Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

141

Thursday, 03.02.2011, 18:24

B) Zwiększenie dropu przedmiotów z bieżącej epoki/zwiększenie dropu przedmiotów z epoki, do której przypisana jest lokacja.

Wszystkich czy tylko zwoi?

- zdecydowanie wszystkich - bo niby dlaczego nie? dlaczego coś z danej epoki ma nie wpadać częściej - mimo że się chodzi na lokację z tej epoki?


Diabeł - mylisz się - właśnie zrobiła na mnie wrażenie - a dlaczego? bo mimo kumulki tego co tam było nic nie dało się zrobić - a nie było w dodatku szarży u Pana Drastica -która zapewne by zmiotła moje armie - a dlaczego się tak dzieje?
bo sztucznie osłabiona 5 epoka jest..

142

Thursday, 03.02.2011, 18:48

zobacz moje a twoje statystki bohaterów, zresztą źle dobrani hero do jednostek robią swoje. ja nie lubię liczyć na łud szczęścia :D

zresztą 5 epoką tak samo wpadałem piechurami podobną ilością, efekt podobny był.

_______________________

No to widzicie 5 i 6 epoka dostaną nowe zabawki na stolicy a reszta będzie leżeć nadal odłogiem. Ja jestem za tym żeby nadal stolice poprostu postawić sobie w dowolnym miejscu, albo raz na epokę użyć opcji przenieś stolice, albo raz na jakiś dłuuuugi czas.


Każdy będzie miał fajną wioskę, no chyba że lubi mieć nie fajną
Każdy będzie czuł się indywidualnie jeden będzie miał armie dobra na to inny na tamto
Stolica będzie miała wielkie/strategiczne znaczenie.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (03.02.2011, 19:07)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

143

Thursday, 03.02.2011, 20:35

Chcę się odnieść do opcji niszczenia przedmiotu przy próbie "wycięcia dziur".
Po 2 latach gry udało mi się wydropić 2 wisiory jeden z 2 drugi z 3 dziurami i uciułać ok 12k ph.
A niestety wielu jest z jeszcze gorszym fartem niż ja:D
I teraz próbując wyciąć tą 3 dziurę tracę 50 % swojego dwuletniego dorobku jeśli chodzi o biżu i jeśli koszt będzie zbliżony to 80% z ciułanych przez rok ph:(
Jednym słowem korzystanie z tej opcji jest nie realne:D
Podejrzewam że w bw musi być dużo większa szansa wydropienia dobrych przedmiotów żeby nie było szkoda ich stracić i gracze w ph muszą być zasobniejsi:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

144

Thursday, 03.02.2011, 22:02

Ten temat powstał ponieważ formuła gry "gdzie trzeba grać w silnej ekipie" po prostu się nie sprawdziła. Gdy znacznie większa ilość graczy dotrwa do 5-6 epoki, to wtedy będzie i więcej celów do atakowania i więcej expa do zdobycia na atakach dzięki znacznie bardziej rozbudowanym wioskom. A takie się pojawią, gdy nie będzie obawy przed utratą.

