Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

81

Tuesday, 09.11.2010, 11:35

Tak tak, tylko padł tu bezsensowny pomysł osłabienia człowieka - tylko po co? człowiek bez szarży jest niczym, a jak na wcześniejszym raporcie widać to i inne klasy też potrafią zawalczyć.

Jerzy - właśnie o to chodzi, statystycznie to człowiek aktualnie wygrywa co trzecią walkę, a do tego by wygrywał każdą jeszcze mu daleko :P A co, jeśli podrasowany itemami inny hero wejdzie w szarżę...

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

82

Tuesday, 09.11.2010, 11:39

Czyli:
- suma szansy na szarżę z przedmiotów oraz mod z przedmiotów
- szarża z człowieka, mod z człowieka

W przypadku walki wybierane jest to co jest wyższe.
Ja bardzo poproszę o wklejenie jakiegokolwiek raportu z armią na aniołku 20 lvl gracza wnw, w którym mu odpala szarża. Wiem, że wnw też ma itemy do szarży. Dla mnie walki tego anioła to sam miód tej gry. Dobrze rozwinięty pół anioł-pół człowiek. Ja niestety nie mam żadnego takiego raportu zapisanego.

Dla mnie te walki są dobrym dowodem na to, że nie ma co ruszać człowieka. Jedyną szansą dla człowieka przeciwko temu aniołkowi jest fakt, że u człowieka szarża ma większa szansę i siłę, żeby odpalić wcześniej.
A jeśli dać człowieka na 20 lvl, który nie dostanie bonusów z przedmiotów do walki przeciwko takiemu aniołkowi z itemami, to się okaże, że człowiek jest słabszy lub co najwyżej równy (jeśli ma te same itemy), mimo, że to człowiek jest specjalizowany w walce z szarżami. Dlatego nie jest dobrym pomysłem to co zaprezentował Sushi.

83

Tuesday, 09.11.2010, 11:39

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


84

Tuesday, 09.11.2010, 13:50

czy Wy nie widzicie ze decyzja juz zapadla ???
teraz tylko pozostaje kwestia ile udupic czlowieka

moglbym tutaj wkleic raporty walk bez szarz czlowieka i okazaloby sie ile on naprawde jest wart


chcecie ujac czlowiekowi to zrownajcie szanse OK
ale zrobcie losowosc dla modyfikatorow dla pozostalych ras
zobaczymy wtedy jacy beda super herosami jak modyfikatory wypadna raz na walke albo i wogole

85

Tuesday, 09.11.2010, 13:57

Konrad bardzo dobrze zadecydował. A wy przestańcie jojczeć bo może wreszcie zobaczymy kto ma najsilniejsze armie i herosów, a nie kto ma najwiecej szczęścia...

86

Tuesday, 09.11.2010, 14:12

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

87

Tuesday, 09.11.2010, 14:48

Panowie gadanie po próżnicy o zaliczaniu bosów poszczególnych epok dobija mnie.
Po coś macie max lvl boha w danej epoce. To jest sugestia na jakim lvl on ma być jeżeli chcecie zaliczyć bosów z danej epoki bez większych problemów.
Powiem tak na T1 mam człowieka i nie padłem na 39 lvl na żadnym bosie z 4 epoki czyli nie załapałem minusa!!! Fenka zaliczyłem za pierwszym razem problemy tylko z jadeitowym miałem ale też mnie nie ubijał.
Na T2 miałem anioła (już nie gram) i też nie padałem przy zaliczaniu "końcowym".
Jeżeli się patrze na wypowiedzi graczy z 6 epoki którzy kończyli 4 epokę na 20-którymś lvl i są zdziwieni że im nie wychodziło to mi ich dosłownie żal.
Wykorzystujcie możliwości która wam daje ta gra a nie tylko w kółko narzekacie!!!
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

88

Tuesday, 09.11.2010, 16:28

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


89

Tuesday, 09.11.2010, 16:46

A może modyfikator do szarży też wprowadzić losowo :D ?

