Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 31.01.2011, 15:04

DROPING - współczynniki

czy można w końcu dostać konkretną informacje od czego to zależy trafianie przedmiotów na lokacjach?
proszę tylko o pisanie że jesteście za albo przeciw - nic od siebie (od czego według was do zależy - ja też mam na to swoja teorie).
zależy mi na wyciągnięciu sentencji od adminów ponieważ wtedy można zacząć w ogóle rozmowę na temat tego co zmienić w tym temacie.
dziękuje ;)

poziom bohatera,techy w epoce,epoka w jakiej jesteśmy,ilość odwiedzin danej lokacji,czas pójścia na lokacje,szczęście,typ lokacji,sprzęt jaki mamy na sobie (np. ten pod lepszą epokę daje większy procent na trafienie czegoś).. - jak widać jest dużo opcji a nikt nigdy nie powiedział jak to wygląda

2

Thursday, 03.02.2011, 10:49

Jest całkowicie losowe, czym rzadszy przedmiot tym trudniej go trafić. (każdy przedmiot ma swój drop rate)

Każda lokacja ma limit drop rate, czym niższa lokacja tym mniejszy zakres przedmiotów jakie można na niej trafić.

Przykładowo (dane wyssane z palca):
na Trexie masz drop rate LOKACJI ustawiony tak, że lecą tam tylko najsłabsze przedmioty (te z dużym drop rate) i nie ważne w jakiej będziesz epoce i tak nic ciekawego tam nie dropniesz.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

3

Thursday, 03.02.2011, 23:37

koniec spekulowania. nie dziwne że taka bida..
to nie można zrobić tak:
Im wyższa lokacja tym zakres przedmiotów z wysokim drop rate ograniczony a tych z wysokim zwiększony.
Dodało by się mnożniki do każdej z epok na lokacje większe żeby faktycznie z 4,5,6 coś się działo bo 2,3 moim zdaniem są na expienia a i drop nie jest zły za to w 5 i 6 nagrodą był by lepszy sprzęt...
można by dodatkowo do drop rate dodać że zależy on od llvl postać idącej na lokacje
albo od epoki w jakiej jest bohater.

np.
Idąc na lokacje 4 epoki z 5 mam większą szanse na zdobycie czegoś lepszego
Idąc na lokacje z 3 epoki będąc w 4 epoce mam większą szanse na coś dobrego..

4

Friday, 04.02.2011, 00:00

np.
Idąc na lokacje 4 epoki z 5 mam większą szanse na zdobycie czegoś lepszego
Idąc na lokacje z 3 epoki będąc w 4 epoce mam większą szanse na coś dobrego..


Jeżeli zrozumiałem to chcesz by Idąc z wojem DUZO silniejszym na Lokacje z epoki nizej dawalo lepszy drop ?
Po co dlaczego ?
Dalczego ludzie męczący się w 3 epoce z królowa maja miec gorszy drop jak ludzie z 4 epoki gdzie królowa zawsze zaliczaja bez strat ?

Nie rozumiem Twego rozumowania ...

5

Friday, 04.02.2011, 08:50

(każdy przedmiot ma swój drop rate)

ps1 czyli nadanie każdemu przedmiotowi startowej wartości w PH byłoby banalne
bo obawiałem się praca wymagana do stworzenia startowej bazy wartości byłaby głównym problemem wprowadzenia propozycji zmian w handlu jakie zaproponowałem. temat: HANDEL

ale mam też pytanie które nurtuje mnie od zawsze i może uda się uchylić rąbka tajemnicy???

zakładam że dropi 1 przedmiot

czy to jaki to przedmiot jest określane jednym testem losowym do którego wcześniej są zbierane uwarunkowania takie jak epoka, lokacja itp

czy też jest określane serią testów losowych w stylu z której epoki jest ten przedmiot potem jaki typ potem czy ma prefiks potem ew jaki prefiks potem czy ma dziur potem ew. ile dziur

a może jest jeszcze ciekawiej (w to akurat nie wierzę i mam nadzieję że tak nie jest) że dropią całe gotowe zestawy np
liczby nieralane:
na Trexie
0,01% że wpadnie feh,feh, maczuga
0,01% że feh feh, napierśnik
itd
tą ostatnią ewentualność uważam raczej za żart (ale jakby była prawdziwa to błagam adminów chociaż o priva - skasuje się w 5 min ;( )