You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, January 31st 2011, 8:35pm

Czas Wojny - przyszłość?

Chciałbym zebrać w jedno miejsce, w jeden post właściwie, wszystkie konstruktywne uwagi i zarzuty, jakie posiadacie względem CzasuWojny. Byłoby świetnie, gdyby udało się nam wszystkim (twórcy <-> gracze) nawiązać wspólny dialog i jeszcze tchnąć życie w TE.

Trzy najważniejsze sprawy, które odrzucają graczy od CzasWojny:

A) Wioski budowane wiele miesięcy można stracić w ciągu jednego dnia.
B) Relatywnie niska szansa na złożenie czaru odpowiedniego dla danej epoki, przez co ciekawy i zachęcający do wysiłku system powoduje więcej frustracji niż radości.
C) Stolica używana tylko na lokacje


Konstruktywne rozwiązania:

A) Wioski budowane wiele miesięcy można stracić w ciągu jednego dnia.
  1. Gracz co epokę ma możliwość wyboru czy chce grać z oblężeniami czy bez oblężeń.
    Plusy: Rozwiązuje to całkowicie problem - kto nie będzie chciał, ten nigdy nie narazi się na utratę dorobku swojej pracy. Wielu graczy lubi zwyczajnie rozbudowywać swoje wioski i sprawia im radość powolne, ale systematyczne rośnięcie w siłę. Do tego każdego może dopaść chęć odpoczynku od wojen i ciągłego strachu o swoje wioski.
    Minusy: Rozwiązanie to kłóci się z główną myślą gry, czyli Wojnami. Ogranicza ilości wiosek do oblegania to mniej powodów do wojen [znając jednak życie kto będzie chciał się bić i tak znajdzie sobie powód :p]. Gracze z wyłączonymi oblężeniami mogą rozwijać się szybciej niż pozostali.
    Modyfikacja:
    Obleganie tylko z wiosek od 5 poziomu dla graczy którzy wybrali grę bez oblegania. W ten sposób gracze którzy z czasem zechcą powalczyć mogą zdecydować czy grają na wioskach 4 poziomowych, czy idą dalej i walczą z wioskami 5 poziomowymi.

  2. Możliwość ustawienia statusu "chroniona wioska" na część posiadłości gracza.
    Plusy: Przynajmniej część wiosek będzie bezpieczna
    Minusy: Gracze prawdopodobnie będą rozwijać tylko te wioski, które mają chronione. Tylko najsilniejsi będą mogli pozwolić sobie na rozbudowę kolejnych posiadłości.
B) Relatywnie niska szansa na złożenie czaru odpowiedniego dla danej epoki, przez co ciekawy i zachęcający do wysiłku system powoduje więcej frustracji niż radości.
  1. Zwiększenie dropu, przy jednoczesnym zablokowaniu możliwości wydropienia przedmiotów z innej epoki niż z tej, do której przynależy lokacja.
    Modyfikacja:
    proste bizu z dziurkami i proste itemki z dziurkami (nie prefiksowe) muszo dropic juz od pierwszej epoki i to na wszystkich lokacjach, to sa podstawowe itemy,nie dzielone na epoki,natomiast zwoje i runki muszo byc podzielone na konkretne lokacje i epoki, i gracz to musi wiedziec,gdzie co moze wydropic, v takim razie wszystkie zwoje bylyby uwywane, i jeszcze wazna sprawa, musi byc zablokowane to ze np grac z 3 epoki niemoglby zakladac wyzszych zwoji,tylko 1.2. i 3 epoki i td.

  2. Możliwość zakupienia niektórych z brakujących części "w sklepie" za surowce/punkty handlu/dni premium/?


C) Stolica używana tylko na lokacje
  1. Podwojone wydobycie na wszystkich polach stolicy

Co do ochronek na wsie - myśle że jeśli się wprowadzi podwójne pola w stolicy to czy jest sens? i tak się zmniejszy ilość oblegów - a tym samym jeszcze bardziej tą ilość ukrócimy ... bardziej bym rozpatrywał to na zasadzie albo stolica - albo wybrana wieś chroniona - chyba tak by było najbardziej optymalnie...

