Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

61

Monday, 08.11.2010, 21:03

tak jak mówiłem jak człowiekowi szarża nie wejdzie to też nie ma szans przykład

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=6935e994e3
gdyby weszła tym dwóm szarża nie wyszedł bym od niego w takim stanie!!!1

62

Monday, 08.11.2010, 21:06

Boski, Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi, my nie chcemy skasować człowieka tylko go zbalansować jak nie rozumiesz to Twój problem.

63

Monday, 08.11.2010, 21:14

Powtórzę jeszcze raz: nie balansujmy człowieka - zostawmy go takim jakim jest jakakolwiek modyfikacja tej rasy byłaby nieuczciwa w stosunku do graczy którzy go rozwijali - nagrodźmy tych którym chciało się rozwijać inne rasy i je z balansujmy poprzez przykładowe dodanie im jakichś "procentów"
To zdecydowanie uatrakcyjniłoby grę moim zdaniem

64

Monday, 08.11.2010, 21:18

Jak dla mnie to jest wszystko jedno mam 4 rasy każda jest dobra, ale człowiek jest najlepszy. Mi nie chodzi o odejmowanie mu szarży czy coś, ja chcę żeby każdy miał równe szanse(obojętnie czy zmienimy skille człowieka czy innych ras).

65

Monday, 08.11.2010, 21:47

rowne szanse he he he
heros to tylko czesc armi i nie on decyduje o zwyciestwie
heros czlowiek 39 poziom (moj :-)) powinien byc w 5 epece i miec armie srednio ok 60-80 czolgow
i wtedy szarza niweluje mala ilosc jednostek w armi
cuz z tego ze mam 36% na szarze jak na oblegu spotkam sie z podobnym herosem 3 epokowym z 700 halabard
wiesz co zostanie z tych czolgow ???
i wezmy przyklad 9 armi 3 epoka srednio 500 halabard i 1armia 4 epokowa
i 8 armi 5 epokowych +1armia 4
wynik jest przesadzony i na nic sprzyda sie szarza o ile wogole wejdzie

wniosek tacy herosi nie powinni byc w 3 epoce a w piatej
i niepotrzebny bylby rebalans
ale jak juz kiedys pisalem tworcom pomysl na gre skonczyl sie na 3 epoce
to teraz probuja ja latac 5 min. poprawkami

66

Monday, 08.11.2010, 23:46

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:54)


67

Monday, 08.11.2010, 23:59

Halabardy się raczej z czołgami nie spotkają, bo 5 epoka nie może walczyć z 3, chyba, że w 4 też są halabardy (nie wiem nie byłem, no i chyba, że w oblężeniu).

Co do tematu to w zasadzie nie wiem czy być za czy przeciw, może za krótko gram, ale ja bym człowieka nie ruszał, tylko dodał jakiś premię do pozostałych hero. Jak wiadomo człowiek jako jedyny ma 3 premie, a pozostali po 2, więc można dodać jeszcze po jednej Demonowi, Aniołowi i Nieumarłemu, lub ulepszyć istniejące. Powinno być wtedy lepiej, bo jak wiadomo człowiek bez szarży jest wiadomo jaki... Jeszcze w ostateczności można by było zmniejszyć modyfikator ataku dla szarży.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Arlo" (09.11.2010, 00:32)


68

Tuesday, 09.11.2010, 00:16

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:54)


69

Tuesday, 09.11.2010, 00:26

Niema co dyskutowac z tego co przeczytalem z tych 4 pod stron, ten co ma czleka od poczatku broni go a ten kto ma co innego jest za balansem, ale zastanowmy sie jak zaliczyc 5 epokowych bosow bez szarzy np nieumarlym lub aniolem? macie jakis przyklad pokonania np. cesarzowej albo samaela tymi herosami?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Time" (09.11.2010, 00:31)


70

Tuesday, 09.11.2010, 04:19

Po 2 latach gry zmiany zalet herosow? chyba jakas kpina,a pytal nas ktos do 3-4 epoki jaki denny byl wybrany hero czlowiek? zaczelo sie zmieniac w pozniejszych epokach,ze teraz co niektorzy maja pod gorke to ich sprawa,wybierajc rase hero wyraznie byly napisane jego wady i zalety.

Teraz tez nie problem wyszkolic szybko hero czlowieka,wielu graczy zaczelo to robic dopiero w 5 lub 6 epoce i maja juz poziomy 20lvl i wyzej,nawet podpowiem,ze dobrze miec nielota ,idealnie nawet na 15 lvl zalicza solo wyprawe po sandalek,jak ktos ma pod gorke to nic mu nie pasuje,zawsze szuka dziury w calym.

