Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 09.01.2011, 11:13

Utrzymanie jednostek

Nie chodzi mi o żadne zmiany żebyśmy mieli jasność co do tego. To tylko taka moja kobieca ciekawość jest :rolleyes:
Wydaje mi się, że takie trochę dziwne są te koszty utrzymania. Nie bardzo zgodne z realiami. Gra – grą, ale trochę realizmu by nie zaszkodziło. :P

Założyłam ten temat bo tak jakoś mi na myśl przyszło:
1. Dlaczego utrzymanie Arkebuzerów to 4 drewno i 4 żelazo? To takie dość nie logiczne jest. Skoro strzelają to utrzymanie powinno kosztować saletrę (wszak proch się z niej wytwarza). Żelazo – załóżmy, że pancerz wytwarza się z tego materiału. A drewno?? Podpórkę do arkebuza czy jak??
2. Dlaczego do utrzymania Kirasjerów potrzeba saletry? To przecież ciężka jazda była. Używali szabli i później rapierów. Jakoś nie kojarzy mi się , żeby biegali z bronią palną.
Co o tym sądzicie?? Proponuje luźną dyskusję. Proszę tylko o sensowne wypowiedzi, a nie głupie teksty nie związane z tematem :rotfl:

2

Sunday, 09.01.2011, 12:45

Kłopot w tym że szukasz logiki w grze - a tu nie ma czegoś takiego - kirasjer ma być droższy i jest od pozostałego "mięsa armatniego" - i nie wystarczy mieć tylko kopalnie żelaza i koników aby mieć tą jednostkę ... trzeba mieć jeszcze saletrę .. i o to chodzi - pewien stopień trudności w rozbudowie tego typu jednostek

3

Sunday, 09.01.2011, 13:29

Zgadzam sie z Tobą. Właśnie logiki tu poszukuje :) Logicznie by było wypłacać takiemu żołnierzowi żołd w postaci złota. Wtedy jednak byłaby ona za droga w utrzymaniu w pojeciu gry oczywiście, bo realnie tak to moim zdanie powinno wygladac :whistling:

4

Sunday, 09.01.2011, 22:56

Co do kirasjerów, historia mówi, że mieli broń zapasową w postaci dwóch pistoletów (broń główna to szabla) - stąd pewnie ta saletra potrzebna do ich utrzymania.

5

Monday, 10.01.2011, 07:12

Masz racje, ale to ciągle nie rozwiązuje problemu arkebuzerów. A kro kirajsier potrzebuje saletry do utrzymania broni zapasowej. To dlaczego rajtar (pistolet a czasem nawet karabin były ich bronią GŁÓWNĄ) jej nie potrzebuje?? :rolleyes:

6

Monday, 10.01.2011, 11:40

Tak, i dlaczego kirasjer czy rajtar nie mają ataku plot?

7

Monday, 10.01.2011, 13:26

Wytłumaczenie jest dość proste - "utrzymanie" jest w naszej grze sprawą bardziej mechaniki niż realizmu :)

Wiele rzeczy, które spotykacie w grze są specjalnie mało "realistyczne" (albo wręcz wcale) - zostały podporządkowane kwestii najważniejszej, czyli grywalności czy ogólnym założeniom pewnych aspektów rozgrywki.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0