Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Tuesday, 01.02.2011, 16:32

ale ja już pomnożyłem x2

42

Tuesday, 01.02.2011, 16:33

Ja też

43

Tuesday, 01.02.2011, 18:02

"jeśli chodzi o bohaterów to możliwość przesuwania ich tak jak w pozostałych wioskach, wtedy będzie się liczył poziom najwyższego bohatera. " - Drastic - w sumie pomysł bardzo dobry - po co na siłę wiązać hero do stolicy - niech będzie możliwość powołania go gdzie się chce

44

Tuesday, 01.02.2011, 22:39

Dawno sie nie wypowiadalem, ale tutaj tez dorzuce swoje 3 grosze:
A) PRZECIW. Takie rozwiazanie spowoduje, ze bedzie jeszcze wiecej kombinowania niz jest teraz. Jedni gracze beda wynajdowac wioski pod eco tym "chronionym" i zacznie sie push na ogromna skale, bo wioski te beda nietykalne.
B) ZA i to obiema rekami! Od samego poczatku postuluje zwiekszenie jakosci dropu kosztem ilosci. A jesli ktos postanowi rozwijac nowego hero, kupi sprzet na targu nakrecajac handel i da zarobic maluczkim.
C) PRZECIW choc mniej zdecydowany niz w przypadku pkt A) W takim przypadku stolica stanie sie zbyt potezna. W zasadzie wowczas wystarczy jeden hero. Moim skromnym zdaniem wystarcza dajmy na to 3 bonusy chociazby na polach wybranych przez gracza.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

45

Tuesday, 01.02.2011, 23:05

A]

1. Zdecydowanie tak :)

Ano znajdzie się zapewne rzesza graczy co tylko budować chałupki i poszukiwać unikatowych drobiazgów na lokacjach będzie. Ale to ich wybór... Ale jak ktoś wybiera profil bez obli to i ich nie zakłada ani w nich nie pomaga - po prostu simuje i tyle :P
Ktoś napisał, że może jak się oswoją z grą to zachęci ich to do bardziej "agresywnej rozgrywki" ;> Słusznie!

I co dobre:


"Gracz co epokę ma możliwość wyboru czy chce grać z oblężeniami czy bez oblężeń... "

Jeśli taką możliwość będzie miał co epokę to zawsze może zdecydować jak chce grać - niech gracze mają możliwość wyboru ^^


2. Niespecjalnie...

B]

1. Tak, ale skoro jest tak niski drop na 3 slotową biżu np. w 1 epo to po co tyle tych czarów? Nawet jak zostanie zwiększony to czy faktycznie będzie na tyle duży, że dropnięcie biżu 3 w 1 epo będzie faktycznie realne? I czary zostaną użyte - bo po to są ;)

2. Jak najbardziej tak :thumbup:
- za PH, za surowce, itd. BYLE NIE ZA DNI PREMIUM


C]

3x TAK! :thumbsup: Stolica to stolica. Główny bohater to główny bohater. Stolica musi być silna tzn. musi być w stanie utrzymać dużą (może nie największą) armię. W końcu to stolica :D
A główny bohater niech ma możliwość dowodzenia główną armią - stoliczną armią. I wcale to nie oznacza, że stolica będzie najsilniejsza i oble się skończą, bo nie będzie się opłacało oblegać... Na stolicy świat się nie kończy, a można poszukać i znaleźć tereny bardziej wydajne niż stoliczne x2.


W zasadzie zawsze znajdzie się biedna duszyczka poszkodowana przez zmiany w grze :rolleyes:
Wielu osobom jakiś szczegół nie będzie pasował - bo przecież on straci, a tak być nie może... i dlatego jest przeciw i proponuje jakieś wyjątki lub dodatkowe opcje - byle by nie stracić...

Ja jestem jak najbardziej za zmianami :thumbsup: ale przeciw gmatwaniu tych zmian, dodawaniu jakichś wyjątków od ogółu czy też proponowania jakichś innych udogodnień. Proste, jasne zasady!