W zasadzie byłby to ogromny boost, szczególnie dla osób zmieniających epokę, ale myślę że to byłby trochę za duży prezent, zatem gdyby go rozłożyć na raty i zrobić tak że z każdym poziomem budynku głównego w stolicy wydobycie rosło by o 5% (zaokrąglane oczywiście) to wtedy byłoby bardziej sprawiedliwie, a sam bonus osiągnął by wartość 100% na 20 poziomie
dla przykładu przy bazowym wydobyciu 20 jednego surowca na 1 lvlu byśmy mieli +1 wiec początkowo nie byłoby za łatwo
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

This post has been edited 6 times, last edit by "KruczoCzarny" (Feb 1st 2011, 2:47pm)


EBO

Intermediate

Posts: 547

Location: Łódź

  • Send private message

2

Monday, January 31st 2011, 8:42pm

B) Relatywnie niska szansa na złożenie czaru odpowiedniego dla danej epoki, przez co ciekawy i zachęcający do wysiłku system powoduje więcej frustracji niż radości.
  1. Zwiększenie dropu, przy jednoczesnym zablokowaniu możliwości wydropienia przedmiotów z innej epoki niż z tej, do której przynależy lokacja.

  2. Możliwość zakupienia niektórych z brakujących części "w sklepie" za surowce/punkty handlu/dni premium/?
Lepiej nie dało się tego ująć z tym tylko tekst zaznaczony na czerwono powinniśmy pominąć.
Nie róbmy z tego projektu gry dla osób o wielkim portfelu, którzy nie chcą włożyć wysiłku w to co chcą osiągnąć tylko wolą sobie to "kupić bo mają kase i im się to należy z tego tytułu"
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

3

Monday, January 31st 2011, 9:00pm

A) mija się z celem gry
B) jak najbardziej ;) (ale nie za dni premium)
C) to niewiele zmieni, stolice wciąż będą kuleć :P

4

Monday, January 31st 2011, 9:08pm

swietne pomysly,moim zdaniem,,,
co do pol stolicy,podwojne pola to swietnie, mozna bendzie i w stolicy zbudowac troche armii
co do dropu panstwo,juz mowilem, ze proste bizu z dziurkami i proste itemki z dziurkami (nie prefiksowe) muszo dropic juz od pierwszej epoki i to na wszystkich lokacjach, to sa podstawowe itemy,nie dzielone na epoki,natomiast zwoje i runki muszo byc podzielone na konkretne lokacje i epoki, i gracz to musi wiedziec,gdzie co moze wydropic, v takim razie wszystkie zwoje bylyby uwywane, i jeszcze wazna sprawa, musi byc zablokowane to ze np grac z 3 epoki niemoglby zakladac wyzszych zwoji,tylko 1.2. i 3 epoki i td.

a co do oblegania wiosek, wysle ze musialoby byc tak 1 epoka: stolica+ wioska nic nie mieniamy, 2 i 3 epoka mozliwosc jednej wioski chronionej, 4,5,6 epoka mozliwosc dwoch wiosek chronionych

5

Monday, January 31st 2011, 9:10pm

i co jeszcze,sklepu w zadnym wypadku niemusi byc,,, bendzie to nie sprawiedliwie wzglendem nowego gracza i tego co ma 200k ph

6

Monday, January 31st 2011, 9:18pm

A) Popieram Wacka jak komuś to nie pasuje to niech gra w simcity czy coś. W niektórych grach można stracić wszystkie wioski, a mimo to graczy i tak jest dużo, a i zniszczeni doszczętnie chętnie zaczynają grę od nowa, więc simowcy niech się cieszą, że chociaż jedna wioska im zostanie. Poza tym nie widziałem oblegów na wioski poniżej 4 poziomu, a i te na 4 poziomowe są rzadkością, więc jeśli simer nie ma wypaśnych pól bądź wiosek na 30 poziomie sejmu nie powinien obawiać się oblega.
B)"Zwiększenie dropu, przy jednoczesnym zablokowaniu możliwości wydropienia przedmiotów z innej epoki niż z tej, do której przynależy lokacja." Z tego wynika, że na samaelu nie znajdę innej biżuterii niż medaliony bądź też coś na palec z 5 epoki, to samo fenrir.
Możliwość kupna itemów w sklepie jest dobrym rozwiązaniem, jednakże może nieco zaburzyć system aukcyjny,
Zabrakło mi możliwości "obróbki" itemów, czyli po prostu crafting.
C)Ja aż tak bardzo nie narzekam na tą stolicę, ale również nie przykładam nacisku na rozwój głównego, bo szkoda czasu na zwiększanie bonusów do małej armii.
Na 20 poziomie sejmu w stolicy mam 34 piechoty i 33 czołgi. Na demonku stanowią bardzo fajne wsparcie dla głównych armii(co i tak nie zmienia faktu, że wojowanie stolicą mija się z celem, bo imo i tak nie masz szans nawet z wioską na 2-3 poziomie z dobrymi polami.

