You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, June 16th 2008, 1:57pm

pytanie o dobor lokacji osady pod kontem przejscia do nowej epoki.

otoz mam takie pytanie do graczy juz bedacych w niej mam dwie lokacje i chcialbym wiedziec ktora bedzie bardzije oplacalna.

1.
2xgory
1x wzgorze
2x step
4x pustynia
2x las
1x dzungla

2.
2x gory
2xwzgorza w tym jedno z bonusem
3xstep
3x pustynia
2x las
2xdzungla

skoro bonus z tego co czytalem jest zachowywany wiec bardzije byl bym sklonny do drugiej lokacji ale prosze o wypowiedz lepszych

VeiN

Moderator

Posts: 543

Location: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Send private message

2

Monday, June 16th 2008, 2:32pm

Bonus nie jest zachowywany => [PYTANIE] surowce przewazajace

Co do wyboru to ci nie pomogę bo sam nie jestem w staro, ale ja wybrałem zbliżony do 1 wersji (tzn 4 pustynie, 3 miejsca do brązu, reszta właściwie to las czyli drewno lub konie)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

3

Monday, June 16th 2008, 6:24pm

wybor kwadratu

moze mi ktos doradzic jaki kwadrat najlepiej wybrac na 2 osade tak przyszlosciowo

i ktore surowce beda potzrebne w epoce

mam np taki co daje podwujne wydobycia kamienia a 2 kandydat to taki co ma 2 takie znaczki (czyzby poczwornie ??)

czy raczej szukac takiego kwadratu ktory daje podwujne wydobycie krzemienia ??

moze ktos doradzic

4

Monday, June 16th 2008, 6:30pm

Zły dział - miejsce takiego tematu jest w Poradach :)
Nawet jest już taki topic...

...jak widać teraz, po przeniesieniu :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Raziel

Intermediate

Posts: 236

Location: Warszawa/Bydgoszcz

  • Send private message

5

Monday, June 16th 2008, 6:38pm

2 osadę rozpatruj już pod względem kolejnej epoki - poszukaj miejsca gdzie będziesz miał sporo pustyń (4/5) bo tam wydobywa się kamienie szlachetne z którymi jest ciężko. Po drugie bierz pod uwagę odległość od farm i lokacji specjalnych a także odległość od stolicy celem sprawnego transportu surowców.
Mi trafiło się ciekawe miejsce pod nową osadę bo mam niezłe pola pod surowce w 1 erze (6 strumieni i 5 jaskiń) i z dobrymi perspektywami na 2 erę (4 pustynie). Radzę Ci, szukaj podobnego. Pamiętaj też, że podwojenie wydobycia działa tylko na aktualną epokę - po przejściu erę wyżej surowce przeważające są powtórnie losowane, więc nie są one tak ważnym elementem przyszłościowego doboru placka pod osadę.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

6

Monday, June 16th 2008, 8:36pm



czy taki byly przyszlosciowy ??

Na tym terenie możesz zbudować łącznie:

Strumień: 6 (2) [80]
Jaskinia: 4 [20]
i ma 4 pustynie

dzieki za odpowiedzi i zamieszanie ale nie moglem znalesc swego postu

Raziel

Intermediate

Posts: 236

Location: Warszawa/Bydgoszcz

  • Send private message

7

Monday, June 16th 2008, 8:46pm

Moim skromnym zdaniem jest niezły. Ciekawe wydobycie na tę epokę i dobry na 2:
5 pól pod kamienie szlachetne
3 pola pod drewno/konie
2 pola pod brąz
2 pola pod brąz/drewno
1 pole pod konie
1 pole pod drewno
Na Twoim miejscu zbudował bym tu:
5x ks, 3xbrąz, 3x drewno i 3x konie LUB 5x ks, 4x brąz, 4x konie i 1x drewno (bo surowce które zrabujesz z 1 ery magicznie zamieniają się właśnie w drewno).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

8

Monday, June 16th 2008, 11:06pm

5 pustyń 1 step 2 bagna 1 wysokie góry 2 dżungle 2 las, 1 strumień 2 wzgórza i jeden ten taki podwajający;p

co o tym myślicie;p?

9

Tuesday, June 17th 2008, 1:09am

Same pustynuie to nie wszystko - bedziesz mial 4 pola nieaktywne w 2 erze (bagna, strumien, wysokie gory) i tylko 2 na ktorych wydobedziesz braz.
IMO: srednia parcela - nadaje sie raczej pod 3 osade (juz w starozytnosci), jako dodatkowe zrodlo k.szlachetnych.

10

Tuesday, June 17th 2008, 1:32am

6 pustyń 2 lasy, 2 dżungle, 1 wzgórze 2 góry 1 step i 2 wysokie góry;p

teraz już chyba fajne znalazłe;p?

11

Tuesday, June 17th 2008, 12:30pm

IMHO robicie wielki blad nastawiajac sie na wylacznie nastepna epoke. Wybor terenu z 5 pustyniami jest smieszny. Obudzisz sie z milonem kamyczkow w reku i z 10 przyjaciolmi wokol czekajacymi zeby cie sfarmic bowiem bedziesz najwiekszym producentem kamykow, a co za tym idzie najwieksza farma. Tobie w tym czasie bedzie brakolowalo, koniny, drewna, produktow kowala.
Tak naprawde sadze, ze uklad:
2x gory
2xwzgorza w tym jedno z bonusem
3xstep
3x pustynia
2x las
2xdzungla
przedstawiony w 1st poscia jest miazdzacy na starozytnosc. Z tym ze wcale nie musi sie sprawdzic dalej. Popatrzcie w rzeczywistosci gdzie w dzisiejszym swiecie sa panstwa pustynno-stepowe.

