Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

161

Friday, 04.02.2011, 13:10

Cytat

Nie sledzisz wątku na bieżąco to i nie wiesz ze wydobycie podwójne ma być tylko do 20 levelu ..
TO KTOS KTO MA WIEKSZY JUZ LVL NIZ 20LVL BEDZIE MIAL SLABSZA STOLICE OD KOGOS KTO MA 18LVL JAK WPROWADZA ZIAMIANY "USTAWY NIE DZIALAJA WSTECZ"

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

162

Friday, 04.02.2011, 13:14

Czytaj ze zrozumieniem. Zmiana dotyczy WSZYSTKICH graczy. :rotfl:

To nie parlament
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

163

Friday, 04.02.2011, 13:25

To i tak nie przejdzie z tymi stolicami

To ja chce zeby wprowadzili po jednej super jednostce co ma zwiekszone HP, obrone , ini i mozna by ja bydowac tylko w stolicach(gwardia krolewska) - liczba takich super jednostek byla by ograniczoona wlasnie malym wydobyciem surowcow w stolicach ale za to byli by zaprawieni na polu walki( i takie jednostki niemoglyby chodzic na lokacje specjalne)

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

164

Friday, 04.02.2011, 13:33

To na co ci one??
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

165

Friday, 04.02.2011, 13:33

Już przestalibyście pisać, ze podwójne wydobycie to super wioska w każdej epoce. W ogóle zostawmy pola bonusy itp a zastanówmy sę na podstawowymi sprawami:
- czy stolica ma być wypasiona i co to oznacza (najlepiej w przeliczeniu na armie/lvl "totemu") czy tylko po prostu lepsza: ot taka słabo-średnia wioska - podwojenie da takie własnie efekty w 3 i 4 epoce, w drugiej pewnie też.
- efektem ubocznym będzie łatwiejsze budowanie drogich jednostek pod lokacje, chcemy tego ?
- czy stolica ma byc jednakowa dla wszystkich, czy szukana na mapie a jesli szukana to czy mozna ją spalić i znaleźć nową
Odpowiedzmy sobie na te pytania a potem się liczbami można zająć i szczegółami
Ole chyba po spaleniu wioski, bonusy się zmieniają

Łukasz. To jasne, że zmiany mają na celu wzrost rentowności gry, poprzez wzrost napływu nowych i umozliwienie im rozwoju oraz zahamowanie odpływu zaawansowanych graczy.
Cięzko jest pogodzić te 2 sprawy.
Np. oblegi. Kazde majstrowanie przy nich, które (jeszcze) ograniczy ich liczbę spowoduje, że za kilka miechów będziemy krzyczeć, że nuda zabija grę itd.
A nie oszukujmy się, nie tylko tzw. simy będą korzystały z jakiejś formy ochrony czy to wg poziomu wioski, czy wyboru jednej specjalnej, czy na epokę decyzji czy gram z oblami, czy nie - znajdziemy sposoby aby to wykorzystać.
Co w połaczeniu z ochronkami i urlopami spowoduje, że obli prawie nie będzie.
Dodatkowo już teraz jest tak, że wygrać obel na np. 3 epoce jest prawie niemożliwe i jakoś nikt z radości nie skacze po takim złomowaniu kiedy nawet exp wpadnie.
Walki pvp nie zastąpią obli, przy odbudowach dużych armii surka się szybko kończy a i czas sięga już kilku dni.
Nie wiem, czy to jest porządany kierunek.
Owszem był czas kiedy oble (w połaczeniu z paleniem w sekundę i masakrycznymi czasami budów), wykańczały graczy i klany.
Teraz już tak nie jest dla w miarę wyrównanych klanów.
Jeżeli wdrożone zostaną ograniczenia w oblach, to powinno być coś wprowadzone, co będzie zachęcało do dobrowolnego w nich udziału, także jako potencjalny cel.
Co to miałoby być ? nie wiem. może jakaś forma liczenia pkt i rywalizacji o miano czegoś tam miesiąca, roku itd. jakieś hall of fame dla graczy czy klanów - już takie propozycje były.

