Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 13.12.2010, 11:45

Propozycja z urlopami a ochronkami.

Jak zapewne ktoś już spojrzał na forum dostałem karę i aby uniknąć podobnych sytuacji mam pewna propozycje.

System ochrony przed oblegami polegający uciekanie na urlop przed końcem ochrony przed oblężeniami (wyszło mi masło maślane ale chyba wiadomo o co chodzi). Mam propozycje żeby po wyjściu z urlopu była automatycznie ochronka przed oblegami na dość krótki czas np. 3h lub 6h .


Co wy na to ?, według mnie to jest bardzo sensowne rozwiązanie pozwalające uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji :), ot tak wpadłem na to przed chwilą :)

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 14.12.2010, 12:00

A co to zmieni? Automat miałeś odpalony przez 4 godziny, równie dobrze mógłbyś go odpalić na 7 godzin. I tak oblężenie zostało założone w tym samym momencie, w którym była taka możliwość.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

3

Tuesday, 14.12.2010, 12:04

tylko ze teraz jak ktos jest na urlopie to nie wiesz kiedy z niego wyjdzie. a wychodzi z niego w umowionym czasie ze swoim ochroniarzem.
potem zalatwia sobie nowego ochroniarza na wymiane (kontre robi kiedy chce i tylko on o tym wie) dostaje nowa ochronke i potem znowu moze isc na urlop.


kiedy po urlopie musialby odczekac np 3h na ochronke wtedy wszyscy pozostali gracze widza ze wyszedl z urlopu i ma timer na obelg.

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Tuesday, 14.12.2010, 12:53

Nie masz racji krowa, jak rozbijesz obleg w kontrze to już jest widoczne, kiedy masz timer z ochronką.

Celem urlopu jest wyjście z gry na określony i znany tylko osobie wchodzącej w stan urlopowy czas. Jak osoba wraca z urlopu to też ma to być sytuacja komfortowa dla osoby urlopowanej. Nałożenie ograniczenia z timerem oblegowym na byłego już urlopowicza spowoduje brak tego komfortu. Ta gra ma być przyjemnością i zabawą a nie ciągłym stresem i wyścigiem szczurów, komu szybciej zadziała automat (tudzież bot) i kto ma szybsze łącze - umówiony ochroniarz czy osoba z botem.

5

Saturday, 22.01.2011, 10:19

A ja proponowałbym rozważenie nadal mojej propozycji bo z tego co widzę robi się czas ucieczek, zrobiłem to co zrobiłem bo to już mnie dość mocno bulwersowało a innej możliwości nie ma założenia chyba że ktoś jest mocno niezrównoważony żeby siedzieć 24h i klikać myszką.

Od obrony są klany a nie wykorzystywanie systemu urop/ochronka/urlop, chcesz mieć komfort siedź dalej na urlopie.

Zawsze po wyjściu może być ten okres ochrony dłuższy niż proponowałem, na przykład 12 godzin nie dłuższy ale żeby był podany, moim zdaniem wpłynie korzystnie na dynamikę gry. No i chyba pomysł nie jest zbyt trudny do wykonania.


Cytat

wg Konrad

A co to zmieni? Automat miałeś odpalony przez 4 godziny, równie dobrze mógłbyś go odpalić na 7 godzin. I tak oblężenie zostało założone w tym samym momencie, w którym była taka możliwość.
- dużo zmieni, po co używać bota jak wiesz kiedy możesz zakładać a w takich momentach człowiek jest dokładniejszy często, no że chyba ktoś jest masochistą i próbujesz zakładać jak ktoś ma ochronkę. Ukróci wykorzystywanie urlopów w celach unikania oblegów (urlop jest bo odpocząć lub gdy masz coś do załatwienia a nie po to by uniknać obleżęnia), jak wspomniałem wcześniej zwiększy dynamikę gry.

Cytat

wg Prop
Nie masz racji krowa, jak rozbijesz obleg w kontrze to już jest widoczne, kiedy masz timer z ochronką.
- Prosty przykład, wychodzisz z urlopu umówiony ochroniarz zakłada ci obleg (bo nikt nie wie o której wyjdziesz z urlopu oprócz ciebie i umówionej osoby), obleg trwa powiedzmy 18h ( jak ktoś się postara może być to zdecydowanie dłużej) , rozbijamy obleg dostajemy następne 24h, uciekamy na urlop, powrót i tak w kółko, czyli z powodzeniem można wyjść z urlopu założyć obleg i uciec z powrotem.


Jak wiecie taka możliwość nie była dostępna od początku gry, powstała gdy można było już chodzić na urlop (v. 0.8.5.2) gdy ktoś cię atakuje lub szpieguje tylko wprowadzona to dla osób które naprawdę chcą odpocząć z rodziną coś załatwić a nie po to żeby ułatwiać sobie grę. Między innymi na moją prośbę bo chciałem sobie gdzieś wyjechać odpocząć wziąć urlop w Time Edge i nie mogłem z racji złośliwości innych graczy mimo moich próśb, zostawiłem konto bez nadzoru bo nie miałem wyjścia.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (22.01.2011, 10:33)


6

Saturday, 22.01.2011, 10:43

Rozumiem że ułatwiło by Ci to grę :D , potrafisz to kombinuj :) ..