Itemy do szarzy kazdy heros moze zalozyc,wiec nie ma co marudzic to uniwesalna sprawa,a szarza u czlowieka to wielka loteria,wejdzie jest ok ,nie wejdzie to nawet hero jest szybko w domu do wskrzeszenia.Ja mam czlowieka i nie uchronila mnie to przed minusowym zlapaniem doswiadczenia w zaliczaniu bossow zarowno w 4 jak i w 5 epoce,znam graczy ktorzy maja inne rasy i pozaliczali,fakt tez nie bezbolesnie,ale jak czlowiek moze prawie 80k ujemnego zlapac to pytam gdzie on taki wspanialy? Kaprysny fakt ,loteryjny fakt,nie ma zapewnionej szarzy w kazdej walce,wiec gdzie jego wielkosc???

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Echidna" (09.11.2010, 04:28)


71

Tuesday, 09.11.2010, 09:11

Na chwilę obecną jedyny pomysł realny do implementacji to rozdzielenie sumowania szarży i mada z przedmiotów i skilla bohatera.

Czyli:
- suma szansy na szarżę z przedmiotów oraz mod z przedmiotów
- szarża z człowieka, mod z człowieka

W przypadku walki wybierane jest to co jest wyższe.

Faktem jest, że sumowanie mod z itemów z modem z człowieka jest przepakowane.

Implementacja dodatkowych skilli dla pozostałych ras zrobiła by więcej złego niż dobrego. Powstałyby jeszcze większe dysbalanse. Zamienilibyśmy 1 problem na 4.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

72

Tuesday, 09.11.2010, 09:21

wpis usuniety

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Prop" (09.11.2010, 10:13)


73

Tuesday, 09.11.2010, 09:48

Troche Was Panowie chyba pogielo jaka tu sprawiedliwosc?


czlowiek o co tak wszyscy krzycza ma szarze LOSOWA,czasami w calej walce nie odpali ani razu tak tez bywa

inne rasy maja swoje bonusy do kazdej rundy przypisane ,nie ma umniejszania przez losowosc czy nie,bzdury totalne piszecie

74

Tuesday, 09.11.2010, 10:08

Cytat

Na chwilę obecną jedyny pomysł realny do implementacji to rozdzielenie sumowania szarży i mada z przedmiotów i skilla bohatera.

Czyli:
- suma szansy na szarżę z przedmiotów oraz mod z przedmiotów
- szarża z człowieka, mod z człowieka

W przypadku walki wybierane jest to co jest wyższe.
Bez sensu, suma z przedmiotów to 14% Człowiek na 30 lvl ma 20 % szans - wiec po co mu te przedmioty, będą się przydawały tylko innym herosom

75

Tuesday, 09.11.2010, 10:19

Cytat

Jak wiadomo człowiek jako jedyny ma 3 premie, a pozostali po 2, więc można dodać jeszcze po jednej Demonowi, Aniołowi i Nieumarłemu, lub ulepszyć istniejące. Powinno być wtedy lepiej, bo jak wiadomo człowiek bez szarży jest wiadomo jaki... Jeszcze w ostateczności można by było zmniejszyć modyfikator ataku dla szarży.
Tu się za bardzo nie zgodzę bo Demon ma de facto jeden bonus... Może z nim też by coś zrobić?

76

Tuesday, 09.11.2010, 10:30

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:54)


77

Tuesday, 09.11.2010, 10:36

a mnie sie przypomina w tym momencie Diablo 2 , nie jest to zadna reklama ale tam tez był problem z Barbarzunca miedzy innymi , wir zdaje sie to nazywało , zadawało na wysokich poziomach za duze obrazenia i cos ie stało ?? , zmnijeszyli , pomimotego ze grało w gre o wile wiecej ludzi niz w TE i były tez głosy przeciw
decyzja nalezy do Twórców gry a dobrze by było zeby jedank ten balans zrobic i pomimo tego ze gram juz dwalata w te i tez mam człeka wytrenowanego to mysle o tych co teraz dopiero zaczna grac :P i beda ostro gonic czołówke , bo teraz jest o wiele łatwiej niz na początku i szybciej idze zbieranie expa

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (09.11.2010, 10:47)


78

Tuesday, 09.11.2010, 10:40

treści usunięte.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:54)


Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

79

Tuesday, 09.11.2010, 11:11

A ja jestem przeciw jakimkolwiek 'większym' rebalansom - dlaczego inni, którzy są w niższych epokach mają mieć trudniej?

Poza tym... dlaczego tu osłabiać człowieka? Lepiej dołożyć więcej powera reszcie herosów ;)

80

Tuesday, 09.11.2010, 11:22

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:50)