Z drugiej strony pojedynczy gracz lub słabszy klan jak nie miał, tak nie ma szans na rozwoj, więc ograniczenia w oblach i nalotach na nich są wskazane.
Wspominam o nalotach, bo chyba one były od początku zupełnie nieprzemyslane i nadal w zasadzie nie wiadomo co z tym począć.
Są jak broń atomowa. Tylko wola koalicji je wstrzymuje a jak są skuteczne już się przekonaliśmy, na T2 podobno wręcz kształtują układ sił.
Nie wiem czy nie fajniej by było, gdyby nalot zamiast rozwalać wioskę kosił więcej wojska.

166

Friday, 04.02.2011, 13:36

Do obrony wiosek pobocznych i wyslania atakow grabiezowych( walki stalyby sie trudniejsze) i przestan zgrywac mądrą glowe

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

167

Friday, 04.02.2011, 13:49

- I tak każdy rozbudowuje stolicę dla tych jednostek. Po prostu będzie je miał szybciej.
- Kachu teoretyczni słyszałem o zmianie pól po spaleniu wioski.
Praktycznie kilka spaliłem i widziałem te pola nie zmienione. Może po prostu zmieniło na te same:D Nie wiem.
- bonus jednakowy dla wszystkich nie będzie wtedy krzyku że ktoś ma układy. Że jakaś grupa ma na coś monopol itd...
- Ustanowienie możliwości oblegania wiosek pow. 5 lvl nie zmniejszy liczby oblegów i wiosek do oblegania. Inne i tak są praktycznie nie oblegane.
- naloty dopiero od 5 epoki. Bo dopiero 5 i 6 może się przed nimi bronić. 4 jest palona praktycznie bezkarnie.

Beldor nie zgrywam
mądrą glowe

Po prostu kilka nawet elitarnych jednostek nic nie zdziała podczas oblegu. A nie możliwość dawania ich do lokacji totalnie pozbawia ich sensu. Chyba że 1 jednostka miała by statystyki 6 normalnych bo przeważnie takie są różnice w ilości woja:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

168

Friday, 04.02.2011, 13:55

To moze zamiast tych elitarnych - zrobimy tak ze armie stoliczne beda mialy zwiekszone statystyki o 30% ( do tego bonusy rasowe bohaterow )wtedy bedzie mozna odczuc ich sile przebicia a na lokacjach specjalnych tacy podrasowani wojownicy sie przydadza

169

Friday, 04.02.2011, 13:58

- Kachu teoretyczni słyszałem o zmianie pól po spaleniu wioski.
Praktycznie kilka spaliłem i widziałem te pola nie zmienione. Może po prostu zmieniło na te same:D Nie wiem.
Chodzi o to że jak skoczysz to na wioskach pojawią Ci się pola, jak spalisz ta wioskę to powstaną zupełnie inne :)

170

Friday, 04.02.2011, 14:12

Cytat

Koalicje klanów mające największą liczbę graczy i wiosek stanęły by na pozycji monopolistów. To właśnie oni mieli by lub znali te najlepsze pola. Przykładowo stara wioska jerzysa została by spalona na dzień dzisiejszy i od razu ktoś na tym polu stawia stolicę, mogąc na niej siedzieć do u... śmierci mając widok na wystawienie 800 rajtek w wiosce nie do ruszenia!!
Było wspomniane że nie ma dziedziczenia wiosek, tzn. dawania stałej ochronki w postaci stolicy. Stolica ma być twoja, przez ciebie zbudowana w 100%
Pola się zmieniają po spaleniu.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

171

Friday, 04.02.2011, 14:14

Napiszę dokładniej. Po spaleniu wioski i skasowaniu, pola wydobycia i bonusy zostawały nie zmienione!!
Ostatnią spaliłem 2 dni temu. Po awansie 3 obok stolicy paliłem pola bez zmian.
Kurcze na 90% jestem pewien:D Ale jak to się mówi mam dobrą pamięć ale krótką :whistling:
Niedługo będę palił następną to powiem:)

