Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

101

Tuesday, 09.11.2010, 22:40

No dobra panowie :

Wszystkie statystyki można podnosić ze zwykłych run wiec czlowiek może w bardzo łatwy sposób zrównać braki w defie ataku hp, niemniej jednak ma GIGANTYCZNY bonus INICJATYWY wrodzony oraz cala reszte o ktorej juz nei bede po raz kolejny pisał.

Dodatkowo jak EBO piszesz sobie takie symulacje to załóż warjant w którym każdy ma te +14 % z przedmiotów a nie tylko 3 pozostałe rasy.

To daje jakies 4O % czlowiekowi - prawie co drugi wchodzi no i ten modytfikator:P

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

102

Tuesday, 09.11.2010, 23:21

No dobra panowie :

Wszystkie statystyki można podnosić ze zwykłych run wiec czlowiek może w bardzo łatwy sposób zrównać braki w defie ataku hp, niemniej jednak ma GIGANTYCZNY bonus INICJATYWY wrodzony oraz cala reszte o ktorej juz nei bede po raz kolejny pisał.

Dodatkowo jak EBO piszesz sobie takie symulacje to załóż warjant w którym każdy ma te +14 % z przedmiotów a nie tylko 3 pozostałe rasy.

To daje jakies 4O % czlowiekowi - prawie co drugi wchodzi no i ten modytfikator:P
Moje wyliczenia na temat człowieka opierały się na wypowiedzi sushiego, gdzie twierdził, że u człeka wybierany będzie maxymalny % szarży i mod.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

103

Wednesday, 10.11.2010, 08:46

W takim razie dopisz człowiekowi bonus z innych 3 high lev itemów, zamiast zastawu do szarży, którego przecież nie będzie potrzebował.

Wg mnie wtedy wszyscy będą mieli podobne szanse.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

104

Wednesday, 10.11.2010, 10:01

treści usunięte.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


105

Wednesday, 10.11.2010, 11:16

A wg mnie cała ta dyskusja to jedne wielki populizm i skupienie uwagi graczy na przekrzykiwaniu się biciu piany żeby przesłonić to ze prze ostanie pół roku praktycznie zmian w grze nie widać. Od czasu wprowadzenia ekspedycji praktycznie nie robicie nic (w każdym razie tego nie widać) bo np takie wprowadzenie zestawów ekwipunku zrobione było najpierw pod BW i chwile potem wrzucone w TE (w wyglądzie z reszta bardzo podobne) co sugeruje ze pracy dużo nie kosztowało. A od tamtego czasu praktycznie nic, a na BW zajmujecie się takimi drobiazgami jak obrazki przy wyprawkach, gdy tymczasem TE leży i kwiczy.
I teraz ten "szumny" temat żeby pokazać ze wam uciekło dużo czasu.
A gdzie możliwość tworzenia przedmiotów o których Konrad pisał na początku roku (podobno prace były mocno zaawansowane tylko została kwestia sprawdzenia paru rzeczy).
Albo czemu nie ma zwojów z ep5 (pomijam ze tych z ep4 jest jak kot napłakał), przecież tyle ludzi siedzi od dłuższego czasu w ep5 wiec nawet przy niskim dropie statystycznie powinno pojawić się parę rzeczy. A może w ogóle jeszcze ich nie zrobiliście, dlatego na samie dropią non stop śmieci z ep 1,2,3. A ep6? Już od dawna wiadomo ze para do prac nad grą opadła wam w ep3. nawet skopiowanie tak banalnego pomysłu jak czary do zbrojek w ep3 i zrobienia np czarów dla butów w ep4 czy w ep5 dla hełmów. Taaa zamiast pomyśleć i coś zrobić łatwiej powiedzieć ze się nie da albo że trzeba by przepisywać cały kod gry (dajcie to wam pomogę)
Tymczasem gra zdycha a gracze co bardziej znudzeni po kilku porażkach czepiają się innych graczy co wy wykorzystujecie rozdmuchując dyskusje o złym balansie - pomijam ze balans leży w jednostkach.
Bierzcie przykład z najlepszych, np Blizzarda, od wielu lat ich gry są w czołówce i ciągle nad nimi pracują, wprowadzając zmiany oparte na milionach (czy dziesiątkach milionów) testów (WoW - klasy postaci czy Starcraft - jednostki) - fakt że to testy na graczach, ale Blizz graczy słucha i wychodzi im na przeciw, bo wie ze rozwój gry to współpraca producenta i odbiorcy.
Żeby zbalansować klasy postaci wg mnie trzeba zrobić tysiące testów (100 to jak każdy gracz zrobi to będzie mało), bo bez tego cokolwiek zmienicie to raz ze grający od początku poczują sie wydmuchani a dwa zrobi sie taki bajzel że całe doświadczenie z obecnej gry weźmie w łeb i tylko pozostanie niesmak i część graczy pizgnie TE w kosz.
Albo czemu tak skrywacie tajemnice gry, np jakie będą dropy czy też szansa na nie, już nie mówię o miejscach gdzie co można znaleźć. Skoro jest gra i jest forum powinien być tez fansite (kilak stronek prywatnych jest) który merytorycznie będzie przez BW wspierany.
Wiem że człowiek z natury boi sie zmian nawet na lepsze, ale czego wy sie boicie? że osiągniecie sukces? że wasi klienci będą zadowoleni? że ilość graczy sie zwiększy? Bo póki co od ponad roku TE wegetuje a pojedyncze przebłyski są jak reanimacja trupa.

