Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 19.11.2010, 23:57

Problem - wioska, na ktorym lvl zakonczy sie budowa ??

Dzis jeden a klanowiczów podrzucił mi temat który może jeszcze nie dziś ale za niedługi czas może stać sie takim samym problemem jak mod do obrażen szarży czy "przepakowania człowieka"
Wielkosc wiosek i wielkość armi , ktore możemy w nich wystawic , i jak np bronic sie ma gracz który przeszedł do 4 ej przed armia z 3 ej w ktorej jest np 1 tysiąc chłopstwa i ze dwie setki halabard ??
tak sa już takie armie a nie jest to granica ich wzrostu , start w kolejnych epokach bedize z czasem bardzo utrudniony
do tej pory po niedługim czasie w kazdej kolejnej epoce gracz był w stanie postawic we wiosce bunkier i w pare armi sie bronic przed jedna duuużą armią, połączenie ciągłego wzrostu liczebności armi z modem do szarży tworzy wręcz połączenie masakryczne a i wczesniej mozna było taką wioche z dymem puscic a teraz jest to niemozliwe
Propozycja jest taka zeby ograniczyc lvl wioski do np 25 , armie przestały by róść wioche szybciej by mozna bylo zbudowac - nie budowałoby sie w nieskonczonosc , nie byloby zal tracic bo szybko do 25 lvl wioche postawic mozna

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 20.11.2010, 00:16

Jeśli już tak zrobić ( Mi osobiście sie ten pomysł nie podoba, ale żeby miało to rece i nogi):
-1 ep 25lv
-2 ep 30lv
-3 ep 35lv
-4 ep 40lv
-5 ep 45lv
-6 ep bez ograniczenia.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Saturday, 20.11.2010, 00:31

Chodzi tutaj gwoli jasności o przekazywanie wiosek "z pokolenia na pokolenie". Wioski takie budowane są przez kolejnych graczy i ciagle przekazywane zazwyczaj w obrębie jednego klanu.
Taka sytuacja rodzi ogromne dysproporcje pomiędzy graczami którzy maja "dobrych" kolegów i takimi którzy budują wszystko od podstaw. Należy uznać to za ogromna niesprawiedliwość w grze.
Dwaj gracze startujący w tej samej chwili w danej epoce mogą (ba co ja pisze - "mogą" - takich sytuacji można na serwerze można doliczyć się już sporo) po kilku dniach mogą być w sytuacji iz ten z dobrym wujkiem który lubi rozdawać prezenty będzie miał kilka wiosek powiedzmy na 5lvl z potężną armią a ten któremu wujek prezentu nie da będzie miał co najwyżej 1-2 wioski na poziomie 3. Ten pierwszy ma to wszystko bez żadnego wysiłku (ot dobre znajomości i kolestwo), natomist drugi będzie ledwo wiązał koniec z końcem.
Dysproporcje to rosną w czasie więc aż strach pomyśleć co będzie za rok, dwa...
Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich było by ograniczenie poziomu rozwoju wioski powiedzmy do poziomu 25. jakośc wioski oceniało by sie nie po tym jak długo i przez ilu kolejnych graczy była rozwijana ale de facto po jakości i doborze pól surowców które się w niej znajdują.

Proszę administrację o przyjrzenie sie temu problemowi, który tak naprawdę jest anomalią, ktora jak wspomniałem buduje zupełnie nie naturalne dysproporcje pomiędzy graczami, w ktorej nie jest ważne ile włożę wysiłku w grę ale od tego kogo znam na serwerze, jak mocnych mam kolegów którzy przechodzą do nowej epoki i rozdają co lepsze wioski..


@EBO Twój pomysł nie jest dobry z tego powodu iz zachwiało by to balansem pomiędzy poszczególnymi epokami. maksymalny poziom wiosek dla kazdej z epok powinien być identyczny, no powiedzmy że z tego ograniczenia mogli byśmy zwolnic stolice której przekazywac i tak nie mozna, a swego czasu była dyskusja o słabości stolicy więc i tym dośc prostym sposobem zwiekszyli byśmy role stolicy w naszym imperium.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (20.11.2010, 00:38)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Saturday, 20.11.2010, 07:56

Tak, ale co zrobisz z takimi wioskami, które maja JUŻ ponad 30 poziom zamku lub równy tej liczbie ?

