Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

-_-<

Nierejestrowany

1

Friday, 13.06.2008, 21:40

speed serwer ?

Witam jak w temacie ciekawi mnie czy kiedykolwiek powstanie serwer gdzie powiedzmy czas bedzie plynal 2x szybciej ? dwa razy krotsze czasy poruszania sie armia, przyrostu surowcow (czy tam dwukrotnie wiekszy przyost surowcow niz normalnie), jak i odnawiania sie wypraw. Mysle ze serwer cieszylby sie spora popularnoscia, co mysla o tym inni forumowicze i co nawazniejsze niech wypowiedza sie sfery wyzsze ;] moze i zalatuje troche travianami i innymi smiesznymi grami ale.. to calkiem ciekawa perespektywa ;]

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 13.06.2008, 22:18

Przypuszczam, że:
- Jeżeli coś takiego miałoby ruszyć to jak będzie z 5 serwerów tzn licz przynajmniej 1,5 roku
- Gra oficjalnie nie ma końca, teoretycznie dobiejsz do 6 epoki, pograsz conieco i zakończysz przygodę, więc nie jestem przekonany czy byłby głębszy sens

Po za tym zastanawiam się czego ci brakuje? Nie masz co z czasem zrobić? Już w 2 epoce z 3 miastami będziesz miał tyle zabawy, że nie będziesz w stanie wszystkiego objąć czasowo. Przy 3 miastach wcześniej czy później będziesz miał 12 slotów na armie, w tym 3 na bohaterów => 3 bohaterów możesz sobie wysyłać do lokacji, 9 tłuc, szpiegować, przenosić surowce z miasta do miasta.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

-_-<

Nierejestrowany

3

Friday, 13.06.2008, 22:52

no moze to i racja ale tak szybciej mozna wszystko osiagac... a to jest swego rodzaju oszczednosc czasu :PP no tak wiecej eopk wiecej opcji ale nawet jesli lokacja jest obok ciebie to marnujesz jakies min 13=14 min a co za tym idzie dluuugo jak ktos ma dalej do lokacji specjalnej to jak ma wykorzystac 12 wypraw ? a tak bah rozwiazanie 2x szybciej i jest szansa ze wszystko wykorzysta, jest to tez pewien sposob dla osob ktor nie maja zbyt wiele czasu, pobuduja bunkry surka wieczorem sie zbiera i moga sobie poinwestowac wszystko szybciej sie robi wiec znowu oszczedzasz czas jak dla mnie to oczekwianie na wykonanie kolejnego posuniecia pokroju 30 min to strata czasu... a tak jesli ktos mialby w miare leb jak sklep i znosne lacze moglby szybko cos osiagnac nie twierdze ze byloby to proste ale dla osob ktore dobrze prosperuja wioskami i armia to baaaaardzo kuszaca opcja.. no przynajmniej dla mnie ^^

a czy nadal bedzie tylko 6 epok to czas pokaze bo to w koncu alfa... i moze bedzie wiecej i co wtedy ? bedziesz grac 12 miesiecy zeby skonczyc epoki ? xD zarty jakies ? :P

przenosic surowce mozesz tylko za pomoca armii wiec jak przenosisz to nie cisniesz tymi jednostakmi to tez jest dosc nie czasochlonne, szpiegowanie jest dosc ograniczone zasiegiem wioski i jesli jestes w stanie wyfarmic/zezlomowac okolice to nie bardzo jest co szpiegowac .. a szpiegowanie dalekiego zasiegu troche mija sie z celem ze wzgledu na koszta utrzymywania takiego malego odzialu zwiadowcow..

4

Saturday, 14.06.2008, 09:55

no moze to i racja ale tak szybciej mozna wszystko osiagac... a to jest swego rodzaju oszczednosc czasu :PP no tak wiecej eopk wiecej opcji ale nawet jesli lokacja jest obok ciebie to marnujesz jakies min 13=14 min a co za tym idzie dluuugo jak ktos ma dalej do lokacji specjalnej to jak ma wykorzystac 12 wypraw ?


ja mam lokacje specjalne w odleglosciach 35 min , 44 min i 1h 25 min :cursing: pracuje, a mam taka prace, ze nie mam w niej dostepu do netu. heh i tak sie zastanawiam kiedy niby mam wykonac te 12 wypraw X( . to troche nie sprawiedliwe, ze nie ktorzy maja blisko do lokacji specjalnych, a inni daleko. takie cos spowalnia moj rozwoj :( i nie wiem, czy jest sens grac w ta gre.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (14.06.2008, 11:36)


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 14.06.2008, 10:05

to troche nie sprawiedliwe, ze nie ktorzy maja blisko do lokacji specjalnych, a inni daleko. takie cos spowalnia moj rozwoj :( i nie wiem, czy jest sens grac w ta gre.