Wojny zmienią charakter z głownie oblegów na głównie starcia potężnych wojsk. Tylko czy to źle, jeśli grać w grę będzie znacznie więcej ludzi? A do tego dążą wszystkie zmiany.
Wszyscy się kłócicie, a KC napisał nam czarno na białym, jaki jest cel wprowadzenia zmian. Ma być więcej ludzi, bo ludzie = pieniądze, a TE to biznes, z którego ma się dać godziwie żyć. Zmiany proponowane są zmianami, które na pewno ułatwią i uatrakcyjnią rozgrywkę początkującym nowym graczom. A o to właśnie chodzi.
Teraz możemy sobie narzekać, że któraś zmiana pod kątem 5 czy 6 epoki nie pasuje, ale prawda jest taka, że 90% czasu w grze wszyscy byliśmy w epokach 1-4. Dlatego tam trzeba położyć nacisk na ułatwienia i wyrównanie szans dla ludzi, którzy niekoniecznie chcą grabić, przejmować czy palić. A dopiero po wielu miesiącach (latach) część z tych ludzi dojdzie do 5/6 epoki. I część z nich nadal będzie chciała sobie budować, zwiedzać lokacje i ogólnie bawić się w pacyfistów. Dla takich ludzi stolica będzie zawsze główną wsią. Dlaczego chcecie tych ludzi wykreślić z zabawy?
Co wam przeszkadza podwojenie wydobycia w 5 epoce? Boicie się armii 100 czołgów + 100 piechurów? Też możecie mieć taką. Chcecie atakować taką armią i wygrywać - wyszkólcie bohaterów. Chcecie się skutecznie bronić przed taką armią? Zróbcie taką samą + wyszkólcie bohaterów + ustawcie kumulację z armii z wiosek. Wtedy agresor nie wróci. Bo nie macie racji pisząc, że ludzie będą grali na samej stolicy. Jak każdy będzie mógł mieć taką samą armię, to języczkiem uwagi będą armie z wiosek, które będą przesądzały szale zwycięstwa.
W 6 epoce sytuacja jest analogiczna, tylko zamiast 100 czołgów +100 piechurów będzie 250 piechurów lub 120 servo (jakoś tak?).

Oglądałem sobie ostatnio skany większości wiosek i stolic ludzi w 6 epoce. Jedna rzecz mnie silnie zaskoczyła. Połowa ludzi z RSR/Żuli w 6 epoce nie buduje wysokich stolic na bieżąco tylko inwestują w wioski w pierwszej kolejności. Może tu jest pies pogrzebany?

145

Thursday, 03.02.2011, 22:05

Bardzo ładnie to wszystko ująłeś , a na temat podsumowania zwracasz uwagę tak jak ja we wcześniejszym poście :).

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

146

Friday, 04.02.2011, 07:59

Oglądałem sobie ostatnio skany większości wiosek i stolic ludzi w 6 epoce. Jedna rzecz mnie silnie zaskoczyła. Połowa ludzi z RSR/Żuli w 6 epoce nie buduje wysokich stolic na bieżąco tylko inwestują w wioski w pierwszej kolejności. Może tu jest pies pogrzebany?

Prop sorki ale nie załapałem sensu tej wypowiedzi? Jeśli zmiana wzmocni stolice nie rozbudowywane przez nas to gdzie jest ten pies pogrzebany? Naprawdę nie wiem co chcesz zasugerować. Bo jeśli to że niby wiedzieliśmy wcześniej to dlaczego właśnie tych stolic nie rozbudowaliśmy?? Stolicę w 90% przypadków rozbudowywało się do momentu wystawienia 10 najsilniejszych jednostek do lokacji. Potem ewentualnie z nudów:P:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

147

Friday, 04.02.2011, 09:32

Drogi Wruzgulu, wszystko jest kwestią przyjętej strategii rozwoju. Są ludzie, którzy rozwijają stolice już teraz i tacy, którzy tego nie robią.
A problemem dla wielu w rsr/żulach jest to, że jeśli zostanie wprowadzone podwojenie pól w stolicy, to okaże się, że inni mają te "potężne stoliczne" armie już na wyciągnięcie ręki, a was dopiero czeka rozwój stolicy i nadganianie straconego czasu.
Dlatego stawiam tezę, że to jest powód waszych protestów. Protestujecie w przeważającej większości właśnie wy (czyt. rsr/żule), bo jest wam to nie na rękę.
W żadnym momencie nie zbliżałem się nawet do sugestii, że mogliście wcześniej wiedzieć o zamierzanym wprowadzeniu zmian w mechanice gry.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

