Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 21.12.2010, 13:49

Dropink podsumowanie?

Od kiedy gram czytam forum/tutka..
i pamiętam jeszcze że jak idzie się na lokacje z bosem (tym na złoto) jest możliwość dostania lepszych przedmiotów
rozumiem że taka kolacja jak Ołtarz Krwi poziom 4 powinien dać lepszy drop nić 5poziom ale z drugiej strony jest inny numerek poziomu trudności;]
(i na 4 i na 5 można trafić np. bizu (x) na 100% - więc to czy w lokacji jest bos czy też nie ma nic nie zmienia)
jest taka lokacja w 4 epoce Miasto Potępionych poziom 1 (trudność 79) a Ogród Wieczności ma (trudności tylko 78 )
kto był na tych lokacjach powie bez wachania że miasto jest proste jak drut - jedna z prostych nawet na solo do przejścia..
dla czego tak jest?
po co ktoś coś takiego zrobił?

to była pierwsze kwestia która mnie nurtuje..
druga to sprawa dropingu nie chce wiedzieć gdzie jest największa szansa na drop ale chciał bym wiedzieć
co jest brane pod uwagę jak idę na lokacje żeby ją zaliczyć?
lvl bohatera? ilość jednostek? rodzaj jednostek? śmierć jednostek w walce? epoka w jakiej jestem? kolejność lokacji 2/12 czy 1/6...? rasa bohatera?
jest tak dużo możliwości że dobrze było by wiedzieć jak to działa na lokacjach żeby np. mieć największą szanse z szans
może to śmiesznie brzmi ale jeśli ktoś zrobił skomplikowany wzór na droping to miło by było wiedzieć ogólnie co jest ważne na lokacjach żeby mieć więcej farta..
(wtedy takie ogólne info dopisać do tutka i niech ludzie się cieszą z większych szans nawet 0.0001 robi różnice jeśli możemy zrobić 0.0002;]





CO DO LOKACJI TO ROBIĘ TERAZ SKRYPT NOWEJ APLIKACJI DO ICH ZAPISU.
będzie opcja importu lokacji na zasadzie wklejania tylko linka a cały proces zapisu: kto,gdzie,czym był - robił się z automatu
myślę że na styczeń będę mógł wam sprezentować linka do raportownika 2011;]
(info dla administracji - nie będzie obciążać to serwerów ponieważ import danych był by tylko jednorazowy i po zapisaniu można od razu link skasować więc więcej miejsca u was na serwie)
wtedy droping na poszczególnych lokacjach będzie można zobaczyć na zasadzie statystyk i np. wyszukać tylko lokacje z biżu;]
chciał bym też każdemu zrobić profil żeby zaimportowane lokacje miał w swoim folderze...

mam nadzieje że potrzymacie temat

Cytat

VeiN
Panowie parę spraw, które do was nie dotarły jakimś cudem:
- biżu można dropnąć od 2 epoki, nigdzie nie było napisane w jakich lokacjach i pewnie nie będzie chyba, że sami do tego dojdziemy
- im wyższy numerek tym lepszy drop - więcej wam leci dropu na t-rexie 5 niż w jaskini 3 ?
- z tego wątku wiadomo, że drop na każdą lokację jest ustawiony więc nie można mieć pewności gdzie może wypaść biżuteria, do momentu aż komuś wypadnie
- to, że komuś udało się znaleść wisior w jaskini 3 nie oznacza, że jest go tam łatwiej wydropić niż na wyżej numerowanych lokacjach. Wyprawy do jaskini 3 są robione masowo a ilu osobom udało się tam znaleźć biżu? Jeżeli tam jest np. możliwość 0,00001% wydropienia biżu, a na wyżej usytuowanej lokacji dostępnej np. od średniowiecza szansa wynosi 0,001% to chyba jest pewna różnica no nie?

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 21.12.2010, 14:08

Jako totalny niemota z dropem:D Czekam z utęsknieniem:P
Gratuluje chęci zrobienia czegoś dla innych.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

3

Tuesday, 21.12.2010, 14:14

Super, nie dasz rady szybciej np. przed 27 grudnia :P

Gratuluję pomysłu i czekam z niecierpliwością :)

4

Tuesday, 21.12.2010, 14:18

Już kiedyś poruszaliśmy te kwestie :D Może dobrze odświeżyć pamięć ludziom żeby coś z tym fantem zrobić... Poziomy lokacji faktycznie mylące i nikt nie wie od czego są zależne.