Swoja droga chyba sie do was przejdę i zobaczę jak ciężko pracujecie nad BW, ostatecznie to tylko kilka przecznic. :P:P

106

Wednesday, 10.11.2010, 11:21

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


107

Wednesday, 10.11.2010, 11:57

Jerzyk jakbys sobie założył sprzęt to pewnie byś miał przynajmniej 1 szarże, która by przesądziła o tym pojedynku...

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

108

Wednesday, 10.11.2010, 12:02

Złoty strzał :P

I ten raport dobrze odwzorowuje całość sytuacji, jeśli szarża wejdzie to człowiek może przechylić szalę na swoją korzyść, jeśli nie to.. jest jak jest :P

109

Wednesday, 10.11.2010, 12:06

no tak ale popatrz na to z mojej strony , jakby Tobie szarza weszła w pierwszej rundzie straciłbym CZTERY armie
w drugiej jesli policzysz jednostki to sie okaze ze straciłbym rownież WSZYSTKIE armie, dopiero trzecia runda pozbawiłaby mnie co najmniej POŁOWY moich armi
a są to armie z 5 ej wcale nie najmniejesze co prawda ze słabymi bohami
porównaj straty oby stron w przypadku gdy szarza wchodzi - i mnie i Tobie
pokaz moze linka z walki gdzie szarza ci weszła :P
i jaki był efekt - drugiej rundy u mnie nawet nie było
i policzcie obrazenia ktore moze zadać rajtar jesli damy mu mnoznik 500 % , ŻADNA jednostka tego nie przezyje
i jak mozecie mowic tu o rownowadze i sprawiedliwosci :P

W walkach pomedzy graczami powinna decydowac taktyka , ustawienie wojsk , dobór hero ( każdego rodzaju ) i dopiero na koncu szczescie
a tu w Twoim przypadku decyduje TYLKO i wyłącznie slepy los - równie dobrze o wyniku bitwy czy oblężenia mógłby decydowac rzut monetą :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (10.11.2010, 12:13)


110

Wednesday, 10.11.2010, 12:10

Konował nie sądzisz ze gdybyś rzucił się na takie armie z nieczłowiekiem wróciłbyś cały z mega ekspem? Co jeśli szarża wpadła by w 1 rundzie? Zaatakowałeś silną armią z 4 epoki na 3 silne armie współczesności i tylko przez brak szarzy nie zwyciężyłeś. Co jeżeli istnieją czary i artefakty które zwiększają szanse na szarże bardziej i dają większy modyfikator do szarzy? Po 2 rundach byłby koniec a ty nadal byś uważał ze wszystko jest ok i człowiek jest słaby bo szarża jest losowa.

