Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

421

Saturday, 03.03.2012, 20:42

Nie czy ja narzekam na nieradzącego sobie człowieka? Czasami mu się padnie, czasami nie zaliczy ale to są sporadyczne wypadki. Do lokacji można podesłać zawsze inną rasę. W 3 miesiące skupiając się tylko na jednym bohu jestem w stanie nabić mu ok 40 poziom i niech sobie lata ten aniołek:P Ba będzie miał szarże jak człowiek na 20.

Chodzi o fakty i to nie bynajmniej o 6 epoce mówię tylko bo akurat obaj w tej 6 jesteśmy ale zwoje poprzez handel mogą trawić do każdej.

I nie mówcie nie bo nie, przegięty i podobne ogólniki. Podajcie fakty, ja rozpisałem jak dla blondynek, a ty Bagi co? "Dodają smaczku, podstawa oblegu" jaka podstawa??
To są argumenty? No proszę cię.

Wsadzam zwoje 1 lvl jakiekolwiek rasy i niech lata po mapie minusa nie złapie a jeśli nawet to odrobinkę jak mu wejdzie szarża to wszystko zmiecie więc i tak do przodu. A człowieka na 60 lvl wyślesz? 4 razy się zastanowisz bo przyniesie z 40k minusa.

Tak w tej grze szarża to podstawa, i powtórze jeszcze raz człowiek na 60 lvl (nie wspominając niższych) kontra jakakolwiek inna rasa na jakimkolwiek poziomie pewnie w 90% przypadkach dostanie łomot nie dość że mniejszy % na szarże to jeszcze modyfikator.

I jeszcze stwierdzenie że te zwoje to unikaty. Jeszcze raz przypomnę. Cały temat się zaczął od tego że dosłownie kilku ludzi miało sandał i KOŚ. Czy teraz ktokolwiek stwierdzi że to unikaty?

Oczywiście wszystkie powyższe wypowiedzi są tylko i wyłącznie moimi przemyśleniami. Tak czy siak mi w tym momencie absolutnie przestała podobać się ta gra.

Życzę wszystkim miłej i nie stresującej gry:D Ja aktualnie jestem już na urlopie z którego nie wiem czy wrócę.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (03.03.2012, 22:44)


MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

422

Saturday, 03.03.2012, 23:45

Ole masz 100% racji.
Przyznaję się że sam oponowałem za rebalansem człowieka - a dokładniej za znerfieniem itemów do szarzy. Nie miałem pojęcia wtedy że tak mocny zestaw można uskładać (bo i skąd miałem wiedzieć). Gdy zobaczyłem ten zestaw u Galahada to mi kopara opadła...
Nadal uważam że gdyby admini skorzystali z mojej propozycji rebalansu itemów do szarzy (a dokładniej drastyczne zmniejszenie modyfikatora) to problem szybko na tapetę by nie wrócił, a tak bujamy się z jednych skrajności w drugie.
Najlepszy zestaw itemów do szarzy powinien dawać nie więcej niż ok. 100% modyfikatora, a powszechnie już używany czyli KOŚ+BWB+SH to max. 50%. Wina nie lezy w bohaterach ale w przegiętych parametrach itemów...

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

423

Tuesday, 06.03.2012, 10:27

Ciut zeszło mi ciśnienie i wróciłem:)

I coś jednak dopiszę.

Bazując na Pl i poszczególnych rasach oraz ich głównym 1 bonusie rasowym przy 60 lvl.

Anioł HP + 143%
Umarlak Def + 92%
Czerwoniec Atak + 73%
Ludź ini + 29%

Każda rasa ma dodatkowy bonus i bez ograniczeń może go zwiększać. Człowiek może zwiększać tylko 1 który zarówno w zwojach jak i runach jest najmarniejszy. Do tego efekt bazowy też jest najgorszy.
Jedyna szansa że wygra z jakąkolwiek inną rasą jest szarża i jej modyfikator. Zabierając mu ją i dając innym bazowo silniejszym rasom co otrzymujemy?
Na pewno nie wypasionego, przegiętego, najlepszego boha.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (06.03.2012, 10:33)


424

Tuesday, 06.03.2012, 10:57

na ten moment moj człowiek lvl 40 ma 38 def i 113 zycia z itemow i czarów
dla porównania nieumarły na ok 40 lvl ma taki bonus wlasnie do defa
z runek mam tylko jednego YRD-a reszta to YR
miejsc na runy mam min. 4 do obsadzenia co przy zamiane YR na MAR daje mi +12 def dodatkowo ( MAR sa w miare tanie jakies 7 k ph)
po zamianie na YRD dodatkowo kolejne 16 def dodatkowo ( zamieniam jednego MAR na YRD-a ) i ostatecznie mam na człeku w przybliżeniu
+50 def i 130 zycia a bonus do szarzy mam BEZ ITEMOW - rezygnujac z tarczy skrzydlatej trace punkty zycia z tarcza OSTRĄ (3) + np 3 x MAR mam kolejne +15 do defa , w przypadku T-FORM przeciwko ODYNOWI wlacza sie człowiekowi tryb nieśmiertelnosci :P a szarże mam czy tak czy tak bez względu na ilość czarów czy itemow

na koniec - mimo wszystko nie znamy wszystkich czarów czy itemow - jest czar zdejmujacy magie piekła moze byc i cos zdejmujacego szarze a tak duzo zestawów do szarży na serwie nie ma zeby z ich powodu robic rebalans
aa i nie jestem za rebalansem człowieka

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

425

Tuesday, 06.03.2012, 11:31

A O CZYM TY PISZESZ?

Kombinacji jest od groma i ciut ciut. I dotyczą wszystkich ras. Nie neguje tego w żadnym momencie.

Teraz te same ciuchy załóż jakiekolwiek postaci na 1 lvl, odpadną ci raptem 3-4 itemki do szarży. Dzięki bazowym punktom (1 lvl) będziesz miał zbliżone staty, do tego swojego 40 natomiast szarża będzie cały czas ograniczona tym twoim 40 lvl, a przeciwnik może przy łomotać szarżą z pełną mocą.

14-16% jest powszechne, 31% ma co najmniej 5 osób o których wiem (a pewnie wiem mało) i oczywiście nie wiem do kogo trawił ostatni więc może już 1 osoba ma 38%.
Galahad był pierwszy (chyba) i to raptem 3-4 m-ce temu. Teraz mamy min 5. Ilu będzie jutro? Wiesz bo ja nie.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

426

Tuesday, 06.03.2012, 11:52

Ten wątek też został zakończony jednoznacznie na PW.

Nie ma o czym gadać jednym słowem.

Pozdrawiam
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

427

Thursday, 08.03.2012, 10:34

Ten wątek też został zakończony jednoznacznie na PW.

Nie ma o czym gadać jednym słowem.

Pozdrawiam

W takim razie zamykam.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker