Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Wednesday, 08.12.2010, 08:03

Zmiany przy oblegach

Mam propozycję wprowadzenia zmian przy oblegach.
Wiadomo powszechnie że 4 i 3 epoka ma strasznie przerośnięte armie. Żadne wojsko 5 i 6 epoki nie jest w stanie się przeciwstawić takiej masie jednostek.
Dlatego proponuje co następuje. Ataki pozostawić tak jak są +/- epokę natomiast oblegi i dołączanie do nich zarówno po stronie atakującej jak i broniącej tylko wojskami z danej epoki.
Wyrównało by to szanse podczas walk w poszczególnych epokach.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

2

Wednesday, 08.12.2010, 09:40

Jestem przeciwny temu rozwiązaniu z różnych powodów.

  • W momencie założenia oblężenia przez gracza z 4 epoki na gracza z 4 nie będzie możliwości przejęcia osady ze względu na braki w aa.
  • W przypadku zmobilizowania sił jakiejkolwiek epoki, w którymkolwiek z klanów utworzą niesamowicie silną tarczę, która będzie nie do sforsowania - epoka niższa albo wyższa to alternatywa
  • Dzięki różnorodności ras, klanów, wojsk gra się ciekawiej - nigdy nie wiadomo jak się potoczy walka podczas oblężenia.
  • W tej chwili są 2 klany na t1, które maja absolutna dominację w 6 epoce i to koalicyjne - w momencie wprowadzenia tej zmiany już nigdy w życiu nikt z opozycji nie przejdzie do 6 ery - chyba, że przejmie konto albo zrobi wałek.

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 08.12.2010, 12:07

Odnosząc się do poszczególnych punktów.
1. Brak w aa nie będzie dokuczliwy z prostej przyczyny jeśli nie będzie lataczy spokojnie AA arkebuzów czy też łuków wystarczy do zdjęcia samych bohów. Na T2 widziałem takie oblegi gdzie łuki dawały radę Apaczom nawet:D
2. Tego ciut nie rozumiem. Jak 5 epoka jest w stanie stworzyć tarczę na 4 epokę chyba tylko latacze ale jednostki z 5 i 6 epoki mają wystarczającą siłę aa żeby sobie z tym poradzić.
3. Zgadzam się w 100%. Tylko dominacja 3 i 4 epoki zabrała tą całą ciekawość. Wiadomo z góry jak się potoczy oblężenie na 5 epokę. gdzie z armii zakładających jest tylko 1 wojsko 5 epokowe całą reszta to masówka z 4. Gdzie tu taktyka i ciekawość?? Mając tylko wojska z 5 epoki musiał byś kombinować, a nie tylko czołgi (bo one przeżyją) a resztę 4 załatwi.
W moim wariancie właśnie zaczęli by się liczyć bohowie i umiejętność odpowiednio dobierania wojska (czyli strategia). I nie opłacało by się już wieczne siedzenie w jednej epoce żeby się chwalić wielkością wystawianego wojska.
4. Teraz są 3 klany które na T1 mają monopol na 4 epokę i jakoś nie widzę w tym problemu. Nikt nikomu nie bronił awansować i rozwijać się w nowych epokach. Gracze wybrali taką a nie inną strategię i tyle. Nawet w tym momencie 6 epoka jest w stanie się bronić pomimo wsparcia 5. Nie wprowadzenie mojej zmiany zadziała wręcz przeciwnie do głoszonych przez ciebie postulatów. Właśnie dlatego klany mojej koalicji powskakują do 6 epoki i tam się zamurują. I przez to zostanie wam odcięta droga do tej epoki.

Jeśli została by wprowadzona ta zmiana spowodowała by urozmaicenie gry i zmusiła do myślenia. Jakie wojska budować w jakiej epoce być i jakich bohów szkolić do danej epoki. A nie tylko ludź i masę rajtek bo jak wejdzie szarża to wszystko położy:D. To właśnie zwalnia z myślenia i patrzenia w perspektywie:)
I jeszcze wracając do 6 epoki. Możesz tam mieć 6 wiosek. Więc mając 3 graczy w 6 jest to 18. Będąc oblegany raz w tyg. 1 gracz tracił by wioski prawie 2 m-ce. Pozostali dwaj spokojnie mogą ciągnąc wioski. I w pewnym momencie okaże się że jednak i nowicjusze są wstanie powalczyć i się bronić. Mając w tym momencie wsparcie kolegów z 5 nowicjusze w danej epoce NIGDY nie będą się wstanie obronić ani wygrać oblegu. Gdyż wystarczy jedna kontra z 5 żeby je zakończyć. I tylko starzy wyjadacze w danej epoce mieli by jakieś szanse.
Tak czy siak moja propozycja wydaje mi się dobra dla każdej ze stron obecnego konfliktu:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (08.12.2010, 12:26)


4

Wednesday, 08.12.2010, 12:16

moje zdanie,przy oblegach,musi isc walka epoka vs epoka, jezeli 5epoka,to i uczestniczy tylko 5 epoka.....

5

Wednesday, 08.12.2010, 13:20

Tak tak, to jak rozwiązać problem gdzie w klanie jest jedna osoba z 6 epoki a w drugim 6 osób, ma się bronić sama ?

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 08.12.2010, 14:02

Przepchać więcej do 6. Do tego 2 graczy w każdej epoce wystarczy żeby zapełnić miejsca w obronie.
Ten sam dylemat jest w odwrotnej sytuacji. Jak wybronić 2 osoby w 4??? Lub jak bronić 2 osób w 5 gdzie przeciwny klan ma totalną przewagę ale w 4??? Kwadratura koła.
Zmiana proponowana przeze mnie ciut zniweluje te dysproporcje. I zachęci graczy do tego żeby jednak zmieniać epoki.

Żadna wioska w 5 i 6 epoce nie jest rozwijana przez rok i dłużej jak ma to miejsce w 3 i 4 epoce. Do tego dochodzą koszta rozbudowy i utrzymania wojska. Będąc w 4 dziennie z farm wyciągałem spokojnie 30k złota. Dokonaj tego w 5 czy 6.
Chcesz siedzieć w jednej epoce proszę bardzo. Ale na dzień dzisiejszy dysproporcja pomiędzy epokami jest tak wielka że strach.
W przypadku zwykłych ataków różnica epokowa jest do przeżycia, każdy sobie radzi jak umie. Ale już w przypadku oblegów widać przewagę masy nad taktyką.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

7

Wednesday, 08.12.2010, 15:24

a jak ja mam obronic wioche 5 epoki,kiedy jakis (noob) zalozy bohiem obleg a do niego dolonczy 8 tysiecznych armii 3 i 4 epokowych..... jezeli oblegana jest np 3 epokowa wioska,to o nio i musi walczyc 3 epoka i tak dalej

8

Wednesday, 08.12.2010, 15:25

i jeszcze jedno,to to samo co i grabierze, co byloby zeby 3 epoka mogla grabic 5 i 6 epoke? przedstawiliscie? to samo jest i z oblegami......

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Wednesday, 08.12.2010, 16:26

Przerośnięte armie to przede wszystkim efekt przekazywania wiosek. Temat który m.in. ja poruszałem.
Ale nie czarujmy sie bo nie ma najmniejszego sensu pisać "proponuje to, proponuje tamto...".
Nikt nie będzie juz pracował nad tą gra, nikt nie będzie dokładał do biznesu który nie przynosi choćby złotówki dochodu.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 08.12.2010, 16:29

Ole, a Tobie znowu coś nie pasuje. X( (Np w 4 nie miałeś 100% zaliczalności moloszka to chciałeś usunąć "walenie w trupa")

Przestań zmieniać gre pod siebie, ponieważ Pan Ole przemierzył portal i znalazł się w 5 ep to tak:
-Armie z 4 ep mi przeszkadzają, wiec ich oddziaływanie na mnie ograniczyć
-Armie w 5 ep są za małe, wiec zróbmy coś, aby były wieksze.
-Armie z 6 ep no kurcze są silniejsze niż moje to też zróbmy coś, aby mi nie przeszkadzały.

Dobitnie udowodniłeś to w tym zdaniu:
"Żadna wioska w 5 i 6 epoce nie jest rozwijana przez rok i dłużej jak ma to miejsce w 3 i 4 epoce. Do tego dochodzą koszta rozbudowy i utrzymania wojska. Będąc w 4 dziennie z farm wyciągałem spokojnie 30k złota. Dokonaj tego w 5 czy 6."

Nie dokonasz tego bo nie masz tylu osób lub odpowiedniej armii w 5 co 4. Mniemam, że jednak znajdą sie osoby, które i tego potrafią dokonać.


