1
Wymagania: Magia 12lv Żywiołów
Maksymalny poziom zaklęcia: 5
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

407

Friday, 10.02.2012, 21:28

Powoli temat z nieoszacowaniem wpływu zmniejszenia szarży u ludzia będzie coraz bardziej pilący. Już dziś inne rasy nie dość że mają więcej % szansy niż człowiek do 54 lvl to jeszcze przewaga modyfikatora jest miażdżąca. Powoli człowiek staje się najgorszą rasą.
W momencie wprowadzenia zmian, u graczy bywał praktycznie tylko sandał, niektórzy mieli KOS, teraz są gracze z kompletem do szarż, i okazuje się że człowiek pomimo wrodzonej zdolności jest w niej wręcz najgorszy. A potrzeba potwornych kosztów (i nie wiem zresztą czy w ogóle się uda) żeby człowiekowi dać bony odpowiadające jakejkolwiek innej rasie na 54 lvl!!
Więc Bogowie naprawdę warto pochylić głowy nad tym problemem.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

408

Saturday, 11.02.2012, 01:03

Czyli Szanowna Administracjo, pocięliście człowieka i daliście krótko mówiąc ciała...

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

409

Saturday, 11.02.2012, 10:13

Fakt faktem, bo kto mógł się spodziewać że z itemów można wyciągnąć aż tyle % szansy na szarzę, na dodatek z tak ogromnym modyfikatorem. Jak zobaczyłem to też mi szczęka opadła :P
Prostym i skutecznym rozwiązaniem (za którym oponowałem juz przy ostatnim rebalansie) jest drastyczne obcięcie modyfikatora z itemów...tak aby np. komplet itemów do szarzy dawał powiedzmy max. 150-170% do modyfikatora. Człowiek wtedy posiadał by zdecydowany atrybut przynajmniej w tej umiejętności.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

410

Friday, 02.03.2012, 23:10

To już jest farsa co się dzieje z tą grą.


Zapraszam do licytacji:)

Szanowna administracjo!!!!


Podejmując temat re balansu człowieka i odcięcia od dostępu do zwoi modyfikujących szarżę nie podawaliście nam faktów. Nie znaliśmy zwoi z szarżą, ba nie wiedzieliśmy że są lepsze wersje już znanych!!
Teraz po pokazaniu się najnowszego okazuje się że każda inna rasa od 1 lvl może wyciągnąć 41%!!!!! A człowiek maksymalnie 35%!!!!! Nie wspominając o modyfikatorze który jest porażająco większy przy zwojach!!!!!!
Na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić że człowiek jest najgorszą rasą, i 3 lata gry nim idzie się je....!!!
Pora chyba odblokować wszystkie zwoje z powrotem ograniczając np szansę na szarże do 50% ale modyfikatory powinny być sumowane bez ograniczeń tak samo jak w przypadku szarż bohów. Przecież nikt nie wpadnie na pomysł blokowania max defa umarlaka czy ataku u czerwońca,a zwiększenie tych cech u innych ras wraz z lvl runkami itd zrównoważy modyfikator u człowieka, do tego każda rasa bedzie mogła minimum te 41% osiągnąć.
Temat jest jednak palący bo wystarczy nawet 2 graczy w jednym klanie z kompletem do szarż żeby zdominować tą grę (chodzi o oblegi) proszę o szybkie ustosunkowanie się.
A znając realia i dotychczasowe wasze postępowanie pewnie (niestety) skończy się moja zabawa w tą grę. Wybór rasy określa styl gry, dobór wioski ciuchów itd. Teraz się okazuje że ponad 3 lata poświęcone tej grze idą na marne:(
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (02.03.2012, 23:28)


411

Friday, 02.03.2012, 23:36

Ole... Jak ktoś wyciągnie 41% to będzie pojedynczy przypadek. Więc nie generalizuj.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

412

Friday, 02.03.2012, 23:47

Jak mam nie generalizować?
Jutro może być 1 osoba. A może i 10 nie wiesz jak i komu będzie dropić.

Na 100% po zakończeniu licytacji może być 1 taki zestaw to wiem na pewno. Admini wiedzieli o tym i nawet się nie zająknęli. A jeśli jest zamiennik BWB albo jeszcze inny artefakt? Jeszcze nie tak dawno był tylko sandał. A jeśli jest zamiennik KOŚ to na bank jest coś lepszego zamiast wieży.

Tak naprawdę nawet nie wiemy ile można wyciągnąć do szarży z jakim modyfikatorem.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

413

Saturday, 03.03.2012, 01:05

Mi chodzi o to, że jeszcze baaardzooo dłuuugooo nie będzie pospolite bieganie a takich ciuchach... A zrobienie herosa człeka 30ty-35ty poziom to aktualnie moment :>
A oblegi wygrywają szarże... i jeszcze długo człek ich będzie mieć najwięcej (tak indywidualnie jak i w skali serwera) :>

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

414

Saturday, 03.03.2012, 01:49

Przepraszam o czym ty mówisz?