7

Saturday, 22.01.2011, 10:52

Widzisz właśnie dałeś jasną odpowiedź, że to jest kombinowanie.


kombinować
pot. «nieuczciwe coś załatwiać lub robić podejrzane interesy»

8

Saturday, 22.01.2011, 10:57

Dokładnie jest to kombinowanie , tyle że legalne:D W każdej gierce przeglądarkowej da się kombinować w mniejszym czy większym stopniu.
TE nie jest osamotnione , jest wiele myków które pomagają doświadczonym graczom jechac tych słabszych :P

9

Saturday, 22.01.2011, 10:59

a administracja jest po to by te "myki" ukrócać :D

10

Saturday, 22.01.2011, 11:00

a administracja jest po to by te "myki" ukrócać :D

Ze skutkiem wszystkim nam znanym :D 8) :D

11

Saturday, 22.01.2011, 11:14

ale prosiłbym wypowiadać się na temat, a pomyśl sobie co by było gdyby cały serwer tak robił:

- mniejsze wpływy za grę (za urlop nie płacimy, no ale dla nas to może akurat mniej istotne)
- zero oblężeń (gdyż każdy ma ochronkę)
- praktycznie dwa razy mniejsza ilość graczy do atakowania (gdyż połowa na urlopach)


mam wymieniać więcej ?, plusy ?

- bezpieczna dupa jednostki

12

Saturday, 22.01.2011, 11:18

- zero oblężeń (gdyż każdy ma ochronkę)

Wielu by to pasowało , wiesz ja uważam że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ..
Ty chcesz oblegać a nie możesz , dlatego chcesz tych zmian .. Ten co nie chce byc oblegany nie chce tych zmian z wiadomych powodów .
Ogólnie dla mnie to bez róznicy , nic sie nie zmieni w moim przypadku więc i zdania jako tako konkretnego nie posiadam ..

13

Saturday, 22.01.2011, 11:26

Ale jak każdy zacznie to stosować, równie dobrze będzie można wyłączyć opcje "oblegaj" , można zrobić ankietę ale tylko jakiś procent graczy wchodzi na forum. Zresztą sadzę że tylko garstce osób by to nie pasowało.

14

Saturday, 22.01.2011, 12:09

Mógłbym powiedzieć, że pomysł mi się podoba... żby naszej koalicji łatwiej było dorwać m.in. Propa i innych po urlopach :>

Ale sorki DrastiC, pomysł jest wredny. W urlopie chodzi właśnie o to, żeby urlopowiczowi było wygodnie. Tak to zostało skonstruowane i w tym jest sens.
Dlatego jestem przeciwny.
A na urlopach niech sobie siedzą jak chcą, ich styl gr, nie narzucaj im innego.

15

Saturday, 22.01.2011, 12:43

Ironią losu to co robią teraz jest dzięki mojej inicjatywę między innymi i nie miało to służyć żadnemu stylowi gry, tylko wypoczynkowi a nie poczekalnia przeciwko zakładaniu oblegów. Zresztą inni gracze też przy tym by skorzystali bo im nie ma kto zakładać ochronek a tak to by byli pewnego okresu bez oblegów, np. na odbudowanie części/całości wojska.

16

Saturday, 22.01.2011, 12:44

Wacek wasz styl gry zawsze był dosyć bierny więc na ręke wam jest takie rozwiązanie. Ale jakbyś nie zauważył tu nie chodzi tylko o dorwanie Propa tylko o to żeby urlop nie był jedynym sposobem na uniknięcie oblężenia. To samo u nas się dzieje. Ludzie uciekają na urlopy co mi się też nie podoba bo poza ochroną własnych osad osłabiają klan - a gdyby mieli świadomość,że nie jednego oblega przegraliśmy ponieważ brakło jednej armii to by było troszeczke inaczej.

Ja uważam, że to świetny pomysł - zmusi kilku wakacjowiczów do główkowania. Znowu stare dobre polowanie... Tęskni mi się czasami za tamtymi czasami - pełne forum czatowe i adrenalina ;D

17

Saturday, 22.01.2011, 12:57

Po to wymyślili zakładanie raz na tydzień na klan żeby nie było masowych oblegów, urlopy służą do czegoś innego.

18

Saturday, 22.01.2011, 13:05

Panowie ale nie może być tak że gra będzie ustawiana pod dyktando kilku graczy , jest jak jest i tyle . Dratic a nie sądzę aby twoja propozycja miała aż takie poparcie .. Wielu nowych graczy bez KLANU tak zwanych simów uważa że oblegi to zło , nie sądzę by Ci ludzi chcieli CI to jeszcze ułatwić .
Podobno ktoś twierdził że ma być trudno , no to jest :)
Bawmy się i nie wydziwiajmy ....

19

Saturday, 22.01.2011, 13:14

Członek bez klanu może iść do dowolnego klanu żeby go wybronili., to ja tu nie widzę żadnego problemu. Tylko widzisz jakiś czas temu można było temu skutecznie zapobiec "uciekaniu na urlop przed oblegiem" ... więc domyślnie było inaczej. Chcieli pomóc uczciwym graczom a cześć to wykorzystała i wykorzystuje.

20

Saturday, 22.01.2011, 13:21

Chcieli pomóc uczciwym graczom a cześć to wykorzystała i wykorzystuje.
Ale rozumiem że wykorzystuje to zabierania wiosek silniejszym graczom ? czy tak ogólnie do Oblegania tylko i wyłącznie kiedy to im pasuje ? :) Powiem Ci że jest to jakies urozmaicenie gry bo jak widać
macie z takimi graczami problemy :) Albo inaczej , stwarzają wam problemy :P

Co nie zmienia faktu że jest to troszeczkę nie uczciwe :>

Podobne wątki