Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

61

Friday, 04.07.2008, 12:59

Dajcie raport sciemniecze a nie bajki opowiadacie :rotfl: . Walka musiala byc ladna.
Raczej to była egzekucja. Tak nazywam walki które się rozstrzygają w 3 rundy i po jednej stronie giną tylko procarze :) Nie licząc herosów bo większość z nich na chwilę obecną jest nieśmiertelna :). Ale walkę można myslę pokazać.

http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=56a37dc9fb

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

62

Friday, 04.07.2008, 13:02

a ile masz drwali i na jakim poziomie w mieście, z którego wyszła armia ??
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

63

Friday, 04.07.2008, 14:01

Powiem tak, na chwile obecna mogę utrzymać ponad 130 procarzy w tym mieście, a nie jest to koniec jeszcze :). Dopisały mi bonusy na tym klocku :).

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

64

Friday, 04.07.2008, 16:09

A co najgorsze skasował mi armię na wyprawy tą z 10 legio ;( ale teraz idę w rozbudowę wiosk bo ta armia mnie przeraziła z deczka :) na jakich lvl masz kopalnie że możesz tylu ludków brać " title="chytry">
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

-_-<

Nierejestrowany

65

Friday, 04.07.2008, 16:13

Ot wszystko by chcieli wiedziec ;] zapusc mu skana to sie dowiesz ;D

66

Friday, 04.07.2008, 16:36

Na skanach i tak bonusów nie zobaczy, chyba że sąsiadów moich poprosi o info :). A zapewne dostanie bo mnie raczej nie lubią :(

-_-<

Nierejestrowany

67

Friday, 04.07.2008, 17:15

zebym ja mogl postawic 3cia wioche,,,, ehhh ;< to tez bym sie rozpanoszyl :P a tak to trzeba kutac innych i ciulac kamyk do kamyka :P

68

Friday, 04.07.2008, 19:00

Napisal gdziesz ze ma 5 terenow z bonusami.
Przy 4 z samym 1 poziomem mial by ok. 200 drewna.

Ale powiem wam tak. Nie podgadujcie go i nie nasladujcie. W nastepnej epoce sprawa moze wygladac calkiem inaczej.

I tu moj apel do ciebie dyvid i innych dobrych graczy.
Pewnie bedziesz jednym z pierwszych co pojda do sredniowiecza.
Nie dawajacie linkow i zdjec jednostek zeby nie bylo widac jakie tereny zajmowac. Nie daajcie podpowiedzi na forum jak bosow ubijac. Wtedy to dopier bedzie zabawa jak kazdy bedzie musial sam kombinowac. A nie mysla ze wpadna oltarz na 25 lev i all gotowe. Tu niestety nie bedzie chyba tak dobrze. BO kamyczkow na oltarz nie uzbieracie jak krzemienia.
A swoja droga dyvid na ktorym masz oltarz? Moglbys w kleić wymogi jakiegos wysokiego poziomu?

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "yolinar" (04.07.2008, 19:14)


69

Friday, 04.07.2008, 19:33

Nie będę się spieszył do średniowiecza aż tak bardzo, szczególnie że za 2 tyg. idę na urlop 2 tygodniowy co najmniej. A zazwyczaj mam tak że jak robię sobie przerwę w grze to potem ciężko mi wrócić :). Ale zapewne będę chciał zobaczyć jak wygląda średniowiecze.
Co do ołtarza to pytaj diablo111, ja dopiero postawiłem pierwszy poziom :)

-_-<

Nierejestrowany

70

Friday, 04.07.2008, 19:57

Napisal gdziesz ze ma 5 terenow z bonusami.
Przy 4 z samym 1 poziomem mial by ok. 200 drewna.

Ale powiem wam tak. Nie podgadujcie go i nie nasladujcie. W nastepnej epoce sprawa moze wygladac calkiem inaczej.