Ja osobiście np T2 mam takową wioske, a inne nie sa tej liczbie dalekie.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 20.11.2010, 10:27

zmniejszenie wszystkich powyżej 25lvl do tego właśnie poziomu.
Ktoś może napisać o niesprawiedliwości. A czy sprawiedliwe jest przekazywanie wiosek z pokolenia na pokolenie wobec większości graczy którzy takiej możliwości nie mają? Poza tym ten który taka wioskę dostaje nie przyłożył palca aby wybudować ja na n.p. 30 poziom...ot ma gotowca więc problem "obcięcia" poziomu wiosek najmniej ich powinien oburzać.
Powiem więcej. Początkujący gracz w danej epoce, nawet jeśli trafi wioskę z super polami, szukaną na sporym obszarze mapy, ze sporym poświęceniem własnego czasu (wiadomo jak o takie wioski trudno np. w 5E) to zanim ja rozbuduje do sensownego poziomu i tak nie da w żadnym przypadku rady takiemu graczowi który otrzymał zupełnie przeciętna wioskę ale rozwijana przez kolejnych graczy od długiego czasu.
Problem ten nabrał szczególnego kontrastu (tak samo jak problem z przepakowaniem człowieka) po pewnym czasie. Admini nie byli w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji czy tez anomalii występujących w grze w momencie jej tworzenia czy tez publikacji. jednak ich obowiązkiem jest naprawianie błędów oraz taka korekta gry aby była ona sensowna i w miarę sprawiedliwa dla wszystkich graczy, nie tylko lepsza i łatwiejsza dla tych którzy maja "fajnych" kolegów ale i dla pozostałej grupy (zdecydowanie liczniejszej) graczy.
Sądzę iż w tym problemie można równiez upatrywać spora niechęć nowych graczy do pozostawania w grze.

6

Saturday, 20.11.2010, 11:07

Moim zdaniem totalne bzdury piszecie .
Według waszej bzdurnej teorii w realu juz bym sobie dawno w łeb strzelił ,bo nie mam żadnego bogatego przodka
a w związku z tym szansy na spadek.Czyli mój start nie jest równy z waszym ,a mimo to żyje i nie mam zamiaru sie poddać.
Podobnie jest w grze i tak powinno zostać ,to jest gra zespołowa i kazdemu powinno zalezec zeby byc w zespole czyli klanie a czym lepszy
jest ten klan jest szansa na odziedziczenie lepszej wiochy.

A jezeli ktos woli siedziec sam i budować domki od podstaw to niech buduje i nie krzyczy ze nie ma szans z tymi co maja ładne wioski
to jest jego wybór .

7

Saturday, 20.11.2010, 11:11

Poza tym te wioski też ktoś budował od podstaw, więc ja nie wiem w czym problem. Cieszę się, że moje wioski ma mój kumpel z klanu, bo szkoda mi je było spalić czy przejść z nimi do wyższej epoki, tak się traci potencjał wioski.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 20.11.2010, 11:43

Nikt nie każe nikomu palić wiosek ani przechodzić z nimi do wyższej epoki. Możesz je spokojnie komuś oddać. Problem jest już teraz, nie wyobrażam sobie tych wiosek gdy powiedzmy 4 z kolei gracz podciągnie ja na powiedzmy 40lvl.
Wybaczcie nie każdy jest w silnym klanie który powstał ponad 2 lata temu i ma spory potencjał. Są tez młode klany z nowymi graczami. Wypowiadacie sie jedynie ze swojego punktu widzenia, wystarczy jednak spojrzeć na sprawę troszkę szerzej a nie jedynie przez pryzmat własnego JA.

@naklikm, stosujesz porównania do realnego świata. Sorki gościu ale tym stwierdzeniem bardzo się ograniczyłeś ponieważ gra to gra, a real to real. Gra posiada wiele absurdalnych sytuacji mających się nijak do świata rzeczywistego. Twój argument (jak i kazdy do tej pory przeciwko proponowanym zmianom) po prostu jest nietrafiony.
Wykazujmy sie w tej grze myśleniem a nie pójściem w kązdej mozliwej sytuacji na łatwiznę.
Poza tym sami twórcy reklamują jeden z uroków gry jako możliwość wykazania sie logicznym myśleniem - garstka dobrze dobranego wojska jest w stanie pokonać teoretycznie silniejszego wroga. Niestety ten slang traci na aktualności ponieważ już od pewnego czasu na serwerze grasują bandy przerośniętego wojska z wiosek o poziomie 30+, opartych nawet na najsłabszej jednostce wojska ale w ilościach 1000+ i naprawde nawet najlepiej dobrana armią a czesto i bunkry padają łupem takiej armii, na dodatek gracza który nawet nie kiwnąl palcem aby dorobicć się takiego wojska. Jesli nie daje wam to do myślenia to naprawdę kiepsko u was z poczuciem ogólnie pojętej sprawiedliwości i równych szans dla wszystkich graczy...