I chyba najlepiej by było po debatować, zaproponować konkretne rozwiązania i wdrożyć je, ale na nowym serwerze. Aby tylko były to spójne i konkretne rozwiązania, by potem nie okazało się iż trzeba coś zmieniać w trakcie bo nikt tego nie lubi :)

46

Wednesday, 02.02.2011, 11:45

Ciekawe propozycje - strasznie mi się podoba ta drastic'a odnośnie ustawienia stolicy pod 1 konkretnym polem z bonusami :D dzięki czemu osady nie będą również dziedziczone, a więc kolejne utrudnienie - jak awansujesz to tracisz :D
Kategorycznie nie mówię zmianie bohaterów - absurd jakich mało. Mój główny to prawie 43 lvl więc proszę nie pisać, że robię to żeby mój klan miał lepiej etc, ponieważ u nas każdy szkolił głównego.
Pomysł z dropieniem rzeczy z danej epoki mi się bardzo podoba - ale co ze złomem wtedy - bo zapewne jak będą mi wypadały np. rzeczy z 6 ery to na pewno nie aż tak często jak te z 3 bo są lepsze nawet bez dziurek. Czyli dopracować trzeba w jakiś sensowny sposób.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

47

Wednesday, 02.02.2011, 12:27

My tu gadu gadu a latka lecą:P
Jeśli mają być wprowadzone zmiany to z życiem. Bo prędzej się emerytury doczekam niż tych zmian:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

48

Wednesday, 02.02.2011, 13:45

Co do stolicy podwójnej - fakt - będzie ona najlepsza wsią (na pewno 5-6 epoka) - 4 - no jeszcze gardłowa sprawa -ale także będzie faworytem - w sumie - troszkę straci sens gry - bo najlepsza wieś to i tak stolica - to po co się bić o gorszą?

może jakiś procentowy współczynnik do wydobycia w stolicy?

49

Wednesday, 02.02.2011, 14:35

Co do stolicy. Na pewno jesli będzie najlepszą wsią, to bez kumulki wytrzyma prawie każdy atak z danej epoki - ew. róznice w hero mogą tu wpłynąć.
Do oblegów bedą szły stoliczne. Stolice bedą rozwijane na maxa ale z kolei nie będą dziedziczone. Może być mniej innych wiosek. Oblegi chyba jednak nie ustaną bo inne wsie są też potrzebne a poza tym nie wojujemy tylko dla wiosek. Swiadomość że najsilniejszej wioski nikt nam nie łyknie pozytywnie wpłynie na słabszych graczy i klany bo wyrówna to szanse. Słaby klan na stolicach moze wygrac obla na silnym. Może będzie mniej dobrych wioch spoza stolic wiec wojny nie stracą na tym, bo będzie sie o co bić ? Stolicę mozna tez nalotami probowac uszkodzic. Są plusy i minusy ;)

Co do dropu.
A może aby zmniejszyć frustrujacą losowość zdobywania itemów jednocześnie nie zwiększając nadmiernie dropienia,
wprowadzić mozliwość kupowania itemów ew ich upgradowania za jakies punkty, które zdobywałoby się na lokacjach ?
Oprócz expa i szansy na drop (lub zamiast - do wyboru gracza).
Oczywiscie byłoby ich mało a ceny tak dobrane w sklepie żeby za szybko nie mozna było kupić extra rzeczy ale przynajmniej każdy długo i wytrwale oraz umiejętnie grający miałby gwarancję, że nawet jak nic nie wpadnie przez całe miesiące, to za iles tam kupi sobie to czego mu brakuje, niezaleznie od tego czy ktos to ma i czy łaskawie zaoferuje na aukcji.
Może te punkty zdobywało by się w zależności od realnego stopnia trudności na danej lokacji. Może byłyby częsciowo losowane.
Oczywiscie trzeba by ustalić, które piętra są dla ktorej epoki jak trudne plus uwzgledniać lvl hero (im niższy tym wiecej pkt ale większe ryzyko minusów). Coś jak z reputacją. Złom pozostanie złomem, PH i aukcje tez nie stracą sensu.

50

Wednesday, 02.02.2011, 16:16

Cytat

Co do stolicy. Na pewno jesli będzie najlepszą wsią, to bez kumulki wytrzyma prawie każdy atak z danej epoki - ew. róznice w hero mogą tu wpłynąć.
Do oblegów bedą szły stoliczne. Stolice bedą rozwijane na maxa ale z kolei nie będą dziedziczone.
No tak zwłaszcza te w 6 epoce nie będą dziedziczone.