Z drugiej strony to jest sposób na wyczesane pole. Stawiamy palimy i tak do pożądanego efektu:) I na tak przygotowane pole przenosimy stolicę:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (04.02.2011, 14:50)


172

Friday, 04.02.2011, 14:15

ja skasowałem kilka wiosek swoich i za kazdym razem pola sie zmienialy

moze jakis bug jest ostatnio ze sie nie zamienily (wystarczy zalatac :) )

173

Friday, 04.02.2011, 16:42

ja skasowałem kilka wiosek swoich i za każdym razem pola się zmieniały

może jakiś bug jest ostatnio ze się nie zamieniły (wystarczy załatać :) )
Potwierdzam niecały miesiąc temu specjalnie stawiałem nowe wioski i je paliłem by szukać korzystnych bonusów, i za każdym razem na zniszczonej wiosce pojawiały się inne pola z innymi bonusami. Zrezygnowałem bo to bezsensowne co chwile budować osadnika 1 godz. 15 min.


A co do podwójnego wydobycia surowców w stolicy to by była fajna rzecz zawsze pewniejszy start w nowej epoce jak i wyprawki na lokacje

174

Friday, 04.02.2011, 17:09

Stolica powinna byc użytkowa wiec to ze będzie z nich można zrobić jednostki które praktycznie nadają sie tylko do lokacji to uważam za dobre.
Tym bardziej jeśli by lokacje miały by byc uatrakcyjnione (np pomysł delik żeby do xpa dodawać xp równy numerkowi lokacji) będzie potrzebna większa elastyczność w możliwości stworzenia armii (głownie graczom bez doświadczenia) i wtedy może by gracze zaczęli chodzi do czegoś innego niż goliat królowa i fenek
Nie uważam żeby podwojenie wydobycie w stolicy bardzo zaburzyło mechanikę walk ... owszem na obelgach zapewne będą armie stoliczne, ale w tym momencie i u obrońców jak i atakujących. Poza tym obronić maj jeszcze armię z wioski obleganej.
Co do ataków ktoś juz to pisał, jesli każdy będzie miał równe szanse przewage bedzie sie kształtować poprzez bohaterów, sprzet, czary i armie z wiosek bocznych.
Nie patrzcie prze pryzmat ep5 i ep6 bo choćby taki grzeol będąc w ep5 równo kosi ep6 (teoretycznie lepsza wiele) , po porstu bedzie wieksza mozliwosc i bedzie trzeba wiecej pomyslec.
A dla graczy z ep1-4 bedzie wieksza mozliwosc rozwoju ogolnego jak i bohaterow.

Co do tworzenia przedmiotów można by to połączyć z lokacjami w ten sposób ze na lokacjach z WŁASNEJ epoki zdobywałoby się punkty które służyły by do ulepszania/tworzenia przedmiotów
Tu nawet można by rozwinąć ze np w miejscach bez bosów leciały by do rozwoju przedmiotów, z bosami do rozwoju run, a z ostatniego bosa do robienia dziur.
Myślę ze to tez by była dobre żeby wszystkie lokacje podniosły swoja atrakcyjność (a nie 3 wyżej cytowane).

Jestem przeciwny wyborze gry z obelgami i bez, bo to kłoci się z podstawowa idea gry czyli wojowaniem. Natomiast uważam ze opcja oblegów o "o zasoby" (tu niekoniecznie surowce ale np zwycięzcy dostają podwojony czy potrojony xp) było by lepsze.
Aczkolwiek częściowo podoba mi się pomysł z blokada obligów na wioski poniżej 5 lvl - częściowo bo jednak tu ktoś może spekulować i trzymać wioski na 19 poziomie (co wcale takie ie słabe nie jest) i unikać oblegów. Tu juz raczej bym wprowadził cos takiego ze oblegać mozna wioskę równą swojemu poziomowi czyli 3 na 3 (tu mamy zakres budynków 10-14) czy 4 na 4 (zakres 15-19) - poziomów 1 i 2 nie biorę pod uwagę bo to śmieszne.