9

Saturday, 20.11.2010, 12:09

Cytat

Niestety ten slang traci na aktualności ponieważ już od pewnego czasu na serwerze grasują bandy przerośniętego wojska z wiosek o poziomie 30+, opartych nawet na najsłabszej jednostce wojska ale w ilościach 1000+ i naprawde nawet najlepiej dobrana armią a czesto i bunkry padają łupem takiej armii, na dodatek gracza który nawet nie kiwnąl palcem aby dorobicć się takiego wojska.


Słuchaj te 1000+ piechoty to ja przeciętną armią jestem w stanie to rozwalić np. 450 ratarów, ale rozumiem dlaczego tak mówisz, bo te 1000+ jest niczym chyba, że wejdzie szarża wtedy każda jednostka jest na hita i dlatego budują te wsie, bo te 1200 piechoty zrobi na szarży więcej strat niż 700 halabard.
Poza tym porównaj sobie:
wioska na 30 levelu ma 1000 piechoty(pod piechte ofc)
wioska na 30 levelu ile będzie miala halabard (pod halki)
Na pewno wystarczająco aby położyć te 1000 piechty liczę, że jest wszystko bez szarż, bo wiadomo, że jak wejdzie szarża to tak na prawdę nie ma strategii na nią.

A co do tego, że nie każdy jest w silnym klanie. To jest gra zespołowa, a jak ktoś lubi samemu sobie ecować/expić na lokacjach to już jego sprawa.
Ja dostałem 3 wsie w 5 erze i przez 2,5 miecha od zera postawiłem 3 wsie, które są teraz na 19/17/15 levelu, bez tego ciężko byłoby mi się rozwinąć i rozumiem, że ktoś może to uznać za nie fair, ale ja też oddałem wioski, bo ktoś kto przechodzi do next epoki jest łatwym celem, a na wojnie nie można sobie pozwolić na 4-5 miechów ecowania jednej wioski żeby coś postawić.

A takie pytanko co jak już postawie te 25 levele we wszystkich 6 wsiach, a nie będę mógł zaliczyć bossów, a no będę dostarczycielem surki, z którą nie będę miał co zrobić.

I takie porównanie
w 4 erze na 25 levelu wsi miałem ok.
430 rajtów
200-210 rajtów i 100-110 kira.

Wyliczając w 5 erze będę mieć:
Edit 309[390] piechoty :)(bez szans z jedną ani drugą armią w/w)
134 czołgi(te rajty można wymienić na piki, czyli znów ja jestem w gorszej sytuacji, a do tego widziałem wioskę na 200 pik+dodatki i raczej na pewno była ona 25>)

Do tego porównaj czas budowy wsi 4 era budowała się dużo krócej niż 5 i o wiele szybciej dobije ten 25 level.
To tyle. Poza tym nie sądzę, żeby admini coś z tym zmienili :).

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "D@nio" (20.11.2010, 16:34)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Saturday, 20.11.2010, 12:17

Danio w 3 ep w dobrej wiosce, gdzie stawiasz na piechote lub piechote + halki na 30lv wystawisz ok. 1400piechoty lub 480 halek i 700 piechoty.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

11

Saturday, 20.11.2010, 15:27

Kwestia podejscia. Ja np lubie miec swiadomosc, ze wszystko, co osiagnalem zdobylem tymi "recami". Nic od nikogo nie bralem, nigdy niczego nie chcialem, zbudowalem wszystko sam. Fakt, ze nikt mi specjalnie nie przeszkadza. Bo teraz juz nawet niespecjalnie ma kto i jak.
A jesli ktos ma manie wielkosci i lubi chodzic na latwine- jego prawo. Tylko ze ta jego megalomania skonczy sie na e4. Przejdzie do e5, pare razy w tylek dostanie i da sobie spokoj. Ci najwytrwalsi jakos przewegetuja, zeby odpasc po tygodniu w e6 jak nagle TE przestanie byc gra w chinczyka i stanie sie wymagajaca i trudna.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