to postaw sobie 2 wioskę bliżej lokacji specjalnych, ja mam do wilków 12 minut a i tal wszystkich wypraw nie jestem w stanie wyrobić
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

6

Saturday, 14.06.2008, 10:06

Cytat

ja mam lokacje specjalne w odleglosciach 35 min , 44 min i 1h 25 min :cursing: pracuje, a mam taka prace, ze nie mam w niej dostepu do netu. heh i tak sie zastanawiam kiedy niby mam wykonac te 12 wypraw X( . to troche nie sprawiedliwe, ze nie ktorzy maja blisko do lokacji specjalnych, a inni daleko. takie cos spowalnia moj rozwoj :( i nie wiem, czy jest sens grac w ta gre.


Zgadzam się z tym ;/
ja tez mam do lokacji powyzej 1h
wiec to wszystko bezsensu.....

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Saturday, 14.06.2008, 10:06

a czy nadal bedzie tylko 6 epok to czas pokaze bo to w koncu alfa... i moze bedzie wiecej i co wtedy ? bedziesz grac 12 miesiecy zeby skonczyc epoki ? xD zarty jakies ? :P
Grałeś w Blood Wars ? Istnieje sobie serwer 1, który ma teraz chyba już 3 lata. W BW nie masz epok, ale masz poziomy/ kręgi. Jest ich 5 i w każdym możesz lepiej rozbudować swoje miasto. Do tej pory nie słyszałem, żeby ktoś osiągnął ostatni najwyższą krąg. Tutaj będzie pewnie podobnie. Z tego co widzę, żeby dobić do tej 6 epoki to spokojnie z 3 lata gry będzie :).

EDIT:
Co do odległości lokacji - ja mam 1h do jaskini :). Ale myślę, że problem się sam rozwiąże w następnej epoce - mając 3 wiochy ma się już spory zasięg. Przypuszczam, że można stacjonować wojskiem u swojego sojusznika (poprawcie mnie jeżeli się mylę ;), jeżeli tak jest to można objąć spory kawał mapy i napewno gdzieś znajdzie się miła okazja.
Z resztą 3 wioch = 3 bohaterów = 4 wyprawy na łba
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

8

Saturday, 14.06.2008, 10:27

Co do odległości lokacji - ja mam 1h do jaskini :). Ale myślę, że problem się sam rozwiąże w następnej epoce - mając 3 wiochy ma się już spory zasięg. Przypuszczam, że można stacjonować wojskiem u swojego sojusznika (poprawcie mnie jeżeli się mylę ;), jeżeli tak jest to można objąć spory kawał mapy i napewno gdzieś znajdzie się miła okazja.
Z resztą 3 wioch = 3 bohaterów = 4 wyprawy na łba
no wszystko cacy....znaczy sie niby. teraz nie ma premium tzn. wszyscy maja, ale za jakis czas to sie zmieni i chcacy grac beda musieli je wykupywac ..... i teraz do czego zmierzam:

przykladowo dwoch kumpli dobrze sie znajacych zaczyna tu grac, obydwaj pracuja mniej wiecej w tym samym czasie i zakladam, ze maja mniej wiecej tyle samo czasu na gre. :D no i sie zaczyna.....jeden trafia na kwadrad, gdzie ma kilka lokacji specjalnych w odleglosci 15 - 20 minut drogi, drugi trafia tak, ze musi w jedna strone poswiecic na droge 30 - 60 minut :cursing: . od razu wiadomo, ze drugi mam marne szanse dorownac pierwszemu rozwojem i wykorzystaniem wypraw a o ile sie nie myle :P gre sie zaczyna w pierwszej epoce a nie w :P :P :P nastepnej. hmmmm jak sie ten drugi koles w tym polapie to nie wiem, czy wykupi kolejne premium i czy bedzie dalej chcial grac. wiadomo, ze skoro sie znaja i obydwaj wiedza, ze graja w ta sama gre to beda o niej gadali np. przy piwku wiec wczesniej, czy pozniej dojda, ze juz na starcie nie maja rownych szans, wiec pierwszy byc moze bedzie dalej gral, a drugi nie koniecznie :P ......tak sobie mysle, a moze ten pierwszy solidaryzujac sie z drugim tez zrezygnuje z gry, bo chcialby grac razem z nim i poszukaja innej gry, gdzie na starcie sa rowne szanse ???? a roznice powstaja dopiero na skutek dzialan graczy, a nie slepego losu ???? :P :P :P