90

Tuesday, 09.11.2010, 17:00

dla wszystkich ras ?? :D
a moze zrobmy sami testy , jest jak mysle kilka armi na serwie na człowiekach
pare obli testowych samymi ludzmi i ju wszystko wiemy :P

91

Tuesday, 09.11.2010, 17:05

Czyli znów ktoś się napałakał i znów kogoś trzeba ukarać , że ten ktoś dokonał złego wyboru. Kiedy wielu z nas zaczynało grę na tym serwie 2 lata i 4 miesiące temu każdy dokonywał wyboru swoich bohaterów , wówczas wielu z pełnym rozmysłem wybierało wszystko byle nie ludzi , no bo cóż każdy ma dwa pewne bonusy ; obrona ,atak ,AA, hp , regeneracja itp.a u ludzika bida tylko ta inicjatywa a szarża może być ,ale potem juz było wiadomo że częściej jej niema jak jest. I tak z biegiem czasu odbywało sie szkolenie tych bohaterów,no i ludziki ciągle zbierały baty bo lvl niskie, szansa na szarże malutka i ciągle był bity.Ci co wybrali sobie ludzi z cierpliwością szkolili ich i czekali aż dojdą do wyższych leveli i ta szansa( i modyfikator) będzie na tyle duża że czas i trudy z jakim to się odbywało wreszcie się choć trochę opłaci (bo mogę Wam wszystkim pokazać dziesiątki linków w których widać jak to jest z tą szarżą jedni mają szczęście a drudzy nie i teraz choć mam 29 % na szarże to w lokacji na 10 rund często gęsto nie uświadczysz)dla uzupełnienia te 29% mam z kobaltem i ludzik jest na 41 lvl, i ludzik na 12 lvl ma 11%, a na 24"aż" 17% i mod 165%, a tu wystarczy ubrać powiedzmy demona na 24 lvl który i tak ma dwa pewne bonusy i to dość wysokie , w parę rzeczy i już ma szansę na szarżę14% z modem bodajże 350%, a jeszcze się czuje pokrzywdzony.Ludziska wszyscy wiemy że w tej grze atak i drop i wszystko w ogóle to czysta loteria np, jeden pójdzie dwa razy na lokację i już ma taki drop że głowa mała inni tą samą lokacje zaliczają kilkaset razy i nie znajdują nic cennego np. tak jak ja po grze przez ponad dwa lata (gram od początku) muszę się prosić na forum żeby mi ktoś łaskawie sprzedał ring z 3 dziurami bo sam jeszcze nieznalazłem, a co poniektórzy mają ich już dośc sporo, no ale to nie to jest tu tematem,tylko ta nieszczęsna szarża zastanówcie sie tylko czy właśnie jakakolwiek zmiana będzie sprawiedliwa, tak niektórych sie uszczęśliwi i owszem bo mają wypasionych bohaterów z dwoma pełnymi bonusami a ich utrapieniu, ludzikom którym wreszcie po długim szkoleniu coś tam czasem się uda zbiorą tą możliwość dotąd szarża im wchodziła nieczęsto a będzie być może jeszcze rzadziej i słabsza .
I tu do Adminów pomyślcie proszę czy ta zmiana jest konieczna czy czasem ta gra więcej nie straci niż zyska.

92

Tuesday, 09.11.2010, 17:20

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

93

Tuesday, 09.11.2010, 17:26

Sushi prównaj sobie herosów:
Człowiek 1lv* 30 ini 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]
Anioł 1lv* 60hp 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]
Demon 1lv* 20 at 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]
Nieumarył 1lv* 10 at 10 def 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]

Dalej mienia sie liniowo i zakładajac ( już "wymaxowanego") herosa 40lv
Człowiek 40lv* 50 ini 25% szarży 300% mod [Na 100 walk 25 szarż]
Anioł 40lv* 220 hp 58 regeneracji 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]
Demon 40lv* 80 at 40AA 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]
Nieumarły 40lv* 40 at 40 def 14% szarża 300% mod [Na 100 walk 14 szarż]
*- z itemami na szarże
[]- czysto teoretycznie

Kto wg Ciebie najlepiej na tym wychodzi ? Na pewno nie człowiek.


KAŻDY KTO JEST PRZECIW ZMIAN U CZŁEKA NIECH ZACYTUJE TO U SIEBIE W WYPOWIEDZ
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

94

Tuesday, 09.11.2010, 17:30

Kto wg Ciebie najlepiej na tym wychodzi ? Na pewno nie człowiek.