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Tuesday, 21.12.2010, 14:40

1. Biżu dropi od 1 epoki. Padł mi wisior przypadkiem w 1-ej epoce na T2 :P
2. Numerek lokacji daje ograniczenia run, jak i zwojów (epokowo)
3. Każda lokacja ma swój stały drop - niezależny od hero, ilości jak i typu jednostek, etc.
4. Drop itemów to nie jest statystyka tylko probabilistyka jak już, przez co można przy szansie na drop itemu x 0,00000000001% trafić go pięciokrotnie pod rząd na lokacji.
5. Drop nie jest głównie zależny od numerka, aczkolwiek od subiektywnej trudności zaliczania lokacji - nie wierzę, że lepszy drop pada Ci na np. jaskini 3, niż na takim feniu czy molochu :P zakładając oczywiście taką samą ilość prób.

6

Tuesday, 21.12.2010, 14:51

Ja bym był za tym zeby adnimistracja puscila pary z geby i moze nie wszytko ale przynajmniej czesciowo zasugerowala co, gdzie, jak - tak jak w przypadku exp, na kazdym bosie leci konkretny artefakt
Pytanie tylko czy na 100pare lokacji jest sens chodzić do 90% z ich, bo np oltarz krwi ma 9 poziomow i 3 bosow, a na polowie z nich co leci? (na 5 bizu, wiem bo mi dropla), a na trexie na 5 poziomow tylko 1 bos i wiemy ze bizu nie leci - ale za to tona zlomu, eldorado znowu 2 poziomy i 1 bos na ktorym, hmmm srrednie runki? a juz miasto potepionych 3 poziomy i 2 bosy z najlepszymi dropami na swoej epoki.
mysle ze rabek tajemnicy w stylu lokacja 1 - itemy takie i takie, lokacja 2 - itemy taki i inne, lokacja 3 z bosem - runy i itemy, lokacja 4 z bosem - zwoje i itemy
albo tez postawic widelki ze na wszystkich lokacjach z danej epoki leca itemy z danej epoki i nizszych ale dodtkowo na tej i natej jest item z prefixem albo bizu albo na bosie zwoj czy runa,
bo rozumiem ze na kazdej lokacji ustawiony jest rozny drop i ze jest to ustawione recznie, w takim razie po co te tajemnice?
a co zmieni ukrywanie tego? nic a ujawienie by ucielo rozne spekulacje i placze, a gracze wiedzieli by gdzie po co isc, inna sprawa % dropa, bo o ile jest zalozmy 1% na bizu czy zwoj z danej epoki to jesli by sie okazalo ze to 0,0001 % to mysle ze troche przegiete
Uwazam tez ze podejscie jak kiedys ktorys z adminow pisal - ze bizuteria i dobre zwoje sa czyms extra - sa na tą chwile troche niezyciowe, bo jakby nie patrzec troszke tego juz sie pojawilo i przez to sa ogromne dysproporcje pomiedzy graczami (juz nie wspomne ze klanami) a przeciez zbalansowanie gry podnioslo by tylko jej jakosc a nie przypadek, bo potem sa takie kwiatki ze nowy grac meczy sie z lokajami w ep2, ep3 a ep4 to czarna magia, a tu ktos ma "duzego farta" dropi 3 bizu 3 slotowe w tydzien i leci jak przecinak. szanse "szczesciarza" vs caly klan "pechowców" w walce sa bez porownania.

ale jestem dobrej nadziei i licze ze BWteam w końcu zwróci uwage na pewne pomysly i popozycje swoich klientow i wjdzie nam na przeciw

ps bez polskich znakow bo mam remont w robocei i klawiatura mi sie zasypala a nie chce mi sie myszka poprawiac :P

jarutis

Początkujący

Postów: 17

Skąd: Wilno

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Tuesday, 21.12.2010, 15:32

Dobry pomysł na ten raportownik, popieram pomysł, będzie można podzielić się swoimi linkami. A raportownik będzie tylko na lokacje specjalne czy tez będzie i na wyprawy klanowe? . Także jak i wszyscy chciałbym wiedzieć tajemnice lokacji :)

Podobne wątki