Coraz więcej ludzi ma już Rzekę (między innymi dlatego tak o ING się teraz biją) a to jest 54 lvl z KOŚ. A to już nie jest taki moment wzionąwszy pod uwagę modyfikatory to pewnie będzie 60 jak nie lepiej. Ja wiem o 5 osobach z kompletem (bez nowego) a na bank jest więcej.
I nie mówimy o skali servera tylko klanów. Wystarczy te 5 osób z przyzwoitymi armiami + czerwońce w jednym klanie i każdy obleg jest ustawiony.
Na szczęście te osoby są "po rozstrzelane" że tak powiem. Ale wystarczy ciut farta i nie będzie tak miło. To może być dziś jutro a równie dobrze i za rok. Ale tego nie wiesz.
Za to na pewno wiemy że jest taka opcja. My od teraz Admini od zawsze.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

415

Saturday, 03.03.2012, 10:12

a dla mnie czlowiek nadal jest przegiety ;p

liczy sie kolejnosc atakow a czlowiek ubije wszystko ze swoja inicjatywa i szarza jeszcze zanim przeciwnik zaatakuje

416

Saturday, 03.03.2012, 10:14

Według mnie przedmioty na szarżę na innych ras dodają smaczku ;)
Ale ciągle to stado człeków będzie podstawą oblegu ;)

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

417

Saturday, 03.03.2012, 16:17

A .... prawda za przeproszeniem.

Nie robię boha w pośpiechu do specjalnych akcji tylko normalnie gram nim od początku robiąc lokacje itd., więc widzę dokładnie jak wygląda nim codzienna gra. Nie wejdzie szarża (a często to się zdarza) to leży i kwiczy. Jest raptem 7 ludzi z wyższym lvl niż mój i ich też to dotyczy.

Na 52 lvl macie + 56 do ini przy inicjatywie jednostek równej 200+ co zapewnia maluteńką szansę na drugi atak w turze więc fakt zaatakują pierwsze ale bez szarży zadają mniej uszkodzeń niż demon, czy umarlak. Szarża to czynnik losowy więc im większe prawdopodobieństwo tym lepiej a człowiek jest w tym najgorszy i w szansie i w modyfikatorze. W człowieka trzeba inwestować exp żeby to osiągnąć w inne rasy nie.

Policzyłem dokładnie według wiedzy na dzień dzisiejszy (ciut mi się pomyliło z tym % wcześniej).

Inne rasy wyciągają 31% do szarży a z nowym 38% natomiast modyfikator odpowiednio 425% i 375% do dyspozycji od 1 lvl.

Człowiek najwyższy w tym momencie natomiast 33% przy + 330% modyfikatorze. Max przy 60 to 35% i 370%. I nie chce mi się wyliczać ile expa trzeba zdobyć żeby nabić ten 60.

Więc każda inna rasa jest lepsza w "wrodzonych" cechach ludzia:( Więc pytam się gdzie ten człowiek jest przegięty?? A z biegiem czasu będzie tylko gorzej, coraz więcej obecnie znamy zwoi i nie zdziwił bym się jak by nowe wypełzały:( a całkiem sporo artefaktów jeszcze nie znamy. Rok temu sandał był unikatem teraz praktycznie kupca nie znajduje. Bwb nikt nie wystawiał, teraz pojawia się coraz częściej na aukcji a Koś jest totalnie powszechny. Więc niech nikt mi nie mówi o ograniczonej dostępności. W 6 jest coraz więcej osób więc i szansa na drop cały czas wzrasta.

I pytam się dlaczego każda inna rasa od 1 lvl może korzystać z maksymalnych dodatków do własnych bonusów korzystając z modyfikatorów innych ras też, a człowieka jako jedyną rasę trzeba expić? A i tak nie może korzystać z dostępnych bonusów. Zablokujmy aniołkowi dodatki do hp i regeneracji. Umarlakowi do obrony i ataku itd.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 6 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (03.03.2012, 16:42)


418

Saturday, 03.03.2012, 17:37

I pytam się dlaczego każda inna rasa od 1 lvl może korzystać z maksymalnych dodatków do własnych bonusów korzystając z modyfikatorów innych ras też, a człowieka jako jedyną rasę trzeba expić? A i tak nie może korzystać z dostępnych bonusów. Zablokujmy aniołkowi dodatki do hp i regeneracji. Umarlakowi do obrony i ataku itd.


nie maksymalnych ale połowe bo inicjatywy przeciez nie dostaje. ale zgadzam sie tez powinny byc tez zwoje przedmioty które dają połowe lub ponad połowe bonusu 60 lva bohatera. Np nie mo zliwe jest wbicie tyle regenercji co ma 60 lvl anioł czy 100 ataku od demona

Ale jak wy widzicie ten powtórny balans? dodatkowy modyfikator do szarzy prawie że nic wam nie da +350% to i tak raczej jednostka idzie na 1 strzał
a zwiększajac ten modyfiaktaor do 700+% jesli by itemy działały wrócilibysmy do punktu wyjścia i np armia 200 rajtarów rozwalała by w 1 rundzie 200 kirasów a tak nie powinno byc.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

419

Saturday, 03.03.2012, 18:43

Jak nie dostaje?
Weź jeszcze bonusy z runek i innych przedmiotów. Ja odnoszę się tylko do czystych statystyk zwoi dotyczących szarży. A w nich dodatkowo praktycznie wszystkie cechy.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

420

Saturday, 03.03.2012, 19:16

Ja wypadam z dyskusji, swoje powiedziałem.

Dodam tylko, że pierwszy raz się zdarzyło i dopiero w 6ej epoce, że człowiek nie jest najlepszy na jakąś wypaśną lokację.
I dlatego pojawia się temat, że słaby...
Ale w masowym boju to nie widzę, żeby kiedyś inna rasa stanowiła taka większość jaką stanowi człowiek.