111

Wednesday, 10.11.2010, 12:35

Jerzyk jakbys sobie założył sprzęt to pewnie byś miał przynajmniej 1 szarże, która by przesądziła o tym pojedynku...


no popatrz, to Jerzys ma jescze wiecej sprzetu ??? moze drugi klapek na druga noge , ma 31 % na szarze i 500 % dmg, to mało ?? :)

112

Wednesday, 10.11.2010, 13:26

treści usunięte.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


113

Wednesday, 10.11.2010, 13:35

Jerzys nie gadaj głupot o tym ze mogłem do Ciebie przyleciec z nalotem :P
przeciez sam mówisz ze naloty sa niehumanitarne i na prosbe 4 własnie epoki głownie zostały zatrzymane ( nie mowie ze na Twoja)
i NIE LATAMY bo naloty sa be a szarza tez jest be i co , wyłączmy szarże :P
poza tym masz we wiosce na rajty bunkier z arków ?? i NIKT , potarzam NIKT sie przez niego nie przebije ze skutecznym nalotem
tak samo NIKT nie poleci armia na bunkier z 4 ej majac chocby cien szany na powodzenie a Tobie sie nie udało rozbic moich armi tylko dlatego ze nie miałes farta
to nie jest RÓWNOWAGA , i kazdy to widzi , no moze oprocz Ciebie

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (10.11.2010, 14:29)


114

Wednesday, 10.11.2010, 13:44

no popatrz, to Jerzys ma jescze wiecej sprzetu ??? moze drugi klapek na druga noge , ma 31 % na szarze i 500 % dmg, to mało ?? :)
Chłopie na 41 lvl'u to ma być dużo .... ty chyba chodzisz w zimie w sandałkach :D Nie wiem ile ma jego heros na 41 ponieważ mam człowieka na 36 i daje mi on bez przedmiotów 23 % na szarże myślę ze jerzyk ma 3 % więcej z poziomu bohatera. Razem ze sprzętem jakby ubrał cały miałby równe 40%. Ale po co dalej dyskutować - jeżeli czyjaś siła bazuje tylko i wyłącznie na 1 bohaterze to będzie się upierał, że niesłusznie jest wprowadzić zmiany. Ci , którzy uważają, że człowiek jest rasą nadwyraz przesadzoną w stosunku do reszty ras będą uważali przeciwnie. Ja pomimo tego, że posiadam człowieka na 36 poziomie i mam kobalta to uważam, że i tak to jest chore żeby moje losy zależały od zdarzenia losowego, a nie od pracy i zaangażowania jakie włożyłem w budowę wiosek, wojska i trening bohaterów.

I właśnie to chciałbym żeby było zmienione.

Cytat

Nie ukrywam, że takie TE mnie nie będzie więcej interesować ale pewnie np. Krowie się spodoba (odpowiesz mi coś wreszcie Tomku albo skomentujesz ????)

Tu się akurat będę musiał zgodzić :P Z ogromną przykrością....

A co do nalotów to być może gdyby była inna postawa Wacka, która od początku istnienia tej gry był taki jak krowa jest teraz to byście nie mieli życia na tym serwie do końca istnienia tej gry i w rezultacie musiałbyś założyć w końcu te 50 nowych kont - bo stare już ci Thorga zablokowała - i grać od początku.. Dziwie się , że piszesz o przewadze waszej bombkowej siły skoro mieliście 1 klan 5-6 epoki , a my 3 .. samo to mówi za siebie. Pokój na naloty był konieczny żeby prowadzić jakiekolwiek dalsze wojny, negocjacje i cokolwiek innego. Naloty powodowały wzrost ciśnienia do tego stopnia, że niektórzy albo by się skasowali albo byliby skasowani do zera - a my również tego nie chcemy.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "HighContrast" (10.11.2010, 14:00)


115

Wednesday, 10.11.2010, 13:46

treści usunięte.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

116

Wednesday, 10.11.2010, 16:42

O Boże czy ktoś może dać na stałe ban jerzysowi na forum?? Mam dosyć jego epatowania sobą na forum. Chcesz pisać o sobie i swoim klanie załóż inny wątek na forum pod tytułem Jaki Jestem Wspaniały i Jaki Mam Wspaniały Klan.
Tutaj jest rozważany wątek statystyk jako takich więc przestań z łaski swojej co drugą wypowiedź pokazywać jaką to masz wspaniałą armie i pomniejszać rolę innych graczy. Poproś o serwer tylko dla siebie tam na bank będziesz najlepszy.

