Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 18.11.2010, 20:38

problem z pomocą w oblężonej wiosce

KARGIAS



ID 11497



T2







Szanowni Państwo,



w dniu dzisiejszym miał miejsce problem ,którego nie jesteśmy w stanie

samodzielnie wyjaśnić,



w związku z zaistniałą sytuacja zwracamy się do Was jako reprezentujących i

administrujących grę czas wojny o pomoc w wyjaśnieniu problemu.



opis sytuacji którego wynikiem jest nasz problem:



w dniu wczorajszym w godzina wieczornych miedzy 22:00-23:00



gracz CENTURION z klanu Legion Spartan założył oblężenie w celu przejęcia

wioski na wioskę PREZYDENT(184-92) gracza KARGIAS z klanu Armia Zaborców,



wszystko przebiegało zgodnie z regułami gry do czasu zakończenia

oblężenia,



w momęcie zakończenia oblężenia 4 armie będące w wiosce obleganej jako

pomoc zostały odesłane bez wzięcia udziału w oblężeniu,



po chwili pojawił się komunikat "oczekiwanie na wynik oblężenia"



wioska została przejęta przez oblegającego



do czasu zakończenia oblężenia wszystkie sloty oblegających jak i

broniących były zajęte i wskazywały 0/7



armie biorące udział w oblężeniu jako armie pomagające obleganej wiosce to

armie graczy:



Sagremar 2 armie



vandejarr 1 armia



KARGIAS 1 armia



stawro 2 armia



exposed 1 armia



te w/w armie zajęły wszystkie sloty obrońców



armie graczy wycofane po zakończeniu oblężenia bez wzięcia w nim udziału

:



KARGIAS 1 armia



stawro 2 armie



exposed 1 armia



w zaistniałej sytuacji oczywiście oblężenie zakończyło się porażką

broniących z 7 armii wysłanych zostały 3 jako broniące,



poniosły one maksymalne straty t.j. wioski , wojska jak i dodano im ujemne

doświadczenia zgodnie z regulaminem gry,







Prosimy o przeanalizowanie podanej sytuacji i jeżeli wynik tego pojedynku był

zawiniony przez błąd, a błąd nie był po stronie naszych graczy prosimy o

naprawienie powstałych szkód naszym graczom.

Sagremor

Początkujący

Postów: 1

Skąd: Warszawa

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 18.11.2010, 21:19

uzupełnienie

Sagremor nie Sagremar:)

4

Friday, 19.11.2010, 08:10

A jesteście pewni, że te zaginione armie nie wykonały kontr?

5

Friday, 19.11.2010, 08:54

tak, jestesmy pewni.... Armie byly w oblegu do konca, potem nagle zaczely wracac nieruszone, w tym czasie na oblegu bylo napisane oczekiwanie na wynik (przez conajmniej 5 minut) po czym Kargias wyslal link z oblegu i tam moja armia nie brala udzialu
pozdrawiam
exposed

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Friday, 19.11.2010, 10:13

Pytanie do osób, którym wróciło armie: czy po pojawieniu się 'oczekiwanie na wynik' w czasie tych 5 minut klikali może na zakładkę armii?
Jeśli tak, to czy już wtedy wracały, czy nadal było napisane, że pomagają w oblężeniu?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Friday, 19.11.2010, 10:31

oopowiedz na pytanie Konrada

czy w tym czasie ,trudno mi to precyzyjnie określić,,
do samego końca oblężenia u mnie szła rekrutacja wojska,na parę sekund przed terminem oblęzenia przesyłałem zrekrutowane wojsko z garnizonu do armii,to wiem na pewno,
do czasu terminu oblężenia na pewno wszystkie sloty obrony były zajęte,
gdy minął termin oblęzenia miałem juz wiadomości od podanych graczy że wojsko im wraca ,sam tez to zauważyłem,a komunikat oblęzenia był jak podałem oczekiwanie na wynik oblęzenia

8

Friday, 19.11.2010, 10:50

uzupełnienie odpowiedzi

fakt powrotu armii można umiejscowić w przedziale czasu -czas planowego zakończenia oblężenia,ukazanie się komunikatu oczekiwanie na wynik oblęzenia,
na wynik oblężenia czekaliśmy bardzo długo ,w tym czasie zrekrutował się 1 halabardzista co wynika z linku do oblężenia,ostatnia jednostka jaką przesłałem z garnizonu do armii z rekrutowała się ok 5 sek.przed czasem zakończenia oblężenia