Również istnieje T2 nie tylko T1, a działanie jest kompleksowe, gdzie trzeba pod uwage brać sytuacje obu serwerów, gdzie Ty tego nie uwzględniłeś.
Świadczy o tym zdanie:
"Tak czy siak moja propozycja wydaje mi się dobra dla każdej ze stron obecnego konfliktu:)"

Np na T2 masz klany oparte o 3,4 i klany oparte o 4,5.

Tak sie składa, że 3,4 i 4,5 ( ze sladami 3,4) są po przeciwnej stronie barykady.
To co stworzysz idealna sytuacje dla 3,4 natomiast 5 zostawisz na pastwe losu ?
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

11

Wednesday, 08.12.2010, 20:27

karuzela coraz durniejszych pomysłów rozkręca się :):)

Shin, nie płacz nad przekazywaniem wsi, skoczyłeś na tych co miałeś ? czy oddałeś ?
A po skoku zabrałeś (otrzymałeś) od kogoś wieś (wsie) ?

wyścigi w hipokryzji start !

12

Wednesday, 08.12.2010, 21:44

jest jeszcze jedna opcja...
w oblegu może brać udział nie wiecej niż 50% armii z innej epoki niż zakładająca.
proste rozwiązanie i sprawiedliwe;]
tylko że nie tu jest pies potrzebany......

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Wednesday, 08.12.2010, 22:26

karuzela coraz durniejszych pomysłów rozkręca się :):)

Shin, nie płacz nad przekazywaniem wsi, skoczyłeś na tych co miałeś ? czy oddałeś ?
A po skoku zabrałeś (otrzymałeś) od kogoś wieś (wsie) ?

wyścigi w hipokryzji start !

Przestań z tym płakaniem ok? Wszyscy wokół płaczą tylko nie Wy, o jedyni rozsądni i mający patent na wszystko. Stwierdzam fakty, pokazuję jeden z przykładów "psucia gry".
Gwoli zaspokojenia Twojej ciekawości: skoczyłem z wsiami które miałem (nie dorobiłem się w 5E niczego rewelacyjnego ale m.in. wies na ok 150 piechoty zabrałem ze sobą). Po skoku do 6 (jak i również w poprzednich epokach) nie otrzymałem od nikogo ani jednej wioski - za punkt honoru UCZCIWEGO gracza uznałem iż jeśli dojdę do jakiegoś poziomu w tej grze to dzięki WŁASNEJ pracy.
Zadowolony z odpowiedzi? Akurat z przypisaniem do mnie hipokryzji trafiłeś jak kulą w płot.
Poza tym gdyby nawet...jeśli admini poszli w końcu po rozum do głowy i wprowadzili kilka naprawde istotnych zmian to tak samo one dotyczyły by Was jak i Nas.
Dlaczego tak bronicie hero człowieka? Dlaczego hipokryzją nazywacie zablokowanie możliwości przekazywania wiosek z pokolenie na pokolenie? Odpowiedż jest prosta - bo jest to wam na rękę. Na rękę pewnej grupie, nie koniecznie to sprawiedliwe a na pewno nie jest to dobre rozwiązanie dla systemmu gry.
Statystyki mówią same za siebie...niemal 50% bohaterów w top50 to ludzie...półgłupek jedynie nie wyciągnie wniosków że coś w tym temacie jest nie halo. Idąc dalej ten sam półgłupek powie że wszystko jest OK. Ten sam niespełna rozumu odpowie na zarzuty w stylu - to szkól człowieka, kto ci broni!! Tylko nie pomyśli dalej (ahhh te ograniczenia umysłowe) co ma zrobić taki gracz z dotychczasowymi herosami których wyszkolił na poziomy 20+?? Wg. Was zapomnieć o nich, bo kto by się tam tym przejmował poświęconemu im czasowi skoro my mamy ludzików i wymiatamy.
Pomyślcie w koścu o grze jako całokształcie a nie o własnym grajdołku. Niech wali, niech sie pali...byle by nam było dobrze prawda?