Bo właśnie człowiek nie ma na tym znów wychodzić najlepiej chodzi o równowagę.

95

Tuesday, 09.11.2010, 18:22

Ok. Fajnie. Tylko że człowiek nie musi nosić tego całego sprzętu.

Na 41 poziomie ma z siebie 250% modyfikatora.

Czyli średnio na czołgach (to ten poziom) zadaje 211,25 (czołgi mają 130 ataku)
Demon zadaje średnio 292,2 (przy trzech przedmiotach wartych w cholerę)

A jeszcze w dodatku człowiek ma +50 do inicjatywy. I trzy sloty w których może mieć coś innego (zwiększającego atak, obrone lub inicjatywe jednostek)

Im większy będą miały jednostki atak, im wyższy będzie poziom człowieka, tym mniejsza będzie różnica.


Po przejrzeniu tabel stwierdzam że problemem tutaj jest przepakowanie przedmiotów dających szarże. Na liście nie ma nic, co nawet zbliża się ich mocy :( Nawet jakby przyjąć że te przedmioty dają tylko szarże.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "kotul" (09.11.2010, 18:37)


96

Tuesday, 09.11.2010, 19:14

Na chwilę obecną jedyny pomysł realny do implementacji to rozdzielenie sumowania szarży i mada z przedmiotów i skilla bohatera.

Czyli:
- suma szansy na szarżę z przedmiotów oraz mod z przedmiotów
- szarża z człowieka, mod z człowieka

W przypadku walki wybierane jest to co jest wyższe.


Hmmmm to mam pytanie przy człowieku 41 poziom:
-suma przedmiotów 14% na szarżę oraz 300 mod
- szarża z człowieka 25% na szarżę oraz 250 mod
to które jest wyższe ?
Zaraz będzie że czepiam się szczegółów ale to jest nielogiczne.

w przypadku sama :
wyjdzie szarża zaliczone :
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=01b18a2e00
nie wyjdzie nie zaliczone
a nawet jak wyjdzie to nie zawsze zalicza
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=4be0ea1b9c
mam 31 % i padł 1szarża a statystycznie powinno 3 , ktoś napisze że mam pecha !

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "krzyko13" (09.11.2010, 19:24)


97

Tuesday, 09.11.2010, 19:18

Będzie 25% i 300% mod.

98

Tuesday, 09.11.2010, 20:06

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:53)


99

Tuesday, 09.11.2010, 21:30

Naprawdę nie rozumiem że po przeszło 2 latach gry dochodzi się do wniosku żeby wprwadzic zmiany które całkowicie zmienią rozgrywkę. Tak jak niektórzy pisali wcześniej wybór hero jest świadomym wyborem i każdy może szkolić dowolnego herosa. Gdy ja zaczynałem grę po raz drugi ( na poprzednim koncie doszedłem do 5 epoki i oddałem konto i też główny i pierwszy poboczny to byli ludzie) to świadomie powołałem 4 ludzi i oprócz jeszcze jednego trupa nie mam innych hero więc jakiekolwiek zmiany sprawią brak sensu dalszej gry jeśli człowiek zostanie osłabiony..- nikt nie lubi jak mu się kłody pod nogi rzuca... Wiemy jakie są dostępne zwoje w grze i dla niektórych to też było (dla mnie było) elementem wyboru. Co mogę przyznać to artefakt Sandał Heraklesa jest może trochę przesadzony (modyfikator ataku..) i zbyt łatwy do wydropienia tym bardziej że wiemy na jakiej lokacji go szukać (element losowości dropu na ekspedycjach byłby ciekawszy bo teraz to jedna lokacja jest wałkowana...)
Moim zdaniem niekorzystne zmiany spowodują kolejny odpływ graczy ( a jest nas coraz mniej..). Lepiej niech w końcu zostaną udostępnione te cudowne zwoje i przedmioty 4-5 in 6 epokowe... Może wtedy Inne rasy zyskają.

100

Tuesday, 09.11.2010, 21:44

Cytat wypowiedzi "EBO"
KAŻDY KTO JEST PRZECIW ZMIAN U CZŁEKA NIECH ZACYTUJE TO U SIEBIE W WYPOWIEDZ