12

Sunday, 21.11.2010, 06:56

gra zespołowa zgodze sie ale nowe - młode zespoły nie maja szans zaistnieć , przez to ze na serwerze jest kilka klanow z mocnymi wiochami - budowanymi "z pokolenia na pokolenie" i bedzie coraz ciezej sie przed "farmerami" z mega armiami obronic
, na przecietnych wioskach rok temu w 4 ej epoce gracz mogł spokojnie postawic bunkier i armie jako tako chronic - teraz jedna akcja mega armi i po bunkrze - to tez moze zniechecic nowych graczy tak jak kiedys mozliwosc straty wioski i jej spalenie, a zatrzymanie leveli na pewnym poziomie umozliwiłoby rozwoj i umocnienie sie młodych klanow - niezależnych od już isniejących, poki co nowy klan nie ma szans zaistniec chyba tylko jako akademia wiekszego ew dostarczyciel surki albo expa

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (21.11.2010, 07:54)


13

Sunday, 21.11.2010, 16:31

Nie przesadzajcie z tymi zmianami bo zaraz będziecie chcieli żeby herosów tylko podnosić do tego poziomu do którego można w danej epoce bo inni maja już ponad limit w danej epoce i nie maja szans nowi gracze .

A co do limitu poziomów wioski to nie jestem za tym bo mi to nie przeszkadzało jak zaczynałem i nie przeszkadza do tej pory że ktoś ma wielkie armie bo każdego można kiedyś pokonać .

A poza tym to by były simsy a nie gra Czas Wojny .

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Sunday, 21.11.2010, 19:46

Ja wychodze z założenia, że żaden noob co zaczoł miesiąc temu nie ma prawa mi naskoczyć po 2 latach gry.
Tak jest wszedzie.
Starzy wyjadacze dbają o własny zadek i nie dadzą się łatwo wygryść narybkowi.
Tak działa świat i tak działa 99.9(9)% gier jakie istnieją.

Nieno jak chcecie róbcie simsy, jak chcecie zróbcie przycisk jestem najlepszy bo tak to działa, że gracze z 2-letnim doświadczeniem mają być równi graczowi z miesięcznym dorobkiem...

Rodzi sie pomysł:

Hej! Skasuj konto, zacznij od nowa i tak nic nie stracisz. :thumbdown:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Sunday, 21.11.2010, 20:03

Jakie simsy? Ludzie co wy pitolicie!!
To jest dopiero anomalia ze jedną armią jesteś w stanie rozwalić bunkier. Kolejna anomalia że dzięki przechodnim wioskom jeden jest koksem od poczatku a drugi nie ma szans na rozwój albo w najlepszym wypadku ciężko przedzie. I tak takie wioski np. 25 lvl by przechodziły, i tak była by dysproporcja ale nie taka jak obecnie i nie taka jaka będzie za jakiś czas...
Rozumiem tych którzy maja takie wioski "po wujku", będą gadać o niesprawiedliwości, o simsach i inne bzdury. Postawcie sie jednak w roli graczy którzy nie są w tak komfortowej sytuacji jak wy - a jest ich na pewno większość.
Poza tym przerośnięte armie powinny być wyplenione z serwera bo niedługo dojdzie do paradoksu ze np. w oblu 3 takie armie dadzą radę 8 broniącym (czy tez atakującym) ale postawionych od podstaw i nie przekazywanych.

Ja proszę tylko administrację o przyjrzenie sie temu problemowi, który za pewien czas urośnie do rangi naprawdę poważnego.

annaasakura

Początkujący

Postów: 56

Skąd: BC t1

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Sunday, 21.11.2010, 20:43

w oblu 3 takie armie dadzą radę 8 broniącym (czy tez atakującym) ale postawionych od podstaw i nie przekazywanych.
więc po co taki dobry gracz miałby taką marną wioskę zdobywać? Pomysł jest oczywiście wart przedyskutowania ale w tej grze będziesz miał zawsze dwa rodzaje graczy:
pierwszy - wytłuc bosów, ołtarz byle do 20 lev i skok do naxt epoki,
drugi - narobić zamieszania, wyekspić ile się da a przede wszystkim - DOBRZE SIĘ BAWIĆ mając przy tym jak największą armię.