148

Friday, 04.02.2011, 09:53

Dlaczego uogólniasz?? Ja jestem w koalicji i jestem za zmianami. Tak samo jak większość:P
Nie chce kłamać bo nie liczyłem ale tylko 2 czy 3 z ponad 40 wypowiedziało się krytycznie. U nas nie istnieje jedyna słuszna idea i każdy ma prawo do własnego zdania. To nie "wilcza wataha" gdzie rządzi przewodnik:P
Każdy ma prawo do własnego zdania i forum służy do wyrażania go. Jak to się mówi jeden woli córkę drugi teściową:P

Mnie akurat nie podoba się jedynie pomysł "robienia dziur" przy dotychczasowym dropie + ewentualnym strasznie dużym kosztem i szansą na stratę jednak wypieszczonych przedmiotów z 2 dziurami.

Poza tym jestem za. Z drobną modyfikacją. Żeby osoby które wybrały budowanie tylko budowały. Bo tak jak wspomniałem wcześniej będą wioski z 4 epoki i innych które w opcji nie oblegowej będą przez właściciela rozbudowywane w nieskończoność. Potem może bronić bez stresu kolegów "oblegowych" lub czyścić dla niej bunkry. Więc pomysł ograniczenie tej funkcji do 5 lvl wioski wydaje się być najsłuszniejszy.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (04.02.2011, 10:07)


149

Friday, 04.02.2011, 11:05

a moze stolice wzmocnic np w ten sposob ze mamy do wyboru np
w 1 epoce 1 bonusowy teren
w 2 epoce 2 bonusowe tereny
itd...

z tym ze po przejsciu do wyzszej epoki to gracz wybierze ktore pola chce miec bonusowe

stolica bedzie wzmocniona ale nie mega mocna

i to gracz bedzie mogl zdecydowac na ktore jednostki sie bardziej nastawi

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

150

Friday, 04.02.2011, 11:13

Razor pomysł ciut słaby:D
Wzmocnisz najbardziej 6 która i tak kopie tyłki 5:)


Przy okazji zauważcie jak od razu ceny złomu spadły:D Skupowany był po 2-3 pkt ph teraz po 1. Ciułają ludzie na dziury:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (04.02.2011, 11:29)


151

Friday, 04.02.2011, 11:29

Chodzi o bonus dla tych co przechodza wyzej i przynajmniej wiadomo dlaczego bonus jest i z czego sie bieze

a jakby byly wszystkie pola zbonusowane to bylaby jeszcze wieksza przepasc pomiedzy 5 i 6 :)

a z zalozenia chyba tak powinno byc ze silniejsza cywilizacja Ep 6 ma latwiej do mniej rozwinietych Ep5

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

152

Friday, 04.02.2011, 11:34

Razor ciut nie tak. Do 4 epoki bez większego problemu znajdziesz lepsze pola niż stolicowe. Ale i tak znów chcesz pokrzywdzić początkowych graczy!!
W 5 epoce według twojego pomysłu zbonujesz główne pola czyli ropa i złoto + jeszcze jeden. Więc praktycznie wyciągniesz tyle samo jak byś bonował wszystko. W 6 nie znam pól stolicy ale pewnie te 6 wystarczy na główne pola. A wydobycie z pozostałych wystarczy na pełne wykorzystanie najważniejszych dóbr.
Czyli chcesz karać początkowych a wspierać starych wyjadaczy:P Którzy tak czy siak wyciągną tyle wojska co przy zbonowaniu wszystkiego.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

153

Friday, 04.02.2011, 12:19

nie chce nikogo karac to byl przyklad

moze byc zupelnie inaczej to liczone nie 1 pole a 0,5 z zaokragleniem w gore, opcji jest duzo :)

a dlaczego niby mamy sie skupiac tylko i wylacznie na nowych graczach niech ci co graja juz 2 lata tez cos dostana inaczej to wlasnie ci starzy wyjadacze poczuja sie pokrzywdzeni

a jezeli chodzi o nowych graczy, to mozna przeciez zrobic akcje reklamowa ze jezeli np. ktos sie zarejestruje od 25-02-2011 przez okres 2 tygodni dostanie bizu (3) zlotowe ALE BEZ MOŻLIWOŚCI JEJ SPRZEDAŻY !!! bo w przeciwnym wypadku wszyscy by tworzyli fikcyjne konta i sprzedawali te itemki

a data tak z sentymentów bo to 2 rocznica bedzie akurat serwa T2 :)

154

Friday, 04.02.2011, 12:38

A wy ciągle swoje, podwójne wydobycie podwójne wydobycie, danie każdej epoce takiego samego schematu jest nie na miejscu.