Mam jeszcze dwie prośby
- do graczy - proszę dawać propozycje - ewentualnie jeśli komentarz do czegoś wyżej TO ZE SWOJA PROPOZYCJA i unikać po prostu komentarzy, aluzji, itp, bo na 9 stron 3/4 uważam tylko zaśmieca obraz
- do Kruczego - logiczne i sensowne (w miarę, wg twojej oceny) propozycje umieść w swoim pierwszym poście w pktach czy tez w odnośnikach, zeby nie trzeba bylo przerzucać dziesiątek stron (bo za parę dni tak będzie) i tu streszcze moje

- zwiększenie procentowe wydobycia stolicy, np 5% co 1 lvl bud głownego czyli max 100 na 20-stym
- zwiększenie dropu ogólnie jak i wlasciwego dla danej epoki
- zwiększenie doświadczenia z lokacji np o dodanie ilosci xp rownego numerkowi lokacji czyli goliat +5, fenek +78, samael +95,
- wprowadzeni kuźni do robienia przedmiotów (3 gorsze prefiksy + "coś" = 1 lepszy), run (3-5 gorsze runy +"coś) = 1 lepsza) oraz slótow (10 "cośów" 1 dziura 50 cośów 2 dziury, 100 "cośów 3 dziury) - ze stałą szansą na sukces 50 - 75%, a wprzypadku nieudanej operacji utrata "cośów)
- wprowadzenie "cośów" w lokacjach - dla lokacji bez bosow dla przedmiotów, dla lokacji z bosami dla run i dla lokacji z ostanim bosem dla run + 50% na "cosia" do dziur - tu warunek "cosie" lecą tylko w lokacjach epoki w której jesteśmy
- drugi rodzaj oblegow na tzw surowce - np podwojony czy potrojony xp - czy tez staly bonus xpa dla zwyciezcow np dla kazdego +2k
- obelgi na wioski równe poziomowi czyli 3 na 3 lub 4 na 4 lub 5 na 5 - z racji lepszej stolicy oblegi TYLKO z wiosek (to tez rozwiąże problem "przepakowania" strony atakującej

175

Friday, 04.02.2011, 17:51

Motywem do oblegów jest lepsza wieś co nie znaczy, że ma znaczenie stopień jej rozbudowania, licża się bonusy, jak będę chciał to zbuduję sam głowny budynek i troche żeby wojo postawic i z niej założe obla a klan go obstawi. Przecież teraz też się robi oble 5 na 5 na zamianę żeby zdobyć wieś na 400-500 rajtów dając na 200-300 w zamian albo i gorszą.

Ograniczenie obli do lvl wioski jest dziurawe, musi być ograniczenie max poziomu budynku, bo ktos sobie rozbuduje lub zdobedzie rozbudowaną wioskę do 30 lvl, wyburzy srodek i g.. mozna mu zrobić będzie. A odbudowa głownego budynku aż taka trudna nie jest.

Zwiekszenie expa z obla - ustawki będą i sztuczne nabijanie

Villentr - podwojenie da to co pisali już ludzie wcześniej - extra wioski w 5 i 6 epoce i marne w niższych epokach. Więc jesli stolica ma być wymiatająca to trzeba sobie odpowiedzieć ile ma mieć wojska w danej epoce
np w 4 ep - 25lvl wiochy - 220 (tyle chyba będzie przy podwojeniu) 300 czy 400 np. rajtków ? i potem dobrac bonusy dla kazdej epoki aby tyle miala wojska ile się ustali zeby wiocha nie była ani za słaba ani za mocna na danym levelu.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "kachu200" (04.02.2011, 19:08)


176

Friday, 04.02.2011, 20:26

kachu o to mi właśnie chodzi, żeby stolice nie były jakoś wybitnie słabe czy wybitnie mocne, średnie.