Ten drugi rodzaj gracz zniknie w momencie kiedy ograniczy się maksymalny poziom wzrostu wioski bo co dalej... zostaje tylko następna epoka.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Sunday, 21.11.2010, 21:20

Blokując rozwój wiosek możemy powiedzieć wszystkim z 6ep kasujcie konta, ponieważ zabawa sie skończyła.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Sunday, 21.11.2010, 22:03

Idąc głębiej waszym tokiem rozumowania można dojść do dalszych wniosków - tak jak napisaliście narobić zamieszania, naexpić ile sie da i dobrze się bawić. Zastanówcie się tylko czyim kosztem...oczywiście dobrze się expi i bawi na słabszych graczach. To oni szybko rezygnują, zniechęcają sie itp. Taka zabawa jest dość jednostronna.

Jesli ktoś nie potrafi grać to może kasowac konto z 6E. Ja osobiście podszedł bym do tego inaczej. Gdybym osiągnał juz max lvl wiosek w 6E (a potrwalo by to dłuuugie miesiące) to sukcesywnie oddawał bym je np. kolegom z klanu ktorzy dopiero co staruja (dla siebie szukał bym co najmniej tak samo dobrej lub lepszej), zawsze można bedzie podciagać stolice która z czasem stanie sie w końcu wartościową wioską. Poza tym tak bardzo bawi was stawianie budynków oraz gnębienie słabszych? Pózniej narzekacie że tak mało graczy itp...

19

Sunday, 21.11.2010, 22:07

Nie powiedział bym ze jedna armia bunkier rozwalisz bo nie tylko armia się liczy lecz też bohater przy niej tak samo, bo czym lepsi bohaterzy tym lepsza obrona. A jak niektórzy dobrze obronę sobie ustawią to się mogą zdziwić atakujący .

Jest tez dużo graczy co sami sobie postawili wioski i co skasujesz im dorobek w danej epoce zmniejszając poziomy wiosek.

To mija się z celem.
Jest też sporo graczy co przejmują wioski jak to mówisz od "wujka" ale niektórzy maja bohaterów jak ja miałem w 1 czy 2 epoce .

20

Sunday, 21.11.2010, 22:32

w oblu 3 takie armie dadzą radę 8 broniącym (czy tez atakującym) ale postawionych od podstaw i nie przekazywanych.
więc po co taki dobry gracz miałby taką marną wioskę zdobywać? Pomysł jest oczywiście wart przedyskutowania ale w tej grze będziesz miał zawsze dwa rodzaje graczy:
pierwszy - wytłuc bosów, ołtarz byle do 20 lev i skok do naxt epoki,
drugi - narobić zamieszania, wyekspić ile się da a przede wszystkim - DOBRZE SIĘ BAWIĆ mając przy tym jak największą armię.

Ten drugi rodzaj gracz zniknie w momencie kiedy ograniczy się maksymalny poziom wzrostu wioski bo co dalej... zostaje tylko następna epoka.



nie zniknie drugi rodzaj graczy bo:
1. ich wartosc bedize okreslała nie tylko wiocha ale i poziom wyszkolenia herosa
2. pola na ktorych te wioche postawi i dobór wiosek np 3 bojowe , dwie eco

dobry gracz moze zdobywac wioske słabszego dla zabawy "bo może" , dla kolegi z klanu który dopiero co zaczął gre ale nie chce mu sie stawiać wiosek , wiec trzeba wiochy zabrać słabszym , co sie kolega bedzie męczył :>, im większa armia tym jest to łatwiejsze

zdaje sie ze rozwo cos pisał o klikach i kolesiostwie w klanach które sa w topce - powoli zaczyna sie to sprawdzać , słabsze klany traca wiochy bo rozrastają sie akademie
zaczyna sie obleg - przed oblegiem klan z topki czyści wiochy słabego klanu , słaba akademia zdobywa sobie nowe wioseczki :D , tak to bedzie wyglądać, nowe klany nie będą powstawać a nowych graczy będzie coraz mniej, zostanie kółko wzajemnej adoracji :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (21.11.2010, 22:46)