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Saturday, 14.06.2008, 10:45

Mistrzu ta gra jest głównie oparta o rozwój miasta a nie o lokacje. Jak masz dobrze rozwinięte miasta to możesz postawić dużo woja. Jak masz dużo woja to nawet koleś z rozwiniętym hero (przynajmniej w 1 epoce) może ci jedynie pomachać w oddali, a nie jesteś w stanie na początku dobrze inwestować w rozwój bohatera i rozwój miasta, bo tracisz jeden slot armii. Może podam przykład:
Mam obok siebie kolesia co ma 4 punkty i totem na 10 lv/ kopalnie średnio 7 lv (to jest najlepszy koleś w zasięgu kilku pełnych przewinięć map na tym samym poziomie). Ja mam hero nadal na 1 lvl i dziś będę budował 15lv totemu i mam kopalnie średnio na 12lv (no i mam wszystkie technologie opracowane). Teraz się zastanów ile on może woja utrzymać a ile ja mogę. Musiałby mieć naprawdę kosmiczny sprzęt, żeby wygrać (lub zastosować odpowiednią kombinację).
To jest gra taktyczna z ELEMENTAMI RPG.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

-_-<

Nierejestrowany

10

Saturday, 14.06.2008, 13:05

co racja to racja infrastruktura jest dosc kluczowa jednak dobrze rozwiniety bohater daje wiecej modyfikacji pozwala szybciej poruszac sie armii moze leczyc co minimalizuje w jakims stponiu straty na istotnych jednostkach (czyt nie tanich), i sam robi za fruwajacego mamuta ;] wiec nie mow ze nie ma znaczenia bo ma ;] zreszta bohater to to co na poczatku pozwala grabic bez strat :P co prawda nie bardzo teraz funkcjonuje system run slow runicznych i magii ale podejrzewam ze troche to zmieni w balansie ekonomi i wojska a jakosci bohatera i byc moze w 3 epoce bohater bedzie mial dosc strategiczna funkcje dajaca szanse zwyciestwa nad silniejszym wrogiem.. zreszta nie kazdy ma az tyle farm w okolicy co ty i nie kazdy jest w stanie siedziec przed netem zbyt dlugo wiec nie bardzo mozna pofarmic, bo przeto konkurencja zawsze sie znajdzie a wieczne zlomowanie innych jest uber trudne :P, jednak fakt niemoznosci przejecie stolicy swoje robi.. reasumujac masz troche racji poniekad odleglosc od lokacji ma spore znaczenie.. i tego sie nie da ukryc ;p (nie ma to jak miec przylegla jaskinie ^^ god bless my luck :D)

edit: kocham edytowac wlasne bykolce :P coz za frajda ;x

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "-_-<" (14.06.2008, 13:43)


Ayron

Początkujący

Postów: 36

Skąd: Olsztyn

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Saturday, 14.06.2008, 14:05

Vein:
taka różnica jaką opisałeś nie może być tylko powodem tego, że zamiast do lokacji chodzisz na farmy. Musisz od tamtego gościa grać sporo więcej.
Co do bohaterów-silny bohater może zrównoważyć nawet duże różnice w ilości wojska. Obrażenia jakie zadaje ładnie rozwinięty bohater na średnim poziomie są naprawdę duże.
Strach pomyśleć co będzie, gdy będą jeszcze słowa runiczne i kompletny eq. 200 ataku i 250 inicjatywy nie będzie pewnie dużym problemem, a takie staty pozwalają zabijać po 2-3 jednostki na turę.
Edit-do tego dochodzi jeszcze bonus do ataku/inicjatywy etc. To też robi niemałą różnicę.
koniec gry

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Saturday, 14.06.2008, 17:36

Wszystko pięknie, ale rozmawiamy o 1 epoce :), napisałem przecież, że na początku gry :), gram dopiero 10 dzień. Rola bohatera będzie wzrastać wraz z jego levelem i sprzętem - zgadzam się z tym, choć z pierwszych informacji odnośnie starożytności wynika, że będziemy jednocześnie dowodzić większymi armiami, więc nie liczę, że rola bohatera zmieni się na tyle, że w odniesieniu do pierwszej epoki będzie w stanie powalić sam 5 mastodontów.

Co do spędzanego czasu nie do końca się z tym zgodzę. Nie licząc pierwszych paru dni. Normanie gram dziennie koło 3h i co pewien czas zajrzę na chwilę w celu uzupełnienia budowy i na forum. Może faktycznie dobrze trafiłem pod kątem farm, jednak te same szanse mają gracze koło mnie i jakoś nie widzę żeby większość to wykorzystywała. Myślę, że to raczej brak taktyki.