JA osobiscie do ukladu powyzej zamiast pustyni-stepu dorzucil bym bagna. (Kto wie RYZ???? ROPA???????????)
Pozatym proponuje po podgladac graczy ktorzy przeszli do nastepnej epoki jakie tereny oni zajmuja. A kamyczkow im brakuje bo nie maja kogo farmic.

kotul

Trainee

Posts: 112

Location: Kraków

  • Send private message

12

Tuesday, June 17th 2008, 12:43pm

Dla mnie dwie pustynie starcza. Sam mam w sumie cztery.

Nalezy sie zastanowic czy zamiar mamy isc w jadze czy piechote. Ja w drugiej wsi chce isc w piechote i mam tam:

5 gory
2 pustynie
2 stepy
2 lasy
2 dzungle
2 wzgorza

Moj plan to 4 lasy, 6 kowali (patrzcie jakie utrzymanie maja legionisci!), 3 stajnie (szybka jazda do grabienia), 2 pustynie.

Rozwoj mam wolniejszy troszku ale mysle ze ostatecznie sie sprawdzi.

13

Tuesday, June 17th 2008, 2:29pm

najlepiej sie nastawić skrajnie na następną epoke, pod koniec starożytności niszczy się osady i zakłada nowe pod kolejną epoke;p tam się buduje ołtarz jak największy i maja korita sanczo czy jakoś tak;p

VeiN

Moderator

Posts: 543

Location: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Send private message

14

Tuesday, June 17th 2008, 4:04pm

JA osobiscie do ukladu powyzej zamiast pustyni-stepu dorzucil bym bagna. (Kto wie RYZ???? ROPA???????????)
Pozatym proponuje po podgladac graczy ktorzy przeszli do nastepnej epoki jakie tereny oni zajmuja. A kamyczkow im brakuje bo nie maja kogo farmic.
Ropa misiu to będzie na 95% na pustyni, z tym, że pewnie po starożytności przez następne 1-2 epoki nic tam nie będzie (chyba, że mirra [to w kadzidle :P) xD). Z bagnem to jest dla mnie zagadka, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to ewentualnie gaz/ no powiedzmy ta ropa choć wątpie/ torf xD / Centrum SPA :rotfl: .
Myślę sobie, że warto mieć te 4 pustynie z tego względu, że to jest i będzie długo towar deficytowy. Jeżeli grałeś w BW to można to porównać z przejściem do 4 strefy , która rozkwitła po kilku tygodniach, bo każdy się bał przejść ;).
Lepiej jest mieć wiochy nastawione na 2/3 tereny i z pozostałych po 1-2 pola, gdyż wioch będziesz miał coraz więcej, a nie musisz wszystkich przecież rozwijać - w staro rozwiniesz sobie jedną + stolicę i postawisz trzecią nastawioną na następną epokę. Jak będzie kiepsko to w pierwszej wiosce zrezygnujesz z budowy i przerzucisz się na drugą.

@kutul - będziesz musiał pójść i w piechotę i jazdę bo podobno jednym typem jednostki nie da się zrobić lokacji specjalnych, tylko mieszanymi ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

This post has been edited 1 times, last edit by "VeiN" (Jun 17th 2008, 4:11pm)


LaCroix

Intermediate

Posts: 403

Location: sarkofag

  • Send private message

15

Tuesday, June 17th 2008, 5:33pm

Jak będzie kiepsko to w pierwszej wiosce zrezygnujesz z budowy i przerzucisz się na drugą.


aż kusi się dodać: podrzuci się innemu co właśnie zmienił epokę i weźmie tą wypasioną dla obecnej
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

This post has been edited 1 times, last edit by "LaCroix" (Jun 18th 2008, 12:20am)


16

Tuesday, June 17th 2008, 7:17pm

bbc - ma calkiem ładne miejsce na wioske do 2 epoki

Powiem tyle w 2 epoce kryształy sa najcenniejsze potem brąz konie i drewno
2 wioske radze robic pod kontem wdobycia kryształow i brazu ewentualnie bo wszyscy i tak biegaja z procarzami a taka armia to jest do ****

około 4-6 pustyn
z 4 lasy lub drzungle
1-2 pola do produckcji koni
i pow 5 do produkcji brazu

-_-<

Unregistered

17

Tuesday, June 17th 2008, 9:24pm

hehe ja jeszcze nie widzialem kwadratu ktory by nie mial choc 2 z : bagien wysokich gor albo strumieni.... taka lokacje to tylko uber fart zsyla....

18

Tuesday, June 17th 2008, 11:00pm

mam podnosem kwadrat w ktorym jest 15 pol uzytecznych

19

Tuesday, June 17th 2008, 11:52pm

a moglibyście tutaj nie spamować jakie to kwadraty macie/nie macie? :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


20

Wednesday, June 18th 2008, 7:04pm

mógłby ktoś szczegółowo rozpisać gdzie jakie surowce są w starożytności? bo to co do tej pory to bardzo mało klarowne