Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 16.06.2008, 13:57

pytanie o dobor lokacji osady pod kontem przejscia do nowej epoki.

otoz mam takie pytanie do graczy juz bedacych w niej mam dwie lokacje i chcialbym wiedziec ktora bedzie bardzije oplacalna.

1.
2xgory
1x wzgorze
2x step
4x pustynia
2x las
1x dzungla

2.
2x gory
2xwzgorza w tym jedno z bonusem
3xstep
3x pustynia
2x las
2xdzungla

skoro bonus z tego co czytalem jest zachowywany wiec bardzije byl bym sklonny do drugiej lokacji ale prosze o wypowiedz lepszych

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 16.06.2008, 14:32

Bonus nie jest zachowywany => [PYTANIE] surowce przewazajace

Co do wyboru to ci nie pomogę bo sam nie jestem w staro, ale ja wybrałem zbliżony do 1 wersji (tzn 4 pustynie, 3 miejsca do brązu, reszta właściwie to las czyli drewno lub konie)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

3

Monday, 16.06.2008, 18:24

wybor kwadratu

moze mi ktos doradzic jaki kwadrat najlepiej wybrac na 2 osade tak przyszlosciowo

i ktore surowce beda potzrebne w epoce

mam np taki co daje podwujne wydobycia kamienia a 2 kandydat to taki co ma 2 takie znaczki (czyzby poczwornie ??)

czy raczej szukac takiego kwadratu ktory daje podwujne wydobycie krzemienia ??

moze ktos doradzic

4

Monday, 16.06.2008, 18:30

Zły dział - miejsce takiego tematu jest w Poradach :)
Nawet jest już taki topic...

...jak widać teraz, po przeniesieniu :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 16.06.2008, 18:38

2 osadę rozpatruj już pod względem kolejnej epoki - poszukaj miejsca gdzie będziesz miał sporo pustyń (4/5) bo tam wydobywa się kamienie szlachetne z którymi jest ciężko. Po drugie bierz pod uwagę odległość od farm i lokacji specjalnych a także odległość od stolicy celem sprawnego transportu surowców.
Mi trafiło się ciekawe miejsce pod nową osadę bo mam niezłe pola pod surowce w 1 erze (6 strumieni i 5 jaskiń) i z dobrymi perspektywami na 2 erę (4 pustynie). Radzę Ci, szukaj podobnego. Pamiętaj też, że podwojenie wydobycia działa tylko na aktualną epokę - po przejściu erę wyżej surowce przeważające są powtórnie losowane, więc nie są one tak ważnym elementem przyszłościowego doboru placka pod osadę.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

6

Monday, 16.06.2008, 20:36



czy taki byly przyszlosciowy ??

Na tym terenie możesz zbudować łącznie:

Strumień: 6 (2) [80]
Jaskinia: 4 [20]
i ma 4 pustynie

dzieki za odpowiedzi i zamieszanie ale nie moglem znalesc swego postu

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Monday, 16.06.2008, 20:46

Moim skromnym zdaniem jest niezły. Ciekawe wydobycie na tę epokę i dobry na 2:
5 pól pod kamienie szlachetne
3 pola pod drewno/konie
2 pola pod brąz
2 pola pod brąz/drewno
1 pole pod konie
1 pole pod drewno
Na Twoim miejscu zbudował bym tu:
5x ks, 3xbrąz, 3x drewno i 3x konie LUB 5x ks, 4x brąz, 4x konie i 1x drewno (bo surowce które zrabujesz z 1 ery magicznie zamieniają się właśnie w drewno).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

8

Monday, 16.06.2008, 23:06

5 pustyń 1 step 2 bagna 1 wysokie góry 2 dżungle 2 las, 1 strumień 2 wzgórza i jeden ten taki podwajający;p

co o tym myślicie;p?

9

Tuesday, 17.06.2008, 01:09

Same pustynuie to nie wszystko - bedziesz mial 4 pola nieaktywne w 2 erze (bagna, strumien, wysokie gory) i tylko 2 na ktorych wydobedziesz braz.
IMO: srednia parcela - nadaje sie raczej pod 3 osade (juz w starozytnosci), jako dodatkowe zrodlo k.szlachetnych.

10

Tuesday, 17.06.2008, 01:32

6 pustyń 2 lasy, 2 dżungle, 1 wzgórze 2 góry 1 step i 2 wysokie góry;p

teraz już chyba fajne znalazłe;p?

11

Tuesday, 17.06.2008, 12:30

IMHO robicie wielki blad nastawiajac sie na wylacznie nastepna epoke. Wybor terenu z 5 pustyniami jest smieszny. Obudzisz sie z milonem kamyczkow w reku i z 10 przyjaciolmi wokol czekajacymi zeby cie sfarmic bowiem bedziesz najwiekszym producentem kamykow, a co za tym idzie najwieksza farma. Tobie w tym czasie bedzie brakolowalo, koniny, drewna, produktow kowala.
Tak naprawde sadze, ze uklad:
2x gory
2xwzgorza w tym jedno z bonusem
3xstep
3x pustynia
2x las
2xdzungla
przedstawiony w 1st poscia jest miazdzacy na starozytnosc. Z tym ze wcale nie musi sie sprawdzic dalej. Popatrzcie w rzeczywistosci gdzie w dzisiejszym swiecie sa panstwa pustynno-stepowe.