Tak żeby nie być gołosłownym podam przykład najlepszych na rynku - firmy Blizzard i ich sztandarowemu produktowi (równięż gry MMO, zdecydowanie odmiennej ale w fundamentach podobnej) World Of Warcraft (żeby nie było jestem aktywnym graczem). Ileż razy oni wprowadzali poprawki do postaci aż trudno zliczyć. Swego czasu bardzo wyboostowany był mag z ktorym naprawdę cięzko było wygrać w PvP, kazdy noob robił maga aby powymiatać na arenach. Bez wielkich ceregieli znerfiono maga do rozsądnego poziomu. Nawet najwięksi nie są w stanie przewidzieć wszystkiego, jednak nie boją podejmować się decyzji dla dobra całokształtu gry, a nie dla tego ze odejdzie Pan Stasio bo on miał maga i juz nie może wymiatać tak jak kiedyś. Ot taki przykład z życia wzięty jak robią to najlepsi na świecie.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (08.12.2010, 22:43)


Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 08.12.2010, 22:28

Ole, a Tobie znowu coś nie pasuje. X( (Np w 4 nie miałeś 100% zaliczalności moloszka to chciałeś usunąć "walenie w trupa")

Nadal mi się nie podoba, uważam to za totalny absurd ale dla twojej informacji dowaliłem tyle ini i AA że otrzymałem 100% zaliczalności ciekawe czy ty to osiągniesz.

Ebo Umiesz czytać??
Powoli przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi może zrozumiesz.
Po 1 gdzie pisałem o "-Armie z 4 ep mi przeszkadzają, wiec ich oddziaływanie na mnie ograniczyć"
Napisałem wyraźnie "Ataki pozostawić tak jak są +/- epokę"
Po 2 "Armie w 5 ep są za małe, wiec zróbmy coś, aby były wieksze." Gdzie tak stwierdziłem w tym poście?? (w innym gdy wypowiadałem się na ten temat byłem w 4, Teraz zmieniłem zdanie, ale tylko świnia nie zmienia poglądów)
Po 3 "Armie z 6 ep no kurcze są silniejsze niż moje to też zróbmy coś, aby mi nie przeszkadzały." Patrz punkt 1 (po 3 dniach pobytu w 5 epoce zezłomowałem agresywnego kolegę z 6 więc raczej nie przeszkadza mi wielkość armii 6 epoki)

Myślenie nie boli więc spróbuj:D

"Dobitnie udowodniłeś to w tym zdaniu:

"Żadna wioska w 5 i 6 epoce nie jest rozwijana przez rok i dłużej jak ma to miejsce w 3 i 4 epoce. Do tego dochodzą koszta rozbudowy i utrzymania wojska. Będąc w 4 dziennie z farm wyciągałem spokojnie 30k złota. Dokonaj tego w 5 czy 6.""

Ten cytat miał udowodnić że 5 epoka nigdy w oblegu nie będzie w stanie stawić czoła wioskom 4 epokowym. 1:1 uczyni to z pewnością. I pokazywała ilość pustych wiosek z których bezproblemowo można ciągnąć surowce w 3 czy 4 epoce.

"Świadczy o tym zdanie:
"Tak czy siak moja propozycja wydaje mi się dobra dla każdej ze stron obecnego konfliktu:)"
Znów aż się prosi uwaga ZACZNIJ CZYTAĆ Odpisywałem graczowi z T1 więc odnosiłem się to tego serwa!!
Jak byś nie pamiętał również razem z tobą grałem na T2. I tam też uważam za dobre wprowadzenie tej opcji. Bo to ciut lekki absurd żeby łucznicy rozwalali Apacze:D
"To co stworzysz idealna sytuacje dla 3,4 natomiast 5 zostawisz na pastwe losu ? "
wręcz przeciwnie niech mamucie wiochy 3 i 4 (na obu serwach) tłuką się między sobą. 5 i 6 jest nadal rozwojowa i ta zmiana spowoduje że będzie się rozwijać a nie stać w miejscu z powodu terroryzmu 4 epoki.

Konował
"karuzela coraz durniejszych pomysłów rozkręca się :):)"
Ja na to
"I powiadam wam kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem..."
Więc niekoniecznie masz prawo do tej wypowiedzi.

"wyścigi w hipokryzji start ! "
I kto to mówi?? Ale nie chcę się kłócić więc nie będę podawał przykładów!!
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (08.12.2010, 23:19)


15

Wednesday, 08.12.2010, 22:47

Mam nadzieje że wybaczycie że obu odpowiedzi wyżej nawet mi sie czytac nie chciało :):)

Ale pewnie wielu przeczyta :)

już nic nie pisze...