Ale porównując to co można wystawić przy podwojeniu z takiej stolicy, to trochę te siły nie są zbalansowane.

przykład 250 halek i 250 piechoty laserowej, a to że ktoś szybciej wystawi jednostki "specjalne" do lokacji akurat mi to nie przeszkadza, szybciej trafi do epoki w moim zasięgu :D

177

Friday, 04.02.2011, 20:40

przykład 250 halek i 250 piechoty laserowej


Ile Drastic posiadasz Piechoty w swojej bojowej ?
Przypuszczam że na bank 250 lub więcej , uważam też że boisz się tych zmian bo przestaniesz być "Kozakiem" oczywiście bez obrazy :D
Pamiętajmy że mocną stolicę będzie miał każdy , co za tym idzie każdy będzie mógł "kozaczyć" w pewnym sensie a na bank każdy będzie mógł próbować Cisnąć tych najlepszych ..
Oczywiście bez przesady bo zawsze będą duzo mocniejsze wsie jak stolica a i technika gry będzie dalej podstawą sukcesu .

178

Friday, 04.02.2011, 20:47

To może przejdźmy od abstrakcji do konkretów ? Ile tego woja ma być żeby wieś nie była przegięta ale też żeby się nadawała do expienia jakiegoś i do udziału w oblach ?
I chyba jeszcze tak powinno się to zbalasowac epokami żeby stolica wyższej epoki była o 25%-30% lsilniejsza niż niższej, żeby nie zamiatała ale też nie traciła za dużo w pvp - taki remis ze wskazaniem.
4 ep 25lvl - 350-400 rj/150kira ?
Niestety te wartości i tak w miarę rozwoju wsi mutantów dziedziczonych będą coraz bardziej nieaktualne

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

179

Friday, 04.02.2011, 21:00

Panowie. Po co komplikujecie proste rozwiązania. Im bardzie będziecie się produkować i bardziej udziwniać tym mniej realne będą jakiekolwiek
zmiany!!!

Załóżcie sobie oddzielny Wątek bo w kółko 3 osoby piszą wymyślając coraz dziwniejsze rzeczy.

W oddzielnym wątku możecie zapełnić następne 20 stron tutaj już po prostu zaśmiecacie.

KC jak by widział sens w waszych wypowiedziach odezwał by się. To co uznał za sensowne zawarł w swoim podsumowaniu:
Oficjalne propozycje od BWTeam:

  • A) gracz co epokę wybiera, czy chce grać z oblężeniami czy bez nich do 4 epoki. Od 5 epoki musi już grać z oblężeniami.
  • B) zmniejszenie dropu zwojów i zwiększenie amu ze slotami i/lub możliwość stworzenia "dziur" w biżuterii za surowce/ph, na zasadzie studni dusz w BW (czyli % szansa na sukces).
  • C) z każdym poziomem budynku głównego w stolicy wydobycie rośnie o 5%, do maksymalnie 100%


Uwagi/propozycje?
Potem widziałem że często czytał. I odnosi się tylko do kwestii które go zainteresowały. Więc uznajmy że wasze posty go już nie zainteresują i dajcie spokój.
Mówię o wielkości wydobycia w stolicy! I prowadzeniu oblegów!
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

180

Friday, 04.02.2011, 22:10

Diabeł nudny jesteś, nie piszę w własnym interesie bo ja sobie poradzę w taki lub inny sposób, nie muszę pisać jakie mam wioski, ale 5 epoka będzie między młotem i kowadłem.

Bo musi stawiać czołgi na 4 epokę i jednostki zmechanizowane na 6, przykład bardzo podobnie będzie wyglądać armie z stolicy na 20lvl, tylko na 20lvl:

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=303bde33eb

Podobne wątki