I tu moj apel do ciebie dyvid i innych dobrych graczy.
Pewnie bedziesz jednym z pierwszych co pojda do sredniowiecza.
Nie dawajacie linkow i zdjec jednostek zeby nie bylo widac jakie tereny zajmowac. Nie daajcie podpowiedzi na forum jak bosow ubijac. Wtedy to dopier bedzie zabawa jak kazdy bedzie musial sam kombinowac. A nie mysla ze wpadna oltarz na 25 lev i all gotowe. Tu niestety nie bedzie chyba tak dobrze. BO kamyczkow na oltarz nie uzbieracie jak krzemienia.
A swoja droga dyvid na ktorym masz oltarz? Moglbys w kleić wymogi jakiegos wysokiego poziomu?



Az bije sprytem z tego postu....a myslisz ze alfa to po co jest jak nie po to zeby poodkrywac troche gre ? ;< .... no jeszcze nie slyszalem zeby masowo wszyscy z 25 lvl oltarza wpadali do nastepnej epoki... a juz na pewno nie do sredniowiecza.. tak niech lepiej wszyscy sie mecza z bosami bo tak przeciez lepiej i latwiej dla kazdego nie ? bog kazal sie dzielic w morde jeza :P ! [jestem ateista :P] ,, tak tak kombinuj kombinuj a zanim przejdziesz do sredniowiecza alfa przestanie istniec ;D pogratulowac normalnie idei.. a skoro juz wszystko jest az tak powinno byc okryte tajemnica i powinnismy kombinowac to po co sie pytasz tych "lepszych graczy" o koszty wysokopoziomowych oltarzy ? w marsz wlasnego pomyslu dowiedz sie sam ..

ale sie zdenerwowalem cholera.. zeby nie powiedziec betonowe pomysly proponowac... yolinar zajmij sie lepiej grabiniem innych a nie probujesz wielka tajemnice z sredniowiecza robic ;], po to jest wlasnie forum zeby dzielic sie odkryciami i jak nawiecej sie dowiedziec odnosnie samej gry poki trwa serwer alfa , bo pozniej co ? bedzie trzeba placic chcac czy nie zeby cokolwiek osiagac w grze :P a tak to juz cos wiesz co przyda sie na przyszlosc ;>

uff co za ulga ;p nie mialem tu na mysli zeby Ciebie drogi yolinarze obrazac.. ale ten twoj pomysl to jak piesc do nosa..

71

Friday, 04.07.2008, 21:20

Ja ci powiem tak. Juz prawie wiekszosc wiadomo o Starożytności a ludu ani widu ani slychu. Lepiej wbijac 25 poziom oltarza. Bo pyk wszytko gotowe. Ustawienia znajome i wogle. Wiec 1 dzien roboty i jedziemy po bosow. udzial takich osob w grze jest znikomy. Wystarczy nawet obczaic ile tak naprawde osob wypowiada sie na forum.
Ja jak awansowalem do Sredniowiecza to wiedzialem jak zabic Zachariasza i ktos mowil ze Ginewre juz pacnal.
Po screenach jakie byly dostepne, wykombinowalem seobie. kamyczki moze potrzebne ale jakos sie przemecze, ale jak wyjade w rydwanach i legionistach to gale beda trzepac w okolicy (i tera frycowe place ale nie placze). Pozniej sie dopiero okazalo ze gdzie Procarzy kupa tam masa rydwanow Dupa.
Juz w tym momecie kombinuje, co bedzie w sredniowieczu:
Postawie glowe, ze:
Rycerstwo ( a wiec GORy teraz tylko tak: Pagorki???? Chyba nie. Gory: Napewno (zelazo). Wysokie Gory?????Moze. + Konie tyle tylko czy ze stepu czy z pagorkow.
Tylko czy te rycerstwo nie padnie w starciu z pospolitym ruszeniem.
Jaki teren wybrac na 3 wioche. A moze 3 wioche postawic totalnie pod Starozytnosc napchac magazyny kamyczkami i brazem i zmienic polozenie wioski na koniec. Kazdy ma swoja taktyke.