Jeżeli człowiek zostanie ograniczony to cała gra łaskawiej spojrzy właśnie na simerów , którzy bazują na rozwoju wsi i kumulacji a nie na aktywnej grze.
Nie ukrywam, że takie TE mnie nie będzie więcej interesować ale pewnie np. Krowie się spodoba (odpowiesz mi coś wreszcie Tomku albo skomentujesz ????). Jak tak się stanie, ponazywam ładnie wsie, zrobię wyjaśniający wpis na profilu, założę z 50 multi i zgłoszę się do Thorgi po bana :) Konto zostanie jak jest na wsze czasy ... :D dobre.

Przecież ty byłeś simem przez 3 epoki nie miałeś żadnej sensownej armii. Tą zdobyliście (nie wybudowałeś i solo też jej nie zdobyłeś) i teraz się chwalisz!! Więc daj luz i pisz na temat i przestań kłuć nas w oczy bo żadnej ładnej wioski nie wybudowałeś.

Wracając do tematu człowiek na 40 lvl bez bonusów (nie mam takowych) ma 25% i 245% do szarży i naprawdę rzadko mu wchodzi:D (ja tak mam)
Mówiąc szczerze przez poprzednie 3 epoki masakrowałem wszystko umarlakiem ludzie nie mieli szans więc jeśli teraz od 4 gdy jednak ta rasa nabrała sensu nie powinno się nic zmieniać. Bo wychodzi na to że szybki rozwój umarlaków w 3 epoce był nieusprawiedliwiony.W 1 i 2 z kolei dobry był czerwoniec. Gram na koncie które dostałem w 3 epoce i 80% ich rozwoju zrobiłem w 3 epoce w pół roku (na koncie był tylko główny na 20). W 4 faktycznie okazało się że ludzie zyskają na znaczeniu i wartości (moim zdaniem głównie przez wzrost ini u jednostek) ale co epoka dochodzi wioska więc i okazja szkolenia następnych. Reasumując jest dobrze jak jest, każdy ma szansę wyszkolić następnych. Teraz po dojściu ekspedycji klanowych jest to owiele łatwiejsze nawet jak się jest w 5 czy 6 epoce i expa z normalnych bitew nie uwidzisz za wiele. Na T2 grałem do końca 3 epoki i wyszkoliłem tam boha z każdej rasy praktycznie według klucza przydatności ich w danej epoce. Z tym że człowieka szkoliłem już w 3 pod 4.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

117

Wednesday, 10.11.2010, 17:32

treści usunięte.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)


118

Wednesday, 10.11.2010, 22:26

Może podejść do problemu z innej strony. Najprościej niech człowiek nie może używać sprzętu dodającego % do szarży. Co prawda sprawiedliwie by było żeby inne rasy też miały ograniczony sprzęt, ale na tą chwile myślę bardziej nad ideą.
Nie będzie wtedy kłopotu że pojawia się modyfikator +500%
Żeby nie było - mój główny i najwyższy poboczni to ludzie, ale jak musimy człowieka osłabić to nie marnujmy naszej (graczy) dwuletniej pracy zmieniając statystyki.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

119

Wednesday, 10.11.2010, 22:58

Popieram Lobosa.
Albo nic nie zmieniać albo ograniczyć korzystanie z bonusów dodatkowych. Ale nie grzebać przy mozolnie tworzonych postaciach:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

120

Wednesday, 10.11.2010, 23:01

treści usunięte.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Konował" (17.11.2010, 21:45)