Wybranie dowolnej wioski jako stolice byłoby zdecydowanie lepsze:

- sprawiedliwie dla każdej epoki, bo może ochronić pola odpowiednie dla pożądanego rodzaju wojsk.
- swoboda wyboru
- i wiele innych możliwość proporcjonalnie do zamierzeń i pomysłów gracza


Przeciec twórcy nie wybrali najlepszego pomysłu tylko najprostszy do wykonania, gdzie każdy kto potrafi otworzyć notepad by pewnie to zrobił.

155

Friday, 04.02.2011, 12:44

pomysl dobry zeby zrobic wioske przez siebie wybrana stolica :)
tylko dodałbym ograniczenie wioske zrobiona nie zdobyta !!!!

156

Friday, 04.02.2011, 12:47

też dobry pomysł, tylko czy da się to zrobić przy małym nakładzie pracy przez twórców?, bo inaczej nie zostanie na pewno wprowadzone

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

157

Friday, 04.02.2011, 12:57

Pomysł do bani:D

Myślmy ogólnie nie tylko o własnym tyłku:D

Koalicje klanów mające największą liczbę graczy i wiosek stanęły by na pozycji monopolistów. To właśnie oni mieli by lub znali te najlepsze pola. Przykładowo stara wioska jerzysa została by spalona na dzień dzisiejszy i od razu ktoś na tym polu stawia stolicę, mogąc na niej siedzieć do u... śmierci mając widok na wystawienie 800 rajtek w wiosce nie do ruszenia!!

Patrzmy przez pryzmat nowych graczy jak i również nie będący w mocnych koligacjach z większą ilością graczy.
Taki szaraczek obejży tylko pola wokół swoich wiosek i wybieże jakieś tam najlepsze. Gracz z koalicji dostanie wskazane pole:D
Teraz jest krzyk o wioski po wuju a w tym wariancie będzie krzyk o takie same pola:P I tak co epokę chop i mam już najlepsze:D Dopiero w 6 nikt już nie przestawi stolicy.

Do tego wyobrażam sobie Drastic krzyk o nasz monopol (jako koalicji) w 6 epoce że zagrabiliśmy najlepsze pola i teraz reszta jest pokrzywdzona.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (04.02.2011, 13:07)


158

Friday, 04.02.2011, 12:59

Jeśli chodzi o stolice to ja bym proponował wprowadzenie zwiekszonego wydobycia co 10 lvl budynku głownego o jakies 5%-10% TO BY BYLO UCZCIWE

BO WEDLUG MNIE PODNIESIE GO O POLOWE PRZY 30LVL BUDYNKU GLOWNEGO DAJE SILE ARMI WIEKSZA OD ARMII POBOCZNYCH

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

159

Friday, 04.02.2011, 13:01

Beldor czy ty wiesz czego chcesz???
Wiesz ile trwa budowanie 30 poziomu?? Wioski w 3 pokoleniu osiągają ten lvl:D A + 20% to czysta kosmetyka nic nie zmieniająca.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

160

Friday, 04.02.2011, 13:02

BO WEDLUG MNIE PODNIESIE GO O POLOWE PRZY 30LVL BUDYNKU GLOWNEGO DAJE SILE ARMI WIEKSZA OD ARMII POBOCZNYCH


Nie sledzisz wątku na bieżąco to i nie wiesz ze wydobycie podwójne ma być tylko do 20 levelu ..

Podobne wątki