Poza tym jako ze to jest alfa to jako taki balans powinno sie zmieniac a tego nie widze. Jakos nie chce mi sie wiezyc ze sila starozytnosci byli procarze. A tu nie stety tak jest. Armia powinna byc miksowana. Ale nie oszukujmy sie, ale w tej chwili armia bez procarzy to jakas cholota. Jednak nie powinno byc tak ze jak ktos ma 1 dmg to i tak zadaje min 10. Bo tak def jednostek o wysokim koszcie traci na znaczeniu.
W starożytności Nomad bezurzyteczny chyab tylko do szybkich grabierzy podobnie jak rydwany. A jednak to wlasni konnina stanowila o potedze Egiptu (starozytnosc), mongolow, persow. Nawet Atylla prawie rozniusl Rzym chegemona uwczesnego swiata, jednak to ich legiony stanowily potege. A jako tacy prawie wogole nie korzystali z lukow, procarzy itp.

Dlatego ja automatycznie na dzien 20 lipca wprowadzil bym awans do starozytnosci dla wszytkich.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "yolinar" (04.07.2008, 21:29)


72

Friday, 04.07.2008, 21:36

Bonusy pól przechodzą do następnej epoki, nie ma znaczenia jakie pola weżmiesz, podejrzewam ze bagno i wysokie gory sa i beda bezproduktywne dlugo. Ja juz mam na oku pole z 2 x bonus do desek i 2 x bonus do bronze na 3 wioske.
Procarze wcale nie sa tacy eh i och, wystarczy miec mix armii, taki powiedzmy hoplita w osłonie z procek, i np paru rydwanow z bonusami zjada 2 pracarzy na atak ... tylko ze tu juz zaczynaja sie liczyc upgardy jednostek i bohater z bonusem np do inicjatywy zeby hoplici pierwsi uderzyli ... procki to miensko armatnie, jak dzikusy w pierwszej erze ... byli po to by brac na siebie obrazenia co daje szanse przezycia ataku innym, efektywnym w mordowaniu jednostkom.
Fakt, 100 procek robi wrażenie, 200 już wogóle ... cięzko się przebić przez coś takiego, ale jest to możliwe ... to gra strategiczna ... obronić też się można ... gdyby nie to że chce wydowbywac maks tego co moge, bo deski zbieram u innych, chętnie bym zaprosił na sparing taki oddział na mojego def-a, obecnie poprostu szkoda surke blokowac zeby udowadniac ze sie da obronic, wybic mozna kazda armie, kwestia poswiecenia zasobow.

Edit :
Można dodać topik np sparing time, gdzie gracze mogą się umawiac na ataki, wyzwania czy honorowe pojedynki ...

Edit II :
Dyvid, gratuluje armi, naprawde ładnie wygląda, szkoda tylko że nikt sie nie dopatrzył że deski to nie wszystko co tam masz, bo potrzebujesz min 188 bronze poza deskami zeby utrzymac tą zgraje ... ale akcja pikna ! :love:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Scorpio" (04.07.2008, 21:48)


-_-<

Nierejestrowany

73

Friday, 04.07.2008, 22:35


Dlatego ja automatycznie na dzien 20 lipca wprowadzil bym awans do starozytnosci dla wszytkich.


@v@ najlepsza propozycja o ktorejkolwiek slyszlalem ;D, yolek pomimo wczesniejszej gafy zostajesz zawodnikiem miesiaca ;D;D;D takiego pomyslu nie da sie pobic ;>

No racja hoplita jest git ale trza grac czlowiekiem inaczej sa wolni i upgrade nic nie pomoaga... zreszta w defie to kazdy zawsze ma wieksze szanse bo czestokol robi procarzy hp x2 wiec za wesolo to to nie jest.. no chyba ze taki dyvid wpada do ciebie jako sanepid ;] to wtedy nie ma zmiluj sie :P, oglonie rzecz biorac podpisuje sie pod pomyslem jakze blyskotliwego miszcza Yolinara: wszyscy do starozytnosci ;D - mega mission mass promotion must be ;]

ah yolek... moj ty hiro xD

74

Friday, 04.07.2008, 22:35

Cytat

Bonusy pól przechodzą do następnej epoki, nie ma znaczenia jakie pola weżmiesz, podejrzewam ze bagno i wysokie gory sa i beda bezproduktywne dlugo
Skad takie info. Z tego co wiem (-emy?), to bonusy wlasnie nie przechodza i w kazdej epoce sa losowane od nowa.
CO do bagna sie zgodze (ropa 100%). Pozatym realnie na wzgorzach raczje zloza metalu nie wystepuja a spotyka sie je w gorach.
akurat Stolica duzo mowi co jest wazne. A ja w niej widze rozdzielenie 2 wzgorza, 2 gory.