7

Monday, January 31st 2011, 9:20pm


Konstruktywne rozwiązania:[/i]
A) Wioski budowane wiele miesięcy można stracić w ciągu jednego dnia.

Ja bym to rozszerzył o propozycję którą zaproponował Bond - obleganie tylko z wiosek od 5 poziomu dla graczy którzy wybrali grę bez oblegania. W ten sposób gracze którzy z czasem zechcą powalczyć mogą zdecydować czy grają na wioskach 4 poziomowych, czy idą dalej i walczą z wioskami 5 poziomowymi.

Prop

Intermediate

Posts: 199

Location: Opole

  • Send private message

8

Monday, January 31st 2011, 9:31pm

A) w wersji 1 mi się podoba. Każdy ma prawo podjąć jedną odpowiedzialną i przemyślaną decyzję, która zaważy na dalszej grze. Ale mam pytanie uzupełniające. Czy deklaracja, że nie chcesz oblegać oznacza także, że nie możesz uczestniczyć w oblężeniach jako wsparcie, nieważne czy w ataku czy w obronie?
Oraz czy dla osób w ostatniej epoce (znaczy o siebie pytam) także będzie istniała możliwość wyboru rodzaju gry?

B) to świetna idea. Drop tylko z epoki, w której jesteś to rewelacja. Nawet kosztem pustych wyprawek będzie to świetne rozwiązanie. Wiem, że patrzę przez pryzmat 6 epoki, gdzie teoretycznie już teraz mogę mieć wszystko. Ale nawet jak byłem w 3 i 4 epoce to już teoretycznie mogłem wydropić bardzo dobre zwoje i itemy. Ale to było tylko teoretycznie.
Zostawiłbym także "dni premium". Dla BW Team gra TE jest źródłem dochodu a nie pracą dla idei. Jak ktoś będzie chciał i będzie go stać, to proszę bardzo. Niech płaci i niech kupuje. Ale tutaj ważne będzie, żeby wszystkie itemy ze "sklepu" były dostępne także za surowce/punkty handlu. Nie może się okazać, że jakieś itemy są dostępne TYLKO za dni premium. Oczywiście te rzeczy za premium powinny być odpowiednio droższe w przeliczeniu za surowce/PH'y. W końcu jak klient płaci realne pieniądze to wymaga ...

C) to wg mnie zły pomysł. Podwojenie wydobycia na wszystkich polach spowoduje, że stolica będzie bardzo potężną wioską. Bardzo nawet w stosunku do normalnych wiosek. Skoro kończąc 5 epokę miałem oddział 50 czołgów + 50 piechurów, to po tej zmianie miałbym dwa razy większą armię. Dodać do tego poziom hero ze stolicy i można szaleć. Wiecie co, jednak zmieniam zdanie - to ŚWIETNY pomysł. Nareszcie hero stoliczny będzie naprawdę rządził...

A teraz pytanie dla Czarnego i reszty ekipy BW. Temat jest tylko zastępczy, żeby pogadać i uspokoić, czy faktycznie układacie plan pracy w najbliższym czasie. Jeśli traktujecie nas poważnie w tym przypadku, to proszę o informację, kiedy te zmiany zostaną wprowadzone? Przybliżenia jednego miesiąca mi wystarczy ;)

9

Monday, January 31st 2011, 9:36pm

Zmiany

1. Gra bez oblężeń ciut straci sens
2. Zwiekszenie dropu - jak najbardziej ale jednocześnie wprowadzenie wiekszej ilości lokacji i również zwiększenie trudności lokacji
3. Podwojenie wydobycia w stolicy - jak najbardziej

10

Monday, January 31st 2011, 9:37pm

Temat (na razie) jest czysto teoretyczny - ma na celu znalezienie rozwiązań, które rozwiążą problemy, na jakie natykają się gracze. Środkami, która mogą zostać wprowadzone.

Czy deklaracja, że nie chcesz oblegać oznacza także, że nie możesz uczestniczyć w oblężeniach jako wsparcie, nieważne czy w ataku czy w obronie?