EDIT: po za tym koleś ma (5 mamutów) to musiał coś prostego robić, ile czasu zajmuje dobicie 3000 PD mając 5 mastodontów?
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (14.06.2008, 17:46)


13

Saturday, 14.06.2008, 18:56

no dobrze.... siedzisz okolo 3h i ile wypraw mozesz w tym czasie zrobic ??? ja gora trzy a mam 12 wypraw, czyli wychodzi na to, ze musialbym poswiecic ponad szesc godzin zeby je zaliczyc ( szesc godzin jesli chodzilbym ciagle do tej samej lokacji specjalnej ). jesli chce isc do innej to musze na to poswiecic ponad poltorej godziny w dwie strony, czyli w trzy godziny grania moge zrobic dwie wyprawy. bohater wtedy jest zajety, a wyslana armia bez bohatera nawet jak wygra z przeciwnikiem nie daje bohaterowi pkt. rozwoju, ze nie wspomne o runach i przedmiotach !!!!! gracz majacy blizej do lokacji specjalnych od razu jest wygrany. wiec nie mow mi, ze odleglosci, czy tez czas dojscia do spec lokacji nie jest wazny.
czyli wychodzi na to, ze co ???? gram po to, zeby innym tym w poblizu surowke odbierac ??? do czasu jest ok. ale jak rozbuduje miasto to chcialbym i bohatera ubrac w itemki, dac mu runy, ze o rozwoju jego statow nie wspomne, bez tego gra traci sens. a jak bede chcial przejsc do nastepnej epoki i goliat i gilgamesh beda odemnie o trzy godziny drogi ???? miesiac bede do nich chodzil ???? heh wg. mnie to totalny bezsens. jeden zrobi na nich 12 wypraw w przeciagu np 6h, a inny w ciagu 24h bedzie mogl zrobic np tylko 6 wypraw, bo ma tak daleko. nie wiem, jak wam, ale mi sie takie cos nie podoba.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "hvt" (14.06.2008, 19:03)


14

Saturday, 14.06.2008, 19:07

Mistrzu ta gra jest głównie oparta o rozwój miasta a nie o lokacje.


to powiedz mi skad wezmiesz graty dla bohatera no i runy ???? zrobisz armie 100 sloniowatych :P i bedziesz w drodze napadal tych ktorzy juz to maja :thumbsup: i bedziesz im odbieral gratki i runy ????? 8o :D :D :rotfl:

15

Saturday, 14.06.2008, 20:28

Zrób sobie drugą wioskę blisko (5-10 min.) dobrych lokacji specjalnych, "zaparkuj" tam armię z bohaterem ze stolicy i stamtąd puszczaj ekspedycje, będziesz miał szybko.

To jakiś problem?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

16

Saturday, 14.06.2008, 21:21

ooooo :) czesc thorga. dla mnie to juz nie jest problemem....ale dla zaczynajacych gre to problem i jak pisalem wyzej ( przyklad dwoch kumpli ) ja nie patrze z punktu widzenia gracza, ktory gra juz od jakiegos czasu, a z punktu widzenia gracza zaczynajacego gre. poprostu uwazam, ze start wszyscy powinni miec rowny, a nie zalezacy od dobrej lokalizacji czyli od szczescia. od szczescia to powinny zalezec dropy, a nie mozliwosc podstawowego rozwoju.

17

Saturday, 14.06.2008, 21:22

Ale przecież na starcie exp z lokacji jest mizerny, by nie powiedzieć - zerowy...Że już o dropie nie wspomnę.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


18

Saturday, 14.06.2008, 22:41

no wlasnie....i dlatego wszystko sie liczy :P kazdy kamyczek i kazdy punkcik expa.....

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Saturday, 14.06.2008, 23:10

hvt: ja obecnie nie robię wypraw bo szkoda mi na nie czasu :-), obecnie bohater pełni dodatek w armii. Lada dzień stawiam wiochę 9 min od lokacji i wtedy zacznę robić wyprawki - najpierw głównym bohaterem, a później dwoma => czyli 6 wyprawek na łba. 2h i po wyprawkach, a w tym czasie przynajmniej 4 armiami mogę spokojnie grabić :). Nie chcę wnikać w szczegóły, ale tak to mniej więcej będzie wyglądać.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że armia co pewien czas będzie się uszczuplać i część wyprawek siłą rzeczy odpadnie, ale szerzej mi to nie robi, bo z tego co widzę, to w pierwszej epoce oprócz expa to za wiele nie zyskam, wystarczy, że spojrzysz na wątek z przedmiotami :-), a w międzyczasie powoli będę stawiał 2 ołtarze na 15lv :-).

EDIT: sory za oftopic, nieźle się zagalopowałem xD
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (15.06.2008, 14:17)


-_-<

Nierejestrowany

20

Sunday, 15.06.2008, 13:36

no dobrze ale na temat mosci panowie i panie na temat, bo zaczelo sie na lokacji i na tym sie skonczylo, wiec niech moze ktos "u gory" wypowie sie jakichkolwiek szans powstania takowego speeda :D:D:D