Ale teraz najbardzie interesuje mnie to czy bonusy jednak przechodza i skad masz takie info bo to diametralnie zmienia postac gry i planow na rozwoj(przynajmniej moj). Bo byc moze rzeczywiscie nie bedzie zmiany surowcow tylko braz zostanie zastapiony zelazem.

-_-<

Nierejestrowany

75

Friday, 04.07.2008, 22:38

leh nie bardzo... bonusy sa losowe ja na moim placku wczesniej mialem 2 bonusy teraz mam 3 a na placku niepodal jak nie bylo zadnego bonusu to teraz jest 7 bonusow xD

76

Saturday, 05.07.2008, 00:29

Tak tylko teoretycznie przechodzac z Kamienia w Starozytnosc zmianie ulegly all zasoby. A ciekawe czy tu nie pozostanie Drewno(raczej na 100%) konie chyba raczej tez. Teraz wedlug mnie j/w pisalem wejdzie zelazo + akurat uwazam ze wykorzystany bedzie teren ze zrodelkiem.
Obstawiam ze wypadnie pustynia. Chodz kto wie.

Jak juz ujawnil admin Bedzie w 3 epoce łucznik z AA. Ciekawe czy za drewno czy cos innego.
Ale cos czuje ze bedzie masa wpadek z hero typu:
WITAJCIE DZIELNI LUDZIE, WITAJ ROBIN HOODZIE.
OLA BOGA TĘPE SZ(CZ)AłY, SPADAJ NA ZIEMIE HEROSIE WSPANIALY.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "yolinar" (05.07.2008, 10:18)


77

Saturday, 05.07.2008, 12:31

Bonusy nie są losowane od nowa. One były wylosowane już na początku gry. Najlepszy dowód. Podejrzałem sojusznikowi z kamienia teren i powiedziałem, że ma 2 bonusy w starożytności. Po zmianie epoki bonusy przetrwały. Tylko zburzenie wioski może naruszyć bonusy.

A tu mała walka. Dwie armie nie zawsze wystarczają ;)
http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=c801f6cdff

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

78

Saturday, 05.07.2008, 12:52

Po zmianie epoki bonusy przetrwały.
nie wiem na czym to przetrwanie miało polegać, ale przed zmianą epoki miałem bonus na pustyni, a teraz mam w dzungli
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

79

Saturday, 05.07.2008, 13:08

Przetrwał to oznacza że gracze którzy są w wyższej epoce widzą jakie np mają bonusy ich sąsiedzi którzy są w niższej epoce w swoich wioskach i gdy tamci przechodzą do innej epoki to te bonusy się nie zmieniają. Wychodzi na to że każde pole ma losowane bonusy od razu do wszystkich epok i jeżeli masz dobrego sąsiada z epoki wyżej to może ci pomóc w doborze odpowiedniego pola z bonusami pod następną epokę.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

80

Saturday, 05.07.2008, 13:19

Bonusy są losowane na początku gry (i po zburzeniu wioski) od razu dla wszystkich epok. Czyli jeśli ktoś ze staro spojrzy na wioskę kogoś z łupańca może mu powiedzieć czy po przejściu do staro będzie miał tam jakieś bonusy. Dlatego fajnie jest mieć kolegę w wyższej epoce który będzie mógł przejrzeć pola dookoła i powiedzieć ci gdzie znajdziesz fajny placek z bonusami :)

EDIT: Diablo, nie zauważyłem twojego postu :P ale widać że podobnie rozumujemy :D
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."