Kwestia na razie otwarta, ale myślę, że lepiej by nie mógł w ogóle brać udziału w oblężeniach, nawet jako wsparcie.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

This post has been edited 1 times, last edit by "KruczoCzarny" (Jan 31st 2011, 9:46pm)


11

Monday, January 31st 2011, 9:38pm

B i C jak najbardziej, w końcu STOLICA to stolica i powinna być najlepsza i dobrze uzbrojona, wtedy główny bohater miałby też większe znaczenie. Tylko w B nie za dni premium, a co do A to bym się jeszcze zastanowił. O A trzeba by więcej napisać. Co z 6 epoką? Czy jak się wybierze bez oblężeń to już nie można tego odwrócić? I co z pomocą w oblężeniach?

This post has been edited 1 times, last edit by "Arlo" (Jan 31st 2011, 9:44pm)


12

Monday, January 31st 2011, 10:02pm

A) TAK Obojętny wariant, mniej ludzi będzie rezygnować ----ale jeżeli grasz bez oblężeń lub masz wioski/ wioskę chronioną TO NIE UCZESTNICZYSZ W OBLĘŻENIACH, nie chcesz walczyć to nie walczysz...
B) TAK DLA WARIANTU 1
C) TAK

Prop

Intermediate

Posts: 199

Location: Opole

  • Send private message

13

Monday, January 31st 2011, 10:06pm

Kwestia na razie otwarta, ale myślę, że lepiej by nie mógł w ogóle brać udziału w oblężeniach, nawet jako wsparcie.
W takim przypadku uważam, że pomysł z wyborem drogi z/bez oblężeń się nie sprawdzi. Jeśli zdecydujesz się na grę bez oblężeń, to znaczy, że sam nie możesz być oblegany, ani nie możesz oblegać. Do tego momentu jest OK. Ale jeśli taka osoba nie może też uczestniczyć w oblężeniach jako wsparcie, nieważne, czy w ataku czy w obronie, to osoba ta będzie bezużyteczna dla klanu.
Podsumowując - pomysł dobry, jeśli będzie można pomagać klanowi. Jeśli nie można pomagać, to pomysł do bani.
A w odpowiedzi na posty sprzeciwu całkowitego dla punktu A) - teraz wszyscy krzyczący, że to zły pomysł są w epokach 5-6. A przypomnijcie sobie jak to było w 3-4 epoce. Spróbujcie się postawić w sytuacji osoby, która dopiero zaczęła grę i jest w którejś z niższych epok. Taka osoba dzisiaj buduje swoje wioski z mozołem i trudem, atakowana przez molochy odziedziczone "po wuju" a jak już uda się jej coś zbudować, co zaczyna jakoś wyglądać, to traci taką wioskę, bo klan molochów zakłada oblężenie i wioskę przejmuje. Zniechęcające, prawda?

Sądzę, że jest jeszcze jedna zaleta systemu wyboru gry z/bez oblężeń. Wiosek "po wuju" będzie mniej w epokach 3-5. Może nie na obecnych serwerach, ale na pewno na nowym serwerze wioski takie będą rzadsze. To tak przyszłościowo...

14

Monday, January 31st 2011, 10:09pm

Prop to będą sami gracze z ochroną i oblężeń nie bedzie na serwerze, chyba widzisz to w klanie 13 osób i wszyscy chronieni...

15

Monday, January 31st 2011, 10:35pm

Pytaniem najważniejsze: czy lepiej będzie, gdy więcej graczy dotrze do epok 4-6, kosztem znacznie mniejszej ilości oblężeń? Wydaje mi się, że tak.

Ciekawym kompromisem byłoby wprowadzenie czegoś takiego, że od 3 epoki stopniowo coraz większa ilość wiosek może być oblegana (nawet w trybie bez oblegów) aż do epoki 6, gdzie każda wioska może zostać zdobyta (prócz stolicy oczywiście).
Wtedy jednak może nie być na serwerze osób, które chcą tylko simować i problem powróci.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


16

Monday, January 31st 2011, 10:46pm

""Chciałbym zebrać w jedno miejsce, w jeden post właściwie, wszystkie
konstruktywne uwagi i zarzuty, jakie posiadacie względem CzasuWojny.
Byłoby świetnie, gdyby udało się nam wszystkim (twórcy <-> gracze)
nawiązać wspólny dialog i jeszcze tchnąć życie w TE.""

Wybaczcie proszę że wtrące swoje 5 gr ...

