Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 14.06.2008, 21:06

[PYTANIE] surowce przewazajace

Co sie dzieje z tak oznaczonymi polami po przejsciu do nastepnej epoki?
Czy pola, posiadajace przewage jakiegos surowca, nadal beda dawaly 2x wieksze wydobycie w kolejnych epokach?
Tzn. czy "przewazajace surowce" sa przypisane do danych zasobow, czy tez do danego pola?


Przyklad:
W I epoce mamy gory, ktore daja 2x wiecej krzemienia (przewaga danego surowca).
Czy po przejsciu do II epoki to pole bedzie dawalo 2x wiecej brazu? (surowiec, ktory pojawia sie na miejsce krzemienia)


A co sie dzieje z polami, ktore maja dwa (lub wiecej) roznych surowcow do wyboru (np. wzgorza w II epoce)?


Czy ktos mial taki przypadek po przejsciu do II epoki i moglby sie wypowiedziec?
Jesli nie, to prosilbym Adminow o wypowiedz.

Ayron

Początkujący

Postów: 36

Skąd: Olsztyn

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 15.06.2008, 12:56

Nie pamiętam dokładnie jak to się zmieniło u mnie. Wydaje mi się jednak, że było to losowane od nowa.
koniec gry

3

Monday, 16.06.2008, 09:37

Nic się nie dzieje surki przeważające są przeważające w danej epoce.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

4

Monday, 16.06.2008, 13:21

Czy to znaczy, ze symbol "przewazajacych surowcow" jest jednorazowy i nie pojawia sie po przejsciu do nastepnej epoki?
Ale lipa :( ;(

5

Monday, 16.06.2008, 14:38

Nic się nie dzieje surki przeważające są przeważające w danej epoce.


Przepraszam jeśli będę nie miły ale to nic nie tłumaczy...

Prosiłbym o jaśniejszą odpowiedź, np. czy te pola 2x są po przejściu do następnej epoki losowane ponownie? Czy znikają i wszystkie pola są zwykłe?
I co znaczy "(..)przeważające w danej epoce." ?? Jak przejde do starożytności to te 2xnp. Kamienia zamienia się na 2xbrąz czy na normalny brąz bez podwójnego wydobycia?

6

Monday, 16.06.2008, 14:41

W jednej epoce tam może być więcej surowców ale w kolejnej już niekoniecznie:D
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Monday, 16.06.2008, 14:44

czyli od nowa jest wszystko losowane? i jakies tam prawdopodobienstwo jest, ze sie pojawia jakies przewazajace np. na innym polu?

8

Monday, 16.06.2008, 19:54

Ja miałem tak że po przejściu do 2 epoki na koloni wylosowało mi od nowa bonusy do wydobycia. W 1 epoce miałem 3 pola z bonusami (2 kamienie i 1 krzemień) i po przejściu do 2 epoki też mam 3 pola z bonusami. Niestety wszystkie 3 mam na drewnie :(. Więc nie wiem czy miałem tyle farta że mi wylosowało ponownie 3 pola z bonusem, czy zostają zachowane proporcje z wcześniejszej ery odnośnie ilości bonusów ?(

9

Tuesday, 17.06.2008, 00:11

Ja miałem tak że po przejściu do 2 epoki na koloni wylosowało mi od nowa bonusy do wydobycia. W 1 epoce miałem 3 pola z bonusami (2 kamienie i 1 krzemień) i po przejściu do 2 epoki też mam 3 pola z bonusami. Niestety wszystkie 3 mam na drewnie :(. Więc nie wiem czy miałem tyle farta że mi wylosowało ponownie 3 pola z bonusem, czy zostają zachowane proporcje z wcześniejszej ery odnośnie ilości bonusów ?(

Z tego by wynikalo, ze bonusy do wydobycia sa przypisane ogolnie do danej lokacji (pola na mapie).
Ale nie ma pewnosci czy w kolejnej epoce nadal beda wystepowac. :S

@Sushi: moglbys choc raz powiedziec dokladnie co i jak, a nie krecic jak zwykle. :evil:

10

Tuesday, 17.06.2008, 08:21

A czy ty czytać nie umiesz?

W każdej epoce są inne.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

11

Tuesday, 17.06.2008, 08:22

Bonusy są różne dla każdej epoki.
Oznacza to, że można nie mieć żadnego bonusu w jednej epoce, a po przejściu do następnej mieć trzy - albo odwrotnie.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

12

Wednesday, 18.06.2008, 00:00

Bonusy są różne dla każdej epoki.
Oznacza to, że można nie mieć żadnego bonusu w jednej epoce, a po przejściu do następnej mieć trzy - albo odwrotnie.

No i nie mozna bylo odrazu tak powiedziec.

Czyli nie ma co sie wysilac w szukanie lokacji z bonusami, skoro po przejsciu do nastepnaj epoki moze zadnego bonusu nie byc. :thumbdown:


@Sushi: Ja dobrze rozumem, ze w kazdej epoce sa inne bonusy. Chcialem tylko dokladnie wiedziec czy dana lokacja (miejsce zalozenia wioski) otrzymuje bonus (jakikolwiek) w kolejnej epoce, skoro miala jakis w poprzedniej.


Temat chyba wyczerpany, wiec mozna zamknac.