JA osobiscie do ukladu powyzej zamiast pustyni-stepu dorzucil bym bagna. (Kto wie RYZ???? ROPA???????????)
Pozatym proponuje po podgladac graczy ktorzy przeszli do nastepnej epoki jakie tereny oni zajmuja. A kamyczkow im brakuje bo nie maja kogo farmic.

12

Tuesday, 17.06.2008, 12:43

Dla mnie dwie pustynie starcza. Sam mam w sumie cztery.

Nalezy sie zastanowic czy zamiar mamy isc w jadze czy piechote. Ja w drugiej wsi chce isc w piechote i mam tam:

5 gory
2 pustynie
2 stepy
2 lasy
2 dzungle
2 wzgorza

Moj plan to 4 lasy, 6 kowali (patrzcie jakie utrzymanie maja legionisci!), 3 stajnie (szybka jazda do grabienia), 2 pustynie.

Rozwoj mam wolniejszy troszku ale mysle ze ostatecznie sie sprawdzi.

13

Tuesday, 17.06.2008, 14:29

najlepiej sie nastawić skrajnie na następną epoke, pod koniec starożytności niszczy się osady i zakłada nowe pod kolejną epoke;p tam się buduje ołtarz jak największy i maja korita sanczo czy jakoś tak;p

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Tuesday, 17.06.2008, 16:04

JA osobiscie do ukladu powyzej zamiast pustyni-stepu dorzucil bym bagna. (Kto wie RYZ???? ROPA???????????)
Pozatym proponuje po podgladac graczy ktorzy przeszli do nastepnej epoki jakie tereny oni zajmuja. A kamyczkow im brakuje bo nie maja kogo farmic.
Ropa misiu to będzie na 95% na pustyni, z tym, że pewnie po starożytności przez następne 1-2 epoki nic tam nie będzie (chyba, że mirra [to w kadzidle :P) xD). Z bagnem to jest dla mnie zagadka, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to ewentualnie gaz/ no powiedzmy ta ropa choć wątpie/ torf xD / Centrum SPA :rotfl: .
Myślę sobie, że warto mieć te 4 pustynie z tego względu, że to jest i będzie długo towar deficytowy. Jeżeli grałeś w BW to można to porównać z przejściem do 4 strefy , która rozkwitła po kilku tygodniach, bo każdy się bał przejść ;).
Lepiej jest mieć wiochy nastawione na 2/3 tereny i z pozostałych po 1-2 pola, gdyż wioch będziesz miał coraz więcej, a nie musisz wszystkich przecież rozwijać - w staro rozwiniesz sobie jedną + stolicę i postawisz trzecią nastawioną na następną epokę. Jak będzie kiepsko to w pierwszej wiosce zrezygnujesz z budowy i przerzucisz się na drugą.

@kutul - będziesz musiał pójść i w piechotę i jazdę bo podobno jednym typem jednostki nie da się zrobić lokacji specjalnych, tylko mieszanymi ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (17.06.2008, 16:11)


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Tuesday, 17.06.2008, 17:33

Jak będzie kiepsko to w pierwszej wiosce zrezygnujesz z budowy i przerzucisz się na drugą.


aż kusi się dodać: podrzuci się innemu co właśnie zmienił epokę i weźmie tą wypasioną dla obecnej
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LaCroix" (18.06.2008, 00:20)


16

Tuesday, 17.06.2008, 19:17

bbc - ma calkiem ładne miejsce na wioske do 2 epoki

Powiem tyle w 2 epoce kryształy sa najcenniejsze potem brąz konie i drewno
2 wioske radze robic pod kontem wdobycia kryształow i brazu ewentualnie bo wszyscy i tak biegaja z procarzami a taka armia to jest do ****

około 4-6 pustyn
z 4 lasy lub drzungle
1-2 pola do produckcji koni
i pow 5 do produkcji brazu

-_-<

Nierejestrowany

17

Tuesday, 17.06.2008, 21:24

hehe ja jeszcze nie widzialem kwadratu ktory by nie mial choc 2 z : bagien wysokich gor albo strumieni.... taka lokacje to tylko uber fart zsyla....

18

Tuesday, 17.06.2008, 23:00

mam podnosem kwadrat w ktorym jest 15 pol uzytecznych

19

Tuesday, 17.06.2008, 23:52

a moglibyście tutaj nie spamować jakie to kwadraty macie/nie macie? :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


20

Wednesday, 18.06.2008, 19:04

mógłby ktoś szczegółowo rozpisać gdzie jakie surowce są w starożytności? bo to co do tej pory to bardzo mało klarowne