Ole

Professional

  • "Ole" started this thread

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Wednesday, 08.12.2010, 22:57

Bufon.
Przeczytaj w słowniku jak nie rozumiesz. I wypisz synonimy:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Wednesday, 08.12.2010, 23:37

Mam nadzieje że wybaczycie że obu odpowiedzi wyżej nawet mi sie czytac nie chciało :):)

Ale pewnie wielu przeczyta :)

już nic nie pisze...

Więc po co pytasz jak za chwilę stwierdzasz że nie chce Ci się czytać. Pokazujesz tylko jakim ignorantem jesteś. Gburstwo do n-tej potęgi.
Jesteście bandą fanatyków - cos w rodzaju tych którzy "bronili krzyża". Idealny odpowiednik w grze...brakuje wam jedynie beretów...zresztą pierun wie może i w moherach siedzicie przed kompami - koniecznie z napisem "Klub wzajemnej adoracji". zero agrumentów jedynie hasła - "ty szatanie", "ty dewocie" itd, itp. Reasumując - pełna błazenada.

18

Thursday, 09.12.2010, 08:01

MW masz u mnie browara :)

19

Thursday, 09.12.2010, 13:54

Wy tzn. kto Shin?

A i tak Ciebie lubię :)

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Thursday, 09.12.2010, 16:51

Dobra może trochę generalizowałem z tym WY. Odnośiło się to jednak do sporej części graczy BC...w myśl zasady "wyżej sra niż dupę ma".
Naoglądałem się dość cwaniactwa i kombinowania - m.in. dlatego do Was nie doszedłem. "Człowiek człowiekowi wilkiem" - ta sentencja idealnie poniektórych z was charakteryzuje. Pewnych graczy na serwerze uważacie za największych wrogów, tak jak by to była najważniejsza sprawa życiowa.
Czasami jednak wypadało by spojrzeć nie przez pryzmat własnego JA, bo mi tak dobrze i fajnie....a reszta niech się martwi, to nie moja brocha. Postawcie sie chcoć przez chwilę w sytuacji gdy natrafiacie na link do gry, zapowiada się ciekawie, zaczynacie grać. Nikogo nie znacie, nie macie żadnych układów. Sami zobaczcie czy nie irytuje was strata woja/wioski? Nie jeden czasami pomyślał - kończę z ta bzdurną grą. Często trzymaja nas przy niej jedynie znajomości. Młody gracz traci wojo/wioche, znajomości nie ma...gre kończy praktycznie tak szybko jak ją zaczął.
Pomyślcie choć przez chwilę dlaczego inne bzdurne gry (typu Travian, Plemiona) maja po kilka zapchanych serwerów? Tam jest szansa rozwoju, u nas na obecnie obowiązujących zasadach jesli jakiś gracz nie zaskarbi sobie łaski u najlepszych to tej szansy praktycznie nie ma...chyba że będzie kisił po kilka miesięcy w kazdej epoce jadac na wioskach eco....ale co to za frajda? Nie dziwie się ze odchodzą.
Admini nie robią nic aby weliminowac te niedogodności i ściagać coraz szerszy sztab graczy. Niedogodności które wyszły z biegiem czasu, a przeciez to normalny proces poprawiania mechaniki, naprawiania sytuacji których 2-3 lata temu nie mozna było przewidzieć. Trzymaja się kurczowo tego co maja, ba boja sie aby jeden z drugim czasem nie odszedł. Kwestią czasu jest dalsze uszczuplanie serwera lub w co najlepszym wypadku ciągnięcie tego dalej na niskiej populacji graczy - nie przynoszącej żadnej korzyści administracji oraz samym graczom.
Ze strony administracji powinien nastąpić zdecydowany ruch - albo w jedna albo w drugą stronę. Jedna strona to zamknięcie tego całego cyrku, druga to wprowadzenie zmian, naprawienie błędów które można wychwycić po ponad 2 latach istnienia gry. Do samej gry nie trzeba już nic dokładać. Pomysł jest dobry, wykonanie na przyzwoitym poziomie ale do diabła należy coś zrobić aby zachęcić nowych graczy a nie tworzyć klubiki graczy wyznających zasadę że my jestesmy OK a cała reszta to ścierwo...

Vill czekam na browarka :P

Podobne wątki