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Friday, 19.11.2010, 11:21

Ogólnie to mam loga, że nie udało się wyzerować jednostek z garnizonie, z tego powodu oblężenie rozegrało się ponownie po 5 minutach. Z tym, że po tej nieudanej próbie powinny zostać cofnięte wszystkie zapytania, a z tego co mówicie cześć została cofnięta, a część nie, co jako takie nie powinno się nigdy zdarzyć (świadczyłoby to o błędzie oprogramowania bazy danych). Właśnie dlatego chodzi mi o ustalenie, czy przed faktycznym zakończeniem oblężenia te 3 armie już wracały do swoich wiosek, czy nie. Jeśli macie id tych trzech armii (ekran armii -> aid=xxx w linku do jakiejkolwiek akcji), to też byłoby to bardzo pomocne.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

10

Friday, 19.11.2010, 11:48

do Konrada

byłem cały czas przy komputerze mogę stwierdzić z cała pewnością jedno do chwili planowego zakończenia oblężenia armie były w obronie(0/7)fakt powrotu armii można umiejscowić tylko w takim przedziale czasowym jak podałem w poprzednim poście,działo się w tym czasie bardzo dużo, wiadomości o powrotach ,ogólne zaskoczenie tym co miało miejsce i.t.d.
nie sprzyjało to w koncentracji nad takimi sprawami jakie w tej chwili dla Ciebie są ważne,
-oczywiście w miarę naszych możliwości postaramy się pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Friday, 19.11.2010, 12:12

Czy jesteś w stanie obliczyć, czy armia zaczęła wracać w momencie gdy miało się planowo zakończyć oblężenie, czy dopiero wtedy, gdy faktycznie przyszły raporty?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

13

Friday, 19.11.2010, 12:24

odp.

armie zaczęły wracać przed otrzymaniem jakiegokolwiek raportu, raport o wyniku oblężenia był jak armie już wracały,
to wyglądało tak planowy czas zakończenia oblężenia i cisza nic się nie dzieje tylko mam wiadomości od kolegów o powrocie armii,wtedy zauważyłem ,że moja armia tez wraca bez strat,
pomyślałem ,że to pozorowane oblężenie bo armia wraca bez strat ,wioska jest wszystko ok,dopiero po kilku minutach ukazał się raport z wyniku no i dalej już znasz skutki

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Friday, 19.11.2010, 12:58

Ok, czyli wiemy że zaczęły wracać od razu, a raport pokazał się 4 minuty później (data raportu 17:04). Teraz jeszcze jedna rzecz - rozumiem, że dostałeś raport - czy to była Twoja jedyna armia w tym oblężeniu? Chodzi mi o ustalenie, czy gra policzyła Cię jako członka oblężenia i doręczyła raport, mimo że żadna Twoja armia już nie brała w nim udziału.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

15

Friday, 19.11.2010, 12:58

obliczenia

według raportu z wyniku oblężenia czas zakończenia oblężenia to 17:04 (czasy będę podawał bez sekund),
screen zrobiony z powrotu armii podaje czas 17:58 t.j. 54 min. po zakończeniu planowym oblężenia,
czas dojścia armii do wioski obleganej to 02:20
czas zakończenia akcji ze screena to 01:22
dodając te dwa czasy czas zakończenia akcji+ czas który upłynął od oblężenia otrzymamy 02:16 ,a czas dojścia jest 02:20
wygląda na to,ze armia została wycofana 4 minuty przed planowanym oblężeniem,
jeżeli jak piszesz po 5 min rozegrano ponownie oblężenie ,to tak ta armia już wracała ,
to jest obliczenie w moim przypadku innych nie znam

16

Friday, 19.11.2010, 13:01

armie ww oblęzeniu

tak to była moja jedna armia ,która została wysłana do pomocy,
druga armia znajdowała się w wiosce macierzystej,w raporcie z wyniku oblężenia jest podana armia z wioski PREZYDENT

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Friday, 19.11.2010, 13:08

Aha, a właściciele tych dwóch pozostałych armii, które nie wróciły, dostali raporty?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

18

Friday, 19.11.2010, 13:22

odp.

prawdopodobnie tak,taki sam jak ja z wyniku oblężenia

19

Friday, 19.11.2010, 13:32

Ja nie dostalem wiadomosci z oblezenia...
Przez jakis czas na armii wyswietlal sie czas ujemny(po tym jak oblezenie sie "niby" rozegralo) a potem zaczela wracac, jesli chodzi o czasy to nie jestem tego w stanie odnalezc juz teraz...

pozdrawiam
exposed

20

Friday, 19.11.2010, 13:36

ID mojej armi 211360,
exposed