51

Wednesday, 02.02.2011, 16:32

Oj tam czepiasz się słów i ta 6 epoka najważniejsza :) Wiadomo, że stolice nie są dziedziczone. Chodziło mi, że najsilniejsze wioski czyli stolice nie będą dziedziczone jak to teraz jest z najlepszymi wioskami, na co narzekają co poniektórzy od dawna.

52

Wednesday, 02.02.2011, 17:59

Mi też strasznie podobają się zmiany bo tak po prawdzie ,bazując na stolicy i deblu na polach stolicznych w 6 epoce ,, EKIPA WETERANÓW ,, T1 po prostu ucieknie do 7 epoki której niema .

Zakładam że jest to przypadek zmiany w systemie gry ? a nie nacisk lobby z 6 epoki ?!

Jestem za zmianami oczywiście ale coś za coś !

Zmiana zasad gry w trakcie jej trwania jest po poprostu zagraniem szulera !!!!
( tak samo jak osłabienie człowieka bez rekompensaty dla Graczy którzy stracili majątki na zakup drogich run zwojów itp. )

Więc uważam że zmiany powinny być wyważone i czytelne .

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Pan Ktoś" (02.02.2011, 18:06)


53

Wednesday, 02.02.2011, 18:28

Wydaje mi się również, że gdyby patch ze zmianą wydobycia w stolicy albo podobnej moderniczacji wyszedł wcześniej to wtedy może kilku dobrych graczy nie skończyłoby gry ... przemyślcie to - stolica = zawsze 1 dobra osada

54

Wednesday, 02.02.2011, 18:47

stolica - TAK :)
ale jedna uwaga , jak bedzie podwojone wydobycie latwiej bedize na stolicy zrobic zestaw lokacyjny np z 10 husarzy - nie wiem czy tego nie powinno sie w jakis sposob utrzymac na dotychczasowym poziomie ??

55

Wednesday, 02.02.2011, 19:31

Jeśli chcecie już tak wypasionej stolicy to może niech nie wszystko będzie podane na złotej tacy, niech stolica będzie wioska z normalnymi polami której będzie trzeba poszukać i porządnie się zastanowić czy to "ta jedyna". Ograniczy to dysproporcje, umożliwi graczom ochronę ulubionej wioski, wykorzystanie głównego hero do głównej armii, czego jeszcze trzeba ?

56

Wednesday, 02.02.2011, 20:27

Mi się bardziej podoba pomysł z wzrostem % wydobycia przy rozbudowie budynku głównego w stolicy (max 100%) I te 100% mogłoby być na lvl nie 20, lecz 25 lub 30, aby nie było za łatwo.


57

Wednesday, 02.02.2011, 20:28

Wszystkie pomysły są dobre lub BARDZO dobre , grunt to aby którekolwiek z nich weszły w życie w miarę szybko .
Pomysł ze stolica rewelacyjny ..

58

Wednesday, 02.02.2011, 20:41

niech stolica bedzie miala stopniowo kilka podwojnych w 1 epce tak zeby w 6 miala wszystkie podwojne bo chyba o to tu chodzi zeby dojsc do 6? Jakas nagroda za to? W tej chwili do 6 idzie sie tylko po dropa

59

Wednesday, 02.02.2011, 20:43

Man_of_God do 6 idzie się też, bo w 5 nie masz szansa na nawiązanie walki :).
btw. czy KTOŚ z góry się wypowie?

60

Wednesday, 02.02.2011, 20:46

niech stolica bedzie miala stopniowo kilka podwojnych w 1 epce tak zeby w 6 miala wszystkie podwojne bo chyba o to tu chodzi zeby dojsc do 6? Jakas nagroda za to? W tej chwili do 6 idzie sie tylko po dropa


Ale te zmiany maja być wprowadzone też ze względu na zainteresowanie nowych graczy , więc i niech 1 epoka ma coś więcej .. [Nie koniecznie podwojne pola w stolicy]
Drop w 1 czy 2 epoce jest tragiczny ! To zniechęca makabrycznie do dalszego klikania .