Sprawa ostatnich banów nadszarpnęła zaufanie graczy do działań Operatora i Administracji . To też jest problem mimo wszystko .
Prosiłbym Cię Czarny o wypowiedź na ten temat -dotyczy banu Świra STAŁEGO i kilku graczy .
Jak się na To my gracze mamy zapatrywać ?! na takie działania ...

This post has been edited 1 times, last edit by "Pan Ktoś" (Jan 31st 2011, 11:07pm)


17

Monday, January 31st 2011, 10:54pm

No powiem Ci Panie Czarny że te pomysły to strasznie inteligentny człowiek musiał wymyślić , nie wszystkie ale jednak :D :D :D

Poparcie całym sercem z mojej strony dla tych zmian , wszystkie są naprawdę extra:) z premką włącznie , jak kogoś stać to niech sobie kupuje .. A jak kogoś nie stać to niech siedzi w grze 23 godziny :D

18

Monday, January 31st 2011, 11:13pm

Poparcie całym sercem z mojej strony dla tych zmian , wszystkie są naprawdę extra z premką włącznie , jak kogoś stać to niech sobie kupuje .. A jak kogoś nie stać to niech siedzi w grze 23 godziny
Nie ma to jak z dobrej gry zrobić kolejny szajs jakich pełno w necie, gdzie lepszy jest ten kto da więcej kasy na grę...

Zakupy TAK, ale nie za dni premium.


19

Monday, January 31st 2011, 11:34pm

Dobra gra musi na siebie zarabiać by się nie stać szajsem , zwróć uwagę ile ludu gra w te gry szajsowate ! Ciekawe dlaczego ? Bo maja możliwości i są nei tylko dla dzieci neostrady siedzących 23h na dobę online :D
Na ten temat nie ma co dyskutować gdyż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia [czytaj zasobnosci portwela] .

20

Monday, January 31st 2011, 11:37pm

Na pewno przyda się tak zmodyfikować grę aby umozliwić rozwój konta samotnemu graczowi lub zaczynajacemu długo po starcie serwera .
Realna gra powinna byc mozliwa bez klanu. Nawet jako sim. Ale nie za friko :)

wprowadziłbym różne ułatwienia za kasę w tym ów tryb ochronny-pokojowy

Tryb pokojowy - (dla posiadacza premium) za dodatkową kasę mozna by włączać taki tryb pokojowy powiedzmy 2 stopniowy
- ochrona przed oblami i nalotami
- drożej - ochrona przed wszelkim złem ;)

oczywiście obwarowane ograniczeniami:
przed wejsciem w tryb - zakaz ataków przez 48h, zakaz oblegów 2 tyg albo dłużej.
w trakcie - zakaz ataków i oblegów, oraz bycia w klanie
po wyjsciu z trybu - 48 h zakaz atakow i oblegow.

Po co to ? Ano po to, żeby samotny lub słaby gracz nie dostał w dupę jesli chce grac i poznawac spokojnie grę, płacąc przy tym kasę.
Z czasem może się na tyle wciągnie, że będzie chciał czegoś więcej i wyłączy tryb ochronny, na czym skorzysta cała reszta.
Albo sie znudzi i zostawi wioski - też dobrze.

kilka innych umiarkowanych propozycji ułatwień za kasę:
- lokacje - dodatkowe
- expy - to samo + regulacja czasu trwania
- wzrost wydobycia np. właśnie w stolicy

mniej umiarkowane - sklepik
- przedmioty, zwoje i runy, surka, wojsko, przyspieszanie budowy

Na róznych etapach rozwoju serwera powinny byc trochę inne zasady.
Wiadomo, że na początku tylko "zwykłe" premium, żadnych innych ułatwień za kasę oprócz trybów ochronnych.

Ale po 1-2 miesiącach mozna pomału wprowadzać "wyrównywacze szans".
Inaczej samodzielny gracz lub klan takich outsiderów nie ma szans nadgonic i liczyc sie w grze.
Owszem w swojej epoce będą w miarę bezpieczni ale o awansie i rozwoju po nim mogą pomarzyc.
A juz zwlaszcza w epokach z nalotami.
Po kilku miechach - mozliwość kupowania itemów, zwojów i run - powiekszająca się w miarę wzrostu awansow do kolejnych epok.

Z drugiej strony nie wiem, czy obecna dysproporcja (przepaść) między grającym z premium a bez, też nie jest czynnikiem zniechęcającym.
Zwłaszcza w 1-2 epoce gdy walczymy pvp z sąsiadami. Bez premium nie da się skutecznie grać w TE - w wiele innych gier da się bardziej.

Similar threads